خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

الخميس ١٤ رجب ١٤٤٠

Thursday, March 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه جامعه
جامعه باید نسبت به آسیب های اجتماعی حساس باشد
خبرگزاری شبستان: معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: جامعه، نهادهای مدنی، دولت و همه ارکان حکومت باید نسبت به آسیب های اجتماعی حساس باشند.

۱۳۹۵/۹/۱۴ - ۱۱:۵۷

وقف واقفین با نیات نیازهای روز جامعه از ضروریات است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت وقف در جامعه گفت: وقف واقفین با نیات نیازهای روز جامعه از ضروریات بوده زیرا امروزه جامعه نیازمند وقف های جدید است.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۴:۰۰

ربیع الاول، ماه وحدت مسلمانان/نشاط در جامعه، بازخورد مثبت دارد
خبرگزاری شبستان: ربیع الاول، ماه وحدت مسلمانان است كه میلاد پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (ص) در این ماه، موجباب فخر و شادی را براي عاشقان آن حضرت به ارمغان مي آورد.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۲:۴۳

گرامیداشت مفاخر علمی و دینی بازخوردهای مثبت در جامعه دارد
خبرگزاری شبستان: مدرس علوم ارتباطات اجتماعی گفت: برگزاری بزرگداشت ها، اهمیت بسیار دارد و گرامیداشت مفاخر علمی و دینی با توجه به بازخوردهای مثبت در جامعه باید نهادینه شود.

۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۰:۱۰

عدم مدیریت اجتماعی، جامعه را با خطر تغییر در سبک زندگی تهدید می کند
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آران و بیدگل گفت: عدم مدیریت اجتماعی، جامعه را با خطر تغییر در سبک زندگی تهدید می کند.

۱۳۹۵/۹/۱ - ۱۴:۵۰

توسعه فرهنگ کتابخوانی از اولویت های مهم جامعه اسلامی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه سفیدشهر با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی می‌تواند در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه نقش بسزایی ایفا کند، اظهار داشت: توسعه فرهنگ کتابخوانی از اولویت های مهم جامعه اسلامی است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۳:۲۱

روحانیون نقش موثری در بسترسازی ایمان به خدا در جامعه برعهده دارند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: یکی از مهمترین نقش های روحانیون بسترسازی ایمان به خدا در جامعه است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۲:۵۱

جامعه برای اقتدار خود نیازمند حرکت در مسیر نهضت حسینی است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: جامعه امروز برای حفظ عزت و اقتدار خود نیازمند حرکت در مسیر نهضت حسینی است.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۰۹:۲۷

استاد دانشگاه تهران در گفت وگو با شبستان:
فرهنگ ایثار سبک زندگی را اسلامی می کند
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه تهران با اشاره به راهکار نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: با ترویج فرهنگ ایثار می توانیم اسلام واقعی را به جامعه بیاوریم چراکه اساس و ریشه فرهنگ ناب اسلامی بر پایه ایثار است.

۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۳:۰۰

امنیت و فرهنگ در تعالی فرد و جامعه تاثیر بسیاری دارند
خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی و تبليغي حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه بر اساس آیات نورانی قران کریم امنیت یکی از مهمترین نیازهای بشر است، افزود: امنیت و فرهنگ در تعالی فرد و جامعه تاثیر بسیاری دارند.

۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۱۵:۴۵

«فقدان عمل» گرایی مشکل امروز جامعه در عرصه علوم انسانی است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری بابیان اینکه «فقدان عمل» گرایی مشکل امروز جامعه در عرصه علوم انسانی است گفت: برگزاری جشنواره های علمی پژوهشی باید در مدارس علمیه به صورت نامحسوس صورت گیرد.

۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۱۴:۴۵

فرهنگ سازی در جامعه از مقوله های مهم در پدافند غیر عامل است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: فرهنگ سازی در بین آحاد مردم جامعه از مقوله های مهم در پدافند غیر عامل است که می طلبد به آن، توجه ویژه شود.

۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۳:۳۰

اصلاح جامعه، در سایه شناختن عیوب و تلاش برای زدودن آن ها است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری صلاح فرد و اصلاح جامعه را در سایه شناختن عیوب و تلاش برای زدودن آن ها دانست و گفت: این شناخت هم در خود فرد و هم در دیگران باید حاصل شود.

۱۳۹۵/۸/۴ - ۱۶:۰۵

لزوم نظام مهندسی فرهنگی در جامعه
خبرگزاری شبستان: مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: نظام مهندسی فرهنگی در جامعه ضرورت دارد که می طلبد به آن، توجه ویژه صورت گیرد.

۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۳:۰۴

جامعه با بهره گیری از تجربیات و پیشنهادهای نسل گذشته و امروز به فرهنگ متعالی سوق می یابد
خبرگزاری شبستان: مدیر دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: بهره گیری از تجربیات و پیشنهادهای نسل گذشته و امروز به صورت عقلی و منطقی، جامعه را به سمت فرهنگ متعالی، سوق می دهد.

۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۱:۵۵

قبح دروغ در جامعه از بین رفته است/ افزایش نفاق، انسجام اجتماعی را کاهش می دهد
خبرگزاری شبستان: یکی از اساتید دانشگاه با اشاره به از بین رفتن قبح دروغ در جامعه، گفت: افزایش نفاق، انسجام اجتماعی را کاهش می دهد و جامعه به سمت اضمحلال و نابودی، حرکت می کند.

۱۳۹۵/۷/۱۹ - ۱۱:۱۱

جامعه ای که از عاشورای حسینی درس گرفته هرگز زیر بار ذلت نخواهد رفت
خبرگزاری شبستان: تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امام حسین(علیه السلام) به عنوان رمز بقاء دین است، افزود: جامعه ای که از عاشورای حسینی درس گرفته هرگز زیر بار ذلت نخواهد رفت.

۱۳۹۵/۷/۱۸ - ۱۱:۱۷

نگاه به عاشورا باید کاربردی و راهبردی باشد/ لزوم احیای مکارم اخلاق در جامعه
خبرگزاری شبستان: يكي از اساتيد دانشگاه با اشاره به اینکه نگاه به عاشورا باید کاربردی و راهبردی باشد، بر لزوم احیای مکارم اخلاق در جامعه و نتیجه آن، کاهش بدخلقی ها و جرایم تاکید کرد.

۱۳۹۵/۷/۱۸ - ۱۰:۲۹

فرهنگ رضوی باید به گفتمان روز جامعه تبدیل شود
خبرگزاری شبستان:مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه در دوره چهاردهم ۲۴۰۰ نقطه جهان میزبان برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) بود، افزود:فرهنگ رضوی باید به گفتمان روز جامعه تبدیل شود.

۱۳۹۵/۷/۱۳ - ۲۱:۰۱

ترویج امر به معروف و نهی از منکر ضامن جامعه از ناهنجاری های اجتماعی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، ترویج امر به معروف و نهی ازمنکر را ضامن جامعه از ناهنجاری های اجتماعی دانست و اظهار داشت: اگر در جامعه به امر به معروف و نهی از منکر بی توجهی شود، آن جامعه روز به روز به سوی نابودی پیش می رود.

۱۳۹۵/۷/۱۲ - ۱۹:۲۴