خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٢ صفر ١٤٤٠

Tuesday, October 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
در مراسم تجلیل از آیت الله محقق داماد بیان شد:
دینانی: محقق داماد مظهر کامل علم قدیم و جدید است/جعفریان: محقق داماد همیشه احساس مسئولیت می کند
خبرگزاری شبستان: محقق داماد زبان خارجی را خوب بلد است و جهان را خوب می شناسد. او زبانش، زبان اسلام، مظهر کامل وحدت حوزه و دانشگاه و مظهر کامل علم قدیم و جدید است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۲:۵۹

بزرگداشت دکتر ابراهیمی دینانی به میزبانی آثار و مفاخر فرهنگی
خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی با حضور چهره های فکری فرهنگی و به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۱:۴۷

آیت الله محقق داماد:
گیس علم به فقر گره نخورده است/دینانی نباشد، من نیستم!
خبرگزاری شبستان: عقیده ندارم که گیس علم به فقر گره خورده است و غیر از راه فقر انسان باسواد نمی ‌شود اما مطلبی وجود دارد بر این مبنا که اگر انسان با فقر باسواد شود، با تبلیغات خود را معرفی نکرده و خود باید خویش را نشان دهد.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۸:۵۷

کیفیت آثار استاد دینانی به روایت شاگردان؛
دینانی فیلسوفی برخاسته از سنت فکری اسلامی با نظرات بدیع و متفاوت
خبرگزاری شبستان: وقتی به آثار استاد مراجعه می کنیم با فیلسوفی برخاسته از سنت فکری اسلامی که وارث اندیشه های فیلسوفان بزرگ، عارفان و اندیشمندان بزرگ اسلامی است، مواجه می شویم که در آثار خود این مولفه ها را به شیوه ای بدیع مورد بحث قرار داده است.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۸:۴۷

دکتر ابراهیمی دینانی در گفت وگو با شبستان:
علامه طباطبایی(ره) به روح زمانه آگاه بود/صاحب المیزان عمرش را وقف فلسفه کرد
خبرگزاری شبستان: زندگی و رفتار علامه طباطبایی(ره) حکایت از این داشت که به روح زمانه آگاهی دارد و زمان را خوب می شناسد و می داند که حالا چه چیزی بیشتر لازم است. چنان که احساس کرد فلسفه در آن زمان لازم است و عمرش را برای تدریس فلسفه وقف کرد.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۹:۰۵

پروفسور دینانی:
شناخت انسان، موجب شادی و فرح انسان می شود
خبرگزاری شبستان: پروفسور دینانی گفت: زمانی که انسان غافل شود و فراموش کند که هدف از خلقت و حضور او در این دنیا چیست کم کم شادی هایش را از دست می دهد و به اسارت نفس اماره در می آید.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۱:۴۳

آنچه شهادت سیدالشهدا(ع) را بی نظیر کرد معرفت او بود
خبرگزاری شبستان: دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی با اشاره به واقعه عاشورا و رویکرد سیدالشهدا(ع) اظهار کرد: بسیاری در جهان کشته شدند و به مظلومیت هم کشته شدند اما آنچه که شهادت امام حسین(ع) را مبرز کرد معرفت اوست.

۱۳۹۶/۷/۸ - ۱۲:۲۹