خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩

Saturday, August 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی منتظرانه
در گفت وگوی شبستان با مولف «سبک زندگی منتظرانه» بررسی شد
تاثیر لقمه و غذا بر رفتار منتظران
حجت الاسلام ملایی با بیان اینکه یک منتظر ظهور حکومت حق علاوه بر مصرف مواد غذایی حلال و طیب، باید آداب غذا خوردن را نیز رعایت کند، گفت: لقمه حلال مهمترین رویکردی است که تمامی مسلمانان به ویژه منتظران امام زمان(عج) باید به آن توجه کنند.

۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۰:۱۸

حدیث انتظار
عوامل بیماری قلب
بی تردید سلامت دل برای منتظران ظهور حضرت حجت(عج) که با دولت کریمه اش جهان را از مملو از عدالت و مهر می کند، ضرورتی انکارناپذیر دارد لذا باید از ویروس هایی که قلب و دل را بیمار می کند، پرهیز شود.

۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۶:۳۲

استاد حوزه در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران:
عمل به دستورالعملی جز قرآن و روایات ما را به مقصود نمی رساند
حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه برای رسیدن به کمال و سعادت حقیقی در زندگی باید از قانون جامع و کامل و الگوی صحیح بهره‌مند شد، گفت: هر کس از هر دستورالعمل و برنامه غیر از قرآن و روایات بهره ببرد ضرر کرده و به مقصود واقعی نمی‌رسد.

۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۰۹:۳۵

برترین عبادت منتظران
در بسیاری از روایات از کار و تلاش برای روزی حلال به عبادت برتر تعبیر شده است، آن را از سحرخیزی در راه خدا کمتر ندانسته و امام رضا(ع) نیز اجرش را بیش از جهاد در راه خدا دانسته است.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۰۸

شبستان در گفت وگو با کارشناسان بررسی کرد
تاثیر ازدواج بر تقویت مهدی یاوران
جامعه‌ای که در آن خانواده جایگاه نداشته باشد، به سمت ظهور حرکت نمی کند، زمینه‌سازان ظهور در خانواده‌ تربیت می شوند؛ راه تشکیل خانواده ازدواج است برای همین دشمن در این باره کارشکنی می کند، چون جبهه مهدی یاوران از این راه تقویت می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۴:۰۰

به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) مرور شد
مشق عشق و انتظار در ازدواج به سبک شهدا
مرور بر خاطرات و زندگینامه شهدا و همسران شان به ویژه روایات هایی که از ازدواج خود مطرح می کنند، نشان می دهد مهدی باوری و مهدی یاوریِ آنها در همه ابعاد زندگی شان تجلی داشته است.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۰۹:۴۱

ما منتظریم
ملت با اعتقاد به ظهور این باور را در دل می پروراند که نظم ظالمانه جهان ابدی نیست
جوانان و روشنفکران و عموم ملت ما با اعتقاد به ظهور مهدی علیه الصلاه و السلام، این اعتقاد راسخ را در دل خود پرورش می دهند که نظم ظالمانه جهانی، قابل زوال است و ابدی نیست؛ می شود با آن مبارزه و در مقابل آن ایستادگی کرد.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۷:۰۶

حجت الاسلام پناهیان:
جوان مومن انقلابی در سایه زندگی مهدوی تربیت می شود
استاد حوزه تاکید کرد: فعالان مهدوی تبیین سبک زندگی مهدوی را باید یکی از وظایف مهم خود برشمارند، در سایه زندگی مهدوی است که جوان مومن انقلابی تربیت می‏ شود، تشکیل خانواده می‌‏دهد و فرزندش را بر اساس دین تربیت می‏‌کند.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۴:۲۶

آداب سفر به شیوه منتظران
مسافرت آدابی دارد که رعایت آنها سفر را خوش و خاطره انگیز می کند و اگر این آداب برگرفته از سبک زندگی دینی باشد، می تواند به سفر ما نیز رنگ انتظار بزند و از آن غفلت نکند.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۳:۱۷

راه بهشت پیدا شد
... فرمود: «آمدی از ولی خدا سوال کنی؟ فکر می کنی کسی که عقیده تو را ندارد و مانند تو نیست، داخل بهشت نخواهد شد؟ (یعنی ولایت شرط ورود به بهشت است).

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۰:۱۳

کارشناس و پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد
عواقب تطبیق گرایی علائم ظهور با وقایع روز/شرایط مهم است یا علائم؟
موسوی گیلانی گفت: چه بسیار افرادی که در دو سه دهه گذشته به دلیل دنبال کردن علائم ظهور و تطبیق گرایی، در این زمینه به بیراهه رفتند. اصولاً بحث از علائم، دلیل منطقی ندارد؛ ما از گزاره واقعی یعنی آمدن یا نیامدن صحبت می کنیم، چیزی که در اختیار ما نیست.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۰۹:۰۰

نقش «زبان» در پیوستن به جبهه منتظران
انتظار است زبانی که که ذکر خدا می گوید و قرآن می خواند و حضرت مهدی(عج) را صدا می زند و نام امامان علیهم السلام را ادا می کند، از گناهان زبانی پاک باشد. امام زمان علیه السلام دوستدار کسی است که حفظ زبان داشته باشد و با آبروی دیگران بازی نکند.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۰۹:۳۵

ما منتظریم
غیبت او، به احساس حضورش ضرری نمی زند
غیبت او، به احساس حضورش ضرری نمی زند. ظهور نکرده است اما هم در دل ها و هم در متن زندگی ملت حضور دارد. مگر می شود حضور نداشته باشد؟ شیعه خوب کسی است که این حضور را حس کند و خود را در حضور او احساس کند.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۵:۳۹

شبستان در گفت وگو با معاون ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت بررسی کرد
بایدها و نبایدهای خبرنگاری مهدوی
در بحث خبررسانی و خبرنگاری مهدوی باید این مسئله را مدنظر داشت که فضای ناامیدی در جامعه شکل نگیرد و ذائقه‌ای که - برای زمینه سازی ظهور- به مخاطب القاء می شود در جهت کسب معرفت و اطاعتِ یاران امام عصر(ع) باشد.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۲:۵۶

به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار؛ خبر آمد خبری در راه است
وقتی ظهور سوژه اول خبرنگاران شود
مهدویت و دولت کریمه حضرت حجت(عج) همان آینده ای است که خبرنگار با زبان و قلم اش می تواند مخاطب را به آن متصل کند به شرط آنکه مختصات و الزامات این پل زدن را بداند.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۰۸:۳۴

بازخوانی به بهانه روز خبرنگار/
از خبرنگاری تا شهادت در دفاع از حرم به روایت «هادی باغبانی»
شهیدِ مدافع حرم هادی باغبانی، خبرنگار و مستندسازی بود که با شروع جنگ در سوریه به همراه یک گروه از مستندسازان ایرانی برای ثبت دقیق جنایات سلفی‌ها و تکفیری‌ها به این کشور سفر کرد و در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۲ با شدت گرفتن درگیری ها به شهادت رسید.

۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۵:۴۸

اوصاف منتظران
منتظر مقابل منکرات سکوت نمی کند
تلاش برای گسترش خوبی ها و معروف ها در جامعه و مقابله با بدی ها و مفاسد و ستم ها، بسیار مقدس است. کاری است که منجی بشریت حضرت مهدی علیه السلام با قیام جهانی اش این هدف را در سطح جهانی پیاده و دنیا را اصلاح خواهد کرد.

۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۴:۲۰

شیوه یاری امام زمان(عج) به وسیله زبان
دعا برای حضرت حجت(عج) برکات معنوی بسیار دارد؛ ازجمله فواید دعا برای ولی عصر(عج) نورانیت قلب دعاکننده و کسب نور از آن نورِ فروزان الهی است، اشراق نور امام علیه السلام بر قلب مومن، درخشنده تر از خورشید نورافشان است.

۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۱:۳۱

آیه های مهدوی
دو شرط ارث بردن زمین توسط صالحان
یکی از سنت های الهی است که بندگان صالح، حاکم و وارث جهان باشند.(کَتَبنا) دین از سیاست جدا نیست؛ اینکه می فرماید: «یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ» به ارث بردن زمین و حکومت بر جهان، دو شرط دارد ... .

۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۵:۰۶

رییس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در گفت و گو با شبستان:
حج؛ بهترین فرصت مقابله با مهدی هراسی/انس با امام عصر(عج) به حجاج محدود نمی شود
حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه حج بهترین فرصت برای پاسخ به شبهات مهدی ستیزانه و مهدی هراسانه است، گفت: آنها که قادرند در نشست های فردی تعاملات، توجهات را به امام عصر(عج) معطوف کنند باید توجیه شوند تا بتوانند به شهبات پاسخ دهند.

۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۰۸:۳۱