خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
شبستان گزارش می دهد
قهرمان سازی برای کودکان با روایت کارتونی از زندگی «غلامحسین ابراهیمی دینانی»
توجه شبکه پویا به ساخت انیمیشنی از زندگی استاد «غلامحسین ابراهیمی دینانی»، چهره ماندگار فلسفه از آن جهت اهمیت دارد و مایه مسرت است که پس از سال ها، قالب متفاوتی را برای معرفی قهرمان زندگی به کودکان انتخاب کرده است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۱:۳۱

در مراسم تجلیل از آیت الله محقق داماد بیان شد:
دینانی: محقق داماد مظهر کامل علم قدیم و جدید است/جعفریان: محقق داماد همیشه احساس مسئولیت می کند
خبرگزاری شبستان: محقق داماد زبان خارجی را خوب بلد است و جهان را خوب می شناسد. او زبانش، زبان اسلام، مظهر کامل وحدت حوزه و دانشگاه و مظهر کامل علم قدیم و جدید است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۲:۵۹

بزرگداشت دکتر ابراهیمی دینانی به میزبانی آثار و مفاخر فرهنگی
خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی با حضور چهره های فکری فرهنگی و به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۱:۴۷

آیت الله محقق داماد:
گیس علم به فقر گره نخورده است/دینانی نباشد، من نیستم!
خبرگزاری شبستان: عقیده ندارم که گیس علم به فقر گره خورده است و غیر از راه فقر انسان باسواد نمی ‌شود اما مطلبی وجود دارد بر این مبنا که اگر انسان با فقر باسواد شود، با تبلیغات خود را معرفی نکرده و خود باید خویش را نشان دهد.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۸:۵۷

کیفیت آثار استاد دینانی به روایت شاگردان؛
دینانی فیلسوفی برخاسته از سنت فکری اسلامی با نظرات بدیع و متفاوت
خبرگزاری شبستان: وقتی به آثار استاد مراجعه می کنیم با فیلسوفی برخاسته از سنت فکری اسلامی که وارث اندیشه های فیلسوفان بزرگ، عارفان و اندیشمندان بزرگ اسلامی است، مواجه می شویم که در آثار خود این مولفه ها را به شیوه ای بدیع مورد بحث قرار داده است.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۸:۴۷

دکتر ابراهیمی دینانی در گفت وگو با شبستان:
علامه طباطبایی(ره) به روح زمانه آگاه بود/صاحب المیزان عمرش را وقف فلسفه کرد
خبرگزاری شبستان: زندگی و رفتار علامه طباطبایی(ره) حکایت از این داشت که به روح زمانه آگاهی دارد و زمان را خوب می شناسد و می داند که حالا چه چیزی بیشتر لازم است. چنان که احساس کرد فلسفه در آن زمان لازم است و عمرش را برای تدریس فلسفه وقف کرد.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۹:۰۵

پروفسور دینانی:
شناخت انسان، موجب شادی و فرح انسان می شود
خبرگزاری شبستان: پروفسور دینانی گفت: زمانی که انسان غافل شود و فراموش کند که هدف از خلقت و حضور او در این دنیا چیست کم کم شادی هایش را از دست می دهد و به اسارت نفس اماره در می آید.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۱:۴۳

آنچه شهادت سیدالشهدا(ع) را بی نظیر کرد معرفت او بود
خبرگزاری شبستان: دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی با اشاره به واقعه عاشورا و رویکرد سیدالشهدا(ع) اظهار کرد: بسیاری در جهان کشته شدند و به مظلومیت هم کشته شدند اما آنچه که شهادت امام حسین(ع) را مبرز کرد معرفت اوست.

۱۳۹۶/۷/۸ - ۱۲:۲۹