خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸

الأربعاء ٣ جمادى الثانية ١٤٤١

Wednesday, January 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله مهدوی،امام جمعه موقت اصفهان
آیت الله مهدوی تأکید کرد
لزوم برگزاری نشست‌های مشترک بین اساتید حوزه و دانشگاه
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم حمایت حوزه و دانشگاه از یکدیگر گفت: منظور از وحدت این است که این دو نهادی که هر دو نهاد علمی و نخبه‌پرور است، هر دو حامی یکدیگر و مکمل یکدیگر باشند.

۱۳۹۸/۹/۲۸ - ۰۹:۲۴

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان مطرح کرد:
جایگاه صبر هنگام حصول نعمتهای بزرگ برای انسان
آیت الله مهدوی با تأکید براینکه انسان برای داشتن هیچ نعمتی نیازمند به صبر نیست، گفت: وقتی به افراد کم‌ظرفیت نعمت بزرگی می‌رسد، باید صبر پیشه کنند تا هیجان آنها از ظرفیت روحی‌شان فراتر نرود و در مقابل، افراد باظرفیت از خود باخته نمی شوند.

۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۰۹:۵۰

امام جمعه موقت اصفهان:
غربی‌ها تاسیسات عربستان را بیشتر از جان یمنی‌ها می‌خواهند
آیت الله مهدوی صدور بیانیه جدید سه کشور اروپایی را نشان از حماقت آنها خواند و گفت: این بیانیه یعنی اینکه آمریکا و اروپا تاسیسات عربستان را بیشتر از جان مردم بی گناه یمن می خواهند چراکه برای شهادت ۹۰هزار یمنی هیچ بیانیه ای صادر نکردند.

۱۳۹۸/۷/۵ - ۱۵:۱۴

پیام آیت الله مهدوی به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی
کتاب حلوایی است که خواندنش کام را شیرین می‌کند
آیت الله مهدوی با اشاره به اینکه کتاب گران‌بهاترین گنجینۀ میراث بشر است، گفت: جایگاه کتاب آن‌گونه سترگ است که خواندنش، نخستین واژگان وحی را شکل داد.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۰:۳۱

امام جمعه موقت اصفهان خطاب به موکب داران:
تغذیه روح زائران اربعین حسینی(ع) فراموش نشود
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اربعین حضرت سیدالشهدا(ع) باید دنیا را با اهداف آن حضرت آشنا کند، خطاب به موکب داران گفت: تغذیه روح زائران اربعین مهم تر از تغذیه جسم آن هاست و باید به این قضیه نیز پرداخته شود.

۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۶:۰۳

آیت الله مهدوی در مجمع بزرگ مبلغان محرم:
اتمام حجت با مسئولان اصفهان/لزوم جدیت مجلس در برخورد با گرانی و احتکار
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در صورت بروز مجدد برخی مشکلات توسط مسئولان شهری، موضوع را از تریبون نماز جمعه با مردم اصفهان در میان خواهد گذاشت، بر لزوم جدیت مجلس شورای اسلامی در برخورد با گرانی ها و احتکار تاکید کرد.

۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۵:۰۵

حضرت ابراهیم(ع) از خداوند می خواهد که دل های مردم هوایی ۱۴ معصوم شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله مهدوی، با بیان اینکه در آیه۳۷ سوره ابراهیم، حضرت ابراهیم فقط برای برخی از مردم دعا کرده است گفت: باطن و خلاصه این دعا این است که حضرت ابراهیم(ع) از خداوند می خواهد که دل های مردم هوایی ۱۴ معصوم(ع) شود.

۱۳۹۴/۴/۱۸ - ۱۱:۳۴

تعالی فرهنگ جامعه در گرو ارتقای فکری مردم است
خبرگزاری شبستان: آیت الله مهدوی گفت: اگر به دنبال تعالی فرهنگ جامعه هستیم باید زمینه های علمی و فکری انسان ها را ارتقا دهیم.

۱۳۹۴/۳/۹ - ۰۳:۲۴

هنوز برای بهتر شدن آخرت مردم، وزارتخانه ای نداریم
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت اصفهان گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و به فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل نهادهایی برای بهتر شدن وضع دنیایی مردم،‌وزارتخانه هایی ایجاد شد ولی هنوز برای بهتر شدن آخرت مردم، وزارتخانه امر به معروف و نهي از منكر نداریم.

۱۳۹۳/۱۱/۲۰ - ۱۲:۱۶

سم پاشی شبکه های ماهواره ای از طریق شبهه افکنی در جامعه
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اهیت تقوی گفت: شبکه های ماهواره ای با شبهه افکنی بین مردم سم پاشی می کنند و از دشمنان انتظاری بیش از این نیست.

۱۳۹۳/۱۰/۱۱ - ۰۸:۲۳

بصیرت و آگاهی؛تنها راهکار مقابله با فتنه
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت:راه دچار فتنه نشدن داشتن بصیرت و آگاهی است و سطحی نگر بودن زمنیه ساز فتنه است.

۱۳۹۳/۱۰/۱ - ۱۳:۵۷

موسسات خیریه به کیفیت انفاق توجه ویزه ای داشته باشند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر لزوم توجه موسسات خیریه به کیفیت انفاق گفت: آغاز انفاق باید از سوی موسسات خیریه صورت گیرد.

۱۳۹۳/۹/۲۹ - ۰۹:۰۶

اهمیت دین اسلام به پاسخگویی به شبهات/ توهین، تکفیر و سکوت در برابر شبهه در مکتب شیعه جایی ندارد
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تهاجم بزرگ ایجاد شبهات در شبکه های ماهواره ای علیه دین اسلام و متکب شیعه خاطر نشان کرد: دین اسلام به پاسخگویی به شبهات اهمیت می دهد و توهین، تکفیر و سکوت در برابر شبهه در مکتب شیعه جایی ندارد.

۱۳۹۳/۹/۲۵ - ۰۹:۳۲

در برابر حضرت حق، نه عاصی مقر باشیم و نه مطیع مفتخر/
گناهان انسان تنها با اقرار و نه با اعتذار محو می شود
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هیچ عذرخواهی برای گناهان پاک کننده تر از اقرار به درگاه الهی نیست،گفت: گناهان انسان تنها با اقرار و نه با اعتذار محو می شود.

۱۳۹۳/۸/۲۱ - ۰۸:۳۷