خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

الخميس ٥ شوّال ١٤٤١

Thursday, May 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آل هاشم
امام جمعه تبریز:
بسیج عامل وحدت اقوام و جریان‌های سیاسی است
آل‌هاشم گفت: بسیج مجموعه‌ای است که همچنان با تأکید بر آرمان و ارزش‌های اسلامی و بر اساس ایدئولوژی انقلابی خود توانسته همه قومیت‌ها و جریان سیاسی را گردهم جمع کند.

۱۳۹۸/۹/۵ - ۱۵:۱۶

آل‌هاشم:
بسیجی مقید به اخلاق اسلامی است
امام جمعه تبریز با بیان این‌که بسیجی مقید به اخلاق اسلامی است ولی ریاکار نیست، گفت: بسیجی اهل آبادگری است، اما خود اهل دنیا نیست.

۱۳۹۸/۹/۲ - ۲۳:۱۳

امام جمعه تبریز:
بسیج یک تفکر و فرهنگ جاری در جامعه است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی علت شکست ناپذیری کشور در برابر دشمنان را وجود تفکر و فرهنگ بسیجی در جامعه دانست.

۱۳۹۸/۹/۲ - ۲۲:۰۸

تقدیر امام جمعه تبریز از دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب و مطبوعات تبریز
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم از تلاش دست‌اندرکاران برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و دهمین نمایشگاه مطبوعات استان تقدیر کرد.

۱۳۹۸/۹/۲ - ۲۲:۰۲

امام جمعه تبریز:
مواضع رهبر انقلاب در حوادث اخیر سرشار از حکمت بود
آل هاشم با بیان این‌که محورهای اصلی صحبت‌های رهبر معظم انقلاب توصیف حوادث، تبیین حوادث و چرایی حوادث بود، گفت: مواضع رهبر انقلاب در حوادث اخیر سرشار از حکمت بود.

۱۳۹۸/۹/۱ - ۱۵:۰۴

امام جمعه تبریز:
بسیجی مجاهد است؛ ولی افراطی و بی‌انضباط نیست
آل هاشم گفت: امام جمعه تبریز توضیح داد: بسیجی مجاهد است ولی افراطی و بی‌انضباط نیست و عمیقا متدین است اما متحجر و خرافی نیست و به عبارتی بسیج اهل جذب است ولی اهل تساهل در اصول نیست.

۱۳۹۸/۸/۳۰ - ۱۴:۰۶

امام جمعه تبریز:
اقتصاد دولتی به نفع جامعه نیست
آل هاشم با بیان اینکه باید از طریق تبدیل وابستگی نفت به سایر درآمدها و توسعه معادن مسیر توسعه کشور را هموار کرد، گفت: اقتصاد دولتی به نفع جامعه نیست.

۱۳۹۸/۸/۳۰ - ۱۳:۳۰

امام جمعه تبریز:
برخی انتقادات به نحوه اجرای طرح مدیریت سوخت وارد است
آل هاشم با وارد دانستن برخی انتقادات به نحوه اجرای طرح مدیریت سوخت گفت: آشوب‌های اخیر، اعتراض به گرانی نیست؛ بلکه در ادامه جریان عراق سازی و لبنان سازی ایران بود.

۱۳۹۸/۸/۲۷ - ۱۸:۱۶

امام جمعه تبریز:
شهادت؛ معامله عزتمندانه و سودمند انسان با خداوند متعال است
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: کسانی که روحیه جهاد و شهادت دارند، در برابر دشمنان با آگاهی کامل می ایستند و هرگز ذلت و خواری نخواهند دید.

۱۳۹۸/۸/۲۷ - ۱۱:۱۴

امام جمعه تبریز:
برگزاری همایش‌های علمی در ترویج فرهنگ زکات ضروری است
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: برگزاری همایش‌های علمی و انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی برای ترویج فرهنگ زکات ضروری است.

۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۱۱:۰۹

امام جمعه تبریز:
چاپ و نشر کتاب نیازمند تهیه کاغذ ارزان است
حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم گفت: باید در موضوع تهیه کاغذ ارزان و چاپ و نشر کم هزینه دستگاه های مربوطه اهتمام جدی داشته باشند.

۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۵:۰۵

امام جمعه تبریز:
سخنی که در قالب شعر نباشد؛ اثرگذاری لازم را نخواهد داشت
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: هیچ سخنی هر چند فصیح، زیبا، پرمغز و پرمحتوا هم باشد، اگر در قالب شعر نباشد؛ اثرگذاری لازم را نخواهد داشت.

۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۲:۲۹

امام جمعه تبریز:
حضور طلاب در مناطق زلزله زده، یک حرکت کاملا جهادی است
رئیس شورای عالی مدیریت حوزه علمیه استان گفت: حضور طلاب در مناطق زلزله زده، یک حرکت کاملا جهادی و نشان دهنده نقش مهم اجتماعی حوزه و روحانیت است.

۱۳۹۸/۸/۲۰ - ۱۴:۳۵

امام جمعه تبریز:
شهدای مدافع حرم را از رویش های انقلاب اسلامی است
آل هاشم شهدای مدافع حرم را از رویش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه دیدیم که شهدای مدافع حرم چگونه عاشقانه و داوطلبانه جان خود را تقدیم کردند.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۶:۵۴

امام جمعه تبریز:
توسعه فناوری های نوین، تحریم ها را تبدیل به فرصت می‌کند
آل هاشم گفت: با توسعه فناوری های نوین، تحریم ها برای کشور فرصت تاریخی و راهبردی می تواند ایجاد کند تا اقتصاد بیمار کشور را درمان کرده و یک جهش اقتصادی در سطح راهبردی در کشور رقم زند.

۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۶:۱۰

امام جمعه تبریز:
راه نجات کشور تداوم مقاومت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا است
آل هاشم گفت: توجه به خطر اصلی و توطئه امپریالیسم جهانی یکی از پیامدهای ایجاد وحدت میان نیروهای انقلاب و وفادار به انقلاب و انسجام اجتماعی از برکات تسخیر لانه جاسوسی بود.

۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۴:۳۶

امام جمعه تبریز:
جریان‌های مختلفی به دنبال فراموشی شهدا در جامعه هستند
آل هاشم گفت: جریان‌های مختلفی تلاش دارند برای فراموش شدن شهدا حرکت می‌کنند که مصادق بارز آن حذف نام شهدا از خیابان‌ها و معابر شهر است.

۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۱۶:۰۳

امام جمعه تبریز:
گسترش فرهنگ وقف به تقویت تولید ملی کمک می‌کند
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: گسترش فرهنگ وقف به تقویت تولید ملی کمک می‌کند و منجر به رفع پدیده فقر در جامعه می شود.

۱۳۹۸/۸/۱۱ - ۱۵:۳۱

امام جمعه تبریز:
نمایشگاه مطبوعات به صورت مستقل برگزار شود
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: در کنار نمایشگاه کتاب، رسانه‌ها نیز نمایشگاه باشکوه و پربازدید داشتند ولی بنده پیشنهاد می‌دهم تا این نمایشگاه به صورت مستقل برگزار شود.

۱۳۹۸/۸/۱۰ - ۱۵:۴۱

امام جمعه تبریز:
اقدامات دستگاه قضایی در راستای اعتمادسازی است
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تقدیر از رویکرد جدید دستگاه قضایی کشور گفت: اقداماتی که توسط قوه قضاییه با هدف اعتمادسازی انجام می شود.

۱۳۹۸/۸/۹ - ۱۴:۳۵