خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه قوه قضاییه
حجت الاسلام رئیسی:
تاکید بر رعایت حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضایی
رئیس قوه قضائیه، بر رعایت حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: همه محاکم و قاضی ‌ها باید در حوزه تخصصی خود فعال باشند.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۸:۴۰

حجت الاسلام رئیسی:
مشکلات ناشی از سیل مورد آسیب شناسی قرار گیرد
رئیس قوه قضائیه، بر لزوم آسیب شناسی مساله سیل تاکید کرد و اذعان داشت: بعد از پایان بحران نباید مشکلات ناشی از سیل به فراموشی سپرده شود بلکه باید نسبت به آسیب شناسی آن اقدام کرد تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۳:۲۵

فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه درخواست کرد:
اختصاص یک روز از حقوق کارکنان دستگاه قضایی و سازمان های وابسته به سیل زدگان
صارمی از کارکنان دستگاه قضایی، قضات شریف و سازمان­های وابسته درخواست کرد با اختصاص یک روز از حقوق خود به مردم مناطق سیل­ زده، در تامین بخشی از نیازهای آنها مشارکت کنند.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۵:۲۱

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه خبر داد:
طراحی ۲۰ سامانه قضایی با تکیه بر توان متخصصان داخلی در سال ۹۸
حجت الاسلام شهریاری گفت: بالغ بر ۳۰ سامانه قضایی در مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه توسط متخصصان داخلی طراحی و در حال فعالیت است و بالغ بر ۲۰ سامانه قضایی در دست طراحی است که همگی توسط متخصصان داخلی و بومی طراحی شده است.

۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۲:۳۳

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مطرح کرد:
تقویت زیر ساختهای سامانه های قضایی در سال ۹۸
حجت الاسلام شهریاری با بیان اینکه در سال ۹۸ تقویت سامانه های قضایی در اولویت قوه قضاییه قرار دارد، گفت: تلاش می کنیم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گام های مهمی را به سمت عدالت اجتماعی، عدالت قضایی و عدالت جبرانی برداریم.

۱۳۹۸/۱/۸ - ۱۱:۰۰

رئیس قوه قضاییه خواستار اقدام جهانی علیه تروریسم و نژادپرستی شد
آیت الله رییسی با محکوم کردن مجدد عملیات تروریستی اخیر علیه نمازگزاران در نیوزیلند، از همه قضات و حقوقدانان جهان دعوت کرد که با محوریت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، به نهضت حقوقی مقابله با تروریسم و نژادپرستی بپیوندند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۵:۲۶

امام جمعه بندر آستارا:
رئیس قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی با قاطعیت برخورد کند
حجت‌الاسلام حافظ‌نیا با بیان‌اینکه رییس جدید قوه قضاییه باید با دانه درشت‌ها و گردن کلفت‌های اقتصادی با قاطعیت برخورد کند، گفت: سپردن امور به نیروهای انقلابی در قوه قضاییه بسیار مهم است و رئیس جدید این قوه باید این امر را در اولویت قرار دهد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۸

امام جمعه اسالم:
کلید حل مشکلات در مذاکرات نیست
حجت‌الاسلام باقری‌ارومی با بیان‌اینکه کلید حل مشکلات در مذاکرات نیست، گفت: هیچ مذاکره و توافقی نتوانسته سایه جنگ را از سر کشور دور کند بلکه حضور مردم و حمایت آنها از انقلاب، پشتیبان کشور بوده است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۹

پیام تبریک قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به آیت الله رئیسی
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور انتصاب آیت الله رئیسی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سمت ریاست قوه قضاییه را تبریک گفت.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۶:۲۱

سرپرست مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه:
سند پیشگیری از جرایم سایبری در شورای عالی فضای مجازی پذیرش شد
جلیلیان با بیان تدوین سند پیشگیری از جرایم حوزه سایبر توسط این مرکز گفت: کمیته تخصصی شورای فضای مجازی کشور این طرح را بررسی و پذیرش کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۳

رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پیام تبریک به رییس جدید قوه قضائیه:
انتصاب آیت الله رئیسی امید تحول در دستگاه قضا را در دل‌ها برانگیخت
آیت الله رشاد در پیام تبریک به رییس جدید قوه قضائیه، ضمن برشمردن پانزده تحول ضروری که باید در دستگاه قضا صورت بگیرد، آمادگی ارکان حوزه‌ علمیه‌ تهران و اعضای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی را در این باره اعلام کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۸

رئیس کمیسیون فرهنگی در پیامی به رئیس قوه قضاییه:
آمادگی کمیسیون فرهنگی مجلس برای همکاری با قوه قضائیه در جهت رهنمودهای رهبری
مازنی ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام رییسی به ریاست قوه قضائیه گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس آماده هرگونه مساعدت و همکاری در جهت تحقق اهداف آن قوه در قانون اساسی و رهنمودهای رهبری در دوره مدیریت جدید است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۹:۱۹

ماه رجب ریسمان بین خالق و مخلوق است
حجت الاسلام بهرامی با اشاره به فرا رسیدن ماه پر فضیلت رجب گفت: در ادعیه خاص ماه رجب، این ماه را ریسمان بین خالق و مخلوق بیان کرده است

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۷

سرپرست مرکز مطالعات اجتماعی و جرم­شناسی معاونت اجتماعی قوه قضاییه:
جرایم نوپدید، شاخه ­های گوناگون علوم جنایی را به چالش کشانده است
جلیلیان گفت: جرایم نوین خلق شده در اثر تکنولوژی، شاخه­ های علوم جنایی را به چالش کشانده است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۶

انگ بزهکاری را به اطفال متهم نسبت ندهیم
سرپرست مجتمع قضایی شهید فهمیده گفت: کودکانی که متهم هستند را بزهکار ننامیم و به آنان برچسب نزنیم چه بسا ممکن است مجرم نباشند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۶

دادستان تهران خبر داد:
صدور کیفرخواست برای ۸۰ دلال ارزی و اجرای ۱۵ طرح دستگیری
جعفری دولت آبادی در حاشیه ششمین کمیته مقابله با گرانفروشی آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه ارز و دستگیری دلالان ارزی را تشریح کرد و از صدور کیفرخواست برای ۸۰ دلال ارزی خبر داد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۳۷

حجت الاسلام رییسی می آید
تغییر ریاست دستگاه قضا همگام با بهار
حضور حجت الاسلام رییسی به عنوان رییس قوه قضائیه روز گذشته پس از جلسه آیت الله آملی لاریجانی با مسئولان قضایی و اعلام خبر ارسال نامه وی به رهبری برای معرفی رئیس جدید و پاسخ ایشان به این درخواست جدی تر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۱

از سوی رئیس قوه قضاییه مبلغ دیه سال ۱۳۹۸ ابلاغ شد
رئیس قوه قضاییه طی بخشنامه ای قیمت دیه در سال ۱۳۹۸ را دو میلیارد و هفتصد میلیون ریال اعلام کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۰

سامانه سجام به ۲۵۰۰ سازمان دولتی وصل است
مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه گفت: سامانه مردمی سجام به ۲۵۰۰ سازمان دولتی در کشور وصل است و گزارش های رسیده مردمی، برای این سازمان ها ارسال می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۵:۲۵

به بهانه تقدیر قوه قضائیه از فیلم های فجر
سینمای اجتماعی ایران در بوته نقد قوه قضائیه
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه قرار است برای چهارمین سال پیاپی آثار برتر جشنواره فیلم فجر با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی را مورد تقدیر قرار دهد.

۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۵:۲۱