خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

الثلاثاء ١٠ شوّال ١٤٤١

Tuesday, June 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امان الله قرایی مقدم
شبستان بررسی می کند
روایتی از «شیء سروری» در جامعه امروز
تن آدمی شریف است به جان آدمیت؛ نه همین لباس زیباست نشان آدمیت» در جامعه امروز رونقی ندارد انسان های امروزی به باطن کاری ندارند، ظاهر مهم است. چون ذهنیت حاکم در بشریت مادیات و حسیات است.

۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۰:۰۵

استاد دانشگاه:
اعتمادسازي مسئولان نقش مهمی در افزایش اعتماد اجتماعی دارد
قرایی مقدم كاهش سرمايه اجتماعي را مقدمه عقب ماندگی و توسعه نیافتگی کشورها عنوان کرد و گفت: اعتمادسازي مسئولان نقش مهمی در افزایش اعتماد اجتماعی دارد.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۱:۳۰

یک جامعه شناس مطرح کرد:
نقش تبلیغات ماهواره ای در رواج یک پدیده ناهنجار
قرایی مقدم گفت: تبلیغات ماهواره ها برای خروج سرمایه کشور به اقتصاد ضرر می رساند. از لحاظ فرهنگی یک پدیده فرهنگی نامیمون به وجود می آورد و سبک زندگی جدیدی را تحمیل می کند.

۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۰:۵۱

این جامعه شناس :
عدم غنی سازی اوقات فراغت از دلایل مهم « فرار مغزها» /جوانان احساس خفگی می کنند
قرایی مقدم یکی از دلایل مهم فرار مغزها را عدم «غنی سازی اوقات فراغت» دانست و گفت: در چنین جامعه ای به دلیل عدم فضای اجتماعی مناسب برای جوانان، آنها احساس خفگی کرده و خارج شدن از کشور را ترجیح می دهند.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۱۳:۱۹

این جامعه شناس :
رونق تولید نیاز به «مدیران متعهد و لایق» دارد
قرایی مقدم گفت: چرخه تولید هم به عوامل انسانی و تکنیکی و هم به منابع تحت الاعرضی ،امکانات اولیه و مدیران توانمند نیاز دارد در غیر این صورت با شعار دادن مشکلی حل نمی شود.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۰۸:۰۴

جامعه‌شناس :
صله ارحام عاملی مهم در افزایش سرمایه های اجتماعی و دلبستگی به جامعه است
قرائی مقدم گفت: صله ارحام عاملی مهم در افزایش سرمایه های اجتماعی و دلبستگی به جامعه و کشور است.

۱۳۹۸/۱/۵ - ۱۱:۵۵

یک جامعه شناس:
انسان ها در جامعه شهری همانند ربات هستند
قرایی مقدم با بیان اینکه انسان ها در جامعه شهری همانند ربات رفتار می کنند گفت: این یک هشدار برای جامعه است که افراد نسبت به یکدیگر بی تفاوتند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۰۹:۳۱

یک جامعه شناس بیان کرد:
بیشترین کودک همسری در استانهای سیستان، خوزستان وخراسان
قرایی مقدم گفت: بیشترین کودک همسری بیشتر در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان و خوزستان وجود دارد،

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۲۲

جامعه شناس:
عدم وجود قانون بازدارنده در برخورد با قاچاقچیان/قاچاق کالا مهمترین عامل بیکاری جوانان است
قرایی مقدم با ابراز تاسف از اینکه قانون بازدارنده ای برای برخورد با قاچاقچیان کالا وجود ندارد، گفت: یکی از آثار سوء قاچاق کالا و بیکاری جوانان رفتگری فارغ التحصیلان جوانان خرم آباد می باشد که بسیار تاسف برانگیز است.

۱۳۹۷/۸/۲ - ۰۹:۴۰

استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:
نصب «سنگ قبرهای نامتعارف» نشان از تغییر ذهنیت جامعه به سمت مادیات دارد
خبرگزاری شبستان:استاد دانشگاه با اشار نصب سنگ قبرهای نامتعارف به ویژه درحوزه زنان گفت:از نظر جامعه شناسی وقتی ذهنیت جامعه حسی ومادی می شود،تمام افکار وذهن افرادجامعه تحت تاثیرمادیات قرار می گیرد،یعنی ماشین،خانه، طلا، وحتی سنگ قبرنیز رنگ مادی می گیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۰:۱۳

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
حذف طلاق از شناسنامه از ازدواج "همباش‌های سیاه" جلوگیری می کند
خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس با بیان اینکه حذف طلاق از شناسنامه از ازدواج های همباش‌های سیاه جلوگیری می کند گفت: ازدواج همباش‌های سیاه به این معناست که دختر و پسر با هم زندگی می کنند ولی عاقبت سیاهی دارند.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰۸:۵۶

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان مطرح کرد:
آثار توزیع مواد مخدر دولتی در جامعه
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: اجرای طرح توزیع مواد مخدر دولتی موجب شناسایی معتادین و تلاش برای ترک آنان، کانالیزه شدن مواد مخدر، کاهش مبادی ورود قاچاق می شود.

۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۸:۳۹

یک جامعه‌شناس در گفت‌وگو با شبستان:
تفاوت تهران و تبریز در ساماندهی متکدیان
خبرگزاری شبستان: یک جامعه‌شناس گفت: تبریز با برنامه ریزی مناسب توانسته است در ساماندهی متکدیان موفق عمل کند که می تواند الگویی برای سایر شهرهای ایران باشد.

۱۳۹۶/۱/۸ - ۰۸:۵۹

مد گرایی غیر متعارف تحت تاثیر القائات ماهواره ای
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: اگر تحت تاثیر فرهنگ و تمدن غرب قرار گیریم و پورنوگرافی بر روی مانتوهایمان نصب کنیم به جوانان پیام درست نمی دهیم و همین مسئله آسیب زا است.

۱۳۹۵/۵/۲ - ۰۸:۵۶

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
جامعه دچار سردرگمی ارزشی و هنجاری شده /دین عاملی مهم در سلامت اجتماعی
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با بیان اینکه افراد دچار سردرگمی ارزشی و هنجاری شده اند،گفت: درست را از نادرست و نادرست را از درست نمی توانند تشخیص دهند لذا دین یک پلیس و عاملی خود کنترل در برابر آسیب ها محسوب می شود و در سلامت اجتماعی موثر است.

۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۰۹:۱۲

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان:
بحران معنویت عامل افزایش خشونت /شادی و نشاط در جامعه کم است
خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس با بیان اینکه بحران معنویت یکی از عوامل مهم بروز افزایش خشونت در جامعه می باشد، گفت: هجده و نیم درصد دانشگاهیان بیکار هستند که این خود عاملی برای بروز خشونت در جامعه است.

۱۳۹۵/۲/۶ - ۱۰:۰۰

قرایی مقدم در گفت و گو با شبستان:
پیوند خانواده ها آسیب های اجتماعی را کمتر می کند
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با بیان اینکه جامعه دچار آنومی فرهنگی شده است، گفت: تعامل، ارتباط های اجتماعی، پیوند های خانوادگی موجب می شود تا افراد کمتر به دنبال آسیب های اجتماعی بروند.

۱۳۹۴/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۲

در گفتگو با شبستان:
اقتصاد و دوساختی شدن جامعه از عوامل مهم طلاق
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: عوامل مهمی همچون اقتصاد، دوساختی شدن جامعه، اعتیاد، نداشتن شغل و مسکن، عدم تناسب سنی و فرهنگی، ازدواج های خیابانی از مهمترین عوامل طلاق است.

۱۳۹۴/۴/۲۹ - ۱۰:۲۳

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
جوان شادی و نشاط می خواهد/ تلویزیون مروج غم و غصه
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با تاکید بر اینکه دولت باید مشکل بیکاری را مرتفع و تورم را کاهش دهند،گفت:دولت این کار را انجام نمی دهد، چون برای ایجاد هر شغلی باید ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کند ولی ایجاد شادی و نشاط مخارج سنگینی را تحمیل دولت نمی کند.

۱۳۹۴/۳/۱۹ - ۰۸:۲۲

در گفتگو با شبستان مطرح شد:
رابطه مستقیم کار مفید با وجدان کاری
خبرگزاری شبستان: هرچه جوامع توسعه نیافته ترباشند، همبستگی مکانیک تر است یعنی افراد بدون آنکه به نقش و اهمیت کار واقف باشند، مثل ماشین کار خود را انجام می دهند؛ در چنین جامعه ای وجدان کاری معنا ندارد.

۱۳۹۴/۳/۱۲ - ۰۹:۰۲