خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

الخميس ٨ شعبان ١٤٤١

Thursday, April 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نرخ بیکاری
امام جمعه بخش الوار گرمسیری:
لزوم تلاش منتخبان مجلس برای مبارزه با فساد و رفع بیکاری
حجت الاسلام شیرمهد با تاکید بر ضرورت مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات مجلس گفت: مردم نسبت به مسئله اشتغال گله مند هستند از این رو منتخبان مجلس باید برنامه داشته باشند و برای رفع این مسئله تلاش کنند.

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۲۲

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آبادان:
خوزستان رتبه سوم بیکاری را در کشور دارد
احمدی با بیان اینکه خوزستان با نرخ بیکاری ۱۴.۰۳ درصدی رتبه سوم بیکاری را در کشور دارد گفت: بسیجیان با تشکیل هیات های اندیشه ورز باید مشکلات جامعه بیابند و در ارائه راهکارهای صحیح نقش بسزایی داشته باشند.

۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۲۰:۲۰

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی:
نرخ مشارکت اقتصادی خراسان جنوبی ۴۶.۱ درصد است
لطفی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان در پاییز امسال ۴۶.۱ درصد است، افزود: سهم اشتغال بخش کشاورزی استان ۲۹ درصد، صنعت ۳۱.۱ درصد و خدمات نیز ۳۹.۹ درصد بوده است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۰۵

صفحه اول روزنامه های گیلان دوشنبه۲۳ دی
«روند اجرای سه طرح بزرگ گیلان با تخصیص اعتبارات شتاب می گیرد»،«بیکاری ۱۸ استان همچنان دو رقمی»،«ایرلاین های خارجی آسمان ایران را دور می زنند» و «احراز صلاحیت ۱۵۹ داوطلب انتخابات مجلس در گیلان» از عناوین روزنامه های امروز(۲۳ دی) گیلان است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۱۶

نرخ بیکاری در تهران کاهش یافت
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان تهران حاکی از کاهش ۳.۱ درصدی این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال ۹۷ است.

۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۱

نرخ بیکاری در ایلام به ۸.۱ درصد رسید
استاندار ایلام گفت: در آخرین گزارش مرکز آمار ایران استان ایلام با نرخ بیکاری ۸.۱ پس از استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سمنان در رتبه ۴ کشور در زمینه کاهش بیکاری قرار گرفت.

۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۱

جزئیات نرخ بیکاری استان‌ها در پاییز ۹۸/ ۱۳ استان با نرخ بیکاری تک رقمی
براساس آمارهای مرکز آمار، نرخ بیکاری پاییز امسال ۱۰.۶ درصد بود و بررسی جداول نشان می‌دهد که در این دوره ۱۳ استان نرخ بیکاری تک رقمی داشتند.

۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۰

در پاییز سال ۹۸؛
نرخ بیکاری جمعیت ١٥ ساله و بیشتر ۱۰.۶ درصد شد
بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال ١٣٩٧، ۱.۲ درصد کاهش یافته و به ۱۰.۶ درصد رسیده است.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۴:۱۹

رییس امور اقتصادی و شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه:
مسن‌ترین استان کشور/ نرخ بیکاری گیلان ۱۱.۴ درصد است
برمکی به نرخ بیکاری ۱۱ و چهار دهم درصدی در گیلان اشاره کرد و گف: با در نظر گرفتن مجموع تمام عوامل بیکاری و اشتغال ناقص زمانی نرخ بیکاری به ۲۵ درصد در استان افزایش می یابد.

۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۰:۴۶

سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ بیکاری را دارد
رئیس اتاق اصناف زاهدان با اشاره به اینکه شرایط امنیتی سیستان و بلوچستان صرفا به خاطر جمعیت بیکار آن است، گفت: سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ بیکاری را دارد.

۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۰۸:۱۴

طی سال جاری؛
۸ هزار اشتغال روستایی در خراسان جنوبی ایجاد می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸ هزار اشتغال روستایی در خراسان جنوبی ایجاد می شود، گفت: با تدوین و تهیه سند اشتغال خراسان جنوبی می توانیم به موضوعاتی هم چون تثبیت اشتغال موجود در استان و ایجاد اشتغال جدید کمک کنیم.

۱۳۹۸/۹/۴ - ۱۸:۰۰

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان استان تهران در رتبه ۲۲ قرار دارد
عدالتی با بیان اینکه اساسی ترین چالش استان تهران در حوزه اشتغال تامین منابع مالی است، گفت: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان استان تهران در رتبه ۲۲ قرار دارد.

۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۲:۱۷

جوانان برای مقابله با بیکاری باید به سمت مهارت آموزی بروند
امروز فقط داشتن تحصیلات عالی تضمینی برای داشتن شغل و درآمد نیست بلکه جوانان باید مهارت آموزی را در دستور کار خود قرار دهند.

۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۱۴:۱۳

استاندار ایلام:
ایلام رتبه دوم عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کشور/ کاهش ۴ درصدی میزان نرخ بیکاری در استان
سلیمانی دشتکی بابیان اینکه حدت و همدلی مردم با مسئولان عامل اصلی موفقیت‌هاست، گفت: در ایام اربعین حسینی در سایه وحدت و همدلی مردم و مسئولان استان بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مرز مهران تردد کردند.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۵:۰۰

پیشتازی استان ایلام در میزان سرمایه گذاری و کاهش آمار بیکاری در کشور
استاندار ایلام از پیشتازی ایلام در امر سرمایه گذاری و کاهش آمار بیکاری در کشور خبر داد و گفت: استان ایلام بر اساس آخرین برآورد مرکز آمار کشور در حال حاضر با نرخ بیکاری ۸.۷ درصد جزو ۹ استان پیشتاز در کاهش آمار بیکاری در کشور است.

۱۳۹۸/۸/۴ - ۱۲:۲۷

معاون سازمان برنامه و بودجه استان تهران:
ورامین در قیاس استان تهران و میانگین کشوری نرخ بیکاری پایینی دارد
معاون سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: یکی از محاسن شهرستان ورامین میانگین پایین نرخ بیکاری در قیاس با استان تهران و میانگین کشوری است.

۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۰۸:۵۸

معاون وزیر کشور:
نرخ بیکاری ۱.۸ درصد کاهش یافت
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: شاخص بیکاری در تابستان امسال، ۱۰.۴درصد بوده و نسبت به نرخ بیکاری ۱۲.۲ درصدی در بهار سال گذشته، ۱.۸ درصد کاهش داشته است.

۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۱:۴۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‎ریزی:
نرخ بیکاری آذربایجان‎ شرقی در بدترین شرایط ۱۲ درصد است
بهبودی گفت: نرخ بیکاری آذربایجان‎ شرقی در بدترین شرایط ۱۲ درصد است و این به دلیل وجود فرصت‎های شغلی نیست؛ بلکه ناشی از مهاجرت نیروی کار فعال است.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۱:۴۱

مرکز آمار:
تغییر معیار سنی تاثیر محسوسی بر نرخ بیکاری نداشت
مرکز آمار در توضیح تغییر معیار سنی سنجش بیکاری در تابستان امسال اعلام کرد که بررسی نتایج نشان می‌دهد که تغییر سن ورود به بازار کار از ۱۰ سال به ۱۵ سال، نرخ بیکاری تغییر محسوسی نمی‌کند.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۵:۳۶