خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی اسلامی
سومین کنفرانس بین‌المللی «علوم انسانی، مطالعات فرهنگی و اجتماعی» برگزار می‌شود
سومین کنفرانس بین‌المللی «علوم انسانی، مطالعات فرهنگی و اجتماعی» با پرداخت به موضوعاتی همچون روانشناسی، مطالعات راهبردی فرهنگ و جامعه‌شناسی دینی ۲۵ مهرماه برگزار می شود.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۱:۱۵

بالندگی علم دینی در گرو پیشرفت مباحث روش‌شناختی است
حجت‌الاسلام بستان در ششمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با موضوع جامعه شناسی اسلامی طی سخنانی با اشاره به گستره علم دینی گفت: بالندگی این علوم در گرو پیشرفت مباحث روش‌شناختی است.

۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۱۵:۳۵

علوم انسانیِ اسلامی حیات خود را وابسته به نقد می‌داند
حجت‌الاسلام غلامی با اشاره به اقدامات و دستاوردهایی که در عرصه علوم انسانی اسلامی صورت پذیرفته است اظهار کرد: این علوم حیات خود را وابسته به نقد می‌داند.

۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۱۳:۰۷

«خردنامه صدرا» در ایستگاه ۹۶
شماره ۹۶ فصلنامه «خردنامه صدرا» با مقالاتی همچون انسجام اصول فلسفی معادشناختی ملاصدرا و تحليل وجودی مسئلة ضعف اراده از منظر حكمت متعاليه منتشر شد.

۱۳۹۸/۷/۹ - ۱۴:۴۵

انتشار «نظریه انسان سازمانی مبتنی بر علم‌النفس فلسفی»
کتاب «به سوی: نظریه انسان سازمانی مبتنی بر علم النفس فلسفی ( با تاکید بر آراء حکمت متعالیه)» به قلم ابوالفضل گائینی و از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۱:۴۵

بررسی نقش نهاد علم در مهار فساد اقتصادی میان کارگزاران نظام
مجله تلویزیونی علوم انسانی «زاویه» با بررسی این سوال که « ایده نهاد علم برای مهار فساد اقتصادی در میان کارگزاران نظام چیست؟»، روی آنتن می‌رود.

۱۳۹۸/۷/۳ - ۱۴:۰۴

دومین همایش ملی «کتاب سال بانوان» در حوزه علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود
دومین همایش «کتاب سال بانوان» با هدف حمایت از آ‌ثار پژوهشی بانوان در حوزه اسلامی و علوم انسانی برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۰:۳۵

ورود «علوم بلاغی و زیبایی‌شناختی قرآن۲» به بازار نشر
کتاب «علوم بلاغی و زیبایی‌شناختی قرآن۲» در آستانه سال جدید تحصیلی و به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۰۹:۵۹

فراخوان ششمین هم‌اندیشی «جایگاه مطالعات قرآنی در تحول علوم انسانی»
پژوهشکده مطالعات قرآنی ششمین هم‌اندیشی «جایگاه مطالعات قرآنی در تحول علوم انسانی» را در محورهایی همچون قرآن، حق، عدالت و مسئولیت اجتماعی برگزار می‌کند.

۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۰۸:۳۶

نخستین همایش «قرآن و روانشناسی» برگزار می‌شود
نخستین همایش «قرآن و روانشناسی» با محورهایی همچون «رسانه و ارتباطات از منظر قرآن کریم و روایات اهل‌بیت(ع)» و «سلامت از منظر قرآن کریم و روایات اهل‌بیت(ع)» برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۵:۵۰

کتاب «درسنامه‌های قرآنی» رونمایی می‌شود
کتاب «درسنامه‌های قرآنی» محصول مشترک پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و مركز هماهنگي و توسعه پژوهش و آموزش عالي قرآني كشور، رونمایی می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۵:۴۴

اجرای طرح «فرصت‌آفرینی همکاری داوطلبانه» به همت بنیاد مصطفی(ص)
طرح «فرصت‌آفرینی همکاری داوطلبانه» به همت بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و به منظور تقویت ارتباط دانشجویان و دانشمندان جوان کشور با دانشمندان برجسته جهان اسلام اجرا می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۴:۱۱

«مبانی جامعه‌شناسی: مفاهیم و گزاره‌های پایه» منتشر می‌شود
کتاب «مبانی جامعه‌شناسی: مفاهیم و گزاره‌های پایه» حاصل تلاش علمی گروه جامعه‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روانه بازار نشر می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۱:۴۵

با حضور رئیس، معاونان و جمعی از استادان دانشگاه امام صادق(ع) انجام شد
رونمایی از خاطرات ۴۰ شهید دانشگاه امام صادق(ع) در «فصل چیدن میوه‌های رسیده»
آئین رونمایی از کتاب «فصل چیدن میوه‌های رسیده» با حضور رئیس، معاونان و جمعی از استادان دانشگاه امام صادق(ع) در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

۱۳۹۸/۶/۷ - ۱۴:۳۰

رئیس هیئت امنای کانون دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع):
دانشگاه امام صادق(ع) منشا تحولات فراوان برای نظام جمهوری اسلامی شده است
حجت‌الاسلام میرلوحی گفت: مرحوم آیت الله مهدوی‌کنی با خون دل بسیار دانشگاه امام صادق (ع) را تاسیس کرد و این دانشگاه منشا تحولات فراوان برای نظام جمهوری اسلامی شده است.

۱۳۹۸/۶/۷ - ۱۴:۱۵

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری:
جلسات درس اخلاق آیت‌الله مهدوی‌کنی انسان‌ساز بود
آشنا با بیان اینکه جلسات درس اخلاق آیت‌الله مهدوی‌کنی انسان‌ساز بود، گفت: ایشان درصدد بود دانشگاهی تاسیس کند که نیروها و کادر آینده نظام جمهوری اسلامی در آن تربیت شوند.

۱۳۹۸/۶/۷ - ۱۴:۰۵

رئیس دانشگاه امام صادق(ع):
تربیت‌ نیرو در تراز انقلاب یکی از الزامات تشکیل دولت اسلامی است
حجت‌الاسلام سعدی بیان اینکه تحول علوم انسانی، تربیت نیرو و کادرسازی برای نظام دو خواسته مقام معظم رهبری از دانشگاه امام صادق(ع) در گام دوم انقلاب است، گفت: در این راستا قطب‌های علمی در این دانشگاه تشکیل می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۷ - ۱۳:۵۸

یک استاد حوزه تاکید کرد
امام باقر(ع) در عمل ثابت کرد علم و دین از هم جدا نیستند
حجت‌الاسلام باقی با اشاره‌به سیره علمی امام باقر(ع)، گفت: مشکل مجامع علمی این است که علوم مادی را به بشر و علوم معنوی را به خدا نسبت می‌دهند، در حالی که ریشه و پایه همه علوم توحید است. امام باقر(ع) در عمل ثابت کرد علم و دین از هم جدا نیستند.

۱۳۹۸/۵/۱۸ - ۱۰:۰۹

انتشار اولین شماره دوفصلنامه «مدیریت دانش اسلامی»
اولین شماره دوفصلنامه علمی ـ تخصصی غیربرخط «مدیریت دانش اسلامی» با مقالاتی همچون «مدیریت دانش در حوزه مطالعات مهدوی» منتشر شد.

۱۳۹۸/۵/۱۵ - ۱۵:۵۱

پیش‌نشست همایش بین‌المللی آسیب‌شناسی مطالعات تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود
چهارمین پیش‌نشست همایش بین‌المللی «آسیب‌شناسی مطالعات تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع)» با همکاری مراکز علمی ایران و عراق برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۵:۱۰