خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٥ جمادى الأولى ١٤٤١

Tuesday, January 21, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام رحیم کارگر
پرسش های مهدوی
شرایط و انواع دیدار با امام عصر (عج)
اگرچه بحث ملاقات و ديدار با امام حی - ولى غايب از ديده ها - حسّاس، مهم و پرجاذبه است. اما بايد بدانيم دورانى كه در آن قرار داريم، دوران غيبت امام زمان(عج) است، بنابر اين، انتظار ديدار و ارتباط، امرى برخلاف حكمت و مصلحت امر غيبت است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۰:۳۶

پرسش های مهدوی
چگونگی تسلط امام زمان(عج) بر چند میلیارد جمعیت زمین
در روايتى آمده است: «امت اسلامى به مهدى(عج) مهر مى ورزند و به سويش پناه مى برند؛ آن چنان كه زنبورهاى عسل به سوى ملكه خود پناه مى برند، عدالت را در پهنه گيتى مى گستراند و...».

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۱:۳۶

«دجال» و «سفيانى» کیستند؟
یکی از پرسش های متداول در حوزه مهدویت، سوال از هویت دجال و سفیانی است، اینکه این دو کیستند و در مواجهه با امام عصر(عج) چه خواهند کرد و سرنوشت شان چه می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۵:۴۹

سرنوشت پیروان دیگر ادیان در دولت کریمه امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على (علیه السلام)  مى فرمايند: «تمام خير در اين روزگار است؛ در آن زمان قائم ما قيام مى كند و همه را بر (محور) يك مرام و يك عقيده گرد مى آورد (ثم يجمعهم على امر واحد)».

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۳:۵۱

پرسش های مهدوی؛
آیا با ظهور دین جدیدی آورده می شود؟!
خبرگزاری شبستان: اين درست نيست که بگوییم آن حضرت(عج) دين جديدى مى آورد، بلكه او همه را به دين واقعى و سيره و سنت پيامبر (صلی الله علیه وآله)  و اهل بيت پاك او دعوت مى كند و حتى در قضاوت و حكمرانى نيز چنين عمل مى كند.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۱:۲۹

کیفیت اجرای عدالت در دولت کریمه حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: تفاوت عمده ميان مكتب اسلام با ساير مكاتب در اين جهت (عدالت) اين است كه اسلام، معنويت را پايه و اساس عدالت مى شمارد. حساسيتى كه اسلام در زمينه عدالت و تركيب آن با معنويت اسلامى از خود نشان مى دهد در هيچ مكتب ديگرى نظير و مانند ندارد.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۱۴

کیفیت کامل کردن عقل مردم توسط امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: در حدیث است که: «چون قائم ما قيام كند، دستش را بر سر بندگان مى گذارد و عقول آنان را متمركز ساخته و اخلاق شان را كامل مى كند» يعنى چه؟ منظور از دست گذاشتن بر سر بندگان خدا به چه معناست؟

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱:۴۸

جامعه منتظر ، جامعه ای است که...
خبرگزاری شبستان: یکی از مسایل اساسی جامعه قبل از ظهور، تشکیل جامعه منتظر به دست معتقدان و پیروان امام غایب(عج) است. این جامعه، رابط و متصل کننده مردم به امام زمان(عج) و جامعه آرمانی مهدوی است.

۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۰۹:۳۴

اوصاف یاران صاحب الزمان(عج) در قرآن
خبرگزاری شبستان: در قرآن، آياتى وجود دارد كه ويژگى هاى برشمرده آنها را، مى توان بر ياران خاص حضرت مهدى(عج) تطبيق داد و در بعضى از روايات نيز، بيان شده كه اين آيات در مورد مهدى(عج) و اصحابش باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۱۸

نقش زنان در يارى امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: يارى رساندن زنان به حضرت(عج)، تنها منحصر به جبهه جنگ و شهادت نيست، بلكه عرصه هاى مختلفى چون عرصه فرهنگ، تربيت، اجتماع، و... را نيز در بر مى گيرد.

۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۰۹:۴۷

ظهور؛ آمدن یا آوردن امام زمان(عج)؟
خبرگزاری شبستان: حضرت مهدى(عج) هم آمدنى است و هم آوردنى، يعنى بايد مردم به وظايف خود عمل كنند و آماده ظهور آن حضرت بوده و زمينه را براى قيام فراهم سازند. هم چنين بسترى فراهم سازند كه مردم جهان، نوعى آمادگى ذهنى و درخواست قلبى براى ظهور داشته باشند.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۹:۴۶

وجه شباهت امام مهدی(عج) به نوح نبی(ع)
خبرگزاری شبستان: هر اندازه که به ظهور امام زمان(عج) نزدیک می‌شویم، امتحانات و ابتلائات زیادتر می‌شود و ریزش‌ها و سقوط های عجیبی رخ می دهد و منافقان و فاسقان از جمع شیعیان ولایی اخراج می شوند! و تنها خدا می داند که چه بلایی دارد سر جامعه شیعه می آید.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۰۹:۴۳

راه آینده از افق روشن انتظار می گذرد
خبرگزاری شبستان: آینده ما و راه و مسیر ما، راه روشن انتظار است ... ما - شیعیان مهدی(عج)- بر صراط حق ولایت و فرهنگ روشن انتظار قرار داریم. ما ... سرافراز و مفتخر به این فرهنگ و میراث هستیم.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۵:۲۲

شرایطی که ظهور بدون آنها رخ نمی دهد!
خبرگزاری شبستان: برنامه انقلاب جهانى آن حضرت(عج) مبارزه پيگر و جدى با حكام جور و سردمداران فكرى و نظامى جامعه بشرى و نابودى كامل فساد، ظلم و كفر است. آن حضرت(عج) هم داراى اين برنامه و هدف است و هم براساس پيش بينى هاى قرآنى و روايى پيروز خواهد شد.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۲۷

مهمترین برنامه امام مهدی(عج) فرهنگی تربیتی است نه تنبیهی
خبرگزاری شبستان: با شناخت و بينش درست نسبت به اهداف و فلسفه قيام امام مهدى(عج) نه تنها انسان را ترس فرا نمى گيرد، بلكه از آن استقبال كرده و از آن راضى و مسرور خواهد شد. در روايات مختلفى آمده است: «ساكنان آسمان و زمين از او خشنودند».

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۰۹:۴۴

معنای اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی
خبرگزاری شبستان: اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی به معنای عدم سازش و تسلیم و همراهی با ظالمان و ستمکاران وافسادگران و مبارزه قاطع با جریان جاهلیت و باطل و الحاد جهانی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰:۲۶

کلید مهم رهایی در عصر ظلمانی و هولناک قبل از ظهور
خبرگزاری شبستان: کلید مهم رهایی در عصر ظلمانی و هولناک قبل از ظهور، دعای خالصانه و عاجزانه به درگاه خدای متعال و طلب نجات و گشایش در مسائل اخلاقی و دینی است.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۲:۵۷

میزان تاثیر بروز علائم بر ظهور؟!/شرط اصلی فرج امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: قيام امام(عج) وابسته به تحقق علائم نيست، بلكه وقوع آنها خبر از نزديك ظهور مى دهد. پس به استثناى برخى از علائم (نشانه هاى حتمى)، هيچ يك دلالت ندارند كه ميزان نزديكى آن حوادث با ظهور چه قدر است؟

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۶

منظور از نشانه هاى ظهور چيست؟
خبرگزاری شبستان: علائم و نشانه هاى ظهور، چيزهايى هستند كه تا واضح نشوند، حضرت صاحب الزمان(عج) ظاهر نمى شود و حدوث هر يك از آنها، دليل اين است كه ايام فرج تا اندازه اى نزديك شده، اما دلالتى ندارد كه بعد از حدوث آن علامت، بلافاصله حضرت(عج) ظهور کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۰۹:۲۴

چرا بايد به سمت اصلاح خود و جامعه حركت كنيم؟
خبرگزاری شبستان: آيا معقول است كه ما در سراسر عمر خود كه چه بسا به ظهور منجر نگردد، دست روى دست بگذاريم و همه آيات و روايات را به كنارى بگذاريم؛ به اين بهانه كه ما مى خواهيم در ظهور تعجيل گردد! آيا اين عذرى خداپسندانه است؟!

۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۲:۲۹