خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه رسول جعفریان
یک پژوهشگر تاریخ اسلام:
ائمه جماعات حلقه وصل مردم به مساجد باشند
حجت الاسلام جعفریان بر لزوم تقویت روح معنویت در مساجد در ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) تاکید کرد و گفت: ائمه جماعات حلقه وصل مردم به مساجد باشند.

۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۱:۴۶

پاسخ سعید زاهد به سخنان رسول جعفریان درباره علوم انسانی اسلامی
استاد دانشگاه شیراز گفت: علوم انسانی و اجتماعی اسلامی که در دوران انقلاب اسلامی به طور جدی به آن پرداخته شده است، هنوز در ابتدای راه خود و در حال پیشرفت است.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲:۱۶

منشأ اربعین امام‌حسین (ع) و اختلاف‌نظرها درباره آن
خبرگزاری شبستان: گزارشی است که سالها قبل در باره اربعین نوشتم. به مناسبت این ایام، خواستم بار دیگر آن را تقدیم خوانندگان عزیز و ارجمند نمایم.

۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۷:۳۷

«تاریخ تحول دولت و خلافت»رسول جعفریان را بخوانید
خبرگزاری شبستان:چاپ پنجم«تاریخ تحول دولت و خلافت» اثر«رسول جعفریان» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۰۹:۰۴

نقشه اي از جزيره خضرا / وقتی کشیش های انگلیسی منبع معارف مهدوی می شوند
خبرگزاری شبستان: جمعى ثقه به ولايت واقعه در تحت حكم آن حضرت(عج)كه در جزائر مغرب واقع است و اولاد آن حضرت در آن حاکم اند، رفته و از آن خبر داده ‏اند. سكنه آنجا مسلمانانند و پادشاه آنجا را داعى مي گويند.

۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۲:۰۷

معشوق السفارة؛ رساله در آداب سفر و قواعد و قانون آن از دورۀ قاجاری
خبرگزاری شبستان:معشوق السفارة؛ رساله در آداب سفر و قواعد و قانون آن از دورۀ قاجاری (تألیف در سال ۱۲۶۶ ق)، با تصحیح رسول جعفریان چاپ و روانه بازار نشر شده است.

۱۳۹۵/۱۰/۲ - ۱۱:۵۷

کتاب «ازدربند تا قطیف»
خبرگزاری شبستان:کتاب «از دربند تا قطیف»گزارشی از گفتگوهای مسیحی ـ اسلامی در دوره صفوی و قاجاری به قلم رسول جعفریان و مریم صدیقی به همت نشر علم چاپ شده است.

۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۲:۴۷

رساله قدیمی به زبان کودکان برای آموزش دین
خبرگزاری شبستان: رساله ای است در آموزش دین به زبان کودکان از فیض کاشانی! البته چندان هم کودکانه نیست اما به هر روی با استفاده از یک شعر رایج کودکانه سعی شده است تا اصول دین و شرعیات به بچه آموخته شود. در واقع تجربه ای است از انتقال مفاهیم دینی ....

۱۳۹۵/۱/۱۹ - ۱۷:۰۴

ازدواج شهربانو با امام حسین (ع) و فیلم رستاخیز
خبرگزاری شبستان: این انتظار که فیلم های تاریخی مراعات تاریخ را بکنند، انتظار نادرستی است، مهم توجه به پیامها و ارزشهایی است که یک نسل از آن مقطع تاریخی انتظار دارد. درست همان طور که در دیگر متون ادبی ـ تاریخی و تعزیه ای از قدیم الایام ...

۱۳۹۴/۴/۳۱ - ۱۷:۰۵

هزاره گرایی، خرافات و سیاست
خبرگزاری شبستان: وقتی آشفتگی فکری و ناامنی سیاسی و اقتصادی از یک طرف و فقر از طرف دیگر فراگیر می شود، بساط خرافه گرایی پهن می شود. اینجاست که طالع بینان و فالگیران وارد میدان شده و با استمداد از باورهای هزاره گرایانه و نگاه های مشابه، سفره خویش را پهن می کنند.

۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۰:۴۰