خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس
امام جمعه شیراز عنوان کرد
کرامت انسانی مورد تاکید اسلام در اشعار حافظ متجلی است
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه دین اسلام دین سخت گیرانه ای نیست، گفت: اسلام کرامت انسان را توسعه می دهد دینی که شرایعش سخت گیرانه نیست و مسلما این ویژگی در اشعار حافظ جلوه گر است.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۲۱:۲۰

امام جمعه شیراز عنوان کرد
الگوبرداری از معرفت و شیوایی کلام حافظ
آیت الله دژکام گفت: باید از ۲ ویژگی برتر حافظ توسط مدیران استان بهترین الگو گرفته شود که آنهم معرفت حافظ و دیگری شیوایی و زیبایی کلام اوست.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۱۳:۱۷

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای فرهنگ عمومی فارس
شورای فرهنگ عمومی فارس با حضور «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در شیراز برگزار شد، پیش از این مراسم صالحی، با حضور در گلزار شهدا «دارالرحمه» شیراز به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۰۰:۳۶

امام جمعه شیراز اظهار کرد
تمامی ادیان تاریخی قابل احترام هستند
آیت الله دژکام گفت: تمامی ادیان گذشته تاریخی پیش از اسلام نیز نورانی هستند و پس از دین اسلام، مجالی برای دین‌های ماقبل اسلام که کمال نایافته هستند نسبت به اسلام، نیست و ما نباید به آنها بی‌حرمتی کنیم.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۲۱:۰۸

امام جمعه شیراز مطرح کرد
استفاده از ظرفیت مساجد برای کاهش پرونده‌های قضایی فارس
آیت الله دژکام گفت: مساجد دارای ظرفیت‌های ویژه و مطلوبی هستند که در حوزه کاهش دعاوی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند و این اقدام در کاهش روند و مسیر قضایی نیز تاثیر بسزایی دارد.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۵:۲۵

امام جمعه شیراز تصریح کرد
هیچ بهانه‌ای برای عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس پذیرفته نیست
آیت الله دژکام گفت: وزیر کشور اعلام کرد هر کجا لازم باشد در حوزه اقتصاد مقاومتی، مصوبه دولت را برای فارس اخذ می‌کند و این امر نشان می‌دهد که هیچ بهانه‌ای از سوی مدیران برای اینکه بگویند در حوزه اقتصاد مقاومتی اختیارات لازم را ندارند، پذیرفته نیست.

۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۱۴:۰۵

امام جمعه شیراز تبیین کرد
اقتصاد مقاومتی یک مقوله بی مثال است
آیت الله دژکام گفت: مقوله اقتصاد مقاومتی در جهان بی‌مثال است و طبق گفته رهبری، اقتصاد مقاومتی نوعی اقدام دانش بنیان است که برای توسعه آن به آگاهی نیاز داریم.

۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۲۱:۳۵

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
آسیب های موجود نیازمند فرهنگ سازی است
آیت الله دژکام گفت: بسیاری از آسیب هایی که شما در ناجا درگیر آن هستید، به دلیل این است که فرهنگ سازی مناسب انجام نشده است و این فرهنگ سازی، رسالت دستگاه ها و نهادهایی است که باید به درستی کار کنند تا اثر کار آنها، بر کار شما نیز اثر مطلوب بگذارد.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۲:۳۸

امام جمعه شیراز بیان کرد
امر به معروف منشأ خیر در جامعه است
آیت الله دژکام گفت: امر به معروف و نهی از منکر منشأ آثار خیر در جامعه است و لازم است تا در این حوزه دغدغه مردم در اولویت جامعه قرار داده شود.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۵:۱۸

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد
استفاده از تمامی ظرفیت‌های فارس در مراسم اربعین
حجت الاسلام دیمی گفت: برای برگزاری مراسم اربعین لازم است تا از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده شود و پس از بررسی نقش دستگاه‌های مختلف، موانع احتمالی نیز رفع گردد.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۴:۰۵

امام جمعه شیراز:
بافت تاریخی شیراز در خور سومین حرم اهل بیت (ع) شود
آیت الله دژکام گفت: لازم است تا شهرداری در کنار عمران شهری به رفع معضلات اجتماعی نیز نگاه ویژه داشته باشد و مردم و سایر نهادها نیز کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی را در اولویت خود قرار دهند.

۱۳۹۸/۷/۵ - ۱۳:۴۷

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
کلید رونق فارس در راه آهن است
آیت الله دژکام گفت: راه‌آهن، کلید رونق در فارس است و البته در اجرای این توسعه نباید محدودیتی برای رشد شهری ایجاد شود.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۲۰:۲۰

مراسم رژه نیروهای مسلح فارس برگزار شد
مراسم رژه نیروهای مسلح برگزار شد و یگان های برتر استان فارس، از مقابل جایگاه رژه رفتند و صلابت خود را به رخ دشمن کشیدند.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۲:۵۲

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
عرصه تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی در حوزه های علمیه فارس باید تقویت شود
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه عرصه توسعه فیزیکی، علمی، آموزشی و پژوهشی حوزه و همچنین عرصه تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی در حوزه های علمیه فارس باید تقویت شود، گفت: اگر می خواهیم مفهوم سومین حرم اهل بیت (ع) محقق شود، باید حوزه های علمیه احیا شود.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۲:۵۵

کشفیات پنج ماهه نخست سال ۹۸ نیروی انتظامی فارس
نشست خبری فرماندهی نیروی انتظامی فارس و بازدید از کشفیات ۵ ماهه نخست امسال با حضور آیت الله دژکام امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در فارس برگزار شد.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۰:۰۱

اولین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس
اولین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس روز یکشنبه در استانداری فارس برگزار شد.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۹:۵۹

امام جمعه شیراز تبیین کرد
امر به معروف و نهی از منکر، خیر افراد جامعه را می خواهد
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک قانون مثبت است و خیر افراد جامعه را می خواهد، گفت: عمل به قانون معروف و عدم اجرای قانون منکر است.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۲:۵۳

نماینده ولی فقیه در استان فارس تبیین کرد
نباید مسئله حاشیه ای را وارد مسئله اصلی کشور کرد
آیت الله دژکام به موضوع خودسوزی دختر آبی اشاره کرد و گفت: اینکه دختری خود را سوزانده اگر حقی داشته باید داده شود و اگر نداشته کار قاضی است که باید ورود کند، اما موضوع این است که این موضوع را در ایام عزای امام حسین(ع) وارد مسئله اصلی کشور کنیم مشخص

۱۳۹۸/۶/۲۲ - ۱۵:۰۲

امام جمعه شیراز:
مسئولان مراقب باشند در جلسات رسمی ادارات اقدامی خلاف ارزش‌ها انجام نشود
آیت الله دژکام به حضور نامتعارف برخی بانوان درجلسات رسمی و دولتی اشاره کرد و گفت: هر چه ما سکوت می کنیم اما باز فایده ای ندارد دومی و سومی انجام می شود، این افراد چه کسانی هستند که فهم و درک به مسائل فرهنگی ندارند.

۱۳۹۸/۶/۸ - ۱۵:۲۵

امام جمعه شیراز:
مساجد به کارکردهای ابتدای اسلام بازگردند
آیت الله دژکام گفت: نیاز است که مساجد به همان نقش اصلی که در دین اسلام برای آنها تعیین شده است، برگردند و کارکرد ها و وظایف خود را انجام دهند.

۱۳۹۸/۶/۶ - ۲۱:۳۵