خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠

Tuesday, August 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علم
این کلید گنجینه‌های دانش را می‌گشاید!
خبرگزاری شبستان: راه های فراوانی برای کسب دانش وجود دارد اما در این میان هستند راه ایی که حکم شاه کلید را دارند و مسیر کسب علم را هموار می کنند.

۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۱۴:۵۱

استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با شبستان:
تبدیل علم به صنعت و ثروت؛ حلقه مفقوده رونق اقتصادی!
خبرگزاری شبستان: تجربه نشان می‌دهد برخی کشورهای اسلامی همچون مالزی که توسعه یافته‌اند، در این مراحل موفق بوده‌اند یعنی دانشی تولید کرده‌اند که به اصطلاح به درد صنعت خورده و در ‌‌نهایت تولید ثروت داشته است.

۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۰۸:۴۹

راز ماندگاری برخی وعاظ چیست؟
چرا برخی خطیبان کمتر از آیات و روایات استفاده می کنند؟
خبرگزاری شبستان: متأسفانه یکی از اشکالات برخی گویندگان اتکا به لفظ است به طوری که طی منبری یک ساعته یه یکی دو آیه و روایت بسنده می کنند این در حالی است که برای اعتماد مستمع به منبر باید از آیات و روایات وکلام بزرگان بهره برد همچنان که یک قاضی در صدور حکم به قانون استناد می کند: تو اگر خداشناسی همه کار بندگی کن به کلام حرف خالی همه صحبت است صحبت

۱۳۹۴/۱/۱ - ۱۶:۵۴

عضو شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی در گفتگو با شبستان:
ملزومات نظریه‌پردازی و نوآوری‌های علمی
خبرگزاری شبستان: علم هدیه‌ای الهی است که خداوند به بشر اعطا کرده و نخستین معلم نیز به تصریح آیه ۳۱ سوره بقره: «وَعَلَّمَ آدَمَ الأَسْمَاء کُلَّهَا»؛ و [خدا] همه [معانى‏] نام‌ها را به آدم آموخت؛ خودِ خدا است.

۱۳۹۳/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۲

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:
شهریه دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه تا مهر ماه سال آینده هیچگونه افزایشی در شهریه نخواهد داشت.

۱۳۹۳/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۷

آیت الله طاهری شیرازی
لازم ترین عملها؛ عملی است که به اصلاح دل رهبری کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله طاهری شیرازی گفت: پیغمبر (ص) فرمودند: علم سه دسته است: آيَةٌ مُحْكَمَةٌ أَوْ فَرِيضَةٌ عَادِلَةٌ أَوْ سُنَّةٌ قَائِمَةٌ و سایر علوم، فضل است.

۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۱۵:۱۰

حضور ۱۴ شرکت دانش‌بنیان کردستان در پنجمین جشنواره ملی علم تا عمل
خبرگزاری شبستان: رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان از حضور ۱۴ شرکت دانش‌بنیان استان کردستان در پنجمین جشنواره ملی علم تا عمل خبر داد.

۱۳۹۳/۱۲/۳ - ۱۴:۲۳

عجب، خودپسندی و خود بزرگ بینی از  آسیب های محیط های علمی است
خبرگزاری شبستان: علم مفید علمی است که باعث پیشرفت و سربلندی انسان و جامعه شود و حقایق به واسطه آن کشف شود اما  این علم نباید ما را مغرور کند به گونه ای که یادمان برود، بزرگترین و بهترین علم، توحید است.

۱۳۹۳/۱۲/۲ - ۱۱:۴۰

فیزیکدان و نظریه پرداز ایرانی عنوان کرد:
نگرانی علمای طراز اول جهان نسبت به تمدن انسانی
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه صنعتی شریف و فیزیکدان ایرانی گفت: خوف بسیاری از علمای طراز اول جهان این است که اگر علم به این وضعیت افسار گسیخته پیش رود و حفظ محیط زیست و انسان مدنظر نباشد، آینده تمدن انسانی در خطر خواهد بود.

۱۳۹۳/۹/۲۴ - ۱۴:۰۰

مفاتیح الحیات//
دو بهشت برای این افراد واجب می شود
خبرگزاری شبستان: امیرمومنان (ع) می فرمایند: هر کس در راه کسب علم دو گام بردارد و دو ساعت نزد عالم بنشیند و از آموزگار دو کلمه بشنود، خدا برای او دو بهشت واجب گرداند.

۱۳۹۳/۹/۱۲ - ۱۱:۱۷

مرگ این افراد شیطان را خوشحال می کند!
خبرگزاری شبستان: ائمه معصومین (ع) جهالت را بزرگترین مرگ دانسته از طرفی طلب علم را واجب شمرده اند و انجام واجب بر فرد مکلف تا آخر عمر همچنان باقی است.

۱۳۹۳/۹/۱۱ - ۱۲:۴۰

در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبستان؛
ظرفیت گسترش تفکر دینی در قالب علم باید در موزه ها تقویت شود/حوزه های علمیه سهم زیادی در این حوزه دارد
خبرگزاری شبستان: رییس موزه علوم و فناوری با بیان اینکه گسترش تفکر و اندیشه دینی در قالب علم نیازمند تعامل میان سازمان هاست، گفت: حوزه های علمیه و دانشگاه ها باید به صورت جدی در این عرصه به کمک حوزه علوم و فنون بیایند.

۱۳۹۳/۹/۲ - ۱۱:۵۵

علم توام با معنویت مهم و حائز اهمیت است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه دهلران، گفت: اگر علم همراه با معنویت توام باشد، می تواند زمینه سعادت انسان و نوع بشر را فراهم کند.

۱۳۹۳/۸/۲۴ - ۱۴:۵۵

چهارمین همایش ترویج علم در موزه ها و مراکز فرهنگی
خبرگزاری شبستان: چهارمین همایش موزه با عنوان ترویج علم در موزه ها و مراکز فرهنگی 27 تا 29 آبان سال جاری در تهران برگزار می شود.

۱۳۹۳/۸/۱۷ - ۱۷:۰۲

نخل گردانی در روستاهای اراک
مراسم سنتی علم و نخل گردانی در روستاهای اراک همه ساله همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می شود.

۱۳۹۳/۸/۱۲ - ۲۰:۰۴

حجت الاسلام جوادی آملی در گفتگو با شبستان تشریح کرد:
چگونه آدمی با کسب علم مشرک می‌شود؟!
خبرگزاری شبستان: اگر انسان خودبین باشد نه معلوم و واقع بین یا علم بین، هم علم و هم عالم حجاب می‌شود تا نتواند حقیقت واقعی را ببیند و از این رهگذر علم حجاب می‌شود.

۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۲:۵۰

رییس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی در گفتگو با شبستان:
تولید علم، استراتژی امام باقر (ع) در مقابله با انحرافات بود
خبرگزاری شبستان: امام باقر (ع) مقابل هر انحرافی تولید علم داشتند و از تهدید‌ها، فرصت‌هایی را ایجاد می‌کردند و در برابر هر جریانی پاسخی می‌دادند که به طور طبیعی علم تولید و همزمان نیروی انسانی تربیت می‌شد.

۱۳۹۳/۷/۱۰ - ۱۰:۱۰

تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند
خبرگزاری شبستان:استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهر، گفت: تقارن اول مهر و هفته دفاع مقدس تابلوی مقاومت، ایثار و شهادت، حاوی این پیام است که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند.

۱۳۹۳/۶/۳۱ - ۱۴:۴۱

دانشیار دانشگاه تهران در گفتگو با شبستان:
تولید علم قرارگاه می‌خواهد/علم بومی بر شالوده غربی بنا نمی‌شود
خبرگزاری شبستان: ما در تولید علم نیاز به قرارگاه داریم همچون قرارگاه خاتم الانبیاء در دوران دفاع مقدس؛ که هم نظریه تولید و هم آن را ترویج کند و هم دولتمردان و مدیران بر اساس آن عمل کنند.

۱۳۹۳/۶/۲۹ - ۱۰:۰۲

امام جمعه گرگان:
علم را فقط برای کاسبی نباید آموخت
خبرگزاری شبستان: امام جمعه گرگان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از هفته آینده، تاکید کرد: علم را فقط برای کار و کاسبی نباید آموخت.

۱۳۹۳/۶/۲۸ - ۱۷:۱۵