خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢

Friday, September 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی حسینی
رئیس ورزش و جوانان جهرم:
کارگاه آموزشی «ترویج فرهنگ عاشورایی و سبک زندگی حسینی» در جهرم برگزار شد
خداجو گفت: کارگاه آموزشی «ترویج فرهنگ عاشورایی و سبک زندگی حسینی» به همت هیئت ورزش های همگانی شهرستان جهرم برگزار شد.

۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۱۲:۳۲

امام جماعت مسجد حضرت قائم(عج):
مساجد سبک زندگی حسینی را برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی فراگیر کنند
حجت‌الاسلام سلطانی‌فر گفت: ترویج سبک زندگی حسینی و پیوند زدن مولفه‌ها و آموزه‌های آن با وقایع عصر حاضر از سوی مساجد، مهم‌ترین و موثرترین راهکار برای کاهش مشکلات کشور در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.

۱۳۹۹/۶/۱۰ - ۰۹:۱۰

یک کارشناس دینی تشریح کرد
آثار عشق به امام حسین(ع) و زیارت حضرت/ آموزه‌های سیره حسینی برای پیمودن گام دوم انقلاب
حجت‌الاسلام حشمتی با بیان‌اینکه در آموزه‌های روایی برکات فراوانی برای زیارت حضرت سیدالشهداء(ع) و عشق به ایشان بیان شده است، گفت: حضرت(ع) با حماسه عاشورا مرزهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را دنیا در نوردید و الگوی تمام بشریت شد.

۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۰:۳۹

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:
خسارت مقاومت و ایستادگی بسیار کمتر از تسلیم است
یک استاد حوزه علمیه تاکید کرد: کسانی که امام را معصوم می‌دانند در همه حال تسلیم امر او هستند اگر درباره مساله‌ای هم ابهام دارند سوال می‌کنند نه اعتراض؛ صلح و جنگ و همه اعمال امام معصوم(ع) برای آنها توجیه شده است.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۰۹:۰۸

یک عضو دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران:
عاشورا میدان نمایش همت‌های بلند است/ عزادار امام(ع) با تغییر عناوین، گناه نمی‌گند
حجت‌الاسلام حسینی با بیان‌اینکه از مهمترین درس‌های عاشورا بلندهمتی است، گفت: برای رسیدن به این ویژگی باید هزینه کرد و از جان گذشت‌‌. اصحاب اباعبدالله(ع) چون در مسیر بلندهمتی از جان خود گذشتند، به «اصحاب باوفای امام حسین (ع)» مشهور شدند.

۱۳۹۸/۶/۱۹ - ۰۹:۳۶

حجت‎الاسلام حیدری کاشانی:
این عزت و جلال حسینی است که ما را به پیروزی می‌رساند
یک استاد حوزه با بیان اینکه بنابر آیات قرآن کریم، مومنان واقعی باید در مقابل دشمن همدل و متحد باشند، گفت: این عزت و جلال حسینی است که ما را به پیروزی می‌رساند نه سازش با دشمن.

۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۴:۰۷

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
ظهور نیازمند وجود روحیه پاسداری در منتظران است
حجت الاسلام اکبری با بیان اینکه اخلاص و پاسداری یاران زمینه ساز قیام حسینی(ع) شد، گفت: اگر امروز و در میان جمعیت هفت میلیاردی زمین هم کسانی از چنین روحیه ای برخوردار بوده و هدف شان پاسداشت مهدویت باشد، قطعاً ظهور رخ می دهد.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۲:۱۰

استاد اخلاق تشریح کرد
جلوه های دیدنی از «انّ الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» در اربعین
حجت الاسلام بهاری با بیان اینکه هر جلوه ای از جلوات امام حسین(ع) خود به تنهایی یک قدرت است، گفت: این پذیرایی دولتی نیست بلکه قیام عمومی برای استقبال از زائران حسینی است، چنان که مردم عراق شرف خود را خدمت به زائران امام حسین(ع) می دانند.

۱۳۹۷/۸/۸ - ۰۹:۰۰

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
رویکرد فراحزبی و فرافرقه ای، اربعین را جاودانه کرده است
حجت الاسلام سیدباقری با بیان اینکه دستاوردهای اربعین، فرقه ای، حزبی، جناحی و سیاسی نیست، گفت: راز ماندگاری و گسترش این بزرگترین تجمع انسانی، آن است که دولت ها در آن دخالت مستقیم ندارند و حرکت، خودجوش و مردمی است.

۱۳۹۷/۸/۵ - ۰۸:۳۲

استاد حوزه و دانشگاه و مولف «رسالت حسینی» در گفت وگو با شبستان:
چرا امام حسین(ع) «مِصباحُ الهدی و سَفینَةُ النّجاةِ» است؟!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام امیرخانی با تشریح وجوه امتیاز سبک زندگی حسینی که در تاریخ جاودانه شده است، گفت: امام حسین(ع) در طول تاریخ الگوی آزادی خواهان، طالبان هدایت و عدالت، انسان های آزاده در میان مسلمان و حتی غیرمسلمانان بوده اند.

۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۰۹:۱۱

سبک زندگی حسینی بر پایه تسلیم و رضا به قضا و قدر الهی است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان البرز گلایه از قضا و قدر الهی را نتیجه باور نداشتن به حکمت خدا خواند و گفت: سبک زندگی حسینی بر پایه تسلیم و رضا به قضا و قدر الهی است.

۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۹:۴۲

عاشورا، اعلاء درجه تجلی جهاد با دشمن و جهاد با نفس بود
خبرگزاری شبستان: آنجایی که هم جهاد با دشمن و هم جهاد با نفس، در اعلاء مرتبه آن تجلی پیدا کرد، ماجرای عاشورا بود. یعنی خدای متعال می داند که این حادثه پیش می آید و نمونه اعلایی باید ارائه شود و آن نمونه اعلاء الگو قرار گیرد.

۱۳۹۶/۷/۳ - ۰۹:۱۴

تخریب سبک زندگی اسلامـی و عاشورایی از اهداف دشمنان است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی با بیان اینکه سبک زندگـی در زیارت عاشورا با عبارت اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد بیان شده گفت: اگر می خواهیم زندگی ما زندگی اسلامی باشد از دو ثقل قرآن و عترت جدا نشویم.

۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۲۱:۱۱

لزوم بیان سبک زندگی حضرت امام حسین(ع) در مجالس/اطاعت ولی امر از صفات ثارالله است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه نوشهر با تاکید بر بیان سبک زندگی حضرت امام حسین(علیه السلام) در مجالس سوگواری آن حضرت، گفت: اطاعت ولی امر از صفات بارز ثارالله است که باید به انجام آن، اهتمام داشت.

۱۳۹۵/۷/۱۱ - ۱۲:۵۰

مخاطرات سبک زندگی اسلامی ایرانی//3
بسیاری از ساختارهای سبک زندگی در داخل فراهم نیست
خبرگزاری شبستان: بسیاری از ساختارها در داخل کشور فراهم نیست به همین دلیل مشکلات و وسایل زیادی وجود دارد اگر امروز بتوانیم در حرکت و ساختارهای خود بازارهای جهانی را تسخیر کنیم اسلام و مسلمان برای دنیا الگو می شوند.

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۲:۴۳

مخاطرات سبک زندگی اسلامی//2
مشکل ما در سبک زندگی تعمیم واردات ناقص به اسلام است
خبرگزاری شبستان: بخشی از سبک زندگی غرب از طریق ابزارها و بخش دیگر از طریق فکری وارد کشور می شوند، مشکل اینجاست که ما در این واردات نیز دچار نقص هستیم و بدتر آنکه گاهی همین واردات ناقص را به اسلام تعمیم می دهیم.

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۲:۲۸

مخاطرات سبک زندگی اسلامی ایرانی//1
روی ریل سکولار واگن توحید هم که بگذاریم از کفرستان سر در می آوریم
خبرگزاری شبستان: اگر روی ریل سکولار علوم انسانی غرب، واگن توحید بگذاریم باز هم سر از کفرستان سکولار درمی آوریم؛ حیات طیبه زمانی اتفاق می افتد که جایگاه خدا را بشناسیم.

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۱

مدیر مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی در گفتگو با شبستان:
حیات و مماتی که بر مدار سبک زندگی حسین(ع) می چرخد
خبرگزاری شبستان: سبک زندگی اهل بیت(ع) و ازجمله امام حسین (ع)، معاد باوری است. یعنی قبول اینکه تمام زندگی ما محدود به این دنیا نیست بلکه ادامه زندگی در برزخ، قیامت و جهان آخرت است.

۱۳۹۳/۹/۲۰ - ۱۱:۰۱

آیت الله علم الهدی:
سبک زندگی حسینی عمق حیات و جوهر زندگی بشریت است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه مشهد با بیان اینکه زندگی تنها نفس کشیدن و زنده بودن نیست و در محدوده دنیا هم خلاصه نمی شود، گفت: سبک زندگی حسینی عمق حیات و جوهر زندگی بشریت است.

۱۳۹۳/۹/۱۱ - ۱۲:۰۷

پژوهشگر حوزوی در گفتگو با شبستان:
سبک زندگی حسینی فرش و سقف نیست که به بهانه کهنگی رها شود
خبرگزاری شبستان: امت پیامبر (ص) و شیعه امیرالمومنین (ع) باید معیارهای زندگی خود را با ملاک های زندگی ایشان تطبیق داده و به بهانه های بچه گانه ای همچون امروز دنیا متحول شده و صنعت به کمک ما می آید، چشم پوشی از این امور نکنند.

۱۳۹۳/۹/۱۰ - ۰۹:۰۹