خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢

Friday, September 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی منتظرانه
مهدویت به روایت زیارت عاشورا
کدام عاملان عاشورا در دایره انتقام امام مهدی(عج) قرار می‌گیرند؟
یک کارشناس مهدوی با اشاره به اعلام آمادگی زائران در زیارت عاشورا برای همراهی امام مهدی(عج) در گرفتن انتقام قاتلان سیدالشهداء(ع)، گفت: در این زیارت به همه گروه‌های معاضد و معاند امام حسین(ع) اشاره شده، که از همه آنان در عصر ظهور انتقام گرفته می‌شود.

۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۱:۱۷

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
چرا مصیبت امام حسین(ع)، مصیبت ما است؟/ ارتباط عزاداری‌های محرم با انتظار فرج
یک کارشناس مهدوی با شرح اینکه چرا از مصیبت امام حسین(ع) به مصیبت خودمان تعبیر می‌کنیم، گفت: مراد از عظمت مصیبت امام حسین(ع) مظلومیت بی‌مثال است که در تاریخ سابقه نداشته برای همین هم آسمانیان به اندازه اهل زمین سوگوار این مصیبت هستند.

۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۱:۳۷

رئیس مرکز تخصصی مهدویت:
اقامه نماز و انتظار برای فرج، لازم و ملزوم یکدیگر هستند
حجت‌الاسلام کلباسی با بیان‌اینکه اقامه نماز و انتظار برای فرج، لازم و ملزوم یکدیگر هستند، گفت: جامعه منتظر ظهور امام مهدی(عج) نمی‌تواند نسبت به نماز بی‌تفاوت باشد.

۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۱۲:۲۳

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
نزدیک‌ترین راه قرب، موالات سیدالشهداء(ع) و برائت از دشمنان ایشان است
معاون ارتباطات و تبلیغ مرکز تخصصی مهدویت زیارت عاشورا نزدیک‌ترین راه قرب به خدا را موالات سیدالشهداء(ع) و برائت از دشمنان ایشان معرفی می‌کند، گفت: یاران امام حسین(ع) الگوی جوانانی هستند که می‌خواهند امام زمان(عج) را یاری دهند.

۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۰:۲۷

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
درسی که منتظران از تعبیر «وَالْوِتْرَ الْمَوْتُورَ» می‌گیرند/ ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ ...» امام زمان(عج) از کربلای غیبت بلند است
یک کارشناس مهدوی با شرح فرازهای زیارت عاشورا، گفت: تعبیر «وَالْوِتْرَ الْمَوْتُورَ» به تلاش برای خروج ظلم‌ستیزی حسینی از غربت اشاره دارد. امروز هم ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ ...» حسین زمان یعنی حضرت ولی‌عصر (عج) همچنان از کربلای غیبت به گوش می‌رسد.

۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۱۰:۱۳

انتظار به روایت «ما رَاَیْتُ اِلاّ جَمیلا»//۲
زمینه‌سازی ظهور جهاد زینبی می‌خواهد
حجت‌الاسلام راستی‌فر با بیان‌اینکه آنچه حضرت زینب(س) انجام داد پیروزی جبهه حق بر باطل را جلو انداخت، گفت: ایشان در همه منزلگاه‌ها دلشان به خدا گرم بود و این بزرگ‌ترین درس است تا منتظران هم بدانند که اگر خدا را یاری کنند، او یاری‌شان می‌کند.

۱۳۹۹/۶/۱۰ - ۱۰:۱۹

انتظار به روایت «ما رَاَیْتُ اِلاّ جَمیلا»//۱
حضرت زینب(س) به ما آموخت صبر و رضا دو روی انتظار فرج است
حجت‌الاسلام راستی‌فر با شرح آموزه‌های مهدوی جمله «ما رَاَیْتُ اِلاّ جَمیلا» که حضرت زینب(س) بیان کردند، گفت: منتظران امام مهدی(عج) نیز در مواجهه با سختی‌های عصر غیبت چون آن را مشیت و اراده الهی می‌دانند، جز زیبایی چیزی نمی‌بینند.

۱۳۹۹/۶/۹ - ۱۱:۰۴

یک کارشناس مذهبی بیان کرد
راز مقامات حضرت عباس(ع) در اطاعت محض از امام زمان‌شان است/ ۴ ویژگی‌ای که منتظران باید از باب‌الحوائج(ع) یاد بگیرند
حجت‌الاسلام بهاری با شرح عللی که به حضرت عباس‌(ع) مقام رفیعی بخشیده است، گفت: راز همه این مقامات در اطاعت محض از امام زمان‌شان است. تسلیم، صدق، وفا و نصیحت ویژگی‌هایی است که منتظران در همراهی با امام عصر(عج) باید از حضرت عباس(س) یاد بگیرند.

۱۳۹۹/۶/۸ - ۱۰:۵۴

یک کارشناس و سخنران مذهبی:
نهضت حسینی بدون مهدویت ابتر می‌ماند/ با آماده شدن برای ظهور به ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» لبیک بگوییم
حجت‌الاسلام ریاضت با بیان‌اینکه آماده بودن برای ظهور از لبیک گفتن‌ها به ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» سیدالشهداء(ع) است، گفت: اگر مهدویت را از نهضت حسینی بگیریم، حقیقت خود را از دست می‌دهد چون آرمان‌های سیدالشهداءع) در حکومت مهدوی محقق می‌شود.

۱۳۹۹/۶/۷ - ۱۳:۰۶

حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی:
معرفت؛ راه لبیک به ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» امام عصر(عج)»/ منابر حسینی عواقب غفلت از امام را تبیین کند
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه معرفت به امام بهترین راه لبیک به ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» امام زمان(عج)» است، گفت: باید در منابر و مجالس حسینی نسبت به امام عصر(عج) آگاهی و این تذکر داده شود که غفلت از ایشان مانع از حرکت در مسیر بندگی است.

۱۳۹۹/۶/۵ - ۱۰:۲۰

حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی بیان کرد
زندگی زاهدانه؛ ویژگی مشترک یاران حسینی/ تفاوت شهدای دهه ۶۰ با شهدای دهه ۹۰
تولیت امامزاده صالح(علیه السلام) با تأکید بر این که شهدای کربلا نسبت به دنیا دلبستگی نداشتند، گفت: در جریان کربلا اصحاب امام حسین(ع) از مهم‌ترین دارایی‌های خود گذشتند.

۱۳۹۹/۶/۴ - ۱۴:۰۰

امام حسین(ع) و یارانش؛ امام مهدی(عج) و منتظرانش//۱
ذکر مصائب سیدالشهداء(ع) هشدار است به منتظران تا امام مهدی(عج) تنها نماند
حجت‌الاسلام حیدریان با بیان‌اینکه ظهور معطل آمادگی عمومی مردم است، گفت: خدا اجازه نمی‌دهد مردم رفتاری را که با امام حسین(ع) داشتند با امام مهدی(عج) داشته باشند؛ بازگو کردن مصائب سیدالشهداء(ع) در منابر هشدار است به منتظران تا حضرت حجت(عج) تنها نمانند.

۱۳۹۹/۶/۴ - ۱۰:۰۹

یک کارشناس مهدوی:
عزاداری‌های محرم ما را به امام زمان(عج) شبیه می‌کند/ «العجل» گفتن بدون عمل، انتظار کوفی‌صفتانه است
حجت‌الاسلام صبوحی با بیان‌اینکه عزاداری‌های محرم حسینی ما را به امام زمان(عج) شبیه می‌کند، گفت: ادعای ما باید با عمل ما بخواند بدون عمل منتظرانه، انتظار معنا و فایده ندارد باید امام عصر(عج) را ناظر بدانیم وگرنه جا پای کوفیان گذاشته‌ایم.

۱۳۹۹/۶/۳ - ۱۰:۴۷

یک کارشناس مرکز تخصصی مهدویت:
عاشورا انفعال و دعای صرف برای فرج را رد می‌کند/ کربلا به ما آموخت سعادت در حرکت به سوی امام زمان(ع) است
حجت‌الاسلام فوادیان با اشاره به عبرت‌های عاشورا برای منتظران، گفت: کربلا به ما می‌آموزد که ما باید به سوی امام زمان(عج) در حرکت باشیم نه اینکه منتظر باشیم ایشان به سوی ما بیایند. درس مهم کربلا برای ما این است که اولویت زندگی باید امام زمان(عج) باشند.

۱۳۹۹/۶/۲ - ۱۲:۴۶

امام جمعه هرسین تشریح کرد
اشتراکات مهدویت و عاشورا/ شیعه در کنار عزاداری برای امام حسین(ع)، منتظر امام مهدی(عج) است
حجت‌الاسلام اجرایی با تشریح ارتباط عاشورای حسینی و مهدویت، گفت: شرایط اجتماعی سیاسی، اخلاص و همراهی یاران، مشارکت زنان، اهداف و موانع از اشتراکات دو قیام حسینی و مهدوی است. شیعه در کنار عزاداری برای امام حسین(ع)، انتظار امام مهدی(ع) را نیز می‌کشد.

۱۳۹۹/۶/۱ - ۱۱:۱۵

مدیر خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران:
ترویج فرهنگ انتظار با همراهی مهدی‌باوران؛ از تربیت نسل منتظر تا ساماندهی تشکل‌های مهدوی
حجت‌الاسلام فاتح از جلب مشارکت‌های خیرانه برای ترویج فرهنگ و معارف مهدویت به همت مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: تربیت نسل منتظر، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های مهدوی و ساماندهی تشکل‌ها و فعالان مهدوی در این راستا انجام می‌شود.

۱۳۹۹/۵/۲۷ - ۱۱:۴۶

دبیر شبکه ملی وارثون (جهاد و شهادت):
آزادگان، انتظار تراز برای ظهور امام زمان(عج) را در عمل نشان دادند
حجت‌الاسلام جوشقانیان با بیان‌اینکه آزادگان، انتظار تراز برای ظهور امام زمان(عج) را در عمل نشان دادند، گفت: همه رزمندگان دفاع مقدس اعتقاد داشتند که در آخرالزمان و عصر غیبت حضرت مهدی(عج) ما یَله و راحت نیستیم و همین مانع از یاس و ناامیدی آنها می‌شد.

۱۳۹۹/۵/۲۷ - ۱۰:۲۰

یک کارشناس مرکز تخصصی مهدویت بیان کرد
آموزه‌های نزول سوره «هل‌أتی» برای منتظران/ مواسات و همدلی شاخصه انتظار است
حجت‌الاسلام بیات با شرح ویژگی‌های خانواده مهدوی، گفت: سوره «هل‌أتی» بر ویژگی مواسات در خانواده تصریح دارد؛ از این آیه می‌توان دریافت جامعه منتظر مجموعه ای هم‌هدف است که در یک مسیر حرکت می‌کنند و «به من چه؟!» در آن معنایی ندارد.

۱۳۹۹/۵/۲۵ - ۱۲:۰۲

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
تکلیف شیعه در عصر غیبت، زمینه‌سازی برای ظهور است/ بیعت یعنی در عمل پای امام زمان(عج) بایستیم
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه راهبرد و تکلیف شیعه در عصر غیبت، زمینه‌سازی برای ظهور است، گفت: بیعت عملی با امام زمان(عج) یعنی فقط به ذکر و دعا بسنده نکنیم بلکه در عمل پای حضرت(عج)، و آرمان ها و اهداف ایشان بایستیم.

۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۰۸:۱۸

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
کمک مومنانه در رکوع، سیره امیرمومنان(ع) است/ امام زمان(عج)، انسان‌ها را برای مواسات در حق هم تربیت می‌کند
حجت‌الاسلام حائری‌پور با بیان اینکه امیرمومنان(ع) در رکوع به انفاق و کمک مومنانه اهتمام داشتند، گفت: اساساً شرط اطاعت از امام(ع)، عدم غفلت از برادران ایمانی است و جریان امامت، انسان را برای مواسات و پیوند با برادران ایمانی تربیت می‌کند.

۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۱۰:۱۳