خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

الجمعة ٧ ذو القعدة ١٤٣٩

Friday, July 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس
دین اسلام با سینه زنی حضرت اباعبدالله (ع)، زنده می شود
امام جمعه شیراز گفت: سینه زنی احیای دین است و دین با سینه زنی امام حسین (ع) زنده می شود، برای احیای دین باید نقش سیاسی اجتماعی هیئت را قوی کنیم.

۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۸:۱۲

دهه کرامت، دهه خدمت کریمانه است/ خالص بودن کار، از ویژگی های کار برای اهل بیت (ع)
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه خالص بودن کار، از ویژگی های کار برای اهل بیت (ع) است و دهه کرامت را دهه خدمت کریمانه دانست.

۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۲۲:۰۸

وجود مومن واقعی در مسجد باعث آبادانی مسجد می شود
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه آبادی مسجد تنها به ظاهر زیبا نیست، گفت: وجود روحانی و مومن واقعی در مسجد باعث آبادانی مسجد می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۲۱:۵۷

مدیران باید بدانند رسانه قصد «گزک» گرفتن را ندارد
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه عدالت گمشده امروز جامعه ماست، گفت: مدیران باید بدانند رسانه نمی خواهد از او «گزک» بگیرد بلکه رسانه می خواهد به او کمک کند.

۱۳۹۷/۴/۹ - ۲۲:۱۱

اگر تقوا نباشد، عدالت هم نخواهد بود/ لزوم بررسی چگونگی پیاده سازی عدالت اسلامی در جامعه
امام جمعه شیراز بر لزوم بررسی چگونگی پیاده سازی عدالت اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: باید دریافت که عدالت اسلامی به معنای کامل واقعی اجرا شود و اگر تقوا نباشد، عدالت هم نخواهد بود و اگر فرد متقی در جامعه تربیت شد به اجرا عدالت می توان امید داشت.

۱۳۹۷/۴/۷ - ۲۰:۳۷

وظیفه ای سنگین در خصوص امر به معروف و نهی از منکر به عهده همه ماست
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه ای سنگین به عهده همه ماست، گفت: یکی از ولایت هایی که به انسان هدیه کرده است ولایت امر به معروف و نهی از منکر است.

۱۳۹۷/۴/۷ - ۱۹:۲۲

پیوند جامعه با اهل بیت (ع) در دهه کرامت مورد توجه قرار گیرد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید بر اینکه پیوند جامعه با اهل بیت (ع) در دهه کرامت مورد توجه قرار گیرد، گفت: باید با جنبه هنرمندانه برنامه های دهه کرامت داشته باشد که مزه آن در جان مردم بنشیند و حس ناخوشایند به مردم دست ندهد.

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳:۵۷

بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است، گفت: برای رفع خلاءهای اداری نیازمند عملی انقلابی هستیم.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۵۰

آقا زادگی به معنی سو استفاده نیست
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس گفت: مثلا فردی می گوید من آقا زاده هستم، پس می توانم قانون را اجرا نکنم، بله جای شما بر سر ما اما آقا زادگی به معنی سو استفاده نیست.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۴۵

خدمت به خانواده معزز شهدا یک توفیق الهی و کاری ارزشمند است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه کار در بنیاد شهید از تقدس خاصی برخوردار است، گفت: خدمت به خانواده معزز شهدا یک توفیق الهی و کاری ارزشمند است.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۴۵

خاستگاه همه افعال، رفتار و اندیشه های امام (ره)، اسلامی و دینی بوده است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه امام (ره) حمایت از مستضعفین را مورد توجه خود قرار داده بودند، گفت: خاستگاه همه افعال، رفتار و اندیشه های امام (ره)، اسلامی و دینی بوده است.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۰۰:۰۷

کار تربیتی باید با حس معنوی همراه باشد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه کار تربیتی باید با حس معنوی همراه باشد و زوری انجام نمی شود، گفت: کار تربیتی برای پرسنل و نیروهای وظیفه باید مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۲۳:۲۵

لزوم معرفی انگاره های اسلامی به جامعه/ هنوز انگاره های خان از ذهن ها بیرون نشده است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز بر لزوم تغییر انگاره ها و معرفی انگاره اسلامی به جامعه تاکید کرد و گفت: متاسفانه هنوز انگاره های خان و شاه از ذهن ها بیرون نشده است.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۲۳:۰۵

وحدت مهمترین نسخه نجات بخش کشور
خبرگزاری شبستان: مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: مهمترین نسخه نجات بخش کشور، بحث وحدت همه گروه ها حول محور انقلاب اسلامی است.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۲۲:۵۳

آرمانی حرف زدن یعنی هیچ وقت هیچ کاری نکنیم
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ما نظام تشکیل داده ایم که کار انجام دهیم، گفت: نظام تشکیل دادن، یعنی با برنامه حرکت کردن و آرمانی حرف زدن یعنی هیچ وقت هیچ کاری نکنیم، من با آرمان ها کاری ندارم، من به اهداف قابل دسترسی کار دارم.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۸:۳۱

رونمایی از پنجره حرم مطهر امامین کاظمین (ع) در شیراز
پنجره حرم مطهر امامین کاظمین در شیراز با حضور مسئولین استانی و همچنین داریوش ارجمند، بازیگر نقش مالک اشتر در سریال امام علی (ع)، رونمایی شد.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۰۴:۱۹

دیدار فرماندهان ارشد سپاه فجر فارس با امام جمعه شیراز
خبرگزاری شبستان: فرمانده ارشد سپاه فجر به همراه تعدادی از فرماندهان یگان های مختلف این نهاد نظامی با امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در فارس، دیدار کردند.

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۵:۱۰

نگاه عدالت محور در حلقه های صالحین مورد توجه قرار گیرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی)، یک دهه را به نام عدالت نامگذاری کردند اما کمتر مورد توجه کارگزاران نظام قرار گرفت، گفت: نگاه عدالت محور در حلقه های صالحین مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۴:۰۴

باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز گفت: باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد و اگر گفتمان فلسفی و بنیادی به هنر داشته باشیم، لازم است تا نکات اولیه آن آماده باشد.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۹:۴۶

باید روز فتح خرمشهر، عید اعلام شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با یادآوری این مطلب که در روز فتح خرمشهر، دل ملت ایران شاد شد، گفت: این روز را می توان روز عید و شادمانی نامید.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۸:۵۶