خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

الأحد ٢١ رمضان ١٤٤٠

Sunday, May 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مرکز اسناد انقلاب
واقعیتی از عملکرد رژیم پهلوی در زلزله فردوس سال ۱۳۴۷+ اسناد
خبرگزاری شبستان: مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار مطلبی به بیان عملکرد رژیم پهلوی در زلزله فردوس سال ۱۳۴۷ پرداخته است.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۵:۵۱

بیان‌نامه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی
سخنی با کودکان٬ نوجوانان و جوانان در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی
خبرگزاری شبستان: مرکز اسناد انقلاب اسلامی بیان‌نامه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را منتشر کرد.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۶:۰۰

آیت‌الله مهدوی‌کنی و جریان سیاسی لیبرال دموکرات ایران
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مولف کتاب خاطرات آیت‌الله مهدوی کنی طی یادداشتی که در اختیار پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی قرار داده، به بررسی نگاه و عمل آیت‌الله مهدوی کنی در برابر جریان لیبرال دموکرات مذهبی پرداخته است.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۲:۰۷

برشی از خاطرات منتشر نشده سردار شهید حسین همدانی
نحوه آشنایی سردار همدانی با امام خمینی در سال ۴۳
خبرگزاری شبستان: مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار برشی از خاطرات منتشر نشده سردار شهید حسین همدانی به بیان نحوه آشنایی سردار همدانی با امام خمینی در سال ۴۳ پرداخته است.

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۴:۴۴

برشی از خاطرات آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی
چگونه امام خمینی قبول کردند روحانیون کاندیدای ریاست‌جمهوری شوند؟
خبرگزاری شبستان: پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار بخشی از خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی دلایل امام خمینی (ره) برای قبول کاندیداتوری روحانیون در انتخابات ریاست جمهوری را بیان کرده است.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۴:۰۸

برشی از خاطرات آیت‌الله مهدوی‌کنی
مخالفت‌های آیت‌الله خامنه‌ای برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سوم/چرا آیت‌الله مهدوی‌کنی و هیئت دولت استعفا کردند؟ + صوت
خبرگزاری شبستان: مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار برشی از خاطرات آیت‌الله مهدوی‌کنی آورده است: من به خاطر اینکه نظر همه اعضا را جلب کرده باشم، گفتم حال دیگر انتخابات انجام شده و رئیس‌جمهوری هم معلوم شده. من بنا دارم استعفا بدهم.

۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۳:۲۲

خاطره‌ منتشر نشده از رهبری درباره برخورد شهید رجایی با دوگانه "مذاکره" و "مبارزه" در جنگ تحمیلی
خبرگزاری شبستان: قاسم تبریزی، پژوهشگر تاریخ معاصر ایران در گفتگویی به بیان خاطره‌ منتشر نشده از رهبر معظم انقلاب درباره برخورد شهید رجایی با دوگانه "مذاکره" و "مبارزه" در جنگ تحمیلی پرداخته است.

۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۳:۵۱

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد
"٦٠ ثانيه با تاريخ" با موضوع "ملی‌شدن صنعت نفت"
خبرگزاری شبستان:پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی دومین قسمت از مجموعه موشن‌گرافیک "۶۰ ثانیه با تاریخ" با موضوع ملی‌شدن صنعت نفت را منتشر کرد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۲

خاطره آیت‌الله واعظ طبسی از گریه امام(ره) پس از کشتار ۱۵ خرداد
خبرگزاری شبستان: پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در مطلبی به بیان برشی از خاطرات آیت‌الله واعظ طبسی پرداخته و آورده است: در مشهد، سه نفر بودیم که در حقیقت یک فرد را تشکیل می‌دادیم. امکان نداشت ما سه نفر نسبت به هم کوچک‌ترین کدورتی در دل راه بدهیم.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۰

بازخوانی فسادهای شمس پهلوی + اسناد
خبرگزاری شبستان: مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار مطلبی به بازخوانی فسادهای شمس پهلوی همراه با انتشار اسناد مربوط به این رویدادها پرداخته است.

۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۲

برشی از خاطرات حبیب‌الله عسگراولادی
برخورد امام خمینی با تیم حفاظت فرانسوی در پاریس/تندترین مصاحبه امام به روایت عسگراولادی
خبرگزاری شبستان:پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در مطلبی به بیان بخشی از خاطرات حبیب‌الله عسگراولادی درباره تصمیم‌ امام خمینی(ره) برای عزیمت به ایران و مصاحبه‌های ایشان در روزهای آخر حضور در پاریس پرداخته است.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۴۸

رد مشروعیت سلطنت رضاخان بر اساس نظریه ماکس‌وبر
خبرگزاری شبستان: پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در مطلبی به رد مشروعیت سلطنت رضاخان بر اساس نظریه ماکس‌وبر پرداخته و آورده است: در مورد مبانی مشروعیت رژیم رضاشاه می‌توان گفت که حکومت وی فاقد مشروعیت بود.

۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۴:۱۰

مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد
اثبات وجوب تسخیر سفارت آمریكا از منظر "حقوقی"
خبرگزاری شبستان: فرانسیس آنتونی بویل، حقوقدان آمریكایی و استاد دانشكده حقوق دانشگاه ایلینویز آمریكا، عملكرد دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر سفارت آمریكا را منطبق بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد می‌داند،

۱۳۹۵/۸/۵ - ۱۶:۲۰

مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد؛
گذری بر زندگی و مبارزات عبدالعلی علی‌عسكری
خبرگزاری شبستان: مركز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از زندگی نامه و مبارزات عبدالعلی علی عسكری، رئیس صدا و سیما را كه برگرفته از خاطرات ثبت شده وی در این مركز است منتشر كرد.

۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۱۶:۱۱

تصویر استفتاء آیت الله گرامی از امام خمینی (ره) درباره فرقه ضاله بهائیت
امام خمینی(ره): این طایفه ضاله (بهاییت) "كافر" و "نجس" است
خبرگزاری شبستان: امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ در پاسخ به استفتاء آیت الله گرامی درباره فرقه ضاله بهائیت فرمودند: این فرقه ضاله كافر و نجس است.

۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۱۵:۳۳

تسلیت مركز اسناد انقلاب اسلامی درپی درگذشت محمدعلی حسین‌زاده
خبرگزاری شبستان: در پی درگذشت محمدعلی حسین‌زاده از محققان و پژوهشگران مركز اسناد انقلاب اسلامی و منتخب مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس دهم شورای اسلامی مركز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

۱۳۹۵/۲/۲۰ - ۱۰:۴۹

معرفی بسته کتاب‌ «پرونده هسته ای» ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
خبرگزاری شبستان:مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با توجه به در پیش بودن ایام برگزاری بیست‌ونهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران اقدام به تهیه «بسته کتاب‌ پرونده هسته»ای کرده است.

۱۳۹۵/۲/۱۲ - ۱۶:۱۲

مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد؛
مقابله ارتش جمهوری اسلامی ایران با "نفوذ"
خبرگزاری شبستان: در تابستان سال ۱۳۵۹ نفوذ عوامل بختیار به بدنه ارتش، واقعه‌ای را در تاریخ جمهوری اسلامی رقم زد كه از آن به عنوان كودتای نوژه یا عملیات نقاب یاد می‌شود.

۱۳۹۵/۱/۲۹ - ۱۳:۵۵

ویژه‌نامه "معجزه خمینی (ره)"/مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد
روایت دربار از وضعیت معیشت مردم در دوران پهلوی
خبرگزاری شبستان: هر چند كه دلیل عمده قیام و انقلاب شكوهمند ملت ایران دین ستیزی خاندان منحوس پهلوی بوده است ولی فقری كه بر ملت ایران از سوی این خاندان تحمیل شده بود.

۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۵

تطهیر ناشدنی؛پرونده مرکز اسناد انقلاب در آستانه دهه فجر
خبرگزاری شبستان: مركز اسناد انقلاب اسلامی در آستانه ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرونده "تطهیر ناشدنی" را منتشر كرد.

۱۳۹۴/۱۱/۳ - ۱۵:۱۹