خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی اسلامی
حجت الاسلام رضا غلامی:
قاعده مندسازی زیر سایه ‌آزاداندیشی نقطه قوت علوم انسانی اسلامی است
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا، با بیان اینکه معتقدم مهمترین نقطه قوت علوم انسانی اسلامی این است که زیر سایه آزاداندیشی به قاعده مندسازی خود بها می دهد،گفت: از این نظر است که این عرصه از دام نسبی گرایی فاصله می گیرد.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۳:۳۶

دبیر انجمن علمی فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی بیان کرد
مناظرات دانشجویی علوم انسانی اسلامی با هدف ترویج فرهنگ گفت وگو برگزار می شود
موسوی با اعلام برگزاری سلسله مناظرات دانشجویی علوم انسانی اسلامی، گفت: هدف از این مهم گسترش فرهنگ گفت وگو در فضای دانشگاهی است. به برگزیدگان این مناظرات مدارک معتبر از سوی متولیان برگزاری اعطاء می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۴:۱۲

برگزاری جشن ۲۰ سالگی کانون اندیشه جوان همزمان با روز جوان
جشن بیست سالگی کانون اندیشه جوان با حضور روسای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با روز جوان برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۱:۰۸

برگزاری نخستین دوره مناظرات دانشجویی علوم انسانی اسلامی
نخستین دوره مناظرات دانشجویی علوم انسانی اسلامی کشور به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۴:۵۱

مدیر گروه فقه سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تاکید کرد
تولید علم پیش نیاز رونق تولید است/تحول اقتصاد به خروج از کلیشه غرب گرایی نیاز دارد
حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله اقتصاد در شعارهای انتخابی سال، گفت: اگر قرار باشد که رونق تولید در اقتصاد شکل بگیرد باید پیش فرض آن رونق تولید در علم باشد واگرنه رویکرد اقتصادی مناسبی شکل نمی گیرد.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۰۹:۳۸

مهلت ثبت‌نام و ارسال مقاله پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی تمدید شد
مهلت ثبت‌نام و ارسال مقاله برای پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی تا ۳۱ تیرماه تمدید شد و علاقه مندان می توانند تا این تاریخ آثار خود را ارسال کنند.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۱:۴۵

پژوهشگر پژوهشگاه بین المللی المصطفی(ص) تاکید کرد:
گام دوم انقلاب به رونق تولید علم بومی نیاز دارد/تقلید، استقلال ما را سلب می کند
لکزایی با اشاره به انبوه آثار ترجمه ای به ویژه در عرصه علوم انسانی، گفت: باید سوال کرد که کدام نیاز کشور زیر سایه ترجمه حل شده است؟؛ تحقق بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در گروی تولیدات بومی علم است.

۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۱:۰۸

بسته خبری//۱۸ اسفند ماه
روز پرخبر علوم انسانی/از تشریح فرآیند اسلامی کردن علوم تا نقد پیدایش روشنفکری در ایران
برگزاری کرسی های علمی ترویجی، آشنایی جمعی از طلاب حوزه اهل بیت(ع) شیکاگو با اسلامی سازی علوم و نقد پیدایش روشنفکر گفت وگویی در ایران از جمله اخبار هجدهمین روز از اسفند ماه ۹۷ است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۶:۱۳

ضمن بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛
آشنایی جمعی از طلاب حوزه اهل بیت(ع) شیکاگو با اسلامی سازی علوم
تعدادی از طلاب مدرسه علمیه اهل بیت علیهم السلام شیکاگوی آمریکا ضمن بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با الزامات و فرآیند تولید علوم انسانی اسلامی آشنا شدند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۰

مناظره محسن غرویان و داود مهدوی زادگان درباره «مأموریت حکومت دینی»
مناظره زنده این هفته برنامه «زاویه» با موضوع «مأموریت حکومت دینی» با حضور حجج الاسلام داود مهدوی زادگان و محسن غرویان روی آنتن زنده شبکه چهار سیما می رود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۵

شماره های جدید «صدرا» روی گیشه رفت
شماره های ۲۶ و ۲۷ فصللنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی «صدرا» با پرونده هایی همچون الگویی برای تدوین الگوی پیشرفت، مناسبات فلسفه علم و فلسفه اسلامی و بازخوانی میراث حکمت عملی منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۱

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تاکید کرد
همکاری پژوهشگاه های حوزه و دانشگاه و علوم و فرهنگ اسلامی برای توانمندسازی علوم انسانی
حجت الاسلام لکزایی با تاکید بر همکاری پژوهشگاه های حوزه و دانشگاه و علوم و فرهنگ اسلامی، گفت: اسلامی‌سازی و توانمندسازی علوم انسانی در حال پیگیری است و انتظار می رود این دو نهاد علمی برخی امور پژوهشی را مشترکاً انجام دهند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۹

آیت الله اراکی تاکید کرد
شورای علمی برای تعریف و تبیین مسایل علوم انسانی اسلامی تشکیل شود
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهمیت بررسی پژوهش ها در حوزه علوم انسانی اسلامی گفت: پیشنهاد می کنم یک شورای علمی برای تعریف و تبیین مسایل این عرصه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل و نتایج آن در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۳:۳۰

دبیر علمی همایش ملی «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» خبر داد
برگزاری همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» به سال آینده موکول شد
حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر و کیفی تر همایش ملی «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی»، گفت: به این منظور و نیز تمایل نهادهای همکار، این همایش در سال آینده برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۰:۴۱

کرسی ترویجی «خوددوستی و مقایسه آن با خودگروی» برگزار می شود
کرسی علمی ترویجی «خوددوستی و مقایسه آن با خودگروی» با ارائه محمد جداری عالی و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۰:۵۰

تقدیر از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل توسعه گفتمان انقلاب
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل تأسیس رشته مطالعات انقلاب اسلامی، زمینه‌سازی برای تقویت فرهنگ اسلامی ـ ایرانی در جهت تحقق چشم‌انداز بیست‌ساله انقلاب اسلامی در آئین ملی چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۱۴

برنامه همایش آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله های علوم انسانی اسلامی تشریح می شود
برنامه های همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها رساله ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی» با حضور اصحاب رسانه و میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی تشریح می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۵:۱۳

نخستین شماره از «زمانه» در دور جدید روی گیشه رفت
نخستین شماره از دوره جدید ماهنامه «زمانه» با مطالبی درباره علم و انقلاب، پهلوی‌ها و انقلاب و غرب به همت کانون اندیشه جوان منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۵:۴۷

گردهمایی مدیران گروه‌های تخصصی «سمت» برگزار شد
نشست مشترک مدیران، دبیران، مشاوران و اعضای گروه‌های تخصصی و پژوهشی سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، به منظور هم افزایی هرچه بیشتر در راستای فعالیت های این سازمان برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۱:۳۸

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی خبر داد
همکاری ۳۰ نهاد در مقابله با کپی برداری های علمی/آسیب شناسی پایان نامه های علوم انسانی
ابراهیمیان با اعلام برگزاری همایش علمی «آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها در حوزه علوم انسانی-اسلامی» در هشتم اسفند ماه، گفت: زمینه سازی برای تصویب قوانین کاربردی در مقابله با کپی برداری که از موانع تولید علم است، افق کلان این همایش است.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۶