خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

الأربعاء ٥ صفر ١٤٤٢

Wednesday, September 23, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه جامعه
رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده مطرح کرد:
نقش رسانه ها در شکل گیری نگرش و عملکرد افکار عمومی جامعه
حجت الاسلام احمدیان با اشاره به اینکه رسانه ها عامل مهم جامعه پذیری هستند گفت: در جامعه امروز رسانه ها یکی از عوامل شکل گیری نگرش و عملکرد افکار عمومی در جامعه محسوب می شوند.

۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۲۰:۱۱

نماینده ولی فقیه در لرستان:
حوزه و روحانیت در ترویج فرهنگ مهدویت رسالت خطیری بر دوش دارند
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، با اشاره به رسالت حوزه و روحانیت در ترویج فرهنگ مهدویت، گفت: با بهره مندی از این ظرفیت و نهادینه سازی فرهنگ مهدویت باید با ضدارزش ها مقابله کرد.

۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۲۱:۱۵

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر:
صحت بدن علامت تقوای دل است
آیت الله صدیقی، صحت بدن را علامت تقوای دل عنوان کرد و گفت: فرد سالم عضو مفید جامعه و افراد بیمار خلاف فرهنگ انسان ساز اسلام و مکتب علوی هستند.

۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۱۴:۵۹

امام جمعه شیروان:
دشمنان ایران در تلاش برای حمله به مقدسات هستند
امام جمعه شیروان گفت: دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای حمله به مقدسات و ایجاد شیطنت و نارضایتی عمومی در جامعه هستند.

۱۳۹۹/۵/۲۴ - ۰۹:۱۵

شبستان گزارش می دهد
«فرهنگ و اقتصاد»؛ تقابل یا تعامل
رویکرد حاکم بر فرهنگ و اقتصاد می تواند مبنای تقابل یا تعامل آن ها در جامعه باشد، اما آن چه قطعی به نظر می رسد در هم تنیدگی این دو ساحت زندگی بشر است. 

۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۱۷:۲۱

شبستان بررسی می کند
خبرنگار حرفه ای چگونه باید عمل کند
خبرنگاری، حرفه ای سخت و پر خطر است و پر از فراز و نشیب های حادثه ای، اجتماعی و سیاسی است، هر شخصی که دست به این حرفه می زند باید سوز درون داشته باشد و دغدغه به دوش کشیدن رسالت های انسانی را داشته باشد.

۱۳۹۹/۵/۱۹ - ۱۱:۱۱

شبستان بررسی می کند؛
آثار مثبت طرح «سه شنبه های تکریم» در فرهنگ جامعه
طرح «سه شنبه های تکریم» از طرح هایی است که از مبانی اعتقادی قوی برخوردار است و آثار مثبت و میزان تاثیرگذاری آن به گونه ای است که می توان در فاصله بسیار کم و در یک دوره کوتاه ثمرات آن را مشاهده کرد.

۱۳۹۹/۴/۳۱ - ۱۱:۵۹

نماینده ولی فقیه در لرستان:
ضرورت برنامه ریزی شورای عالی حوزه برای تقویت طلاب
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، گفت: شورای عالی حوزه علمیه زمینه تقویت بنیه علمی، اخلاقی، پژوهشی و تبلیغی طلاب را با برنامه ریزی و مدیریت فراهم سازد.

۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۲۳:۵۰

امام جمعه ﺑﻮﺷﻬﺮ:
توسعه ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﺑﺎ ﻫﻤﺖ ﺟﻬﺎﺩﯼ مردم ﺟﺎﻣﻌﻪ تحقق می یابد
ﺁﯾﺖ‌ﺍﻟﻠﻪ ﺻﻔﺎﯾﯽ ﺑﻮﺷﻬﺮﯼ گفت: ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﻣﺘﻮﻟﯿﺎﻥ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ﺭﯾﺰﯼ ﻭ ﻫﻤﺖ ﺟﻬﺎﺩﯼ ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.

۱۳۹۹/۳/۸ - ۰۰:۰۴

عضو حزب اسلامی موتلفه اسلامی:
رزمایش مواسات نشان دهنده تاثیر جامعه در کمک به حل مشکل کرونا است
ترقی با بیان این که رزمایش مواسات عملا در صدر اسلام اجرا شد، گفت: این رزمایش نشان می دهد که اگر جامعه به کمک اقشاری که از کرونا آسیب دیده اند، نیاید از دولت به تنهایی کاری برای حل این مشکل بر نمی آید .

۱۳۹۹/۲/۱۰ - ۱۱:۳۹

مربی آموزشی کانون فرهنگی شهید چمران بوشهر؛/ بخش دوم
ﻫﻤﺪﺭﺩﻱ ﻭ ﻫﻤﺪﻟﻲ ﻣﺆﻣنانه ﺳﺮﺁﻏﺎﺯ ﺧﺮﺩﻣﻨﺪﻱ ﺍﺳﺖ
دانشیان آزاد گفت: ﻫﻤﺪﺭﺩﻱ ﻭ ﻫﻤﺪﻟﻲ ﺑﺎ ﻣﺆﻣﻨﻴﻦ ﺩﺭ ﻣﮑﺘﺐ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺳﺎﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺳﺮﺁﻏﺎﺯ ﺧﺮﺩﻣﻨﺪﻱ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ، ﻭ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺭﻭﺍﺋﻲ ﺑﺪﺍﻥ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

۱۳۹۹/۱/۲۶ - ۱۱:۵۵

حجت امانی:
جامعه هنری می تواند با همکاری وزارت بهداشت تولیدات اثربخشی درباره کرونا داشته باشد
یک هنرمند نقاش با بیان اینکه تولیدات هنری در قالب تصویر متحرک و یا فیلم های کوتاه علمی ابعاد بیماری کرونا را ساده و هنری به جامعه انتقال دادند، گفت: جامعه هنری می‌تواند با همکاری وزارت بهداشت تولیدات مفید و اثر بخشی در این زمینه داشته باشد.

۱۳۹۹/۱/۵ - ۱۴:۳۱

نگرشی فرهنگی به بحران کرونا
تمرین همگرایی
شیوع ویروس کرونا بشریت را با  بحرانی همه گیر روبرو کرده است  اما در عین حال می توان به فرصت هایی که این تهدید پیش روی جوامع و فرهنگ ها قرار داده نگریست و آن ها را تقویت کرد. 

۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۲۳:۵۸

احسان حاجی پور:
هنرمندان از مقبولیت خود برای آگاهی بخشی به جامعه بهره ببرند
یک نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر فرهنگسازی را راه برون رفت از شرایط بحرانی این روزها خواند و گفت: باید از ظرفیت و مقبولیت هنرمندان برای اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی به جامعه درباره کرونا استفاده کرد.

۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۴

سعید رضاخان:
در بحران کرونا از ابزار هنر برای امیدبخشی به جامعه بهره ببریم
یک هنرمند نقاش پشت شیشه بابیان اینکه در بحران کرونا هنرمند از هر ابزاری برای امید بخشی به جامعه می تواند استفاده کند،گفت:امروز فضای مجازی نقش بسیار ویژه‌ای در زندگی افراد بازی می‌کند بنابراین می شود برخی از فعالیت‌های هنری را به صورت زنده برگزارکرد.

۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۱۷

فرهنگ عمومی؛ راهبردی تحول آفرین برای سلامت جامعه
فرهنگ عمومی نقش راهبردی و تحول آفرین در جوامع دارد. در این یادداشت طی ده فصل به اختصار به ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎﻱ ﺍﺻﻠﻲ ﺩﺭ «ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﻤﻮﻣﻲ» و «حفظ سلامت» جامعه پرداخته شده است. که داشتن «نقشه راه» بر اساس «سند چشم انداز» از پیوست های بنیادین است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۲:۰۱

عضو اتحادیه موسسات مردمی و تشکل های فرهنگی قرآن و عترت استان بوشهر عنوان کرد:
نخستین نشریه الکترونیکی و نخبگانی کشور در بوشهر راه اندازی شد/ زینب کبری (س)؛ مجاهد شجاع حماسه کربلا
زهرا کشاورزنیا گفت: نخستین نشریه الکترونیکی جوانان انقلابی و جهادگران قرآنی در عرصه فضای مجازی و فناوری سایبری کشور زیر نظر تحریریه واحد رسانه و ارتباطات نوین موسسه طاها بوشهر راه اندازی شده است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۶

حسین نقیب مطرح کرد:
کارتونیست با بیان مشکلات به شیوه طنز جامعه را به سوی امید و شادی سوق می دهد
یک هنرمند کارتونیست با بیان اینکه هنری مثل کارتون ظرفیت تاثیرگذاری سریع و قوی بر ذهن مخاطب دارد، گفت: کارتونیست با بیان مشکلات به شیوه طنز می تواند باری از دوش مردم بردارد و جامعه را به سوی امید و شادی سوق دهد.

۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۵:۳۴

امام جمعه بوشهر:
امام هادی (ع) نماد مبارزه با اسلام ستیزی و ابتذال گرایی فرهنگی بود
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه حضرت امام هادی (ع) معصوم و سرآمد تمامی علمای دوران خود از اوان کودکی عنوان کرد و گفت: امام هادی (ع) نماد مبارزه با اسلام ستیزی و ابتذال گرایی فرهنگی بود.

۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۲۳:۲۱

فرمانده انتظامی بروجرد:
طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بروجرد اجرایی شد
سرهنگ غلامی، از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بروجرد خبر داد و گفت: اجرای اینگونه طرح ها در راستای تحقق اهداف ناجا ادامه دارد.

۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۳