خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

السبت ١٧ ذو القعدة ١٤٤٠

Saturday, July 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه بازار متشکل ارزی
کارشناس مسائل پولی بانکی:
بازگشت منطقی ارز نیاز به مدیریت دارد/بازار متشکل ارزی؛ مکانی برای تعیین نرخ قابل قبول ارزی
رحمانی با اشاره به اینکه بازگشت منطقی ارز نیاز به مدیریت دارد، گفت: بازار متشکل ارزی یک ابداع است که در دیگر کشورها وجود ندارد چون آنها به نرخ ارز کاری ندارند اما در کشور ما این ایده به دلیل شرایط ویژه و برای انگیزه دادن به صادرکنندگان ایجاد شده است.

۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۲۰:۱۳

کارشناس مسائل پولی و بانکی:
بازار متشکل ارزی می تواند به تعدیل نرخ ارز به سمت پایین کمک کند
ندری به یکی از ویژگی های بازار متشکل ارزی اشاره کرد و گفت: بازار متشکل ارزی با فرض ثابت بودن سایر عوامل می تواند تا حدودی در جهت تعدیل نرخ ارز به سمت پایین کمک کند.

۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۲۰:۱۱

امروز؛ آغاز آموزش صرافان در بانک مرکزی برای استفاده از سامانه بازار متشکل ارزی
چندی پیش مدیر عامل بازار متشکل ارزی از آغاز به کار این بازار در آینده نزدیک خبر داده بود و در این راستا امروز آموزش صرافان در بانک مرکزی برای استفاده از سامانه بازار آغاز شده است.

۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۲:۴۲

کارشناس اقتصادی:
بازار متشکل ارزی، سیاستگذار نرخ ارز است
شاکری با اشاره به اینکه بازار متشکل ارزی، سیاستگذار نرخ ارز است، گفت: اینکه محل تعیین نرخ ارز در دبی باشد بسیار بد است و بازار متشکل ارزی می خواهد این موضوع را تغییر دهد و نرخ ها در تهران تعیین شود.

۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۷:۳۹

آغاز به کار بازار متشکل ارزی در آینده نزدیک/اعضا در حال تکمیل پرونده‌ها
بانک مرکزی زیرساخت های لازم برای راه اندازی بازار متشکل ارزی را انجام داده و به تازگی نیز جلسه ای با با مدیران بازار متشکل ارزی و صرافان داشته که در این جلسه خبر از راه اندازی این بازار در آینده ای نزدیک داده شده است.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۰:۳۳

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
تشکیل بازار متشکل ارزی باعث ایجاد شفافیت در حوزه ارز می شود
حسینی با اشاره به تشکیل بازار متشکل ارزی گفت: تشکیل این بازار باعث ایجاد شفافیت درحوزه ارزی و کاهش تقاضای سفته بازی دربازارمی شود.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۹:۱۴

راه اندازی نسخه آزمایشی پایگاه اینترنتی بازار متشکل ارزی
بانک مرکزی از انتهای سال گذشته با عزم جدی در راستای ساماندهی به بازار ارز به دنبال راه اندازی بازار متشکل ارزی بود و نسخه آزمایشی پایگاه اینترنتی بازار متشکل ارزی قابل مشاهده شده است و نرخ های روزانه نیز بر روی این پایگاه قرار داده می شود.

۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۵:۴۳

۲۲ خرداد؛ جلسه صرافان با هیات مدیره بازار متشکل ارزی
با نزدیک شدن به وعده ای که مسئولان اقتصادی از جمله رییس کل بانک مرکزی مبنی بر راه اندازی بازار متشکل ارزی داده اند رییس شورای عالی کانون صرافان از برگزاری جلسه اعضای این کانون با اعضای بازار متشکل ارزی خبر داده است.

۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۰۹:۱۷

مدیر عامل بانک توسعه صادرات مطرح کرد؛
کاهش دلالی با ایجاد بازار متشکل ارزی
صالح آبادی معتقد است از مهم‌ترین دستاورد‌های راه اندازی بازار متشکل ارزی کاهش دلالی در بازار آزاد است

۱۳۹۸/۳/۸ - ۱۳:۳۵

اعلام جزییات چگونگی ورود به بازار متشکل ارزی/۱۱ خرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام
کانون صرافان ایرانیان انتهای هفته گذشته از آغاز پیش ثبت نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی خبر داده بود و حالا طی نامه ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرده است.

۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۲:۲۵

در راستای راه اندازی بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد صورت گرفت؛
آغاز پیش ثبت نام بازار متشکل ارزی از امروز
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از آغاز به کار بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد ماه خبر داده بود که در راستای راه اندازی آن امروز کانون صرفان از آغاز پیش ثبت نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی خبرداد و از متقاضیان درخواست کرد تا مدارک مورد نیاز را ارسال کنند.

۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۴:۴۹

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
بازار متشکل ارزی کشور تا پایان خرداد راه اندازی می شود
پورابراهیمی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد راه اندازی می شود، گفت: هدف از راه اندازی این بازار ساماندهی نرخ ارز در اقتصاد کشور است.

۱۳۹۸/۳/۱ - ۰۹:۴۱

آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده
راه اندازی بازار متشکل ارزی که از سال گذشته در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد با انجام اقدامات و تهیه زیرساخت ها چندی پیش وارد فاز عملیاتی شد و حالا نیز وزیر اقتصاد خبر از آغاز کار این بازار از هفته آینده را داده است.

۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۱۲:۵۲

آغاز اجرای فاز عملیاتی بازار متشکل ارزی
بازار متشکل ارزی که از سال گذشته به عنوان یکی از اولویت های بانک مرکزی از سوی این بانک دنبال می شود پس از تشکیل اولین جلسه هیات مدیره و دریافت مدارک ار صرافان متقاضی ورود به این بازار حالا فاز عملیاتی آن آغاز شده است.

۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۷:۵۳

گام به گام تا تشکیل بازار متشکل ارزی؛
دریافت مدارک از صرافان متقاضی ورود به بازار
بازار متشکل ارزی اکنون در مرحله دریافت مدارک از صرافان متقاضی ورود به بازار است و همزمان با آن معاملاتی به صورت پایلوت و آزمایشی در سامانه این بازار در حال انجام است تا طبق وعده بانک مرکزی در اردیبهشت ماه اجرایی شود.

۱۳۹۸/۲/۶ - ۱۰:۴۳

آخرین خبرها از تشکیل بازار متشکل ارزی/برگزاری اولین جلسه هیات مدیره بازار
رییس کل بانک مرکزی چندی پیش خبر داده بود که تا پایان فروردین بازا رمتشکل ارزی عملیاتی نی شود و با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال امروز اولین جلسه هیات مدیره این بازار برگزار شد.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۲:۲۸

راه اندازی بازار متشکل ارزی تا پایان فروردین
بانک مرکزی در ماه های پایانی سال گذشته با جدیت به دنبال راه اندازی بازار متشکل ارزی با هدف ساماندهی به بازار ارز بود و اسفند ماه شیوه نامه و دستورالعمل آن نهایی شد و حالا بنا به گفته رییس بانک مرکزی تا پایان فروردین این بازار راه اندازی می شود.

۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۰۸:۴۱

با تشکیل بازار متشکل ارزی
سال ۹۸ بازار ارز سامان می گیرد
بانک مرکزی با هدف ساماندهی به بازار ارز تشکیل بازار متشکل ارزی را کلید زده است که در این زمینه چندی پیش شیوه‌نامه و دستورالعمل بازار متشکل ارزی تدوین و نهایی شد و قرار است از ابتدای سال آینده این بازار تشکیل شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۷:۳۰

شبستان گزارش می دهد:
آخرین خبرها از تشکیل بازار متشکل ارزی/تدوین شیوه نامه و دستورالعمل
آبان ماه سال جاری بود که رییس کل بانک مرکزی خبر از راه اندازی بازار متشکل ارزی برای شفافیت بهتر در بازار ارز را داد و حالا با گذشت سه ماه از این اعلام شیوه‌نامه و دستورالعمل بازار متشکل ارزی تدوین و نهایی شده است.

۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۰۹:۵۱

شبستان گزارش می دهد:
شفافیت و جلوگیری از سفته بازی ویژگی ممتاز بازار متشکل ارز
ساز و کار تشکیل بازار متشکل ارزی پس از آن که اعضای شورای پول و اعتبار به تصویب آن رای دادند از سوی بانک مرکزی در حال تدوین است، بازاری که زمینه ایجاد شفافیت و جلوگیری از سفته بازی را فراهم می آورد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۸:۲۳