خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس
شعر حافظ به سلامت معنوی و اجتماعی، کمک می کند
امام جمعه شیراز گفت: اگر حافظ امروز در جامعه بشری بیشتر معرفی شود چرا که سخن و غزلیات نقض وی به سلامت اجتماعی و معنوی بشر کمک می کند.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۰:۰۵

بروکراسی اداری و مسئله اقتصادی ۲ مشکل اساسی کشور است
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در این ۲ موردی که ما خودمان می دانیم ضعف داریم، گفت: یکی درنظام اداری که بوروکراتیک است و بحث مسائل اقتصادی باید بیشتر کار کنیم و باید به دنبال راهکار باشیم.

۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۲:۱۰

روحانیون چراغ هایی هستند که برای روشنگری دینی مردم، روشن شده اند
امام جمعه شیراز گفت: امروز در یک فضای عجیبی از لحاظ زمانی، انقلابی و دینی قرار داریم و روحانیون چراغ هایی هستند که برای روشنگری دینی مردم، روشن شده اند.

۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۱:۲۷

مراسم پیاده روی اربعین حسینی، گنجینه معنوی بی نظیر ملت‌ های مسلمان دنیاست
امام جمعه شیراز، مراسم پیاده روی اربعین حسینی را گنجینه معنوی بی نظیر برای ملت‌ های مسلمان خواند و بر لزوم خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار حسینی تاکید کرد.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۵۶

نحوه ارتباط حضرت رسول (ص) با دیگران، یک مدل اسلامی حوزه ارتباطات است
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه پیامبر گرامی (ص) در ایجاد ارتباط گیری بسیار قوی عمل کردند، گفت: پیامبر (ص) چه کرد که عرب بادیه نشین متوحش را شهر نشین کرد، این ارتباط گیری پیامبر (ص) با دیگران یک مدل اسلامی، حوزه ارتباطات و روابط عمومی است.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۳:۱۱

نظر امام جمعه شیراز درباره کتاب و فضای مجازی/ هیچ چیز مزه کتابخوانی قدیم را ندارد
امام جمعه شیراز گفت: امروز فضای مجازی رقیبی برای کتاب محسوب می شود و برخی مدعی هستند که خواندن کتاب الکترونیک هم نوعی کتاب خوانی است اما هیچ چیز مزه کتابخوانی قدیم را ندارد و نمی توان بوی کتاب را با هیچ چیز عوض کرد.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۴:۴۱

نماینده ولی فقیه در فارس سخنران اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی فارس خواهد بود
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس، ۱۲ شهریور و با سخنرانی نماینده ولی فقیه استان و مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۴:۲۴

آزادگان درس هایی که خداوند متعال در قرآن به ما آموخته را در عمل پیاده کردند
امام جمعه شیراز آزادگان درس هایی که خداوند متعال در قرآن به ما آموخته را در عمل پیاده کردند، گفت: انقلاب اسلامی ایران با اهداف بسیار والایی روی داد.

۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۷:۱۰

۲۴۰ رسانه در فارس مشغول به فعالیت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه ۹ هزار و ۳۰۰ رسانه فعال در کشور در حال کار هستند که ۲ هزار و ۳۰۰ مورد آن رسانه برخط است، گفت: سهم فارس ۲۴۰ رسانه فعال بوده که ۱۷۳ مورد آن مکتوب و مابقی برخط است.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۶:۲۷

الگوی رسانه ای اسلامی، در رسانه ها ایجاد شود/ شباهت طلبه و خبرنگار از دید امام جمعه شیراز
امام جمعه شیراز با اشاره به شباهت طلبه و خبرنگار، گفت: الگوی رسانه ای کنونی الگوی خارجی است و باید الگوی رسانه ای اسلامی، در رسانه های کشور ایجاد شود.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۶:۲۳

جوانان انقلابی باید یاد بگیرند تا مودبانه نقد و مطالبه گری کنند
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه جوانی حرف انقلابی می زد و مطالبه ای داشت اما با باادب عنوان نکرد، گفت: جوانان انقلابی باید یاد بگیرند تا مودبانه نقد و مطالبه گری کنند.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۸:۵۸

رانندگان اجازه لطمه کردن به اقتصاد كشور را ندادند
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت: علی رغم همه تحریك ها، تلاش ها و فضاسازی های دشمنان در ماه های اخیر برای ایجاد تنش در بخش حمل و نقل جاده ای، فعالان بخش حمل و نقل به ویژه رانندگان اجازه لطمه وارد كردن به اقتصاد كشور را ندادند.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۱:۳۷

دین اسلام با سینه زنی حضرت اباعبدالله (ع)، زنده می شود
امام جمعه شیراز گفت: سینه زنی احیای دین است و دین با سینه زنی امام حسین (ع) زنده می شود، برای احیای دین باید نقش سیاسی اجتماعی هیئت را قوی کنیم.

۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۸:۱۲

دهه کرامت، دهه خدمت کریمانه است/ خالص بودن کار، از ویژگی های کار برای اهل بیت (ع)
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه خالص بودن کار، از ویژگی های کار برای اهل بیت (ع) است و دهه کرامت را دهه خدمت کریمانه دانست.

۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۲۲:۰۸

وجود مومن واقعی در مسجد باعث آبادانی مسجد می شود
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه آبادی مسجد تنها به ظاهر زیبا نیست، گفت: وجود روحانی و مومن واقعی در مسجد باعث آبادانی مسجد می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۲۱:۵۷

مدیران باید بدانند رسانه قصد «گزک» گرفتن را ندارد
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه عدالت گمشده امروز جامعه ماست، گفت: مدیران باید بدانند رسانه نمی خواهد از او «گزک» بگیرد بلکه رسانه می خواهد به او کمک کند.

۱۳۹۷/۴/۹ - ۲۲:۱۱

اگر تقوا نباشد، عدالت هم نخواهد بود/ لزوم بررسی چگونگی پیاده سازی عدالت اسلامی در جامعه
امام جمعه شیراز بر لزوم بررسی چگونگی پیاده سازی عدالت اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: باید دریافت که عدالت اسلامی به معنای کامل واقعی اجرا شود و اگر تقوا نباشد، عدالت هم نخواهد بود و اگر فرد متقی در جامعه تربیت شد به اجرا عدالت می توان امید داشت.

۱۳۹۷/۴/۷ - ۲۰:۳۷

وظیفه ای سنگین در خصوص امر به معروف و نهی از منکر به عهده همه ماست
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه ای سنگین به عهده همه ماست، گفت: یکی از ولایت هایی که به انسان هدیه کرده است ولایت امر به معروف و نهی از منکر است.

۱۳۹۷/۴/۷ - ۱۹:۲۲

پیوند جامعه با اهل بیت (ع) در دهه کرامت مورد توجه قرار گیرد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید بر اینکه پیوند جامعه با اهل بیت (ع) در دهه کرامت مورد توجه قرار گیرد، گفت: باید با جنبه هنرمندانه برنامه های دهه کرامت داشته باشد که مزه آن در جان مردم بنشیند و حس ناخوشایند به مردم دست ندهد.

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳:۵۷

بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است، گفت: برای رفع خلاءهای اداری نیازمند عملی انقلابی هستیم.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۵۰