خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه محمدرضا سنگری
دبیر علمی جایزه کتاب سال عاشورا:
پژوهش های فرهنگی بالاترین آمار را در سومین جایزه کتاب سال عاشورا دارد
سنگری با بیان اینکه پایین ترین آمار آثار سومین جایزه کتاب سال عاشورا به عکس، خوشنویسی و شعر کودک تعلق دارد، گفت: در رشته ترجمه از فارسی به زبان های دیگر هیچ اثری نداشتیم.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۲:۳۵

دبیر علمی سومین دوره جایزه کتاب سال عاشورا مطرح کرد
۲۰ اثر منتخب در سومین جایزه کتاب سال عاشورا/ لزوم نگارش مقتل نو
سنگری خواستار تولید آثار عاشورایی برای کودکان از سوی حوزه علمیه شد و گفت: کتابچه ای شامل موضوعات پژوهشی مورد نیاز در عاشورا را تقدیم نویسندگان می کنیم.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۲:۲۷

یک شاعر و نویسنده آئینی:
عظمت و مظلومیت ائمه(ع) را در ایام محرم تبیین کنیم
سنگری با بیان‌اینکه کدامیک از ما شیعیان پنج بار نهج‌البلاغه را خوانده‌ایم، گفت: باید بزرگی و مظلومیت ائمه معصومین(ع) و شیعیان آنها برای نسل امروز و فردا تبیین شود و محرم حسینی فرصتی مغتنم برای این مهم است.

۱۳۹۸/۶/۲ - ۱۳:۴۸

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
غدیر مکتب تمدن‌سازی است/ پیامبر(ص) یادمان داد با تکمیل پروژه‌های ناتمام تاریخ را بسازیم
سنگری با بیان‌اینکه غدیر تداوم نبوت یعنی کار ناقص و ناتمام را به سرانجام رسانیدن است، گفت: تمدن اینچنین ایجاد می‌شود که هر پروژه‌ای را با موفقیت به پایان برسانیم. از آفت‌های بزرگ اجتماعی ما این است که با حجمی عظیم از پروژه‌های نیمه‌تمام مواجه هستیم.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۰:۱۶

«آخرین شاه آخرین دربار» رونمایی می شود
کتابهای «قلم های قد بلند» نوشته محمدرضا سنگری و «آخرین شاه آخرین دربار» نوشته موسی حقانی در راستای طرح «چهل قلم» رونمایی می شوند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۶

سنگری:
جایگاه مساجد در ادبیات داستانی دهه ۶۰ مشهود است
سنگری با بیان این که دیدگاه های امام خمینی(ره) در ادبیات داستانی ما تاثیرگذار است، گفت:سازه های همساز که پس از انقلاب شکل گرفت، مظاهر فرهنگی دینی را زنده کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۵

سنگری مطرح کرد:
تقابل اسطوره و اسوه در داستان‌های ملی گرای دهه ۶۰
سنگری معتقد است تحت تاثیر نهضت امام خمینی و حضور چهره‌هایی همچون شهید مطهری و دکتر شریعتی باب اندیشه‌های دینی در ادبیات داستانی باز شد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۹

برگزاری جشن یک سالگی فروشگاه کتاب اندیشه
سلسله نشست های «کتاب اندیشه» همزمان با جشن یک سالگی فروشگاه کتاب اندیشه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۳۰

مدیر ادبیات-اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
طنز «زرویی» جراحی اجتماعی بود
سنگری با بیان این که طنز را جراحی می دانند، گفت: طنز زرویی نصرآباد نوعی جراحی اجتماعی بود که اصلاح رفتارها از راه درشت نمایی ضعف های جامعه شناختی را دنبال می کرد.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۱:۵۴

مدیر گروه ادبیات، اندیشه، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
داستان در دفاع مقدس عصای دست خاطره شد
سنگری با بیان اینکه داستان و خاطره در دفاع مقدس پرورنده یکدیگر هستند، گفت: حضور داستان نویسان در جنگ پیوندگاه خاطره و داستان است.

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۷:۵۱

چهاردهمین سوگواره عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار می شود
معاون فرهنگی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس گفت: چهاردهمین سوگواره عاشورایی این اداره کل با حضور ارادتمندان به خاندان اهل بیت (ع) در شیراز برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۴۱

سنگری:
«حداد عادل» دهقان فداکار فرهنگ است
سنگری با بیان اینکه درخت سدر همیشه سبز و معطر است، گفت :سدر هم نشان است برای کسانی که قرار است چتری روی سر دیگران باشند.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۰۶

کتاب قلم های قدبلند(سیری در ادبیات دفاع مقدس و مقاومت) اثر« محمدرضا سنگری» چاپ شد
خبرگزاری شبستان:کتاب قلم های قدبلند(سیری در ادبیات دفاع مقدس و مقاومت) اثر محمدرضا سنگری را انتشارات «پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی» چاپ کرده است.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۹:۱۶

دکتر سنگری در گفتگو با شبستان:
آموزش نویسندگی در مساجد/ نویسندگان به مساجد دعوت شوند
خبرگزاری شبستان: دکتر سنگری با بیان اینکه در مساجد بین‌الصلاتین یک کتاب خوب معرفی شود، گفت: می‌توان در مساجد از طریق تابلوهای الکترونیکی کتاب‌های خوب را معرفی کرد.

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۲:۱۶

یک نویسنده وپژوهشگر ادبی:
مساجد به جایگاه تولید کتاب های مفید تبدیل شوند
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده وپژوهشگر ادبی با اشاره به اینکه مساجد، همواره خاستگاه جریان‌های فرهنگی بوده اند، گفت: این پایگاه اثرگذار دینی باید جایگاه تولید کتاب های مناسب و گسترش فرهنگ کتابخوانی باشند.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۲:۰۹

سنگری مطرح کرد:
تنوع زاویه دید در سومین خورشید خاتم
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه پیوند بین ادیان را در فضای داستانی آثار سومین جشنواره خورشید خاتم در آینه شاهد هستیم، گفت: طرازبندی فرم و درون مایه در آثار این دوره بارز است.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۸:۳۶

دکتر سنگری:
پژوهش‌های زخمی را دریابیم/ عبور کتاب‌های خاطرات از مرز هشت هزار عنوان
خبرگزاری شبستان: دکتر سنگری با بیان اینکه در مورد شبهات ادبی کار نکردیم، گفت: ادبیات انقلاب مانند سایر رخدادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تحلیل همزمان طلب می‌کند.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۲:۱۹

دکتر سنگری:
«جمجمه‌ات را قرض بده برادر» برگرفته از خطبه امیرالمومنین است
خبرگزاری شبستان: دکتر سنگری کتاب جمجمه‌ات را قرض بده برادر را اثری ارزشمند دانست و گفت: نویسنده در این کتاب از تکنیک‌های ویژه‌ای برای طرح موضوع استفاده کرده است.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۵:۳۸

سیزدهمین سوگواره عاشورایی در شیراز برگزار شد
خبرگزاری شبستان: سیزدهمین سوگواره عاشورایی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، با حضور ارادتمندان به خاندان اهل بیت (ع) در شیراز برگزار شد.

۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۰۸:۳۸

کربلا مردمی‌ترین حادثه تاریخ اسلام است
خبرگزاری شبستان: محمدرضا سنگری گفت: کربلا مردمی‌ترین حادثه تاریخ اسلام است و به همین دلیل داستان‌های ساختگی در مورد این واقعه کم نداریم.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۵:۴۶