خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علم
کارشناسان در گفت وگو با شبستان:
علم و قدرت جوامع با علوم انسانی گره خورده است/علم بومی نیاز ما را رفع می کند
خبرگزاری شبستان: علوم انسانی خیلی سریع روی جوامع انسانی به ویژه از نظر استحاله نسل جوان و جوامع ارزشی اثر می گذارد، لذا هر گونه ورود به حوزه علوم انسانی نیازمند پالایش هایی بر اساس الگوهای داخلی، ملی و دینی است.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۹:۲۴

استاد حوزه:
تئوری آزادی غربی در مقام عمل دچار تناقض است
خبرگزاری شبستان: تئوری آزادی در مقام کاربرد و عمل در غرب دچار نقض شده است. از نظر تئوری این قوانین با کرامت و حقوق انسان ناسازگری دارد و مکتب لیبرالیسم راهکار مشخصی برای حل آنها پیشنهاد نکرده است.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۱:۰۷

ماهیت فناوارنه علم جدید!
خبرگزاری شبستان: پیداست که علم جدید علم به هستی جهان و آنچه هست، نیست بلکه علم سازنده است و علم سازنده می‌تواند روی به سوی آینده داشته باشد. لازم نیست که دانشمندان همه به فکر آینده باشند و برای آینده کار کنند.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۰:۴۷

وزارت علوم کانون فعالیت و برنامه ریزی برای علم و دانش است
خبرگزاری شبستان:قائم مقام وزیر علوم در جلسه ای که با هدف تببین اهداف و ماموریت های وزارت علوم و تکالیف و حقوق کارکنان تازه استخدام برگزار شده بود گفت: وزارت علوم کانون فعالیت و برنامه ریزی برای علم و دانش است.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۵:۴۶

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
کتاب خورشید اسلام مدرک دروغ اروپاییان درباره علوم پایه است
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: کتاب «خورشید اسلام» نوشته یک اروپایی را بخوانند تا بدانند آنها درباره اینکه علوم پایه به اروپاییان تعلق دارد چه دروغی را به خورد مردم دنیا دادند.

۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۳:۵۸

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:
منتخب مردم باید پاسدار ارزش های والای مجاهدان و شهیدان باشد
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تصریح کرد: منتخبی که از صندوق های رأی خارج می‌شود، باید پاسدار ارزش های والای مجاهدان و شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی باشد و با تمام تلاش و کوشش در راه اعتلای ایران اسلامی مجاهدت کند.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۵:۲۵

استاد دانشگاه نورث آمبریا انگلستان:
درباره قدرت پاسخگویی علم مبالغه شده است
خبرگزاری شبستان: پروفسور استوارت سیم، استاد دانشگاه نورث آمبریا انگلستان معتقد است که فیزیک معاصر می تواند اغلب جنبه فلسفی داشته باشد تا علمی؛ با این فرض که سر و کار آن با پدیده هایی است که در هیچ یک از مدل های علمی حال حاضر نمی گنجد.

۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۱:۰۷

پارک علم و فناوری مرکز بزرگ اقتصادی است
خبرگزاری شبستان: رئیس پارک وعلم و فناوری گیلان با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست با بهره گیری از پتانسل علم و فناوری مهیا خواهد شد گفت: پارک علم و فناوری مرکز بزرگ اقتصادی شمرده می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۶:۰۴

زهرا بیگدلی؛
کتاب عنصر پیشرفت در حوزه علم و اندیشه است
خبرگزاری شبستان: مسئول امور خواهران ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه رشد هر عرصه و تکنولوژری نیازمند مشارکت گروهی و کار تشکیلاتی در جهت تحقق آرمان ها و اهداف است، گفت: کتاب یکی از عناصر پیشرفت در حوزه علم و اندیشه است.

۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۲۲:۲۷

آیت‌الله ری شهری:
بر اساس آیات قرآن متقیان به آخرت یقین دارند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله ری شهری گفت: بر اساس آیات قرآن اهل تقوا به آخرت خود یقین دارند.

۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۹:۳۷

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
علم به تنهایی ضمانت اجرایی ندارد/ انسان گمشده خود است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه علم به تنهایی ضمانت اجرایی ندارد، گفت: از لوازم خود فراموشی این است که علم هیچ تعهدی ندارد و به قانون و عقل و دین پایبند نیست.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۱

برگزاری نشست ارتباطات سلامت
خبرگزاری شبستان: سومین نشست از سلسله نشست های ارتباطات در علم ایران با عنوان ارتباطات سلامت برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۸

پیروزی انقلاب اسلامی موجب جبران بسیاری از عقب ماندگی ها در کشور شد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت کرمانشاه، گفت: امنیت کنونی کشور به برکت انقلاب و نظام اسلامی است و ما باید همواره قدردان این امنیت در کشور باشیم.

۱۳۹۵/۱۱/۸ - ۱۷:۰۲

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد:
باید متحد، یکپارچه و هدفمند عمل کرد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی؛ دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کارشناسان آموزش و پژوهش دبیرخانه‌های استانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید متحد، یکپارچه و هدفمند عمل کنند.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۷:۵۸

نشست تفسیر موضوعی میان رشته ای قرآن و علم برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی تفسیر موضوعی میان رشته ای قرآن و علم با ارائه حجت الاسلام رضایی اصفهانی برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۰:۱۸

ضرورت حفظ ارزش های انقلاب توسط حراست دانشگاه ها
خبرگزاری شبستان: امام جمعه کرمانشاه، گفت: حراست دانشگاه باید نظارت دقیقی بر برپایی مراسمات دانشگاه ها داشته باشد.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۲۱:۰۸

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان:
جنگ امروز نظام سلطه با آگاهی و توانمندی علمی دیگر ملت‌ها است
خبرگزاری شبستان: امروز جنگ بین کشور‌ها و دولت‌ها مقابله با آگاهی و توانمندی علمی است نه فقط سلاح و جنگ افزار؛ رویکرد کشورهای سلطه گر این است که سایر ملل و کشور‌ها را از دستیابی به علوم و فنون نوین و جدید دور سازند. اما قرآن بر قوت علمی تاکید دارد.

۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۰۹:۳۹

حجت الاسلام حسنی:
واردات فرهنگی دانش پژوهان را به یک سو و جامعه را سوی دیگر می برد!
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به تاثیرات سوء ورود باورها و القائات فرهنگی از خارج یک جامعه گفت: این امر سبب می شود دانش پژوهان به یک سمت و جامعه و لایه های گوناگون آن به سمت و سویی دیگر حرکت کنند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۵

استاد حقوق و فلسفه سیاسی دانشگاه کمبریج:
علم نمی‌تواند جدا از قضاوت‌های ارزشی و اخلاقی باشد
خبرگزاری شبستان: قضاوت اخلاقی در یک علم نیز وجود دارد و این جوامع مردمی است که در مورد آن پیشرفت و توسعه علمی قضاوت می‌کنند. لذا علم نمی‌تواند خود را غیرمرتبط با قضاوت های ارزشی و اخلاقی ببیند و صرفاً متکی بر گزاره‌های علمی باشد.

۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۶

حوزه علمیه عالی‌ترین نظام علمی در سطح جهان است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه حل مشکلات جامعه در دست طلاب و علمای حوزه علمیه قرار دارد، افزود: حوزه علمیه، عالی‌ترین نظام علمی در سطح جهان است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۱۳:۲۰