خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

الخميس ٦ صفر ١٤٤٢

Thursday, September 24, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی
برترین های اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی تجلیل شدند
طی مراسمی از برترین شاعران اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی با حضور مدیرعامل بنیاد امام رضا علیه السلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان در بیرجند تجلیل شد.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۸:۰۲

تجلیل از «حجت اشرف زاده» در اختتامیه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی
همزمان با برگزاری اختتامیه اولین جشنواره ترانه و شعر سپید رضوی از «حجت اشرف زاده» خواننده برجسته کشور به دلیل اجرا در ۱۲ دوره اختتامیه جشنواره فرهنگی، هنری و بین‌المللی امام رضا علیه السلام تجلیل شد.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۶:۱۳

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی:
حمایت از برگزاری جشنواره های دینی/ جشنواره رضوی نوعی امام شناسی است
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه جشنواره رضوی نوعی امام شناسی محسوب می‌شود، گفت: اگر بخواهیم یک مفهوم را به شکل ماندگار در تاریخ ثبت کنیم باید آن را در قالب های هنری از جمله شعر به مردم ارائه دهیم.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۵:۵۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی:
خراسان جنوبی استانی ادیب پرور و عالم خیز است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه شاعران آیینی خراسان جنوبی همواره در طول تاریخ مورد توجه همگان بوده اند، گفت: خراسان جنوبی به عنوان یک استان ادیب پرور، با فرهنگ و عالم خیز همواره مطرح و شناخته می شود.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۵:۳۷

نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس تاکید کرد:
دور بودن از فرهنگ رضوی دلیل افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه
نماینده مردم قائن و زیرکوه در خانه ملت گفت: در جاهایی که در جامعه با دزدی، اختلاس، سودجویی و مشکلات اخلاقی رو برو شده ایم به خاطر دور بودن از فرهنگ رضوی و اندیشه های متعالی اهل بیت علیهم السلام است.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۲:۱۰

امام جمعه سربیشه تاکید کرد:
هنر ابزاری برای ترویج فرهنگ رضوی
امام جمعه سربیشه با بیان اینکه هنر ابزاری برای ترویج فرهنگ رضوی است، گفت: مسئولان در راستای برگزاری جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی باید با زبان شعر و هنر مطالب با ارزش رضوی را به نسل جوان و نوجوان انتقال دهند.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۱:۱۶

۹ آذر؛
اختتامیه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در بیرجند برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اختتامیه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در ۹ آذر خبر داد و گفت: از برترین های این جشنواره با حضور مسئولان کشوری در این مراسم تجلیل می شود.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۱:۱۱

رئیس فرهنگ و ارشاد قاینات:
جشنواره شعر رضوی به آشنایی نسل جوان با ارزش های دینی کمک می کند
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قاینات گفت: آشنایی نسل جوان با ارزش های دینی از پیامدهای مثبت برگزاری جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی است.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۰۸:۵۱

رئیس فرهنگ و ارشاد بشرویه اعلام کرد:
شناسایی استعدادها و سلایق شاعران با برگزاری جشنواره های مختلف شعر
رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان بشرویه با بیان اینکه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در راستای حمایت از شاعران گام بر می دارد، گفت: در این جشنواره ها می توان شاعران با سلیقه های مختلف را شناسایی کرد.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۰۹:۰۱

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی تاکید کرد:
«هنر» بهترین زبان برای نشر فرهنگ رضوی
مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با بیان اینکه بهترین زبان برای نشر فرهنگ رضوی، زبان هنر است، گفت: مسئولین استان در راستای جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی از ابزار و ظرفیت هنر و شعرای استان جهت تبلیغ فرهنگ رضوی نهایت استفاده را داشته باشند.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۰۸:۱۱

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان جنوبی:
نهادینه سازی فرهنگ رضوی نیازمند مهندسی فرهنگی به روز است
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: ترویج و نهادینه سازی فرهنگ منور رضوی نیازمند یک مهندسی فرهنگی به روز و تلاش همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است.

۱۳۹۷/۹/۴ - ۱۳:۲۸

شاعر غزل سرای بشرویه:
شاعران با ارتقای سطح دانش خود شعر را ماندگار کنند
شاعر غزلسرای بشرویه مطالعه و ارتقای سطح دانش را اساس کار شاعری برشمرد و گفت: شاعران باید در کنار ادبیات، کتاب های تاریخی در حوزه های مختلف را مطالعه کنند.

۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۲:۱۲

شاعر خراسان جنوبی:
مسئولان به بخش کارگاهی جشنواره شعر رضوی توجه بیشتر کنند
شاعر خراسان جنوبی با بیان اینکه جشنواره رضوی می تواند فرصت خوبی برای برگزاری کارگاه های شعر با حضور شاعران برجسته کشوری باشد، گفت: مسئولان برگزاری این جشنواره باید بخش جانبی و کارگاهی این جشنواره را جدی بگیرند.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۰۷:۴۷

سرپرست معاونت سیاسی استاندار خراسان جنوبی:
سرایش اشعار رضوی با توجه به کتب تاریخی و مستند باشد
سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: شاعران در اشعار خود به فرهنگ و زندگی، اخلاق و منش امام رضا علیه السلام و ائمه اطهار علیه السلام بیشتر بپردازند و در سرایش اشعار به روایات، احادیث و کتب تاریخی مستند توجه داشته باشند.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۰۸:۱۹

رئیس فرهنگ و ارشاد خوسف تاکید کرد:
فعالیت های هنری مهمترین عنصر تقویت فرهنگ رضوی
رئیس فرهنگ و ارشاد خوسف با تاکید بر اینکه مهمترین راهکار برای تقویت فرهنگ ناب رضوی فعالیت های پژوهشی و هنری است، گفت: در این میان شعر یک ابزار تاثیرگذار بر روح و روان افراد است که باید از ‌آن برای نهادینه سازی فرهنگ رضوی بهره گرفت.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۰۸:۳۱

سرپرست فرهنگ و ارشاد سربیشه:
۶۳ اثر از شاعران سربیشه به جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی ارسال شد
سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی سربیشه گفت: ۶۳ اثر از شاعران این شهرستان به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در بیرجند ارسال شد.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۸:۴۰

شاعرو کلاسیک سرای خراسان جنوبی:
شاعران برجسته ای در حوزه شعر سپید ظهور خواهند کرد
شاعر و کلاسیک سرای خراسان جنوبی گفت: وضع شعر سپید در حد شعر اصیل نیست ولی علاقه جوانان به شعر سپید سبب خواهد که شاعرانی برجسته در این شعر ظهور کنند.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۸:۲۰

مدیر فرهنگ و ارشاد شهرستان طبس:
شعر هنری ریشه دار، اشاعه دهنده فرهنگ رضوی است
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس گفت: از آنجا که شعر یک هنر ریشه دار در خراسان جنوبی است قطعا برگزاری جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی اشاعه دهنده فرهنگ ناب رضوی است.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۲۷

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
استفاده از آثار مفاخر خراسان جنوبی در پربارتر شدن جشنواره رضوی تاثیر بسزایی دارد
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر استفاده از آثار شاعران و مفاخر استان در جشنواره رضوی تاکید کرد و گفت: استفاده از آثار مفاخر خراسان جنوبی درپربارتر شدن جشنواره رضوی تاثیر بسزایی دارد.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۰۹:۵۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی:
۵۰۴ اثر به جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در بیرجند رسید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال ۵۰۴ اثر شعر از ۲۵۰ شاعر استان های مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در بیرجند خبر داد.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۹:۵۳