خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠

Thursday, August 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علم
فعالیت نهادها و پژوهشگاه های مرتبط با علوم انسانی در هفته آخر مهرماه
نشست بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بررسی آینده پژوهی علوم انسانی در ایران، از جمله برنامه ها و فعالیت هایی است که در آخرین هفته مهرماه در پژوهشگاه ها و مراکز علمی و اندیشه ای برگزار شد.

۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۴:۲۴

تفاهم دو پژوهشگاه برای آزاداندیشی
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به منظور گسترش همکاری های مشترک علمی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کرد.

۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۶:۱۰

«اخلاق علم در علوم اجتماعی ایران» نقد و بررسی می شود
نشست نقد و بررسی کتاب اخلاق علم در علوم اجتماعی ایران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۰۹:۱۴

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
دفاع مقدس؛ صحنه همدلی علم و اخلاق/علوم وارداتی تعهد و تقید را به ما هدیه نمی دهد
حجت الاسلام ایزدهی با بیان اینکه دفاع مقدس بهترین الگو برای نظام آموزشی ما است، گفت: نشستن در کنار سفره نظام های انسان محور، ایثار و گذشت را به ما هدیه نمی دهد. اساساً علوم وارداتی انسان های معتقد و متعهد به باورهای مذهبی را تربیت نمی کند.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۰۹:۱۴

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران:
سیاست باید در خدمت علم باشد/ انجمن های علمی بستر تحقق آرمان های کشور را فراهم کنند
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سیاست باید در خدمت علم باشد و عکس این امر زیبنده نیست و سیاست و سیاست مدار باید در خدمت علم قرار گیرند.

۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۱:۵۲

حجت الاسلام محمد حسنی:
آموزش توأمان علم و دین مهم ترین رسالت اساتید دانشگاهی است
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت اساتید دانشگاه آموزش علم و دین به دانشجویان است، گفت: اگر می‌خواهیم علم و دین‌مان مفید باشد، باید این دو را کنار هم حفظ کنیم.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۷:۲۲

روایت «اتاق دانشمند» از فضای زندگی و کاری مهدی گلشنی
فضای زندگی و کاری دکتر مهدی گلشنی در «اتاق دانشمندِ» مجله علمی فرهنگی «چرخ» امشب روی آنتن شبکه چهارم سیما می رود.

۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۲:۲۲

معرفی کتاب
مسئله علم در ایران
کتاب «مسئله علم در ایران» نوشته موسی اکرمی با پرداخت به مباحثی همچون نقش علم در توان افزایی ما برای تصرف در واقعیت و شکل دادن به طبیعت و جامعه منتشر شده است.

۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۴:۱۰

در کمیسیون نخبگان تاکید شد
تجاری سازی علم و فناوری با ورود صنایع به تحقیق و توسعه
ورود صنایع به حوزه تحقیق و توسعه به منظور تجاری سازیِ علم و فناوری در هشتاد و چهارمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوریِ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد تاکید اعضاء قرار گرفت.

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۴:۰۱

ورود «دانش بنیاد» به گیشه
بیست و ششمین شماره از ماهنامه دانش بنیاد با مندرجاتی همچون «کجای جغرافیای مدیریت ایستاده ایم» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.

۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۳:۳۶

رونمایی «دیپلماسی علم» از راهی جدید در روابط بین الملل
دیپلماسی علم به دلیل منافع دوسویه ای که دارد، از بهترین فرصت برای تبدیل شدن به یک رویه پایدار و ماندگار برخوردار است. از دیدگاه دیپلمات ها علم به سبب ارج و ارزشی که دارد جالب توجه است و در نتیجه ترکیب علم با دیپلماسی امری معقول و منطقی است.

۱۳۹۷/۴/۶ - ۰۸:۵۵

آیت الله اعرافی:
تحریم ها سبب گسترش موفقیت های علمی شده است نه مانع آن
خبرگزاری شبستان: امروز همه می دانند جمهوری اسلامی ایران در راستای فعالیت های صلح آمیز هسته ای و در چارچوب برجام کماکان با تحریم های ظالمانه غرب مواجه است اما این تحریم موجب گسترش علم و کسب موفقیت های بالای علمی شده است.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۰۲

قانعی راد با تعلق خاطر به علم و پژوهش زندگی کرد
خبرگزاری شبستان: آنچه اکنون مسلّم می­ نماید اینست که او با تعلق خاطر به علم و پژوهش زندگی کرد. اقتضای تعلق به علم و معرفت، سادگی و فراغ از تکلفات و کوته­ بینی ­ها و مصلحت ­اندیشی­ه ای شخصی و گروهی است.

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۳:۳۲

به همت دانشگاه پیام‌نور؛
نشست «نظریه پردازی علمی قرآن کریم» برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نشست «نظریه پردازی علمی قرآن کریم» به همت دانشگاه پیام نور و مشارکت بخش محتوایی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و به میزبانی کمیته نشست های تخصصی دانشگاهی برگزار شد.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۸:۵۸

همایش علم و فراعلم، پیشرفت های نوین افق های پیش رو برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: همایش «علم و فراعلم، پیشرفت های نوین افق های پیش رو» با محورهای متنوعی همچون فلسفه و دین، اقتصاد، علوم تربیتی و مدیریت شهریور سال جاری برگزار می شود.

۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۰:۱۷

آیت‌الله رشاد:
اگر حاملی برای علم یافت نشود با مرگ عالمان،علم هم از بین می رود
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: وقتی حاملی برای علم یافت نشود با مرگ عالمان، علم هم ازبین می‌رود، آنچه امام علی(ع) از علوم و معارف داشتن باایشان به آن دنیا منتقل شدو این حسرت عظیم برای بشریت است اگر آن رادرک کند.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۱:۲۶

مدیر قطب علمی فلسفه دین در گفت وگو با شبستان:
مطالعه؛ شاهراه پژوهش های کاربردی علوم انسانی/کانون های مساجد استعداد ترویج فرهنگ کتابخوانی را دارند
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام دکتر ساجدی گفت: مساجد می توانند نقش مهمی را در فرهنگسازی مطالعه انجام دهند، در این میان کانون های فرهنگی هنری مساجد به دلیل ارتباط بیشتر با نسل نوجوان و جوان می تواند با برنامه ریزی دقیق به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک کند.

۱۳۹۷/۲/۱۸ - ۱۱:۲۰

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران:
برای اداره شهر تهران باید از آخرین راهکارها و تحولات علمی مدیریت شهری استفاده کرد
خبرگزاری شبستان: معاونت علمی سازمان بسیح شهرداری تهران با استفاده از ظرفیت کانون نخبگان بسیجی و عقد تفاهم با ۳۸ دانشگاه نهاد علمی و پزوهشی اقدام به بررسی چالش ها و ارائه راهکارهای نوین مدیری شهری کرده است.

۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۱:۲۲

رییس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه در جلسه درس خارج فقه
دانشمند صرف بودن چندان ارزش ندارد
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله رشاد گفت: دانشمند صرف بودن چندان ارزش ندارد بلکه عالمی حق است که ربانی باشد و سرچشمه علم او از ربوبیت الهی باشد.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۲۲:۵۴

حدیث انتظار ...
کیفیت رشد علم در دولت امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: «... هر کس از شما تا روزگار ظهور حضرتش باقی بود و او را ملاقات کرد به هنگام دیدار با ایشان بگوید: سلام بر شما ای خاندان رحمت و نبوت و گنجینه دانش و جایگاه رسالت!»

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۰۸:۴۸