خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٦ جمادى الأولى ١٤٤١

Wednesday, January 22, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شهردار شیراز
شهردار شیراز تاکید کرد
مدیران کشور از «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» الگو بگیرند
اسکندرپور گفت: حضور در میان جامعه و مردم، رمز موفقیت و محبوبیت است و مدیران کشور و استان ما باید در این همراه بودن با مردم از «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» الگو بگیرند.

۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۶:۱۵

شهردار شیراز عنوان کرد
حافظ و گوته مسلمانی را ارج نهادند
اسکندرپور گفت: ما به حافظ و گوته مدیون هستیم زیرا که مسلمانی را ارج گذاشتند و در آن همدلی، مدارا و دوستی را دیدند.

۱۳۹۸/۸/۱۰ - ۱۲:۵۷

شهردار شیراز خبر داد
افزایش ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن
اسکندرپور گفت: با کف برداری‌های انجام شده ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن حدود ۳۶ هزار متر مربع افزایش یافته که این میزان برابر با ۶ هزار و ۵۰۰ کامیون خاکبرداری است.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۲۱:۰۱

شهردار شیراز خبر داد
آمادگی شهرداری شیراز برای آغاز عملیات اجرایی تراموا
اسکندرپور گفت: در این راستا تراموای شیراز طی نخستین فاز در مسیر کوتاه و اثرگزار باید در محدوده مرکزی شیراز اجرا شود و در انتها با تکمیل قطعات مختلف، پروژه تراموا به بهره برداری کامل برسد.

۱۳۹۸/۷/۲ - ۱۴:۱۰

شهردار شیراز تصریح کرد
تاکید بر مطالعه و نظارت در پروژه‌های جدید شیراز
اسکندرپور گفت: پروژه‌های مورد مطالعه قرار گرفته باید در زمان اجرا مورد نظارت قرار بگیرند تا به طور اصولی و کارشناسی پیش بروند.

۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۴:۲۰

شهردار شیراز خبر داد:
مجوز برگزاری دوره های آموزش سنجش مهارت قطارهای شهری برای شیراز صادر شد
اسکندرپور خبر داد: شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با درخواست شهرداری شیراز برای مجوز برگزاری دوره های آموزش سنجش مهارت و صدور گواهینامه راهبری قطار های مترویی شهر شیراز موافقت کرد.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۹:۴۴

شهردار شیراز بیان کرد:
دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی فهم مشترکی در تقاضای جامعه ندارند
اسکندرپور گفت: امروزه دستگاه های اجرایی تمایل کمی دارند که طرح های مطالعاتی و پژوهشی خود را با برخی از مراکز علمی منعقد کنند و این ناشی از نبود فهم مشترک در زمینه نیازهای جامعه بین دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها است.

۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۶:۰۵

شهردار شیراز بیان کرد:
سه هزار نیرو محله سعدی را پاکسازی کردند
اسکندرپور گفت: پس از وقوع حادثه سیل در محله سعدی با بسیج سه هزار نیرو در شهرک سعدی تلاش کردیم آثار سیل و گل و لای را از بین ببریم و این منطقه را به وضعیت قبلی خود بازگردانیم.

۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۲۰:۱۶

شهردار شیراز خبر داد:
سه هزار نیروی شهرداری در حال پاکسازی شهر هستند
اسکندرپور گفت: با همکاری سه هزار نفر از نیروهای شهرداری در حال پاکسازی کوچه ها و خیابان های مناطق هفت و ۱۱ و سه هستیم و تلاش داریم پس از اتمام پاکسازی اقدام به گلکاری و زیباسازی این بلوارها و خیابان ها کنیم.

۱۳۹۸/۱/۷ - ۲۲:۴۷

شهردار شیراز خبر داد:
افزایش ۵۰ هزار مترمکعب آب به رودخانه خشک
اسکندرپور گفت: سیلابی از بالادست رودخانه خشک در حال جاری شدن است که حدود ۵۰ هزار مترمکعب آب را به این رودخانه اضافه می کند.

۱۳۹۸/۱/۶ - ۱۲:۰۰

شهردار شیراز بیان کرد:
آرشیو ملی هنر ایران می تواند بخشی از مجموعه «پیاده راه عرفان» باشد
اسکندرپور گفت: آرشیو ملی هنر ایران می تواند بخشی از مجموعه «پیاده راه عرفان» از دروازه قرآن تا بازار وکیل باشد که این رویکرد منجر به توسعه پیاده راه تاریخی فرهنگی عرفان می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۰:۴۱

شهردار شیراز اعلام کرد:
۶۰ درصد بودجه سال ۹۸ صرف تکمیل پروژه های نیمه کاره می شود
اسکندرپور بیان کرد: ۶۰ درصد بودجه عمرانی سال آینده به تکمیل پروژه های نیمه تمام و ۴۰ درصد آن به انجام پروژه هایی با رویکردهای نوین شهرسازی و در راستای افزایش کیفیت زندگی شهروندان اختصاص یافته است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۲۰:۳۳

معاون امور توسعه شهردار لووف اکراین بیان کرد:
شیراز و لووف ظرفیت های مشترک برای همکاری دارند
بوندا گفت: شیراز و لووف بر پایه اشتراکات بسیاری که دارند می توانند در حوزه های گردشگری، فرهنگی و فناوری اطلاعات با یکدیگر همکاری متقابل داشته باشند.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۲۳:۴۹

شهردار شیراز در دیدار با هیئت شهرداری لووف اوکراین:
شیراز قدم در راه هوشمندسازی گذاشته است / شیراز اماده همکاری متقابل با لووف
اسکندرپور در در دیدار هیئت شهرداری لووف اوکراین گفت: شیراز دارای ۲دانشگاه شاخص در حوزه مهندسی است و با بهره گیری از اساتید برجسته دانشگاه قدم در راه هوشمندسازی شهر گذاشته ایم و از تبادل تجربیات با شهر لووف در زمینه IT و هوشمندسازی استقبال می کنیم.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۲۳:۴۵

شهردار شیراز خبر داد:
صدور الکترونیکی پایان کار در دهه فجر رونمایی می شود / تغییر کارشناس محوری به سمت فرآیند محوری
اسکندرپور با اشاره به رونمایی از الکترونیکی شدن صدور پایان کار در دهه فجر، گفت: باید از مسیر کارشناس محوری به فرآیند محوری تغییر مسیر دهیم، زیرا امروز گاهی یک کارشناس برای شهرداری تعیین تکلیف می کند.

۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۱۹:۲۵

شهردار شیراز بیان کرد:
اجرای خط ۲ متروی شیراز مستلزم مجوز ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت است / استفاده ۱۳ درصدی از حمل و نقل عمومی
اسکندرپور با اشاره به کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی به ۱۳ درصد، گفت: اگر مجوز ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت بانک مرکزی صادر کند اجرای خط ۲ سرعت می بخشد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۸:۳۱

شهردار شیراز تآکید کرد:
اقتصاد رویداد محور، بستری برای معرفی بیشتر بزرگان شهر است
اسکندرپور با بیان اینکه خواجوی کرمانی در شیراز مهمان نیست، گفت: پرداختن و معرفی بیشتر بزرگان می تواند منجر به توسعه پایدار شهری و شکوفایی اقتصادی شود، رویداد سازی و اقتصاد رویداد محور بستری برای معرفی بیشتر بزرگان شهر است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۲۲:۰۵

رکاب زنی شهردار شیراز با فرهنگیان شهر
شهردار شیراز همراه برخی از مسئولان شهری و آموزشی شیراز به مناسبت «سه شنبه های بدون خودرو» و پاسداشت روز ملی هوای پاک در خط ویژه دوچرخه سواری رکاب زدند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۹:۲۴

شهردار شیراز خبر داد:
ایستگاه های کرایه دوچرخه با سه ماه دوچرخه رایگان ایجاد می شود
اسکندر پور از ایجاد ایستگاه های کرایه دوچرخه در شیراز خبر داد و گفت: با همکاری شورای اسلامی شهر شیراز مقرر شده است که این ایستگاه ها دوچرخه را به مدت سه ماه به شکل رایگان در اختیار شهروندان قرار دهند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۹:۲۲

شهردار شیراز عنوان کرد:
ترکیب اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری برای حل ترافیک
اسکندرپور گفت: برای حل مشکل ترافیک علاوه بر اقدامات سخت افزاری مانند پروژه های عمرانی به فرهنگ سازی رفتار ترافیکی نیازمند هستیم.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۸:۱۹