خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

الخميس ٥ شوّال ١٤٤١

Thursday, May 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نهج البلاغه
اجرای طرح نهضت نهج‌البلاغه خوانی در ایلام
خبرگزاری شبستان: طرح نهضت نهج‌البلاغه خوانی به روش آسان با حضور حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع در استان ایلام آغازشده است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۴

کلام امیر(ع)؛
سینه مومن جای حکمت است
خبرگزاری شبستان: حکمت را فرا گیر هرجا باشد که حکمت در سینه منافق و انسان دورو هم هست و در آنجا اضطراب و نگرانی است تا بیرون آید و در سینه صاحب خودِ مومن جا گیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۰:۱۰

کلام امیر(ع)؛
روایت امام علی(ع) از حال ناپایدار آدمی
خبرگزاری شبستان: چگونه خواهد بود حال کسی که در بقای خود ناپایدار و در سلامتی بیمار است و در آنجا که آسایش دارد مرگ او فرا می رسد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۰۸:۵۱

کلام امیر(ع)؛
هر چیزی برای آدمی محل آزمایش است
خبرگزاری شبستان: خدا انسان ها را با اموال و فرزندان شان می آزماید. آن کس که از روزی خود ناخشنود و آنکه خرسند است، شناخته شوند گرچه خداوند به احوالات شان از خودشان آگاه تر است تا کرداری که استحقاق پاداش یا کیفر دارد، آشکار نماید.

۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۲۵

کلام امیر(ع)؛
نیکوکار از کار نیک بهتر و بدکار از کار بد بدتر است
خبرگزاری شبستان: هر کاری که انسان انجام دهد باید اول خودش را آماده آن کار بداند. همیشه علت، محکم تر از معلول است. خوب بودن یا بد بودن کار اثر در بهتر بودن یا شر بودن آن است که علت برخواسته شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰:۱۸

محسن اسماعیلی:
مفهوم وحدت در نگاه امیر(ع)/دو آفت جامعه اسلامی
خبرگزاری شبستان: مردم در جامعه مطلوب قرآن و نهج البلاغه نه تنها در کنار یکدیگرند بلکه دل هاشان به هم نزدیک و الفت میان آنها برقرار است. هنر دنیای امروز تامین زندگی مسالمت آمیز است اما امیرالمومنین(ع) دنبال اجتماع الفت آمیز اند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۰۸:۳۹

کلام امیر(ع)؛
دنیا چون مار سمی است
خبرگزاری شبستان: حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرمایند: «مَثَل دنیا چون مار سمی است، پوست آن نرم ولی سم کشنده در درون دارد، نادانِ فریب خورده به آن می گراید و هوشمند عاقل از آن دوری گزیند.»

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۳:۲۰

کلام امیر(ع)؛
پاداش صبر و شکیبایی و امید به خدا
خبرگزاری شبستان: باید هیچ یک از شما امیدوار نباشد مگر به پروردگار خود و نترسد مگر از گناه خود و اگر چیزی را نمی داند باید شرم نکند از اینکه آن را بیاموزد و بر شما باد به صبر و شکیبایی.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۶:۰۵

طرح روخوانی و روان‌خوانی قرآن در مسجد «چهارسوق» دنبال می‌شود
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد چهارسوق بزرگ، گفت: طرح ملی روخوانی و روان‌خوانی قرآن در این مسجد در حال برگزاری است.

۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۴:۲۸

کلام امیر(ع)؛
مرز میان فقر حقیقی و خستی که منجر به فقر می شود
خبرگزاری شبستان: در شگفتم از بخیل به سوی فقر می شتابد که از آن می گریزد و سرمایه ای را از دست می دهد که برای آن تلاش می کند در دنیا چون تهیدستان زندگی می کند اما در آخرت چون سرمایه داران محاکمه می شود.

۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۴:۲۳

انتشار «با علی(ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه»
خبرگزاری شبستان: کتاب «با علی(ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه» به قلم آیت‌الله حائری شیرازی و تدوین حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رنجبر منتشر شد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۲:۵۳

آیت الله جوادی ‌آملی:
شرح نامه ۷۱ نهج البلاغه امیر(ع)/باید با عمل مان جامه تقوا بافته و بر تن جامعه بپوشانیم
خبرگزاری شبستان: ما با عمل و رفتار و گفتارمان باید جامه تقوا ببافیم و بدوزیم و بر تن کنیم، با سخنرانی و موعظه کسی هدایت نمی شود. یک درصد یا دو درصد با نصیحت هدایت می شوند ولی عمده عمل کردن است.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۲:۴۲

برگزاری سلسله جلسات نهج ‌البلاغه در مسجد خاتم الانبیا قزوین
خبرگزاری شبستان: مدیر کانون فرهنگی هنری سروش مسجد خاتم الانبیا قزوین از برگزاری سلسله جلسات نهج ‌البلاغه در مسجد خاتم الانبیا قزوین با حضور عضو مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۸:۵۰

کلام امیر(ع)؛
انسان باید قبل از تعلیم دیگران خود را تربیت کند
خبرگزاری شبستان: حضرت امیر(ع) در فرازهای مختلفی از سخنان گوهربارشان، به این مساله تاکید داشته اند که انسان باید ناصح خویش باشد و از درون خود را تربیت کند تا این رویکرد در عمل و کردار او نیز ‌آشکار شود.

۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۲:۳۷

کلام امیر(ع)؛
وصف شفاعت در کلام امیرمومنان(ع)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به مسئله شفاعت اشاره و مقام شفیع را تشریح کرده اند.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۳:۵۸

کلام امیر(ع)؛
سنت پیامبر(ص) چه کسانی را کفایت می کند؟!
خبرگزاری شبستان: آنان که زبان از زیاده گویی باز می دارند و آزارشان به مردم نمی رسد، سنت پیامبر(ص) برایشان کفایت می کند.

۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۰۹:۵۹

کلام امیر(ع)؛
سوغات عفت و شکرگزاری برای زندگی
خبرگزاری شبستان: عفت ورزیدن و شکرگزاری از مهمترین مسائلی است که در سبک زندگی اسلامی مورد تاکید قرار گرفته و امیرالمومنین(ع) در حدیثی شریف به اهمیت و محصول این دو صفت اشاره کرده اند.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۰:۳۶

کلام امیر(ع)؛
اصلی ترین عامل دور شدن انسان از خدا
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ریشه اصلی همه شهوت ها و دلیل دور شدن انسان از خدا اشاره کرده اند.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۱۲:۵۳

محسن اسماعیلی در جلسه شرح نهج البلاغه:
خطبه شقشقیه امیر(ع) دوره کامل آموزش اصول فلسفه سیاسی و نظام حکومتی اسلام است
خبرگزاری شبستان: خطبه شقشقیه از جهاتی جزء استثنایی‌ترین بخش‌های نهج البلاغه است، امیرمومنان(ع) در این خطبه نه چندان طولانی با شفاف‌ترین الفاظ و کوتاه‌ترین کلمات یک دوره کامل آموزش اعتقادی، اصول فلسفه سیاسی و نظام حکومتی اسلام را تبیین می کنند.

۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۳:۳۱

کلام امیر(ع)؛
امان نامه خدا برای بندگان
خبرگزاری شبستان: دو چیز در زمین مایه امان از عذاب خدا بود یکی از آن دو برداشته شد پس دیگری را دریابید و بدان چنگ زنید اما امانی که برداشته شد رسول خدا(ص) بود و امان باقیمانده ... .

۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۵۱