خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢٠ المحرّم ١٤٤١

Friday, September 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درخت
چنار ۲۵۰۰ ساله «مسجد باغوار» برای سومین بار آتش گرفت
در ساعات اولیه صبح امروز، چنار ۲ هزار و ۵۰۰ ساله مسجد باغوار در تویسرکان برای سومین بار آتش گرفت.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۲:۴۳

محسن جمالی نیک مطرح کرد
حس تعلیق؛ نمایشگاهی مشترک با دغدغه های اجتماعی
یک هنرمند نقاش نمایشگاه«حس تعلیق» را نمایشگاهی مشترک اما متفاوت از سه هنرمندان می داند که دغدغه های برای جمعیت ،خشکسالی و درختان دارند.

۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۵:۱۹

شهردار خمینی شهر:
گونه های درختی در حال نابودی در خمینی شهر احیا می‌شوند
حاج حیدری گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و نابود شدن گونه های مختلف درختی، منطقه گردشگری بام سبز و منطقه کوهستانی لادر به باغ موزه درختان تبدیل می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۵

امام جمعه خمینی شهر:
درختکاری به صورت یک فرهنگ بین مردم رواج پیدا کند
آیت الله رحیمی گفت: اگر درختی را در آوردید فعل حرامی مرتکب شده اید مگر اینکه درختی به جای آن غرس کنید و طبق فقه اسلامی آب و هوا و مراتع در مالکیت هیچ شخصی نیست.

۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۴

مدیرعامل سازمان پارکهای شهرداری مشهد:
یک میلیون و ۸۰۰ هزار اصله درخت در شهر مشهد وجود دارد
سلامی گفت:شهروندان می توانند از طریق وبسایت سازمان برای دریافت نهال رایگان از منزل و یا محل کار و هر جا که دسترسی به اینترنت دارند اقدام به ثبت نام کرده و سپس با مراجعه به غرفه ها نهال خود را تحویل بگیرند.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۲۱:۰۶

پروین جلالی مطرح کرد
«رئا»؛ تجلی درختان انسان نما
یک هنرمند خود آموخته با بیان اینکه در نمایشگاه «رئا» المان اصلی درختی است که به شکل انسان می بینم، گفت: انسان و درخت به خاطر زیست مشترک در زمین با یکدیگر در ارتباط هستند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۸:۴۹

تولید چیپس چوب با هدف تهیه کود ارگانیک در منطقه ۵
سرشاخه‌های هرس‌شده درختان منطقه ۵ برای نخستین بار با استفاده از دستگاه چیپر به چیپس چوب تبدیل و برای تولید کود گیاهی ارگانیک آماده می‌شود.

۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۰۹:۳۱

شناسنامه درختان خیابان ولیعصر تکمیل شود
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورا در خصوص تکمیل و شفاف‌سازی شناسنامه درختان محور ولیعصر به سازمان بوستان‌ها تذکر داد.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۱:۳۰

هرس درختان پایتخت توسط ۱۸۰۰ کارشناس خبره/انتقاد از رسانه‌ها در خصوص انتشار اخبار غیرواقع
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران از انتشار مطالب در برخی رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: هرس درختان توسط ۱۸۰۰ کارشناس خبره انجام‌ می‌شود.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۴:۲۴

رئیس مجلس به مناسبت روز درختکاری یک اصله درخت کاشت
خبرگزاری شبستان: رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز درختکاری یک اصله نهال زیتون را در محوطه فضای سبز مجلس کاشت.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۰

ویژه برنامه های هفته درختکاری در مشهد برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:مدیر امور اجتماعی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد از ویژه برنامه های هفته درختکاری به مناسبت این روز، توسط این سازمان خبر داد.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۱۱

اجرای طرح ملی جنگلانه
طرح ملی جنگلانه با هدف فرهنگسازی و مشارکت برای حفظ و احیای منابع طبیعی جمعه (۸ دی) با حضور جمعی از فعالان محیط زیست، با کاشت یک هزار نهال در پارک گمبوعه حمیدیه اجرا شد.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۰۸:۲۴

انتقاد عضو شورا از قطع درختان حکیمیه
خبرگزاری شبستان:عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قطع درختان در حکیمیه تهرانپارس گفت: پیمانکار حفظ فضای سبز به بهانه حذف سرشاخه‌ها تعدادی درخت را قطع کرده است.

۱۳۹۶/۹/۵ - ۱۳:۲۸

حذف حجاب از چهره شهر به اسم زیبا سازی پسندیده نیست/درخت به عنوان حجاب شهر موضوع نقاشی های هنرمند بهشهری
خبرگزاری شبستان:نقاش بهشهری با بیان اینکه وقتی درخت در شهر نباشد همانند صورت بی ابر، زشت جلوه می نماید، گفت: درخت های دارای قدمت زیاد درقالب زیباسازی شهر با ابعادی محدود محصور شدند که این امر در گذر زمان برای درختان کشنده و آسیب زا است.

۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۳:۲۷

ایجاد باغستان اهالی رسانه و هنر در پارک لاله
اهالی رسانه و هنر با حضور در پارک لاله همزمان با هفته درختکاری درختی را به نام خود و یا یکی از عزیزانشان کاشته و شناسنامه دریافت می کنند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۰

باغ های اسلامی، ایرانی باید در همه نقاط مشهد احداث شود
خبرگزاری شبستان:رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه در این دوره مدیریت شهری تعداد ۱۲ پارک در منطقه ۱۲ مشهد و به وسعت ۱۷ هکتار احداث شده است، افزود:باغ های اسلامی، ایرانی باید در همه نقاط مشهد احداث شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۰۷:۲۲

یوجینو باربا در نشست رسانه ای «گروه تئاتر اودین» مطرح کرد:
زبان مشترک نداریم
خبرگزاری شبستان: ما زبان مشترک نداریم، چرا هر کدام از کشوری هستیم و به زبانی خاص صحبت می کنیم. ما با شیوه ی خاصِ گروه دراماتورژی می کنیم و نمایش های مان، اجراهای خاصی هستند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۴۷

مهندسی رفتار با فضای سبز و درختان در اسلام
خبرگزاری شبستان: دین مبین اسلام نسبت به حفظ محیط زیست اهمیت ویژه ای قایل شده است. در لسان ائمه اطهار(ع) نسبت به این مساله موارد متعددی بیان شده است از جمله این سخن معصوم(ع) که فرمودند: مگر از روی ناچاری درختی را قطع نکنید.

۱۳۹۵/۸/۱۸ - ۱۵:۰۹

ضرورت تدوین شناسنامه باغات/جای خالی صیانت از فضای سبز و باغات در شهرداری تهران
خبرگزاری شبستان:رییس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ضرورت تدوین شناسنامه باغات گفت: تفکر توسعه و صیانت از فضای سبز و باغات در شهرداری وجود ندارد.

۱۳۹۵/۱/۲۴ - ۱۴:۴۵

تن پوش بهاری بلوار کشاورز
تعدادی از درختان بلوار کشاورز تهران به ابتکار خانم مهناز نوروزی و همت شهرداری تهران با تن پوش های رنگارنگ به استقبال بهار می روند.

۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۰۸:۱۹