خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کتاب الغدیر
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران در بزرگداشت علامه امینی:
«الغدیر»؛ عالی‌ترین کتاب در روش تحقیق و بیان وجوه مظلومیت امیرالمومنین(ع)
بلخاری گفت: علامه غیر از دقت و انصاف مطلبی در کتاب الغدیر ذکر نکرده، معتقدم عالی‌ترین کتاب در زمینه روش تحقیق است و خدا را شکر که کتابی با این ظرفیت در بیان ویژگی‌های اول مظلوم جهان برای ما باقی مانده است.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۲:۲۳

حجت‌الاسلام حجتی‌کرمانی در بزرگداشت علامه امینی:
«الغدیر»؛ منادی وحدت/آرزوی بزرگ علامه امینی در پایان عمر
یک نویسنده اندیشه اسلامی با بیان اینکه علامه امینی مانند حضرت امیر(ع) و حضرت زهرا(س) پرچمدار وحدت است، گفت: در تمام کتاب «الغدیر» هیچ توهین و جسارتی نسبت به اهل سنت صورت نگرفته، چراکه توهین و اعمال تفرقه‌‌افکنانه حرام است.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۴۹

آیت‌الله دین‌پرور در مراسم بزرگداشت علامه امینی بیان کرد
ماجرای عنایت‌های مکرر امیرالمومنین(ع) به صاحب «الغدیر»
رییس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه گفت: تالیف کتاب گرانقدر «الغدیر» الهامی از سوی صاحب ولایت و القایی از آن مرکز نور و معنویت بود و همان پشتوانه‌ای قوی برای علامه امینی شد تا از هیچ تلاشی مضایقه نکند.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۲۳

حجت‌الاسلام فیرحی:
غدیر قلب تاریخ تشیع است/علامه امینی در «الغدیر» بدل احسن را عرضه کرد
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه علامه امینی یک بار برای همیشه داستان غدیر را توضیح می‌دهد، گفت: هنر ایشان آن بود که طلا یافت و بدل احسن را رونمایی کرد. وحدت رها کردن اصول نیست بلکه خوب دفاع کردن است

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۰۱