خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امان الله قرایی مقدم
این جامعه شناس :
رونق تولید نیاز به «مدیران متعهد و لایق» دارد
قرایی مقدم گفت: چرخه تولید هم به عوامل انسانی و تکنیکی و هم به منابع تحت الاعرضی ،امکانات اولیه و مدیران توانمند نیاز دارد در غیر این صورت با شعار دادن مشکلی حل نمی شود.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۰۸:۰۴

جامعه‌شناس :
صله ارحام عاملی مهم در افزایش سرمایه های اجتماعی و دلبستگی به جامعه است
قرائی مقدم گفت: صله ارحام عاملی مهم در افزایش سرمایه های اجتماعی و دلبستگی به جامعه و کشور است.

۱۳۹۸/۱/۵ - ۱۱:۵۵

یک جامعه شناس:
انسان ها در جامعه شهری همانند ربات هستند
قرایی مقدم با بیان اینکه انسان ها در جامعه شهری همانند ربات رفتار می کنند گفت: این یک هشدار برای جامعه است که افراد نسبت به یکدیگر بی تفاوتند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۰۹:۳۱

یک جامعه شناس بیان کرد:
بیشترین کودک همسری در استانهای سیستان، خوزستان وخراسان
قرایی مقدم گفت: بیشترین کودک همسری بیشتر در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان و خوزستان وجود دارد،

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۲۲

جامعه شناس:
عدم وجود قانون بازدارنده در برخورد با قاچاقچیان/قاچاق کالا مهمترین عامل بیکاری جوانان است
قرایی مقدم با ابراز تاسف از اینکه قانون بازدارنده ای برای برخورد با قاچاقچیان کالا وجود ندارد، گفت: یکی از آثار سوء قاچاق کالا و بیکاری جوانان رفتگری فارغ التحصیلان جوانان خرم آباد می باشد که بسیار تاسف برانگیز است.

۱۳۹۷/۸/۲ - ۰۹:۴۰

استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:
نصب «سنگ قبرهای نامتعارف» نشان از تغییر ذهنیت جامعه به سمت مادیات دارد
خبرگزاری شبستان:استاد دانشگاه با اشار نصب سنگ قبرهای نامتعارف به ویژه درحوزه زنان گفت:از نظر جامعه شناسی وقتی ذهنیت جامعه حسی ومادی می شود،تمام افکار وذهن افرادجامعه تحت تاثیرمادیات قرار می گیرد،یعنی ماشین،خانه، طلا، وحتی سنگ قبرنیز رنگ مادی می گیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۰:۱۳

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
حذف طلاق از شناسنامه از ازدواج "همباش‌های سیاه" جلوگیری می کند
خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس با بیان اینکه حذف طلاق از شناسنامه از ازدواج های همباش‌های سیاه جلوگیری می کند گفت: ازدواج همباش‌های سیاه به این معناست که دختر و پسر با هم زندگی می کنند ولی عاقبت سیاهی دارند.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰۸:۵۶

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان مطرح کرد:
آثار توزیع مواد مخدر دولتی در جامعه
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: اجرای طرح توزیع مواد مخدر دولتی موجب شناسایی معتادین و تلاش برای ترک آنان، کانالیزه شدن مواد مخدر، کاهش مبادی ورود قاچاق می شود.

۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۸:۳۹

یک جامعه‌شناس در گفت‌وگو با شبستان:
تفاوت تهران و تبریز در ساماندهی متکدیان
خبرگزاری شبستان: یک جامعه‌شناس گفت: تبریز با برنامه ریزی مناسب توانسته است در ساماندهی متکدیان موفق عمل کند که می تواند الگویی برای سایر شهرهای ایران باشد.

۱۳۹۶/۱/۸ - ۰۸:۵۹

مد گرایی غیر متعارف تحت تاثیر القائات ماهواره ای
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: اگر تحت تاثیر فرهنگ و تمدن غرب قرار گیریم و پورنوگرافی بر روی مانتوهایمان نصب کنیم به جوانان پیام درست نمی دهیم و همین مسئله آسیب زا است.

۱۳۹۵/۵/۲ - ۰۸:۵۶

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
جامعه دچار سردرگمی ارزشی و هنجاری شده /دین عاملی مهم در سلامت اجتماعی
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با بیان اینکه افراد دچار سردرگمی ارزشی و هنجاری شده اند،گفت: درست را از نادرست و نادرست را از درست نمی توانند تشخیص دهند لذا دین یک پلیس و عاملی خود کنترل در برابر آسیب ها محسوب می شود و در سلامت اجتماعی موثر است.

۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۰۹:۱۲

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان:
بحران معنویت عامل افزایش خشونت /شادی و نشاط در جامعه کم است
خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس با بیان اینکه بحران معنویت یکی از عوامل مهم بروز افزایش خشونت در جامعه می باشد، گفت: هجده و نیم درصد دانشگاهیان بیکار هستند که این خود عاملی برای بروز خشونت در جامعه است.

۱۳۹۵/۲/۶ - ۱۰:۰۰

قرایی مقدم در گفت و گو با شبستان:
پیوند خانواده ها آسیب های اجتماعی را کمتر می کند
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با بیان اینکه جامعه دچار آنومی فرهنگی شده است، گفت: تعامل، ارتباط های اجتماعی، پیوند های خانوادگی موجب می شود تا افراد کمتر به دنبال آسیب های اجتماعی بروند.

۱۳۹۴/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۲

در گفتگو با شبستان:
اقتصاد و دوساختی شدن جامعه از عوامل مهم طلاق
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: عوامل مهمی همچون اقتصاد، دوساختی شدن جامعه، اعتیاد، نداشتن شغل و مسکن، عدم تناسب سنی و فرهنگی، ازدواج های خیابانی از مهمترین عوامل طلاق است.

۱۳۹۴/۴/۲۹ - ۱۰:۲۳

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
جوان شادی و نشاط می خواهد/ تلویزیون مروج غم و غصه
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با تاکید بر اینکه دولت باید مشکل بیکاری را مرتفع و تورم را کاهش دهند،گفت:دولت این کار را انجام نمی دهد، چون برای ایجاد هر شغلی باید ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کند ولی ایجاد شادی و نشاط مخارج سنگینی را تحمیل دولت نمی کند.

۱۳۹۴/۳/۱۹ - ۰۸:۲۲

در گفتگو با شبستان مطرح شد:
رابطه مستقیم کار مفید با وجدان کاری
خبرگزاری شبستان: هرچه جوامع توسعه نیافته ترباشند، همبستگی مکانیک تر است یعنی افراد بدون آنکه به نقش و اهمیت کار واقف باشند، مثل ماشین کار خود را انجام می دهند؛ در چنین جامعه ای وجدان کاری معنا ندارد.

۱۳۹۴/۳/۱۲ - ۰۹:۰۲

همدلی و همزبانی ملت و دولت اصلی‌ترین عنصر مبارزه با مواد مخدر
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس اجتماعی با تاکید بر لزوم حمایت اقتصادی و اجتماعی از معتادان بهبودیافته گفت: همدلی و همزبانی ملت و دولت اصلی‌ترین عنصر مبارزه با مواد مخدر است.

۱۳۹۴/۳/۶ - ۱۴:۵۶

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
اعلام خطر برای رواج زندگی های تک نوازی
خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس گفت:زندگی تک نوازی یا تجرد گرایی در حال گسترش است که اینگونه زندگی ها منجر به خودمحوری، انزوا گری و بروز انحرافات در جامعه می شود.

۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۱:۵۱

در گفتگو با شبستان مطرح شد:
رواج بیگانه پرستی با گسترش شبکه های اجتماعی و بازی های اینترنتی
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت:بازی های اینترنتی و شبکه های اجتماعی و از نظر جامعه شناسی ارتباطات یک نوع تهاجم فرهنگی است فرهنگ تمام کشورها باید زیر سلطه فرهنگ انگلیسی آمریکایی باشد. در نتیجه انسان ها از فرهنگ خود بیگانه می کند و بیگانه پرست می شوند.

۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۰۸:۵۷

در گفتگو با شبستان:
رسانه باید تعهد اخلاقی در قبال تبلیغات داشته باشد
خبرگزاری شبستان: یک آسیب شناس گفت: رسانه باید در قبال تبلیغاتی که می کند تعهد اخلاقی داشته باشد چراکه مردم صدا و سیما را مورد اعتماد خود می دانند.

۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۰