خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸

الخميس ٢٧ جمادى الأولى ١٤٤١

Thursday, January 23, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انتظار عالمانه
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
عالمان و مرشدان بی‌عمل، دچار کیفر می‌شوند
آیت‌الله ری‌شهری با بیان‌اینکه هر عالم و مرشدی که دیگران را موعظه و نصیحت کرده اما خود به آن عمل نکند، دچار کیفر می‌شود، گفت: باید به خدا پناه ببریم از اینکه دیگران را موعظه و نصیحت کنیم اما خود عامل به آن نباشیم.

۱۳۹۸/۹/۲۶ - ۱۳:۲۰

کارشناس مذهبی:
معیار عمل منتظران واقعی دستورات امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به ویژگی منتظران واقعی گفت: اگر امروز معیار اعمال ما طبق دستورات امام زمان(عج) باشد منتظران واقعی هستیم در غیر این صورت همچون مردم کوفه، انتظار به شهادت امام ختم می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۶:۲۸

حجت‌الاسلام عالی بیان کرد
بالاترین مقامی که منتظران به آن دست می‌یابند/کسانی که برای امام(ع) بار اند نه یار
یک استاد اخلاق خدمت‌گزاری به امام زمان(عج) را بالاترین مقامی دانست که منتظران می‌توانند به آن دست یابند و گفت: بدون معرفت به امام(ع) کاری پیش نمی‌رود، یاران امیرالمومنین(ع) کنار حضرت(ع) بودند اما به دلیل فقدان معرفت، حکم خار را پیش پای ایشان داشتند.

۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۰۹:۱۵

استاد و پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان:
هر قدر از کرامت دور شویم از ظهور فاصله می گیریم
حجت الاسلام فوادیان با اشاره به راه های پیوند روح کرامت و خدمت کریمانه با سبک زندگی منتظرانه، گفت: قطعاً رابطه منطقی بین انتظار و کرامت وجود دارد و به هر اندازه که از کرامت فاصله بگیریم از ایجاد بسترها برای ظهور فاصله گرفته ایم.

۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۰۹:۰۲

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۲)؛
بی مسئولیتی و قانون گریزی محصول غفلت از سبک زندگی منتظرانه است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام ملائی با بیان اینکه «سبک زندگی منتظرانه» نمود عینی و واقعی دعای «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج» است، تاکید کرد: علیرغم چنین کارکرد و دستاوردهایی در سبک زندگی منتظرانه، متاسفانه بسیاری از ما از آن بی خبریم.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۳

چه کسانی را «ابدال» می گویند؟!
خبرگزاری شبستان: یکی از پرسش هایی که در ذهن بسیاری از مردم آمده، این است که ابدال چه کسانی هستند، چند نفرند، ویژگی های آنان کدام است و در کجا زندگی می کنند؟ ... .

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۹

کارشناس و مبلغ مهدوی در گفت وگو با شبستان:
شیوه امام زمان(عج) در جمع کردن مردم/راه شاد کردن حضرت حجت(عج) در عصر غیبت
خبرگزاری شبستان: اشکال امروز برنامه ها و فعالیت های ما آن است که شناخت و باور به امام زمان(عج) را محور کاری زندگی خود قرار نداده ایم، یعنی براساس شناخت خود زندگی نمی کنیم؛ در حالی که فقط در زیارت جامعه کبیره ۲۵۰ کارویژه امام(ع) معرفی می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۲

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
منتظران با کدام سوره ها و دعاها مانوس باشند؟/انس با امام حسین(ع) انتظار را کیفی می کند
خبرگزاری شبستان: منتظر امام زمان(عج) باید اهل نماز، دعا و مناجات باشد؛ چنان که حضرت مهدی(عج) فرمودند: «أَکْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم‌»، بنابراین، دعا و مناجات باید یکی از مولفه های سبک زندگی منتظرانه باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۱

حدیث انتظار...
نزدیک‌ترین حالت بندگان به خدا
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در حدیثی شریف از نزدیک ترین حالت بندگان به خدای متعالو خشنودی او، سخن گفته اند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۹

گفتمان مهدوی، صبحگاه آفرینش تا امروز(۲)
«تولّی» و «تبرّی»؛ دو بال انتظار/جان آدمی با ایستایی نسبتی ندارد
خبرگزاری شبستان: در گفتمان مهدوی و انتظار، تولّی و تبرّی به نحوی خاص ظهور و بروز می یابد. حقیقت دین و دعوت کنندگان به کلام وحیانی و حضرات معصومین(ع) آدمی را ایستا نمی خواهند «قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ»؛ جان آدمی هم با ایستایی نسبتی ندارد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۳

انتظارمفهومی نیست که با آغاز دوران غیبت متولد شده باشد
خبرگزاری شبستان: «انتظار» با انسان متولد می شود و تا زمانی که انسان در این دنیاست با او همراه است. سابقه این انتظار به ابتدای خلقت بشر بازمی گردد.

۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۰۹:۰۲

«انتظار فرج» با انسان متولد می شود
خبرگزاری شبستان: انتظار با انسان متولد می شود و تا زمانی که انسان در این دنیاست، با او همراه است. انتظار فرج در اصل انتظار برای رهایی از قفس دنیا و بازگشت به آغوش پروردگار است.

۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۰۸:۴۰

تدارک جمکران برای پایان هفته زائران
خبرگزاری شبستان: مدير مسجد مقام و شبستان هاي مسجد مقدس جمكران از برنامه های متنوع این مسجد برای پایان هفته زائران خبر داد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۱۷

هیچ امری برای منتظر مقدس تر از زمینه سازی ظهور نیست
خبرگزاری شبستان: برای یک منتظر هیچ امری مقدس تر از نقش آفرینی در جریان با عظمت زمینه سازی برای ظهور نیست. زمینه سازی برای ظهور در سرزمین نورانی ما، سال هاست که آغاز شده است ...

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۰۴

نگاه «منتظر» در روابط اجتماعی باید جهانی باشد
خبرگزاری شبستان: یک «منتظر» دایره رفاقتش خیلی وسیع است. رفاقت هایش از سر نیاز نیست از سرعلاقه ای است که به انسان ها دارد.

۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۰۶:۱۰

نمی شود منتظر بود و به گناه هم علاقه داشت
خبرگزاری شبستان: ظهور حضرت(عج) مگر برای مبارزه با استکبار که تورم یافته همان گناه های روزمره ماست، نیست؟ مگر می شود منتظر حضرت(عج) باشیم و به گناه علاقه داشته باشیم و به پاکی روح، تزکیه روح و تزکیه نفس بی علاقه باشیم؟

۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۱:۰۲

معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۳):
مسامحه مقابل کمکاری در حوزه مهدویت معنا ندارد/راه مواجهه با معضلات آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: همانگونه که در مقابل ابتلای جامعه به بیماری های جسمی، جای کم کاری و مسامحه نیست، در مقابل ابتلای جامعه به بیماری های روحی و بینشی و اعتقادی نیز، جای مسامحه و کم کاری وجود ندارد.

۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۴:۲۹

مدیر گروه قرآن مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۱:
راه شکست فتنه های آخرالزمان/شرط تحقق مدنیت مهدوی در جامعه منتظر
خبرگزاری شبستان: وعده حقیقی حکومت صالحان، نقطه مشترک تمامی کتب آسمانی است؛ اما زمانی می توان این عصر عظیم را درک کرد که ظرفیت پذیرش و وسعت بینش آن را داشته باشیم، مدنیت در جامعه ای محقق می شود که ظرفیت پذیرش آن را داشته باشد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۹:۱۹

فنایی اشکوری:
ترویج مهدویت فقط به جشن و چراغانی نیست اخلاق و فرهنگ هم می خواهد
خبرگزاری شبستان: فرهنگ مهدویت تنها با جشن و چراغانی و طاق نصرت و شربت و شیرینی گسترش پیدا نمی‌کند، فرهنگ مهدویت با ارائه یک جامعۀ با معنویت، با اخلاق، با فرهنگ و عدالت محور و در عین حال پیشرفته است که گسترش و مقبولیت پیدا می‌کند.

۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۲:۳۶

بزرگ ترین ظلم و جنایت بشر (صوت)
خبرگزاری شبستان: برخی به قدری در پیله زندگی شخصی تنیده شده اند که در حال خفگی اند؛ این روح در این دینا دچار فشار قبر است و امکان رهایی ندارد. باید بیرون آمد...

۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۲:۲۰