خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه رادیو گفت وگو
رادیو فرهنگ برگزار می کند
بزرگداشت شهریار در «روزشعر» با حضور ادیبان دیگر کشورهای فارسی زبان
رادیو فرهنگ با برنامه «روز شعر» چهارشنبه ۲۷ شهریورماه روز شعر و ادب فارسی و یاد استاد شهریار را گرامی می دارد.

۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۹:۴۰

معرفی و خوانش بخش هایی از کتاب «آه، استانبول»در رویای کاغذی
بخش هایی از کتاب «آه، استانبول» مجموعه داستانی رضا فرخ‌‌فال در برنامه رویای کاغذی ۲۴ شهریورماه خوانده می شود .

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۵:۱۱

خوانش و بررسی کتاب زنان پیشرو در «رویای کاغذی»
برنامه «رویای کاغذی» امشب به معرفی و خوانش بخش هایی از کتاب «زنان پیشرو » داستان‌هایی برای دختران ایران نوشته « الهام نظری و گلچهره سهراب» می پردازد.

۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۵:۳۲

از پارسی تا فارسی بررسی می كند
تاثیرگذاری فضای مجازی در واژه نگاری های غلط
برنامه از پارسی تا فارسی بیست و دوم تیر با موضوع فضای مجازی و واژه نگاری های غلط و مستند میهمان شنوندگان رادیو گفت و گوست.

۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۵:۱۸

عضو هیئت علمی پژوهشگاه اسراء تشریح کرد
ادعای عجیب جنبش‌های معنوی برای اثبات خود
حجت الاسلام گریوانی گفت: امروزه با اشخاص و جریان هایی مواجه می‌شویم که مدعی عرفان هستند و برای اثبات عرفان خود سعی دارند تا با انبیاء و اولیای الهی به تشابه برسند، در حالی که انبیای الهی سرسلسله توحید و معارف الهی هستند.

۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۶:۲۸

در «شعبده شوم» مطرح شد
حرکت فرقه های معنوی بر مدار سیاست است/عرفان های نوظهور به دنبال رواج فردگرایی اند
پژوهشگر عرفان های نوظهور گفت: تمامی جنبش های شبه معنوی نوظهور در ابتدای کار اهداف خود را غیرسیاسی مطرح می کنند، اما به محض ورود و تحلیل این فرقه ها درمی یابیم که تمامی حرکت های فرقه ها مبتنی بر مسائل سیاسی تنظیم شده اند.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۶:۲۳

در «قافیه باران» رادیو گفتگو مطرح شد
ارتباط حقیقی با امام زمان(عج) جز با معرفت حاصل نمی شود
حجت الاسلام صدیقی پاشاکی معرفت کم نسبت به امام زمان(عج) را از ایرادات جامعه شیعی دانست و گفت: ارتباط حقیقی با حضرت حجت(عج) حاصل نمی شود مگر از طریق معرفت، مراد از معرفت آن است که ما جایگاه حضرت حجت(عج) را در جهان هستی بشناسیم.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۴:۳۱

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:
بهترین راه مقابله با معنویت های نوظهور تقویت فرهنگ است
یک پژوهشگر عرفان ‌های نوظهور با بیان اینکه راهبردهای متعددی در مواجهه با جنبش های معنوی نوپدید وجود دارد، گفت: بدون شک برترین گزینه در مواجهه با معنویت های نوظهور در کشور اولویت فرهنگی است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۵

۹ هزار و یکصد دقیقه برنامه تدارک ویژه رادیو در هفته وحدت
شبکه های مختلف رادیویی همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، ویژه برنامه های مختلف و متنوعی را به روی آنتن می برند.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۵:۵۵

دكترای تصوف و عرفان های اسلامی:
تصوف امری خارج از اسلام است
حجت الاسلام آل یمین با بیان اینکه تصوف در واژه های روایی پیامبر اسلام (ص) وجود ندارد، گفت: عرفان اسلامی زیستی جداگانه برای تصوف به وجود نیاورده است، در حالی که تمامی بخش های اسلام به صورت یکسان و در یک زیست هماهنگ فعالیت می کنند.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۵:۳۵

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:
بسیاری از مکاتب هندوئیسم همزمان با عصر گسترش اسلام متولد شده اند!
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی پژوهشگاه امام خمینی(ره) گفت: ادبیات، عرفان، تصوف و بخش عمده ای از فلسفه ایران با عرفان، ادبیات و تصوف هندو و هندی درگیر است؛ به طوری که هیچ کدام از طرفین قدرت تکذیب این مورد را ندارند.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۴:۲۳

در «شعبده شوم» رادوی گفت وگو مطرح شد:
هدف کمک به دیگران در آیین هندو
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در آیین هندو کمک رسانی به فقرا فقط به دلیل ارتقای جایگاه فرد امدادرسان صورت می گیرد، به طوری که فرد امدادگر با کمک به فقرا در تلاش است تا جایگاه دنیوی خود را در دنیای بعدی ارتقا دهد.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۴:۴۵

مشاور رسانه‌ای دانشگاه تهران مطرح کرد:
بیشترین یورش به فرهنگ عاشورا از سوی شبکه‌های وهابی و سلفی است
خبرگزاری شبستان: محمدحسین پیشاهنگ در برنامه شعبده شوم رادیو گفت وگو اظهار کرد: شبکه‌های وهابی و سلفی از داخل نظام فکری اسلام این حمله را انجام می‌دهند و تقریبا بیشترین یورش مستقیم به سمت فرهنگ عاشورا را این شبکه‌ها دارند.

۱۳۹۵/۸/۲ - ۱۶:۰۳

دانشیار دانشگاه مالک اشتر:
نمی توان ادعای تشیع کرد و دست در دست اسرائیل داشت!
خبرگزاری شبستان: مهم‌ترین شاخص تشیع انگلیسی همراهی و حمایت از صهیونیست ‌ها است؛ امروزه صهیونیسم یک نماد برای تشخیص سره از ناسره است. شیعه خالص نمی‌تواند ادعا کند که شیعه هستم اما دستش آشکار یا پنهان در دست اسرائیل باشد.

۱۳۹۵/۷/۲۵ - ۱۵:۰۷

حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی:
خشونت و قساوت وهابیت و داعش با اسلام سازگار نیست
خبرگزاری شبستان: عضو انجمن جهانی تقریب مذاهب در برنامه گفت و گوی سیاسی گفت: تفکر وهابیت، القاعده و داعش بر مبنای خشونت و قساوت است و اسلام کاملا با این خشونت و قساوت مخالف و دین صلح است.

۱۳۹۵/۷/۱۲ - ۱۳:۴۹

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی مطرح کرد:
نجات فرهنگ در گروی مهندسی فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: عضو هیأت علمی ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه نوسازی فرهنگی به این معناست که بتوانیم فرهنگی را روزآمد و کارامد کنیم،گفت: اما اکثر اوقات فرهنگ به رغم روزآمدی، کارآمد نشده است.

۱۳۹۵/۵/۱۶ - ۱۱:۵۹

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:
میان رشتگی منجر به تکمیل علوم مختلف می شود
خبرگزاری شبستان: عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در برنامه گفت و گوی فرهنگی گفت: میان رشتگی باعث تکمیل علوم دیگر می شود و از ظرفیت های علوم برای فهم بهتر استفاده می کند.

۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۶:۲۴

در گفت و گوی فرهنگی مطرح شد:
رهبر انقلاب روی ابعاد آموزشی ارتباط مدارس و مساجد تأکید می کند
خبرگزاری شبستان: رئیس امور مساجد شهرستان ری در برنامه "گفت‏ و‏گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو عنوان کرد: مدارس ما باید با مساجد ارتباط داشته باشند و مراکز آموزشی نباید با مساجد بیگانه باشند.

۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۰۹:۳۹

در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات صورت گرفت؛
ارزیابی برنامه «عصر رسانه» رادیو گفت وگو در غرفه خبرگزاری شبستان
خبرگزاری شبستان: تهیه کننده برنامه «عصر رسانه» در رادیو گفت وگو، با حضور در غرفه خبرگزار شبستان در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاریها، پاسخگوی سوالات خبرنگاران شبستان در روند ارزیابی این برنامه رادیویی شد.

۱۳۹۳/۸/۲۳ - ۱۴:۴۸