خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠

Wednesday, July 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه محیط زیست
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب خبرداد:
اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس میناب
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب از اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس این شهرستان خبرداد.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۰:۳۸

نامه‌نگاری کلانتری با وزیرکشور درباره یک طرح بلاتکلیف
در پی ارسال نامه پلیس به وزارت کشور برای «تعویق دو ماهه» در اجرای مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ)، رئیس مرکز ملی هوا از واکنش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این درخواست خبر داد و گفت: طرح کاهش علاوه بر تهران باید در سایر کلانشهرها نیز اجرایی شود.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۴

سرشماری وحوش استان آذربایجان غربی آغاز شد
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت: سرشماری وحوش استان آذربایجان غربی که هر ساله در فصل پاییز و زمستان در استان آذربایجان غربی اجرا می شود. آغاز شد.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۱:۳۲

بررسی پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در هیئت وزیران
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست را به عنوان مرجع ملی تسهیلات جهانی محیط‌ زیست و وزارت جهادکشاورزی را به عنوان مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی و کلیه پروتکل‌های مرتبط تعیین کرد.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۴۱

فراخوان جشنواره ملی عکس با موضوع مسائل زیست محیطی منتشر شد
فراخوان جشنواره ملی عکس با موضوع کشاورزی، محیط زیست، فضای سبز و گردشگری با هدف توجه عموم جامعه به مسائل زیست محیطی منتشر شد.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۲:۰۰

توسعه پایدار تحت تاثیر بلایای طبیعی
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه توسعه پایدار تحث تاثیربلایای طبیعی قرار دارد، گفت: آسیا و اقیانوسیه از مناطق خطرپذیر هستند به گونه ای که هر سال زیان اقتصادی فراوانی را به واسطه این بلایا متحمل می‌شوند.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۷:۰۰

مشکل گردوغبار ایران به صورت بین المللی پیگیری می شود
رییس اداره محیط‌ زیست وزارت خارجه از استقرار مقر مرکز APDIM (مرکز توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه) در ایران خبر داد و روند کاری این مرکز را در راستای کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی از جمله زلزله و طوفان‌های گردوغبار تشریح کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۴۷

مرجعیت علمی ایران در زمینه گرد و غبار
رییس مرکز امور بین الملل در کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ظرفیت علمی ایران در زمینه مقابله با گرد و غبار، گفت: ارتباطات و تعاملات بین‌المللی به منظور کاهش خطرات بلایای طبیعی از جمله گرد و غبار ضروری است.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۳:۲۴

پاسخگويي مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از طريق سامانه ١١١
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، یکشنبه ۱۳ آبان ماه از ساعت ٩ الي ۱۱ از طريق سامانه تلفنی سامد پاسخگوي شهروندان استان تهران است.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۵:۳۹

حفظ محیط زیست رویکرد اصلی در نظارت بر فعالیت معادن است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از نظارت های مستمر بر فعالیت معادن خبر داد و گفت: حفظ محیط زیست رویکرد اصلی در نظارت بر فعالیت معادن است.

۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۴:۴۶

قاتل عقاب‌های فارس بازداشت شد
مدیرکل محیط‌ زیست استان فارس ضمن تشریح جزئیات حادثه تلفات ۳۰ بهله عقاب گفت: واحد مرغداری متخلف در استان فارس شناسایی و مالک آن دستگیر شد.

۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۴:۱۵

حسینی میلانی مطرح کرد:
پیشنهاد ایجاد صندوق حمایت از محیط زیست شهر تهران/ نظام اطلاعات زیست محیطی شهر تهران تدوین شود
رییس کمیته محیط زیست شوری اسلامی شهر تهران از پیشنهاد ایجاد صندوق حمایت از محیط زیست شهر تهران و همچنین تدوین نظام اطلاعات زیست محیطی شهر تهران در بررسی احکام برنامه پنج‌ ساله سوم توسعه شهر تهران خبر داد.

۱۳۹۷/۸/۷ - ۱۲:۰۲

انتشار گازهای گلخانه ای درکشور به ۱۸۰۰ میلیون تن می رسد
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیش بینی می شود میزان انتشار این گازها تا سال ٢٠٣٠ به هزار و ٥٤٠ تا هزار و ٨٠٠ میلیون تن افزایش یابد.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۸:۰۰

فعالیت ۸۰ تشکل زیست محیطی در استان لرستان
پدر بلوط، خشکیدگی و زوال را مهم ترین آسیب فرا روی جنگل های استان دانست و گفت: ۸۰ تشکل زیست محیطی در استان لرستان جهت صیانت از محیط زیست تلاش می کنند.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۳:۳۵

ضرورت مشارکت مردم در صیانت از محیط زیست
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: تعامل و مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد مهم ترین شرط موفقیت طرح ها و برنامه های صیانت از محیط زیست کشور است.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۳:۱۴

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور:
محیط زیست امانت نسل آینده/ تغییر اقلیم بیشترین آثار تخریب را در کشور داشته است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی به مردم جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست، گفت: صیانت از محیط زیست به عنوان سرمایه نسل آینده ضروری است.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۲:۴۲

نماینده ولی فقیه در لرستان:
صیانت از محیط زیست نیازمند مشارکت و همراهی مردم است
نماینده ولی فقیه در لرستان، با اشاره به اهمیت برنامه ریزی جدی برای صیانت از محیط زیست، افزود: حراست از این سرمایه ملی باید با مشارکت مردم باشد.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۱:۲۶

استاندار لرستان:
بهره مندی از ظرفیت ها و مشارکت مردم مهم ترین زیرساخت توسعه است
استاندار لرستان، با بیان اینکه تاکنون بخوبی از استعداد های استان لرستان استفاده نشده است، افزود: بهره مندی صحیح از ظرفیت ها و مشارکت مردم مهم ترین زیرساخت های توسعه استان هستند.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۱:۰۹

مقابله با آلاینده های خروجی در راستای حفظ محیط زیست
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: پایش آلاینده های خروجی منابع آلاینده یکی از اصول اولیه برای برنامه ریزی مدیریتی به منظورمقابله با آن است.

۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۴:۴۷

در رشت؛
«حوضچه» فیلمی با موضوع محیط زیست کلید خورد
مشاور رسانه‌ای و روابط عمومی فیلم حوضچه از کلید خوردن این فیلم با موضوع محیط زیست خبر داد.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۹:۰۶