خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٧ ذو الحجّة ١٤٤٠

Monday, August 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علم
استاد ممتاز دانشگاه آکسفورد:
اخلاق باید در استفاده از دستاوردهای علمی مدنظر باشد
خبرگزاری شبستان: اخلاق باید در ارتباط با نوع و چگونگی استفاده از دستاورهای علمی جدید مد نظر قرار داده شود. به خاطر دارم که «هیلاری پاتنم» فیلسوف فقیدِ مطرحِ سنت تحلیلی معتقد است که علم از اصول ارزشیابی کننده استفاده می کند.

۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۴:۵۸

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
لزوم توزیع و اختصاص عادلانه اعتبارات به دانشگاه ها/ علم صنعت به اهلش داده شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه توزیع و اختصاص اعتبارات به دانشگاه‌ها باید عادلانه باشد، گفت: علم باید به اهلش داده شود چرا که اگر به دست نااهلان برسد برای بشر مضر است.

۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۲:۱۷

علم کهنه نمی شود/دانشگاه مروج خودکفایی باشد
خبرگزاری شبستان:نماینده ولی فقیه در مازندران برخورداری از دو بال علم و تقوا را از ملزومات پیشرفت دانشگاهیان دانست و گفت: دانشگاه باید مروج خودکفایی باشد.

۱۳۹۵/۶/۱۳ - ۱۷:۴۸

علیرضا صدرا در گفت وگو با شبستان:
نظریات بدون کاربرد دردی از ما دوا نمی کند
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: مشکل ما داشتن ظرفیت های بالایی است که در عمل به کار گرفته نمی شود. گویی صرفا به دنبال مسائل نظری و ذهنی رفته ایم که معلوم نیست چه مشکلی را از کشور حل می کنند.

۱۳۹۵/۶/۷ - ۰۹:۱۴

استاد دانشگاه کلارمونت آمریکا:
ماهیت علم بعد از عصر روشنگری و مدرنیته سکولار است
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه کلارمونت آمریکا معتقد است ماهیت علم در حال حاضر سکولار است هر چند برخی اندیشمندان غربی به اهمیت پیوند میان علم و دین آگاه هستند.

۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۴:۰۰

مدیر انجمن فیلسوفان آمریکا:
علم سکولار سوغات عصر روشنگری است
خبرگزاری شبستان: دکتر اریک توماس وبر مدیر انجمن فیلسوفان آمریکا با بیان اینکه عصر روشنگری منجر به سکولار شدن علم شد، بر لزوم توجه علم به اخلاق تأکید کرد.

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۳:۰۵

حجت الاسلام پارسانیا:
علم در کنار عینیت باید با واقعیات مواجه شود
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پارسانیا با بیان اینکه علم باید عینی شود اما با واقعیات مواجه شود، گفت: فهم واقعیت از افق حس ایجاد می شود تا گزاره هایی غیرمحسوس و غیرتجربی.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۱:۵۲

عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت و گو با شبستان:
صلح جهانی مشروط به فطرت گرایی در فضای علمی است
خبرگزاری شبستان: اگر بنا است صلح جهانی ایجاد شود، بشر باید بر یک محور مشترک یعنی توحید اتفاق کند که این توحید نیز در فطرت انسان به ودیعه گذاشته شده و بنابراین صلح جهانی در گرو فطرت گرایی در فضای علمی است.

۱۳۹۵/۴/۱۳ - ۰۹:۱۵

علم و اعتقاد مورد توجه اساتید بسیجی باشد
خبرگزاری شبستان:مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با تاکید اینکه علم و اعتقاد مورد توجه اساتید بسیجی باشد، گفت: بسیج با الهام از منویات رهبری(حفظه الله)، پیشگام و پیشتاز در هر کاری است.

۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۲:۲۰

برگزاری کارگاه مربیگری با محور فلسفه برای کودکان
خبرگزاری شبستان: کارگاه تابستانی برنامه آموزشی فلسفه برای کودکان، ویژه تربیت مربی در دانشگاه خوارزمی برگزار می شود.

۱۳۹۵/۳/۲۶ - ۱۱:۲۴

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری نهاجا:
همراهی علم و عمل موجب پیشرفت ارتش شده است
خبرگزاری شبستان:امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان، توأم شدن علم و عمل را مهم ترین عامل تحقق پیشرفت معرفی کرد و گفت: نیروی هوایی همچون گذشته باید در این زمینه پیشگام باشد.

۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۱۶:۳۰

امام جمعه بیرجند:
دانشگاهیان علم و بصیرت را توامان در جامعه ترویج دهند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بیرجند با اشاره به ضرورت و اهمیت احیا و ترویج علم و بصیرت در جامعه توسط دانشگاهیان، گفت: زمانی دانشگاه بیرجند به رسالت خود عمل کرده که جامعه ای آگاه و عالم داشته باشیم.

۱۳۹۵/۳/۴ - ۱۲:۲۵

علم وسیله فزونی ایمان/هدف از علم آموزی بهره وری بیشتر از قرآن است
خبرگزاری شبستان: مبلغ و محقق علوم اسلامی با اشاره به اینکه علمی که همراه با عمل باشد، نورانی است استماع، سکوت، حفظ، عمل و نشر را از مراتب علم برشمرد.

۱۳۹۵/۲/۱۵ - ۱۱:۰۳

شخصیت اجتماعی علم
خبرگزاری شبستان: شخصیت اجتماعی علم با رویکرد چالشی و به همت مرکز اسناد فرهنگی آسیای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بررسی می شود.

۱۳۹۵/۲/۱۱ - ۱۲:۴۷

استاد حوزه و مبلغ بین المللی:
نگاه ما به علم هزینه‌ای است نه سرمایه‌گذارانه
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: اینکه مقام معظم رهبری بر علم بومی تاکید دارند یعنی علم تولیدی ما ناظر به نیازهای جامعه و در پی کشف حقیقت باشد و چون اینچنین نیست دانشجو دیگر در جامعه ما ارزش و بها ندارد.

۱۳۹۵/۲/۸ - ۱۶:۲۲

سکوت باعث تثبیت نورانیت در انسان می شود/رجب پلی به سوی لیالی قدر
خبرگزاری شبستان: استاد اخلاق حوزه همراه بودن علم با عمل را مورد تأکید قرار داد و مهمترین ضرر عمل نکردن به علم را دوری از خدا، سقوط و هلاکت انسان دانست. 

۱۳۹۵/۲/۱ - ۰۹:۰۸

تفاوت ایدئولوژی با علم و فلسفه از زبان خسروپناه
خبرگزاری شبستان: هر ایدئولوژی، یک مرحله انتقادی نسبت به وضع موجود دارد؛ یعنی ایدئولوژی نسبت به آنچه الآن هست چه معنوی، چه مادی، چه سیاسی، چه طبقاتی، چه اقتصادی، چه فرهنگی و چه اخلاقی و انسانی- فرق نمی‌کند- یک حالت انتقادی دارد.

۱۳۹۵/۱/۱۶ - ۱۵:۰۵

آیا قرآن مادر علوم است؟
خبرگزاری شبستان: نشست علمی آیا قرآن مادر علوم است، عصر امروز به میزبانی خانه اندیشمندان برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۱۴:۴۷

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد
قطب فرهنگی یک ملت عقل آن ملت است نه علم آن ملت
خبرگزاری شبستان: ما می‌توانیم به گونه ای زندگی کنیم که تا آخرین لحظه عقل وعلم ما با ما باشد. این راه برای انسان باز است، «أحسن الأقوال» شما را به «أحسن الحال» می رساند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۸

تأملاتی در باب آینده نظام علمی ایران
خبرگزاری شبستان: نشست تاملاتی در باب آینده نظام علمی ایران؛ بحثی آینده پژوهی برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۸