خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

السبت ١٧ ذو القعدة ١٤٤٠

Saturday, July 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نرخ بیکاری
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:
کاهش نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در بهار سال جاری
اسدپور از کاهش شش و یک درصدی نرخ بیکاری استان در بهار سال جاری نسبت به بهار سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ بیکاری استان در بهار سال ۹۷ رقم ۲۲ و هشت درصد بود که در بهار سال ۹۸ به ۱۶ و هفت درصد رسیده است.

۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۰۷:۴۹

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران؛
نرخ بیکاری ۱۳ استان در بهار امسال تک رقمی بود
براساس آمارهای مرکز آمار، نرخ بیکاری بهار امسال ۱۰.۸ درصد بود و بررسی جداول نشان می‌دهد که در این دوره ۱۳ استان (استان‌های شمالی کشور) نرخ بیکاری تک رقمی داشتند.

۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۰۹:۰۰

طبق گزارش های مرکز آمار ایران اعلام شد؛
کاهش نرخ بیکاری نسبت به زمستان ۹۷/ بیشترین سهم اشتغال از آن بخش خدمات
طبق گزارش فصل بهار مرکز آمار ایران از نرخ بیکاری شاهد کاهش این نرخ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و همچنین سه ماه فصل زمستان سال ۹۷ هستیم این در حالی است که در فصل بهار بخش خدمات بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است.

۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۰۸:۱۲

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
سرمایه گذاری در حوزه معادن استان ۱۶ هزار میلیارد ریال است
شهرکی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه معادن استان ۱۶ هزار میلیارد ریال است، گفت: خراسان‌جنوبی رتبه هفتم کشور در ذخیره قطعی معادن را دارد.

۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۷:۰۰

مروری بر روزنامه های ۲ تیر:
دامنه بحران بیکاری گسترده تر شد/کوچه های خاموش از صدای کودکانه
رییس جمهوری: تغییر ساختار بودجه نباید اثر منفی بر زندگی مردم بگذارد،کماکان در دست اقدام،دامنه بحران بیکاری گسترده تر شد،کوچه های خاموش از صدای کودکانه،از عناوین روزنامه هاست.

۱۳۹۸/۴/۲ - ۰۹:۲۰

استاندار تهران:
افزایش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان/ نهضت مهارت آموزی راه اندازی شود
بند پی از افزایش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و گفت: باید نهضت مهارت آموزی در دانشگاه ها راه اندازی شود.

۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۱۵:۰۲

در کارگروه زنان و خانواده خراسان جنوبی انتقاد شد؛
سه روایت از نرخ بیکاری در خراسان جنوبی
رئیس شورای اسلامی خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه سه آمار مختلف از نرخ بیکاری استان ارائه شده، گفت: چگونه می توان با این آمار متفاوت تصمیم گیری کنیم؟

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۸:۱۰

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:
نرخ بیکاری زنان خراسان جنوبی ۲۰ درصد است
نخعی با بیان اینکه نرخ بیکاری زنان خراسان جنوبی ۲۰ درصد است، گفت: در حال حاضر ۴۹.۳ درصد از جمعیت خراسان جنوبی را زنان تشکیل می‌دهند.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۳۳

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور اعلام کرد:
شاخص نرخ بیکاری درسال ۱۳۹۷، ۱۲ درصد بوده است
دین پرست گفت: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری به تفکیک استان ها حکایت از آن دارد که استان های کرمانشاه با نرخ (۱۸.۷ )، چهارمحال و بختیاری با نرخ (۱۷.۴ ) و سیستان و بلوچستان با نرخ (۱۶.۰ ) بیشترین نرخ بیکاری درسال ۱۳۹۷ را به خود اختصاص داده اند.

۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۸:۲۱

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اعلام کرد:
کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در خراسان جنوبی
رکنی گفت: نرخ بیکای در اواخر سال گذشته ۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ کاهش و به رقم ۸.۵ درصد رسید.

۱۳۹۸/۲/۴ - ۱۳:۵۹

رئیس برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری خبر داد:
کاهش بیش از سه درصدی نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در سال گذشته
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس آمارهای منتشرشده نرخ بیکاری استان در سال ۹۶ میزان ۲۰ و هفت دهم درصد بود که به ۱۷ و چهار دهم درصد در سال گذشته رسید.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۵:۰۲

فرماندار فراشبند اعلام کرد:
نرخ بیکاری در شهرستان فراشبند ۱۲ و چهار دهم درصد است
فروغی گفت: نرخ بیکاری در شهرستان فراشبند ۱۲ و چهار دهم درصد است که کاهش آن عزم جدی مسئولین و مشارکت حداکثری بخش خصوصی و تعاونی های شهرستان را می طلبد.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۳:۵۵

کاهش جزئی نرخ بیکاری طی یکسال
مرکز آمار ایران نرخ بیکاری سال گذشته را ۱۲ درصد اعلام کرده است این در حالی است که اقتصاد کشور شاهد نرخ بیکاری ۱۲.۱ درصد در سال ۹۶ بود و کاهش جزئی در این زمینه شاهد هستیم.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۱:۰۸

فرماندار صومعه‌سرا:
اشتغال درصد زیادی از جوانان در گرو احیای هفت‌دغنان
فتح‌اللهی با بیان اینکه هفت‌دغنان اگر احیا شود برای بسیاری از جوانان اشتغال ایجاد می‌شود، افزود: با این کار نرخ بیکاری به حداقل می‌رسد زیرا شهرستان در نرخ بیکاری آمار خوبی ندارد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۱:۰۵

الباجی:
انتقاد از جذب نیروهای غیربومی و غیرمتخصص در خوزستان
نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی، از جذب نیروهای غیربومی و غیرمتخصص در خوزستان انتقاد کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۳ - ۱۳:۴۲

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی:
نرخ بیکاری خوزستان در سال جاری ۱۴.۳ است / نظام آموزشی کشور نیروی کارآمد تولید نمی کند
یوسفی، با بیان اینکه نرخ بیکاری خوزستان در سال ۹۵ به میزان ۱۰.۳ بوده که امسال به ۱۴.۳ افزایش پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر نظام آموزشی کشور نیروی کارآمد تولید نمی کند و این موضوع باعث برطرف شدن موانع تولید در کشور نمی شود.

۱۳۹۷/۱۲/۳ - ۰۲:۱۱

همکاری آلمان با ایران برای کاهش نرخ بیکاری
ایران و آلمان در سال های قبل و بعد از برجام با وجود تحریم ها مبادلات بسیار اقتصادی داشتند و رشد ۸۵ درصدی صادرات ایران به آلمان مهر تاییدی بر این ادعاست و حالا در ادامه همکاری ها قرار است از تجربیات آلمان برای کاهش نرخ بیکاری در ایران استفاده شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۸:۰۳

پرداخت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید در کشور
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به تصویب ۱۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های اشتغال زایی توسط صندوق کارآفرینی امید طی سال جاری، گفت: بیش از ۱۰۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به طرح های مختلف در کشور پرداخت شده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۶

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:
کاهش بیش از چهار درصدی نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در پاییز
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری از کاهش نرخ بیکاری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته چهار و ۲ دهم درصد کاهش داشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۸:۲۱