خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

السبت ١٩ شوّال ١٤٤٣

Saturday, May 21, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی منتظرانه
حکمت الهی انتظار را اقتضاء کرده است
حکمت الهی اقتضا کرده که این انتظار بزرگ را، هم ما داشته باشیم و خود آن بزرگوار. انتظار روزی که این بزرگوار، با یک قیام بزرگ و یک حرکت عظیم و الهی-مثل حرکت انبیاء- به اضافه توفیق قطعی در برخورد با جبهه کفر و نفاق، بتواند دنیا را نجات دهد.

۱۴۰۱/۲/۳۰ - ۱۰:۵۰

یک کارشناس مهدوی بیان کرد؛
نخستین وظیفه منتظر، چیدمان رابطه با امام زمان(عج) بر مبنای عقلانیت است
حجت‌الاسلام شهبازیان با شرح وظایف منتظران در عصر غیبت، گفت: نخستین وظیفه منتظر، زندگی عاقلانه و چیدمان رابطه خود با امام زمان(عج) بر مبنای عقلانیت است. دینداری بدون عقل گرفتاری‌هایی برای دین به وجود می‌آورد.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۳:۳۰

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت:
امروز سقیفه‌های متعددی برای ربودن ولایت امام زمان(عج) شکل گرفته است!
حجت‌الاسلام شهبازیان با بیان اینکه امروز سقیفه‌های مختلفی شکل گرفته که می‌خواهند ولایت امام زمان(عج) را بربیاند، گفت: در چنین شرایطی منتظران باید به فرموده رهبری معظم، زمینه‌سازی عاقلانه برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی انجام دهند.

۱۴۰۱/۲/۲۴ - ۱۰:۴۸

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت؛
امام زمان(عج) مهربان‌ترین فرد نسبت به همه ملت‌ها هستند
حجت‌الاسلام فوادیان درباره وظایف منتظران، تاکید کرد: امام واسطه فیض و مهربان‌ترین موجود هستی است، اکنون مهربان‌ترین قلبی که در سینه می‌تپد متعلق به امام مهدی(عج) است که همه ملت‌ها را دوست دارد.

۱۴۰۱/۲/۲۱ - ۱۱:۴۴

رئیس پژوهشکده ادیان و فرق پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) تشریح کرد
راهی که وهابیت برای تحریف مهدویت می‌رود/ شیوه دفاع منتظران از ائمه(ع) بقیع!
حجت‌الاسلام رضانژاد گفت: اینکه امروز شیعه طلایه‌دار جریانی است که می‌خواهد با حکومت امام زمان(عج) در آخرالزمان پیوند بخورد، مستکبران و مزدورانشان را به دشمنی وا داشته است. چنان که وهابیت بر کینه‌ها افزوده و جلوه‌ای دروغین از مهدویت شیعی ارائه می‌دهد.

۱۴۰۱/۲/۲۰ - ۱۳:۰۵

آیه‌های مهدوی
نشانه‌های فراگیر قبل از ظهور/ منتظرانی که صلوات خدا شامل حال‌شان می‌شود
حجت‌الاسلام اباذری با شرح آموزه‌های مهدوی آیات ۱۵۵ و ۱۵۶ سوره مبارکه بقره، گفت: این آیات به نشانه‌های فراگیر قبل از ظهور قائم آل رسول(ص)، اشاره و وظیفه منتظران مقابل این نشانه‌ها را بیان می‌کنند.

۱۴۰۱/۲/۱۹ - ۱۱:۳۳

خواسته‌ امام زمان(عج) از اغنیاء و ثروتمندان
ميان ثروتمندان جامعه اسلامي كه در انتظار مهدي موعود موجود (عج) به سر مي‌برند و متكاثران مال اندوزی كه اموال و تجارتشان را از خداوند بيشتر دوست مي‌دارند، فاصله بسياری است.

۱۴۰۱/۲/۱۵ - ۱۰:۴۴

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت؛
دعا برای امام زمان(عج)، انسان را بالا می‌برد
حجت‌الاسلام حائری‌پور با بیان اینکه دعای افتتاح به ما یاد می‌دهد انتظار چشم به در دوختن نیست، گفت: دعا در حق امام زمان(عج) و توجه به ایشان در وقت مناجات و راز و نیاز، سبب نورانیت می‌شود، انسان را اوج می‌دهد و بالا می‌برد.

۱۴۰۱/۲/۱۰ - ۱۳:۳۲

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
اگر نگرانی‌ها از امام زمان(عج) برداشته شود نگرانی از همه عالم می‌رود
حجت‌الاسلام حائری‌پور با بیان اینکه اگر نگرانی‌ها از امام زمان(عج) برداشته شود نگرانی از همه عالم برداشته می‌شود، گفت: امروز جهان تشنه منجی است اگرچه منجی را با نام‌های مختلف می‌خوانند اما او مهدی آل محمد(ص) است.

۱۴۰۱/۲/۸ - ۱۲:۳۷

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
از تبیین شیوه دعا برای فرج تا افزایش امید به اجابت به روایت دعای افتتاح
حجت‌الاسلام باقی با بیان اینکه دعای افتتاح شیوه دعا برای برای فرج را به ما یاد می‌دهد، گفت: به خدا عرضه می‌داریم دست ما خالی است و تو لطف بفرما و ظهور حضرت حجت(ع) را برسان، این اعتراف به فقر و ناداری باعث می‌شود رحمت الهی بر بنده جاری شود.

۱۴۰۱/۲/۶ - ۱۲:۱۰

رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه؛
دعای افتتاح یادمان می‌دهد به نام دین و مهدویت سرگرم خود نشویم!
حجت‌‌الاسلام کفیل با بیان اینکه بهترین مدل ارتباط با خدا، دعا کردن است، گفت: از بهترین دعاهایی که پیوند ما با امام عصر(عج) و از خدا طلب کردن برای قرار گرفتن در مسیر یوسف زهرار(س) محسوب می‌شود، دعای افتتاح است.

۱۴۰۱/۲/۴ - ۱۴:۱۳

یک کارشناس مهدوی بیان کرد؛
دلیل قرن‌ها غیبت امام زمان(عج)، همان است که سبب مظلومیت و شهادت امیرالمومنین(ع) شد
حجت‌الاسلام اباذری با بیان اینکه فقدان یارانی که با عهد و شهادت پیمان بسته باشند، سبب مظلومیت و شهادت امیرالمومنین(ع) شد، گفت: دلیل قرن‌ها غیبت امام زمان(عج) نیز همین است؛ ایشان برای ظهور نیروهایی خودساخته و دارای عهد با شهادت می‌خواهند.

۱۴۰۱/۲/۳ - ۱۲:۱۰

آیه‌های مهدوی
منظور قرآن از مَاءٍ مَعِينٍ/ رمزی که ظهور را نزدیک می‌کند
حجت‌الاسلام اباذری با شرح نکات مهدوی آیه ۳۰ سوره مُلک، گفت: بر اساس این آیه قدرناشناسی مردم، باعث غیبت امام زمان(عج) شد، این آیه همچنین رمز ظهور را بیان می‌کند، رمزی که با آن می‌توان به نزدیک بودن فرج امیدوار شد.

۱۴۰۱/۱/۲۷ - ۰۹:۳۳

ندبه انتظار
شرط سیاسی قبولی اعمال/ عبادتی که ما را محبوب خدا می‌کند
پذیرش امامت و ولایت معصومین شرط سیاسی قبولی اعمال است. ولایت و رهبری درست و آسمانی، همه بندگان خدا و بندگی ها و نماز و حج و جهاد را در راه الهی قرار می دهد و به آنها جهت شایسته می بخشد.

۱۴۰۱/۱/۲۶ - ۱۱:۳۳

انتظار در آینه افتتاح
۵ شرط اجابت دعا/ شیوه درخواست امام زمان(عج) از خدا
عضو هیئت مدیره مجمع راهبردی اندیشه مهدویت با بیان اینکه حاجت به معنای نیاز همراه با دوست داشتن است، گفت: اگر انسان مطمئن باشد دعایش پنج ویژگی را دارد، باید به اجابت آن ایمان داشته باشد، این درسی مهم در دعای افتتاح است.

۱۴۰۱/۱/۲۲ - ۱۰:۰۵

انتظار در آینه افتتاح
شیوه دعای منتظران در رمضان/ با یقین به درگاه خدا برویم
حجت‌الاسلام نصرالله‌پور گفت: وقتی در درگاه الهی دعا و خواسته‌ای داریم، شایسته است دفع بلایا و نزول رحمت‌های گذشته را یادآوری کنیم چون آن الطاف، پشتوانه دعای کنونی ما است. در روایات اهل بیت(ع) هم به ما دعا کردن را چنین یاد داده‌اند.

۱۴۰۱/۱/۲۱ - ۱۱:۰۷

شرح دعای افتتاح
ظهور به همدلی ما نیاز دارد/ رابطه بر مدار امام اختلافات را رفع می‌کند
حجت‌الاسلام کفیل با بیان اینکه همدلی ما زمینه‌ساز ظهور است، گفت: زیارت به ما یاد می‌دهد که هر کس اهل بیت(ع) را دوست بدارد، ما دوست‌دار او هستیم. زمانی اختلافات ما از بین می‌رود که رابطه ما بر مدار امام باشد.

۱۴۰۱/۱/۲۰ - ۱۱:۵۴

آیات مهدوی
درسی که ماجرای طالوت به منتظران می‌دهد/ آزمون‌های انتظار
حجت‌الاسلام اباذری با شرح ماجرای طالوت در قرآن و آموزه‌های آن برای منتظران، گفت: ما که از پرداخت اندکی از مال‌مان در راه امام زمان(عج) اکراه داریم و برای فرار از آن دلایل متعدد می‌آوریم، چطور می‌خواهیم در رکاب امام عصر(عج) جانفشانی کنیم؟!

۱۴۰۱/۱/۱۸ - ۰۶:۰۵

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
روزه‌ای که ما را به امام زمان(عج) می‌رساند
حجت‌الاسلام باقی گفت: برخی برای سلامت جسمانی روزه می‌گیرند و برخی برای رسیدن به بهشت؛ هر چه انسان نیت خود را برای خدا خالص‌تر کند، و توجهش به امام باشد، و روزه بگیرد برای آنکه به حبّ امام برسد و زمینه‌ساز ظهور شود، روزه‌اش قیمتی خواهد بود.

۱۴۰۱/۱/۱۷ - ۱۱:۲۲

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت بیان کرد
از روح حاکم بر دعاهای رمضان تا انسی که زمینه‌ساز ظهور است!
حجت‌الاسلام صبوحی با بیان اینکه همه ادعیه رمضانی به صراحت یا به اشاره و کنایه فرج امام زمان(عج) را طلب می‌کنند، گفت: بسیجیانِ امام زمان(عج) دو ویژگی دارند: یکی آنکه پایگاه‌شان مسجد است و دوم آنکه معلم قرآن هستند.

۱۴۰۱/۱/۱۶ - ۱۰:۰۳