خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه جامعه
نماز جامعه را از ناهنجاری های اخلاقی واجتماعی مصون نگه می دارد
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان با اشاره به اهمیت نقش نماز در جامعه، گفت: نماز جامعه را از ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی مصون نگه می دارد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
توازن با رعایت اعتدال جنسیتی در جامعه محقق می‌شود
خبرگزاری شبستان:وزیر ارشاد با بیان اینکه توازن در جامعه با رعایت عدالت جنسیتی محقق می شود گفت: نمی توان در ایجاد فرصت و توانمندسازی از حذف مظاهر نابرابری حرف زد و به توانمندسازی زنان نیندیشید،رسیدن به فرهنگ مداراجز با همراهی زنان امکانپذیر نیست.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۶

نایب رییس سابق مجلس:
آراستگی جامعه به اخلاق، مساجدی آباد می خواهد
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام ابوترابی فرد؛ نایب رییس سابق مجلس شورای اسلامی، گفت: برای آراسته شدن جامعه به اخلاق و ارزش‌های دینی، باید مساجدی آباد داشت.

۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۷

تببین بیشتر اثرات زکات در جامعه باعث ارتقای آمار زکات در کشور می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای زکات کشور با اشاره به ترویج فرهنگ زکات در جامعه، گفت: تببین بیشتر اثرات زکات در جامعه باعث ارتقای آمار زکات در کشور می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۶:۰۰

تمامی نهادها باید در راستای تبدیل امربه معروف به وجدان عمومی در سطح جامعه تلاش کنند
خبرگزاری شبستان: استاندار کردستان با اشاره به تبدیل این فریضه الهی به وجدان عمومی، گفت: تمامی نهادها باید در راستای تبدیل امر به معروف به وجدان عمومی در سطح جامعه تلاش کنند.

۱۳۹۵/۱۰/۲ - ۱۵:۵۳

جامعه نیازمند و تشنه فرهنگ رضوی است
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز جامعه نیازمند و تشنه فرهنگ و سیره رضوی است، افزود: اگر ضعفی وجود دارد به دلیل فاصله ایجاد شده میان مردم و فرهنگ رضوی است.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۴:۲۶

لزوم برگزاری کرسی های نظریه پردازی در دانشگاه ها/توسعه كشوردرگرو اعتمادبه توان علمي دانشجويان است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه رامسر گفت: جوانان ديروز، فرماندهان بسیاری از عملیات ها در هشت سال دفاع مقدس بودند که میزهای دانشگاه را برای صیانت از آب و خاک میهن، رها کردند امروزنيز مي توان با اعتماد به قابليت هاي علمي دانشگاهيان كشوري توسعه يافته داشت.

۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۱۰:۴۸

گزارش شبستان؛
ضرورت هدایت سنت وقف به سمت نیازهای روز جامعه
خبرگزاری شبستان: سنت وقف بايد متناسب با نياز روز جامعه انجام می گيرد از همین رو فرهنگ سازی در اين زمينه از سوی متوليان ضروری است.

۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۰۸:۴۵

«نماز» مبنای اصلی اصلاح و تربیت جامعه است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد بابیان اینکه نماز ریشه و مبنای اصلی اصلاح و تربیت جامعه است گفت: به هر مقداری که به نماز توجه می شود باید برای اصلاح و تربیت جامعه قدم برداشت.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۴:۰۷

وقف، خدمات عام‌المنفعه و گره‌گشایی مشکلات جامعه را به دنبال دارد
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان با اشاره به اهمیت وقف در جامعه، گفت: وقف خدمات عام‌المنفعه و گره‌گشایی مشکلات جامعه را به دنبال دارد.

۱۳۹۵/۹/۱۴ - ۱۴:۵۴

جامعه باید نسبت به آسیب های اجتماعی حساس باشد
خبرگزاری شبستان: معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: جامعه، نهادهای مدنی، دولت و همه ارکان حکومت باید نسبت به آسیب های اجتماعی حساس باشند.

۱۳۹۵/۹/۱۴ - ۱۱:۵۷

وقف واقفین با نیات نیازهای روز جامعه از ضروریات است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت وقف در جامعه گفت: وقف واقفین با نیات نیازهای روز جامعه از ضروریات بوده زیرا امروزه جامعه نیازمند وقف های جدید است.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۴:۰۰

ربیع الاول، ماه وحدت مسلمانان/نشاط در جامعه، بازخورد مثبت دارد
خبرگزاری شبستان: ربیع الاول، ماه وحدت مسلمانان است كه میلاد پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (ص) در این ماه، موجباب فخر و شادی را براي عاشقان آن حضرت به ارمغان مي آورد.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۲:۴۳

گرامیداشت مفاخر علمی و دینی بازخوردهای مثبت در جامعه دارد
خبرگزاری شبستان: مدرس علوم ارتباطات اجتماعی گفت: برگزاری بزرگداشت ها، اهمیت بسیار دارد و گرامیداشت مفاخر علمی و دینی با توجه به بازخوردهای مثبت در جامعه باید نهادینه شود.

۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۰:۱۰

عدم مدیریت اجتماعی، جامعه را با خطر تغییر در سبک زندگی تهدید می کند
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آران و بیدگل گفت: عدم مدیریت اجتماعی، جامعه را با خطر تغییر در سبک زندگی تهدید می کند.

۱۳۹۵/۹/۱ - ۱۴:۵۰

توسعه فرهنگ کتابخوانی از اولویت های مهم جامعه اسلامی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه سفیدشهر با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی می‌تواند در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه نقش بسزایی ایفا کند، اظهار داشت: توسعه فرهنگ کتابخوانی از اولویت های مهم جامعه اسلامی است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۳:۲۱

روحانیون نقش موثری در بسترسازی ایمان به خدا در جامعه برعهده دارند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: یکی از مهمترین نقش های روحانیون بسترسازی ایمان به خدا در جامعه است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۲:۵۱

جامعه برای اقتدار خود نیازمند حرکت در مسیر نهضت حسینی است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: جامعه امروز برای حفظ عزت و اقتدار خود نیازمند حرکت در مسیر نهضت حسینی است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۰۹:۲۷

استاد دانشگاه تهران در گفت وگو با شبستان:
فرهنگ ایثار سبک زندگی را اسلامی می کند
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه تهران با اشاره به راهکار نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: با ترویج فرهنگ ایثار می توانیم اسلام واقعی را به جامعه بیاوریم چراکه اساس و ریشه فرهنگ ناب اسلامی بر پایه ایثار است.

۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۳:۰۰

امنیت و فرهنگ در تعالی فرد و جامعه تاثیر بسیاری دارند
خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی و تبليغي حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه بر اساس آیات نورانی قران کریم امنیت یکی از مهمترین نیازهای بشر است، افزود: امنیت و فرهنگ در تعالی فرد و جامعه تاثیر بسیاری دارند.

۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۱۵:۴۵