خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرهنگ حسینی
فراخوان یازدهمین سوگواره ملی مهر محرم در کانون های مساجد مازندران توزیع شد
فراخوان یازدهمین سوگواره ملی مهر محرم از چهارمین مسابقه بین المللی رسانه های دیجیتال بین کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران توزیع شد.

۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۳:۰۸

رئیس سازمان صدا و سیما:
نهضت حسینی، نهضت الهی متکی بر قرآن و آموزه های اسلامی است
رئیس سازمان صدا و سیما، عزاداری حسینی را رازهویت ملی دانست و گفت: نهضت حسینی، نهضتی الهی متکی بر قرآن و آموزه های دینی و اسلامی است.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۳:۳۳

ضرورت ایجاد ساختار نظام‌مند در ساماندهی زائران اربعین
فرماندار رشت با بیان اینکه باید ساختار نظام‌مندی را برای ساماندهی زائران اربعین فراهم کنیم گفت: این حرکت عظیم باید به صورت متمرکر انجام شود زیرا اگر جزیره‌ایی برخورد کرده نمی توانیم به رسالت خود عمل کنیم.

۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۴:۵۹

امام جمعه قزوین:
پاسداران حراست کنندگان مکتب حسینی هستند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه قزوین گفت: پاسداران، حراست کنندگان مکتب حسینی و بازوان توانمند اسلام هستند و سربازان و نیروهای نظامی ما روح آزادگی را از سیدالشهدا آموخته اند.

۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۶:۰۶

مهدی جمشیدی در گفت وگو با شبستان:
چرا امت به ریختن خون نواده پیامبر(ص) تن داد؟!/راه نفوذ مادی گری در جان جامعه
خبرگزاری شبستان: اگر از زوایۀ اجتماعی به واقعۀ عاشورا بنگریم، مسأله این خواهد که چرا این واقعه شکل گرفت؟ چه بر سرِ جامعۀ نبوی آمد که بعد از پنجاه سال، جامعه به آن وضع مبتلا گشت که به ریختنِ خونِ نوادۀ رسولِ اکرم(ص)، تن در داد؟!

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۰۹:۴۳

انتقال پیام عاشورا بستر رفع معضلات فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: شهردار خرم آباد، با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ دینی، گفت: انتقال پیام عاشورایی بستر رفع معضل های فرهنگی است.

۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۲:۰۸

استاندار لرستان:
فرهنگ عاشورایی سدی مستحکم در برابرتوطئه های دشمنان است
خبرگزاری شبستان: استاندار لرستان، فرهنگ عاشورایی را سدی در برابر مستکبران دانست و افزود: نهادینه سازیفرهنگ غنی عاشورایی همچنین می تواند نقش محوری در رفع مشکلات جامعه داشته باشد.

۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۳:۴۵

پژوهشگر سیره اهل بیت(ع) در گفت وگو با شبستان:
ظرفیت تمدنی اربعین فراملیتی است نه محدود به شیعه
خبرگزاری شبستان: فرهنگ حسینی تمدن ما شیعیان است تمدنی مبتنی بر فرهنگ آزادگی و ایثار. امروز پیاده روی اربعین حکایت از این فرهنگ غنی دارد و موضوعی فراملیتی است. اربعین توان ساخت تمدنی فراملیتی را دارد که صرفا خاص ما نیست.

۱۳۹۵/۸/۱۷ - ۰۹:۲۳

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان:
دورخیز برای تربیت حسینی؛ از برداشتن کام نوزاد با تربت تا رکوردشکنی نام حسین
خبرگزاری شبستان: تربیت حسینی بر فرهنگ سنتی ما حاکم است چنانکه علاوه بر عزاداری ها، وقتی کودکی به دنیا می آید کام او را با تربت امام حسین(ع) بر می داریم و نام فرزندان را حسین یا ترکیبی از نام حسین می گذاریم. حسین جزء هشت نام اول در انتخاب اسم ها است.

۱۳۹۵/۷/۱۷ - ۱۴:۰۴

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین:
ترویج فرهنگ حسینی با رعایت حقوق اجتماعی شهروندان
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: برگزاری عزاداری های توام با معرفت و بصیرت عاشورایی و اشاعه فرهنگ حسینی در جامعه با رعایت حقوق اجتماعی شهروندان محقق می شود.

۱۳۹۴/۷/۲۷ - ۱۳:۱۴

امام جمعه بروجرد:
محرم و صفر فرصت معرفی اسلام ناب به جهانیان است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بروجرد، با تاکید بر ضرورت صیانت از عزاداری حسینی در برابر دسیسه های دشمنان، افزود: محرم و صفر فرصتی برای معرفی اسلام ناب است.

۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۱۵:۱۶

امام جمعه پلدختر:
محرم و صفر فرصت اشاعه معرفت حسینی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه پلدختر، با تاکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم عزاداری حسینی، افزود: ماه محرم و صفر فرصت اشاعه معرفت حسینی در جامعه است.

۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۱۲:۰۱

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال:
جاری شدن فرهنگ حسینی در بطن جامعه افتخاری ماندگار است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه خلخال، گفت: جاری شدن فرهنگ حسینی در بطن جامعه افتخاری ماندگار است و برگزاری اجتماع پرشور و معنوی عاشورائیان عاملی برای تعمیق ارزش های دینی و اسلامی خواهد بود.

۱۳۹۳/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۵

نفرات برتر اولین سوگواره عکس عاشورایی در استان یزد معرفی شدند
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه «یزد، حسینیه ایران» گفت: نفرات برتر اولین سوگواره عکس عاشورایی  در حسینیه سفید اشکذر معرفی و از آنان تجلیل شد.

۱۳۹۳/۹/۲۹ - ۱۳:۲۳

به مناسبت دهه آخر صفر:
۷۰۰ مبلغ به مناطق مختلف لرستان اعزام می شود
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی، تبلیغات اسلامی لرستان از اعزام ۷۰۰ مبلغ به مناطق مختلف این استان در دهه آخر صفر خبر داد.

۱۳۹۳/۹/۱۷ - ۱۲:۲۲

گفتگو با معاون آموزش و پژوهش مؤسسه امام خمینی (ره) 
فرهنگ حسینی با یکجانبه گرایی به دست نمی آید
خبرگزاری شبستان: یکی از آفت هایی که ما عموما در مباحث مربوط به فرهنگ حسینی دچارش می شویم یکجانبه گرایی و توجه افراطی به یک ساحت و زاویه است. مسلما همه مباحث مربوط به امام حسین (ع) سیاسی نیست.

۱۳۹۳/۸/۲۶ - ۰۸:۱۳

انقلاب اسلامی ایران، ثمره مکتب حسینی است
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان، انقلاب اسلامی ایران را ثمره مکتب حسینی خواند و گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران پیام رسان مکتب حسینی است.

۱۳۹۳/۸/۱۸ - ۱۳:۴۹

نماینده ولی فقیه در لرستان:
مکتب حسینی باید در جامعه نهادینه شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در لرستان، با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ حسینی در جامعه، افزود: نهادینه شدن مکتب حسینی مهم ترین راه مقابله با دسیسه های دشمنان است.

۱۳۹۳/۸/۱۳ - ۱۴:۲۰

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان:
حق طلبی مهم ترین عامل ماندگاری انقلاب حسینی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان، گفت: دفاع از حق، حقیقت و حق طلبی، مهم ترین عامل ماندگاری انقلاب امام حسین (ع) و مکتب حسینی است.

۱۳۹۳/۸/۱۱ - ۱۱:۵۲

آیت الله نظری؛
دفاع از مکتب و فرهنگ حسینی نباید در شعار خلاصه شود
خبرگزاري شبستان: آیت الله نظری خادم الشریعه گفت: دفاع از مکتب و فرهنگ حسینی نباید تنها به صورت شعار و بر زبان خلاصه شود، بلکه باید در عمل نیز مدافع حقیقی این مکتب متعالی باشیم.

۱۳۹۳/۸/۶ - ۰۸:۴۱