خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Thursday, October 22, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام جمعه کرمان
نماینده ولی فقیه در استان کرمان؛
اولین شرط مسلمان تمام عیار صبر و حوصله است
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه پیامبر فرمودند سه خصوصیت اگر در کسی نباشد از ما نیست و در خط خدای متعال حرکت نمی کند؛ گفت: اولین شرط مسلمان تمام عیار و کسی که می خواهد در خط نبوت و امامت حرکت کند؛ صبر و حوصله ای است که با آن جهل جاهلان را خنثی کند.

۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۰۰:۱۵

وزارت آموزش و پرورش باید مأموریت ویژه ای در رابطه با مکتب شهید سلیمانی در نظر بگیرد
امام جمعه کرمان گفت: باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود و برای آموزش و پرورش استان کرمان مأموریت ویژه ای در رابطه به مکتب سلیمانی از طرف وزارت خانه و پشتیبانی وزارت در نظر گرفته شود.

۱۳۹۹/۷/۱۴ - ۱۶:۲۳

تأکید امام جمعه کرمان بر تعیین تکلیف وضعیت نیروهای نهضت سوادآموزی
امام جمعه کرمان به عدم تعیین تکلیف وضعیت نیروهای نهضت سوادآموزی در استان اشاره و از وزیر ‌آموزش و پرورش درخواست کرد: با توجه به اینکه در بعضی استان ها این نیروها تعیین تکلیف شدند، انتظار می رود در سفر وزیر مشکل این دسته از نیروها در کرمان هم حل شود.

۱۳۹۹/۷/۱۴ - ۱۲:۲۲

امور مشتبه در انقلاب را باید با محکمات و منویات امامین انقلاب حل کرد
امام جمعه کرمان گفت: انقلاب اسلامی ایران آیات محکم و متشابه دارد که آیات محکم منویات و دستورالعمل های امامین انقلاب است و هر کجا امر بر ما مشتبه می شود باید آن را به محکمات برگرداند.

۱۳۹۹/۷/۷ - ۰۹:۵۵

تعاون، جهاد و کمک به جامعه اسلامی سه بُعد حرکت اعتقادی مدافعان سلامت است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: تعاون، جهاد و کمک به جامعه اسلامی سه بُعد حرکت اعتقادی مدافعان سلامت است.

۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۰:۵۹

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
رسانه؛ جریانی قدرتمند/ احراز قدرت مثبت اسلامی کار سختی است
امام جمعه کرمان گفت: در این موضوع که رسانه یک جریان مقتدر و توانمند است، شکی نیست اما اسلام دو نگاه به قدرت دارد که احراز قدرت مثبت کار بسیار سختی است.

۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۲۰:۳۱

عده ای به دنبال عدم گرایش جدی جامعه به سمت امر به معروف و نهی از منکر هستند
امام جمعه کرمان گفت: عده ای به صورت جدی چه هوشمندانه و یا غیر هوشمندانه تلاش می کنند جریان امر به معروف در حداقلی ها بماند و محبوبیت عام پیدا نکند و گرایش جامعه به سمت آن جدی نشود.

۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۱۵:۲۴

انسان سازی مهمترین ویژگی دوران دفاع مقدس است
امام جمعه کرمان دفاع مقدس را دانشگاه انسان سازی خواند و گفت: اگر فقط همین یک ویژگی را داشت کافی بود زیرا از دل این فرهنگ انسان واقعی بیرون می آید.

۱۳۹۹/۶/۱۱ - ۰۵:۴۰

لزوم تکمیل پروژه های نیمه تمام و گره گشایی از مشکلات مردم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در پیامی به مناسبت هفته دولت؛ تکمیل پروژه های نیمه تمام و گره گشایی از مشکلات مردم را مورد تأکید قرار داد.

۱۳۹۹/۶/۳ - ۱۳:۵۹

تذکرهای امام جمعه کرمان به مدیران/ شهید سلیمانی نمونه موفق مدیریت در بحران ها است
امام جمعه کرمان با بیان نکاتی در خصوص مدیریت اسلامی گفت: شهید سلیمانی می دانست چگونه از کوچکترین موقعیت ها بزرگترین افتخارات را خلق کند و آدم ها را چگونه مدیریت کند‌.

۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۱۰:۲۸

۷۰ رقبه از موقوفات استان کرمان در سال جاری سنددار می شود
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: همه تلاش مجموعه اداره کل ثبت اسناد و املاک و ادارات تابعه در راستای سند دار کردن موقوفات و جلوگیری از دست اندازی سود جویان بر موقوفات استان متمرکز است.

۱۳۹۹/۵/۱۴ - ۱۱:۵۲

تاکید امام جمعه کرمان بر استفاده از فرصت روز عرفه برای دعا و نیایش به درگاه الهی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: دعای عرفه هم نحوه درخواست از خدا و هم یک دوره معارف دینی در این دعا وجود دارد.

۱۳۹۹/۵/۹ - ۱۰:۳۰

امام جمعه کرمان:
سهم نمازجمعه را هیچ چیز پر نمی کند/ جریان مذهبی در کمک به کادر درمان معدل بالایی دارد
امام جمعه کرمان جایگاه و اهمیت نمازجمعه را مورد تأکید قرار داد و گفت: یکی از رسالت های مهم اجتماعی نهاد نمازجمعه انتقال خوب خواسته های به حق مردم و از طرف دیگر اقدامات و تنگناهای مسئولین است.

۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۵:۵۳

مسئولین فکر جدی در خصوص معیشت مردم و مبارزه با گرانی ها بردارند
امام جمعه کرمان گفت: مسئولین ارشد استان پهناور کرمان فکر جدی در خصوص معیشت مردم و مبارزه با گرانی ها بردارند که شرایط کشور نیاز به همدلی و برادرانه در کنار هم قرار گرفتن برای حل مشکلات مردم دارد.

۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۱۰:۳۴

امام جمعه کرمان:
کمک به انسان ها برای زندگی بهتر، یک جهاد بزرگ است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان عنوان «به زیستی» را حاکی از مشخص بودن مسیر برای زیست و زندگی بهتر دانست و گفت: این یک جهاد بزرگ و از زوایای مختلف مورد دقت نظر است.

۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۱۳:۴۱

فلسفه پوشش برتر در اسلام آسیب ندیدن پوشش واجب است
امام جمعه کرمان گفت: از فلسفه مستحبات این است واجبات آسیب نبیند؛ پوشش های برتر هم دقیقاً همین است که مرز و سپری باشد برای اینکه به پوشش واجب آسیبی وارد نشود.

۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۵:۵۲

جریان هنر کشور باید مکتب سلیمانی را هنرمندانه ترویج کند
امام جمعه کرمان با اشاره به سه رخداد فرهنگی پیرامون شهید سلیمانی گفت: با زبان هنر از این رخداد بزرگی که در کشور رقم خورده کمال استفاده را برده و مکتب سلیمانی با همه ابعادش گسترش و تبلیغ شود.

۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۰:۱۷

شبستان گزارش می دهد؛
کاروانی مزین به اخلاق، تدین و معرفت/اینجا روزی ۱۰ تا ۱۵ بار زائر امام رضا می شویم
کاروان زیر سایه خورشید با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفتگو کردند.

۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۶:۴۳

امام جمعه کرمان:
عده‌ای با نامه‌نگاری و آدرس غلط به دشمن، وحدت جامعه و محوریت ولی‌فقیه را نشانه گرفتند
امام جمعه کرمان گفت: این روزها شاهد دادن آدرس های غلط به دشمن توسط برخی از کسان در داخل کشور هستیم که با نامه نگاری ها آدرس های غلط می دهند و وحدت جامعه و محوریت ولی فقیه را نشانه گرفتند.

۱۳۹۹/۴/۱۳ - ۱۵:۰۹

شهید سلیمانی احساس کسریِ روح را با حضور در حرم ائمه جبران می کرد
امام جمعه کرمان گفت: شهید سلیمانی وقتی احساس کسری در روح و روان خود می کرد خود را به حرم امام رضا و دیگر حرم ها می رساند تا بتواند انرژی جدید و مضاعفی کسب و مأموریت الهی خود و جهاد و مبارزه ای که غالب عمر را درگیر آن بود به بهترین وجه ممکن انجام دهد.

۱۳۹۹/۴/۱۲ - ۱۱:۱۹