خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١

Wednesday, September 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام علی (ع)
نگاهی به غدیر در چند شعر پارسی
با ذوالفقار تو همه جا آشكار بود/ دست بلند شير خدا، «لافتي» بلند
غدیر واقعه ای است که در آن علی ابن ابیطالب(ع) از سوی پیامبر به امامت برگزیده شد. شعرای ایرانی این واقعه تاریخی را در آثار خود به نظم درآورده اند.

۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۴:۳۶

طلاکاری گلدسته های « حرم علوی» در مراحل پایانی
آستان مقدس علوی از پیشرفت در تکمیل پروژه آماده سازی و طلاکاری گلدسته های صحن امام علی (علیه السلام) در نجف اشرف پرده برداشت.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۸:۵۲

استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:
پرسشگرانه نشستن در محضر قرآن راهبرد امام علی(ع) برای زندگی علوی است
آیت الله مهدوی راد گفت: امام علی(ع) راهبرد و پیشنهاد و تقاضایش برای انسان ها این است که دردمندانه به سراغ قرآن بروید و پرسشگرانه در محضر قرآن بنشینید.

۱۳۹۸/۳/۳ - ۱۷:۴۵

مدیر تحقیقات مرکز طبع و نشر قرآن تشریح کرد
مصحف منسوب به امام علی(ع)؛ کتابتی علوی است یا کپی؟
توکلی با بیان اینکه مصحف منسوب به امام علی(ع)، نسخه آستان قدس رضوی یکی از قدیمی‌ترین قرآن‌های کامل دست‌نویس جهان است، گفت: کتابت این مصحف توسط امیرمومنان(ع) نبوده بلکه امکان دارد از روی مصحف و خط ایشان کپی برداری شده است.

۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۱:۰۳

عکس نگاشت/ بر حذر باش...
عکس نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۱:۲۳

جوان کرمانشاهی، به حقانیت امام علی (علیه السلام) شهادت داد
جوان کرمانشاهی با حضور در دفتر امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، رسما مذهب شیعه را پذیرفت.

۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۸:۳۵

هدف از تأسیس صوفیه ایجاد انحراف در مذهب شیعه بوده است/ تقویت بندگی و عبادات؛ نشانه مهم ولایت امیرالمومنین(ع)
خبرگزاری شبستان:عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه صوفیه برای ایجاد انحراف در مذهب شیعه به وجود آمده است، گفت: صوفیان بدعت ها و دروغ هایی را را وارد دین کرده‌اند تا مذهب شیعه را به گمراهی بکشانند و نام حضرت علی(ع) را در میان مردم زشت جلوه دهند.

۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۰۸:۱۰

امام علی(ع) اهل بده بستان نبود/پیام و کلام امام ریشه در قرآن داشت
خبرگزاری شبستان: رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی حضرت علی (علیه السلام) را سیاست مدار دانست نه سیاست باز و گفت: پیام و کلام امام (ره) نیز ریشه در قرآن داشت .

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۴:۵۱

همایش امام علی (ع) در اندیشه امام خمينی (ره) در شهرکرد برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با ایام سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و لیالی قدر، همایش امام علی (ع) در اندیشه و سیره امام خمینی (ره) در سراسر استان برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۳۲

راهکار امیرمومنان(ع) برای رهایی از مسئولان بد
خبرگزاری شبستان: امر به معروف و نهى از منكر را وامگذاريد كه در نتيجه بدترين كسان‌ خودتان بر شما به سرپرستى فرمان رانند. آن‏گاه [براى رهايى از دستشان به درگاه پروردگار] دعا كنيد و دعايتان به اجابت نرسد.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۰:۴۶

پاسداشت حقوق گروه‏ هاى اجتماعى در کلام امیر(ع)
خبرگزاری شبستان: پاسداشت حقوق گروه‏ هاى اجتماعى بدين است كه هر گروه از سهم ‏هاى معيّن خويش بهره‏ مند شود و هيچ حقّى از آن گروه ناديده گرفته نشود و سامان جامعه چنان باشد كه هر گروه امكان بهره ‏مندى از درآمدهاى عمومى را در چارچوب قوانين داشته باشد.

۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۰۹:۳۰

بازخوانی معرفت نفس در کلام قدسی و باز تولید آن در آموزه های امام علی(ع)
خبرگزاری شبستان: نشست بازخوانی معرفت نفس در کلام قدسی و باز تولید آن در آموزه های امام علی(ع)، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۳

نیاز به ترازو، معیار و میزان از مهمترین نیازهای آدمی است
خبرگزاری شبستان: از مهم ترین نیازهای انسان در زندگی که کمتر بدان توجّه می شود، نیاز به ترازو، معیار و میزان است. بدین معنا که انسان با خود ترازویی داشته باشد که امور را بدان بسنجد و از محکی بهره مند باشد که بدان سَرِه را از نا سَرِه جدا سازد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۵

کلام امیر(ع)؛
چرایی برتری اندیشه پیران نزد امیرمومنان(ع)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) اندیشه را مخصوص پیران و دلاوری را مخصوص جوانان ذکر می کند از پیری به دلیل تجربه های زیاد و سر و کار با امور مختلف توقع اندیشه درست است.

۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۱:۴۹

کلام امیر(ع)؛
حاجات مان را چگونه برطرف کنیم؟
خبرگزاری شبستان: در آموزه های علوی همواره تاکید شده است که انسان تلاش و نیازهای خود را با تکیه بر قدرت لایزال الهی تامین کند، اما اگر انسان مومن به حاجت نرسید هیچ دستاویزی بهتر از توکل و درخواست از اهل بیت(ع) نیست.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۴:۱۷

اختتامیه جشنواره امام علی (ع) پژوهی
مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره امام علی پژوهی صبح امروز در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۴:۰۴

حیات طیبه در کلام امیر(ع)...
این عمل به منزله اعلام جنگ با خداست!
خبرگزاری شبستان: آن‏كه به بندگان خدا ستم مى كند و حقوق مردمان را زيرپا مى گذارد و حريم آنان را می ‏شكند، در حقيقت به خدا اعلام جنگ مى نمايد و پيوسته با حقيقت هستى در جنگ خواهد بود تا به ‏طور واقعى دست كشد و جبران نمايد.

۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۰:۲۶

سنگ محکِ ارزش انسان!
خبرگزاری شبستان: آنچه كه روى من اثر مى‏ گذارد، همان نشان دهندۀ جريان وجود من است، امیرالمومنین امام على (ع) مى‏ فرماید: «ارزش هر كسى برابر همان چيزى است كه آن را خوب مى ‏شمارد و رويش حساب مى ‏كند.»

۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۱:۱۵

حیات طیبه در کلام امیر(ع)
منشأ بسیاری از ناامنی‌های اجتماعی!
خبرگزاری شبستان: منشأ بسیاری از ناامنی‌ها، چه در عرصه حکومتی و چه در عرصه اجتماعی، خود‌بزرگ‌بینی، گردن‌فرازی و تکبرورزی است و زیر پاگذاشتن این امر راهی روشن در کاستن رفتار و مناسبات امنیت‌زدا است.

۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۰:۴۱

حیات طیبه در کلام امیر(ع):
محافظ ترین سپر برای انسان
خبرگزاری شبستان: از مهم‌ترین اصول اخلاقی که تکیه‌گاه استواری برای امنیت انسان‌ها، جوامع و حکومت‌ها شمرده می‌شود، پاسداشت عهدها و پیمان‌ها است تا جایی که امیرمؤمنان علی(ع) درباره آن فرمودند: «... سپری چون وفا نگه‌دارنده و حفظ‌کننده نمی‌شناسم.»

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۲:۳۳