خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ جمادى الأولى ١٤٤١

Sunday, January 19, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نخبگان
راهپیمایی اربعین حسینی، وحدت‌بخش و تقویت کننده روح اخوت دو ملت ایران و عراق است
امام‌جمعه شهر چوار گفت: اربعین حسینی به‌عنوان نماد قدرت شیعه با ابعاد و گستره منطقه‌ای و جهانی است، وحدت‌بخش جوامع مسلمین و تقویت روح همدلی و اخوت اسلامی به‌ویژه بین مردم عراق و ایران است.

۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۳:۵۱

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخبگان:
برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران است/ در این جنگ پیروز می شویم
حضرت آیت الله خامنه ای «تصویرسازی غلط» را مهمترین کار امروز دشمن برای اغوای افکار عمومی جهان و ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: نخبه جوان ما باید در این رویارویی سنگین، وظیفه خود را برای پیروزی و سرافرازی ایران انجام دهد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۳۴

سخنان انتقادی «مهدی جمشیدی» در جمع نخبگان جوان علوم انسانی اسلامی
انقلاب، همیشه حاصلِ «نزاعِ ساختارها با یکدیگر» نیست و به‌عبارتی، «اتّفاق نمی‌افتد»، بلکه گاه، «ساخته می‌شود»، چون انسان، دارای «فطرت» و «عقل» و «اراده»‌ی مستقل و گاه، غالب بر جامعه و ساختارهای آن است ... .

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۵:۲۵

رئیس مرکز نوآوری و ایده پردازی علوم انسانی اسلامی
هم اندیشی ۱۵۰ نخبه علوم انسانی با هدف تشکیل شبکه تقسیم کار ملی
محمد نعمتی با اعلام برگزاری نشست «نخبگان جوان علوم انسانی اسلامی» با اهدافی چون ایجاد شبکه تقسیم کار ملی در حل مسائل اقتصادی و سیاسی، گفت: ۱۵۰ نخبه علوم انسانی امروز در دانشگاه امام صادق(ع) برای ایجاد این فضا گرد هم می آیند.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۰۸:۴۱

نشست «نخبگان جوان علوم انسانی اسلامی» برگزار می‌شود
نشست نخبگان جوان علوم انسانی اسلامی ۱۹ مهر ماه در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۰۸:۲۱

دریادار سیاری
زمان بزن در رو ترویست ها، گذشته/ ترویست ها پاسخ قاطعی از جمهوری اسلامی می گیرند
معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه امروز دشمن تلاش می کند تا آن امنیت را از ما بگیرد، گفت: روز آنکه تروریست ها بیایند و ترور کنند و بروند، گذشته است، امروز زمانی است که جواب قاطعی از جمهوری اسلامی بگیرند و این اتفاق رخ خواهد داد.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۲:۳۰

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:
کارآفرینی خصیصه ذاتی نخبگان است / ایجاد ارزش افزوده اقتصاد دانش‌ بنیان در داخل استان
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: نگاه کارآفرینانه به اقتصاد دانش بنیان یک خصیصه ذاتی نخبه است و باید این مسئله در پارک های علم و فناوری دیده شود.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۴:۱۷

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل:
جوانان نخبه آذربایجان گنجینه هستند
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: جوانان نخبه آذربایجان به عنوان سرمایه های اجتماعی و گنجینه علمی این خطه هستند.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۳:۵۰

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری وارد اردبیل شد
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان امروز (۲مهرماه) وارد فرودگاه اردبیل شد.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۳:۳۲

اختصاصی شبستان
نخبگان به کار می آیند اگر...
این چنبره­ایی که تحت عنوان مالکیت فکری بر داشته­ های علمی زده شده، مانع رشد و نمو علم است؛ فراموش نکنیم که علم بالتجلی از ناحیه عالم در دامن غیر عالم قرار می ­گیرد و نه بالتجافی و این گردش علم خود عامل پختگی و زایندگی برای علم و عالم است.

۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۰۳

سیدمحمد حسینی در یاسوج:
تکیه بر نیرو و توان داخلی تنها راه عبور از مشکلات کشور است
استاد دانشگاه تهران تکیه بر نیرو و توان داخلی را تنها راه عبور از مشکلات کشور دانست و تاکید کرد: هم اکنون قرارگاه خاتم در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت های ارزنده ای انجام داده است.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۰۰:۲۷

علیرضا یاریان‌زاده:
هدف دوره‌های آموزشی علوم انسانی اسلامی نخبه‌پروری و گفتمان‌سازی است
مسئول واحد آموزش مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: دوره تابستانه مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا فرآیند سه ساله ای است که با هدف نخبه پروری در علوم انسانی و گفتمان سازی در این عرصه آغاز شده است.

۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۲:۳۲

نخبگان علوم انسانی با فضای شکل گیری انقلاب در بستر مدرنیته آشنا می شوند
دبیر اجرایی چهارمین گفتمان نخبگان علوم انسانی با اشاره به حضور بیش از ۴۰۰ دانشجوی نخبه علوم انسانی در این دوره، گفت: آشنایی با ماهیت علوم انسانی مدرن در فضای غرب و فضای شکل گیری انقلاب اسلامی در بستر مدرنیته از اهداف این دوره است.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۴:۳۱

با حضور بیش از ۴۰۰ نخبه
چهارمین دوره طرح ملی «گفتمان نخبگان علوم انسانی» برگزار می شود
چهارمین دوره طرح ملی «گفتمان نخبگان علوم انسانی» با حضور بیش از ۴۰۰ دانشجوی نخبه رشته های علوم انسانی و استادان برجسته حوزه و دانشگاه از ۱۲ تا ۲۳ مردادماه در قم برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۰۹:۵۸

در کمیسیون نخبگان تاکید شد
تجاری سازی علم و فناوری با ورود صنایع به تحقیق و توسعه
ورود صنایع به حوزه تحقیق و توسعه به منظور تجاری سازیِ علم و فناوری در هشتاد و چهارمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوریِ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد تاکید اعضاء قرار گرفت.

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۴:۰۱

بی توجهی به نخبگان سم مهلکی برای توسعه است
جوامعی که نتوانند نخبگان خود را حفظ کرده و این سرمایه های عظیم علمی را از دست بدهند، سم مهلکی را بر پیکره اقتصاد و توسعه تزریق کرده اند.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۲۹

آمریکایی ها به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی و جزیره ای کردن آنها هستند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه آمریکایی ها در طول تاریخ کارهایی انجام داده اند که جهان را به لبه تاریخ کشاند، گفت: آمریکایی ها به دنبال تجزیه کشورها و جزیره ای کردن آنها هستند.

۱۳۹۷/۴/۸ - ۱۶:۵۱

در نشست نخبگان تبلیغ کشور مطرح شد:
ساخت موقوفه‌های ۳۵ متری برای زوج های جوان
همزمان بادومین نشست هم‌اندیشی نخبگان تبلیغی کشور شرکت کنندگان بر تاسیس شورای تخصصی رسانه باموضوع وقف، راه‌اندازی انجمن وقف‌ در سطح محله ها، تنوع برنامه‌های فرهنگی در امامزادگان وایجاد موقوفه های ۳۵ متری برای زوج های جوان تاکیدکردند.

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳:۱۹

در دیدار با نخبگان سوری مطرح شد؛
مطالبه آیت الله مکارم شیرازی از نخبگان علمی جهان اسلام
خبرگزاری شبستان: امروز استکبار جهانی با به راه اندازی دسیسه ها و هجمه های متعدد در بلاد اسلامی به دنبال استعمار و استثمار دول و ملت های اسلامی می باشند و تنها راه رسیدن به نصرت، وحدت و انسجام میان ملت های مسلمان است.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۲:۳۲

اهمیت به نخبگان یک اصل در کشورهای پیشرفته است
خبرگزاری شبستان: رئیس مجمع عالی نخبگان استان مازندران، اهمیت به نخبگان را یک اصل مهم در کشورهای پیشرفته دانست و گفت: مجمع عالی نخبگان این استان در صدد تعامل و همفکری با مسئولان جهت بهره گیری مطلوب از نیروی انسانی دیار علویان است.

۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۱:۰۵