خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی منتظرانه
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مومنی:
باید به‌واسطه امام زمان (علیه‌السلام) درب خانه خدا رویم
یک استاد حوزه با تأکید بر اینکه به‌واسطه امام زمان (علیه‌السلام) باید درب خانه خدا رویم، گفت: تمام حوائج کوچک و بزرگ را از امام زمان(علیه‌السلام) بخواهید. باید نسبت به امام زمان(عج) معرفت پیدا کنیم تا سرعت سیرمان به سمت خدا بیشتر شود.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۱:۴۰

رییس مرکز تخصصی مهدویت:
جشن ها و ابراز ارادت های نیمه شعبان ما را به امام زمان(عج) نزدیک می کند
حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه اگر فکر و عمل انسان با چیزی سنخیت یافت با آن مرتبط می شود، گفت: این مهم در ارتباط با امام زمان(عج) هم صادق است، هر قدمی که خالصانه برداشته شود مثل ابراز ارادت ها در نیمه شعبان ما را به ایشان نزدیک می کند.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۰۹:۲۶

حجت الاسلام حیدری کاشانی:
عشق به امام زمان(عج) نعمت عظیمی است که خدا به هر کسی عطا نمی کند
استاد حوزه علمیه گفت: عشق و محبت به امام زمان(عجل الله تعالی فرج الشریف) سبب حضور میلیونی زائران در مسجد مقدس جمکران شده است و این عشق نعمت عظیمی است که خداوند به راحتی به کسی عطا نمی کند.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۱:۱۶

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
جشن های نیمه شعبان بهترین فرصت در جلب کمک برای سیل زدگان است
حجت الاسلام حائری پور با اشاره به آثار و برکات جشن های نیمه شعبان، گفت: اگر قرار است انگیزه ها و نیات برای کمک به رفع مشکلات سیل زدگان تحریک شود، بستر طرح آن جایی است که نور معرفت اهل بیت علیهم السلام و امام زمان(عج) وجود دارد.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۳:۰۴

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
منتظر واقعی مهدویت را تبدیل به سبک زندگی می کند/نقش خانواده در آمادگی برای ظهور
حجت الاسلام عباسیان گفت: منتظران حضرت مهدی(عج) باید طوری آماده ظهور باشند که گویا همین جمعه ظهور محقق می شود، از این رو، منتظران در عصر غیبت باید باور مهدویت را تبدیل به شیوه و سبک زندگی کنند.

۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۰:۳۹

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
جهان با ظهور، حقوق بشر را درک می کند/امنیت ۴۰ ساله ایران وامدار دکترین مهدویت است
حجت الاسلام خادمیان با بیان اینکه امنیت و آرامش واقعی در ابعاد روحی، ملکوتی، جسمی و اخلاقی تنها با ظهور محقق می شود، گفت: ملت ما بیش از ۴۰ سال است که امنیت خود را بر مبنای اندیشه دکترین مهدویت و بر محور انسان کامل تامین کرده است.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۰:۲۱

بسته خبری//۲۸ فروردین ماه
شورآفرینی های منتظرانه به مناسبت نیمه شعبان/جهان در انتظار است
برگزاری پانزدهمین همایش بین المللی «دکترین مهدویت»، برگزاری همایش «نرجسانه» ویژه بانوان مهدی یاور، اعطای تندیس نرجسانه به مرضیه هاشمی، برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان و توزیع ۷۵۰ هزار پرس غذا میان زائران جمکران از مهمترین اخبار ۲۸ فروردین ماه است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۷:۱۸

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
نقش جوانان در حرکت به سوی ظهور
حجت الاسلام یاوری با بیان اینکه فکر جوان تمدن ساز و تحول آفرین است، گفت: بنابر روایات، اغلب یاران امام عصر(عج) از جوانان هستند، اساساً عدالت و امنیت توسط جوانان در دولت کریمه تامین می شود لذا امروز و در گام دوم انقلاب هم جوانان افسران نظام هستند.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۶:۴۸

یک استاد حوزه و دانشگاه:
فضای ابراز محبت به امام زمان(عج) محدود به پیروان حضرت نیست
حجت الاسلام غیاث با بیان اینکه فضای ابراز محبت نسبت به معصومان(ع) محدود به پیروان آنها نیست، گفت: این ماییم که درصد بهره برداری خود را از خورشید وجود امام عصر(عج) کم و زیاد می کنیم. آگاهی و معرفت ما در این بهره مندی نقش نخست را دارد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۵:۱۴

یک استاد دانشگاه تاکید کرد
امام زمان(عج) را برای خودشان بخواهیم نه حوائج شخصی
اسکندری گفت: ما معمولاً امام زمان (عج) را برای حوائج شخصی خودمان صدا می زنیم و حقیقتاً ایشان در این عالم مظلوم واقع شده اند، اما اگر همه ما در تمام افکار و اعمال مان حضرت(عج) را در نظر بگیریم مقدمه ظهور ایشان فراهم می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۴:۲۳

کارشناس مهدوی در شرح آخرین توقیع امام زمان(عج) بیان کرد
سه شرط ظهور و منشور انتظار در کلام امام عصر(عج)
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه آخرین توقیع امام زمان(عج) به نایب خاص شان منشور انتظار در عصر غیبت است، گفت: ردّ نیابت خاص و ارتباط با امام زمان(عج) بعد از علی بن محمد سمری، آغاز غیبت کبری و ردّ مدعیان ظهور، مهمترین پیام های این توقیع است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۲:۵۳

بسته خبری//۲۶ فروردین ماه
استقبال باشکوه از نیمه شعبان/نوای انتظار در کشور طنین انداز می شود
راه اندازی کاروان چندهزار نفری «قدمی برای ظهور» در نیمه شعبان، تلاش برای ثبت جهانی جشن های نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران، عمامه گذاری طلاب و برگزاری جشن «سفیران آفتاب» ویژه زائران غیرایرانی جمکران از مهمترین اخبار مهدوی در ۲۶ فروردین ۹۸ است.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۵:۵۹

در «قافیه باران» رادیو گفتگو مطرح شد
ارتباط حقیقی با امام زمان(عج) جز با معرفت حاصل نمی شود
حجت الاسلام صدیقی پاشاکی معرفت کم نسبت به امام زمان(عج) را از ایرادات جامعه شیعی دانست و گفت: ارتباط حقیقی با حضرت حجت(عج) حاصل نمی شود مگر از طریق معرفت، مراد از معرفت آن است که ما جایگاه حضرت حجت(عج) را در جهان هستی بشناسیم.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۴:۳۱

یک کارشناس مباحث مهدوی تاکید کرد
مسیر تعقلی شیعه جهان را آماده ظهور می کند
حجت الاسلام باقرزاده با تاکید بر لزوم معرفت و عقلانیت در آمادگی برای ظهور، گفت: منظور از معرفت مجاهدت علمی و اندیشه ورزی است نه شناخت نسبی و شناسنامه ای. مسیر تعقلی شیعه با نگاه معرفتی به مهدویت از پرافتخارترین مسیرها است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۰:۳۷

بسته خبری//۲۴ فروردین ماه
رونق برنامه های مهدوی در آستانه نیمه شعبان
راه اندازی سه پویش مردمی برای نیمه شعبان، رونمایی از سایت و فصلنامه «مطالعات مهدوی» و برگزاری نشست نقش و جایگاه مهدویت در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از مهمترین اخبار مهدوی بیست و چهارم فروردین ماه است.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۶:۵۱

دلائل دلبستگی امام مهدی(عج) به حضرت عباس سلام‌الله‌ علیه
«سلام بر عباس فرزند امیرمومنان که جان خویش را در راه برادرش داد از دیروزش برای فردایش توشه برگرفت، در راه برادر جانبازی کرد و خود را فدایش کرد، از او حفاظت و خود را سپر بلایش کرد، برای او آب آورد، دست هایش قطع شد ...».

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۰۹:۲۲

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
ابوالفضل العباس(ع)؛ بهترین الگوی منتظران در استکبارستیزی و یاری امام(ع)
حجت الاسلام عباسعلی پور با بیان اینکه حضرت عباس(ع) بهترین الگو برای منتظران در تبعیت و یاری امام زمان(عج) هستند، گفت: از شرایط انتظار واقعی آن است که در برابر استکبار، زور و ظلم بایستیم که این درس را می‌توان از سبک زندگی ابوالفضل العباس(ع) آموخت.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۰۹:۰۳

حجت الاسلام قرائتی در نامه به مناسبت نیمه شعبان:
بایدهای انتظار/مرزهای اعتقادی و فکری نسل جوان را مهدوی کنیم
رییس ستاد ااقمه نماز کشور با بیان اینکه بدانیم غایب بودن امام زمان (عج) به خاطر عملکرد بد ما است، گفت: انتظار ظهور به معنای سکوت و سکون نیست. همان‌گونه که ما در شب تاریک، منتظر طلوع خورشید هستیم و در تاریکی نمی‌نشینیم.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۳:۵۰

مقام منتظران در کلام امام حسین علیه السلام
اوست قیام کننده به حق، خداوند به وسیله او زمین را پس از آنکه مرده است زنده می کند و دین حق را به دست او بر همه ادیان غلبه می دهد ...آنکه در زمان غیبت بر آزار و اذیت و تکذیب صبر کند همانند کسی است که در مقابل رسول خدا(ص) با شمشیر به جهاد برخاسته است.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۰:۱۳

مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل خبر داد
جشن گلریزان ویژه کودکان بی بضاعت به مناسبت نیمه شعبان برگزار می شود
محسنی با اعلام برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل برای نیمه شعبان، گفت: برگزاری احیای شب نیمه شعبان، برگزاری جشن گلریزان مهدوی ویژه کودکان بی بضاعت زیر سه سال و پیاده روی حرم تا حرم برای ترویج فرهنگ انتظار، از مهمترین این برنامه ها است.

۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۱:۰۷