خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اوصاف منتظران
اوصاف منتظران
کارکردهای مهدویت در امیدواری به آینده
شیعه منتظر، هرگز ناامید نمی شود و زندگیش سرشار از امید به بهروزی نهایی انسان ها و حاکمیت قسط و عدل است و این امیدواری، او را مصمم بر تلاش و با انگیزه برای حیات و زمینه سازی برای آن دوران می سازد.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۵:۲۱

شبستان گزارش می دهد
میانبرهای افزایش مهدی یاوران
منتظران امام عصر(عج) و آنها که به شوق دیدار و وصال امام شان روزها را سپری می کنند باید آراسته به صفاتی باشند که شایستگی قرار گرفتن در خیمه، مهدی یاوران و مهدی باوران و زمینه سازان ظهور را در آنها ایجاد کند.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۰:۱۲

اوصاف منتظران
نمی شود کسی منتظر باشد اما با دشمنان حضرت(عج) دشمنی نکند
مگر می شود کسی دم از خدا و دین و پیامبر(عج) و امام زمان(عج) بزند ولی با دشمنان اینان، روابط حسنه و دوستی و همدلی داشته باشد؟! مگر می شود کسی منتظر امام زمان(عج) باشد، ولی با آنان که دشمن آن حضرت(ع) اند، دشمن نباشد؟

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۰۸:۴۶

ما منتظریم
همه مقام های اجتماعی در اسلام تابع معیارها است
در اسلام از همه بیشتر و به طور انحصاری آنچه که مطرح است، معیارها است. در هر کسی که معیارها بیشتر باشد، از نظر اسلام او اولویت بیشتر دارد. از هر نسلی، از هر نژادی، وابسته به هر خاندانی، واسطه به هر فامیلی، هیچ فرقی نمی کند.

۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۰۹:۱۴

اوصاف منتظران؛
راه جذب حداکثری مردم به جبهه انتظار
خبرگزاری شبستان: اخلاق و برخورد خوب، در جذب افراد و تاثیرگذاری، جای اموال و بخشش را می گیرد. امروز ما هم با حسن خلق، می توانیم جاذبه بیافرینیم و دل های دیگران را به اسلام و تشیع و امام زمان(عج) متمایل سازیم.

۱۳۹۷/۲/۱۲ - ۱۰:۴۲

اوصاف منتظران؛
«الْمُسْتَشْهَدِینَ بَیْنَ یَدَیْه» تمنای وجود منتظر است نه لقلقه زبانش
خبرگزاری شبستان: انتخابِ آگاهانه مرگ در راه خدا و هدف الهی و استقبال از شهادت در راه سعادت، همان «شهادت طلبی» است که به عنوان یک فرهنگ متعالی در زندگی منتظران باید وجود داشته باشد.

۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۱۲:۱۹

اوصاف منتظران؛
وفای به عهد از شروط انتظار است
خبرگزاری شبستان: آن چه به یک جامعه صفا و اطمینان و رشد می دهد، جوّ «اعتماد عمومی» میان افراد است. یکی از راه های پدید آمدن آن، تعهّد نسبت به قول و قرارها و عمل به عهد و پیمان ها و محترم شمردن تعهّدات اجتماعی در برابر دیگران است.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۰:۴۷

اوصاف منتظران؛
فضای خانواده مهدوی در کلام امیر(ع)/چگونه نسل منتظر تربیت کنیم؟
خبرگزاری شبستان: این که امیرالمومنین امام علی علیه السلام درباره خصلت شیعیان فرموده است: «یَفرَحونَ لِفَرَحِنا و یَحزَنونَ لِحُزنِنا؛ به شادی ما شاد می شوند و به سبب اندوه ما غمگین می شوند» فضای حاکم بر یک خانواده مذهبی و ولایی شیعه را نشان می دهد.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۹:۲۳

اوصاف منتظران؛
تربیت نسل منتظر با عمل ممکن می شود نه با حرف
خبرگزاری شبستان: فرد منتظر باید چنان اخلاقی داشته باشد که به دیگران هم عملا تعلیم دهد و چنان پاک و بی ریا باشد که فرزندانش و افراد جامعه از او الگو بگیرند و او را به عنوان یک فرد «نمونه» بشناسند.

۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۰۸:۱۲

اوصاف منتظران؛
چگونه یاور امامی باشیم که هنوز ظهور نکرده است؟!
خبرگزاری شبستان: یک منتظر، همچنان که در تب و تاب امام زمان(عج) و فرا رسیدن دوران ظهورش می سوزد، باید این تب و تاب را به دیگران هم منتقل کند، تکثیر نیرو کند، به تربیت «نسل منتظر» بپردازد، بیزاری از ستم و فساد و عشق به عدالت را در درون جان ها برافروزد.

۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۰۸:۵۷

اوصاف منتظران؛
اینگونه که باشید حضرت حجت (علیه السلام) خود به دیدار شما می آیند
خبرگزاری شبستان: امام عصر علیه السلام انتطار دارد شیعه منتظر او، آینه تمام نمای فضایل اخلاقی و عمل به دستورهای شرع و پرهیز از وسوسه های شیطانی و اهل اخلاص و ایثار و احسان و عبادت باشد تا به آن حضرت(عج) نزدیک شود.

۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۰۸:۳۶

اوصاف منتظران؛
طهارت دل، جان و چشم و اخلاق لازمه انتظار است
خبرگزاری شبستان: آنکه می خواهد زندگیش مطلوب خدا باشد، باید پاک بیندیشد، پاک زندگی کند، پاک و حلال بخورد و از معصیت و رذایل اخلاقی هم پاک باشد. کسی هم که انتظار دیدار جمال دل آرای امام عصر(عج) را دارد، باید دل، جان، چشم، نگاه، اخلاق و زندگیش پاک باشد.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۳:۱۶

اوصاف منتظران؛
چگونه مایه افتخار امام زمان علیه السلام شویم؟
خبرگزاری شبستان: کسی که پیرو امام زمان(عج) و منتظر ظهور اوست، چنان رفتار خوب و ادب در گفتار و کردار باید داشته باشد که با ادب او، دیگران جذب ِهواداران و منتظران شوند.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۰:۱۰

اوصاف منتظران؛
«منتظر» باید در حد توان و در شعاع تاثیرگذاری خود به اهداف ظهور کمک کند
خبرگزاری شبستان: تلاش برای گسترش خوبی ها و معروف ها در جامعه و مقابله با بدی ها و مفاسد و ستم ها، بسیار مقدس است، کاری که منجی بشریت حضرت مهدی علیه السلام این هدف را در سطح جهانی پیاده خواهد کرد.

۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۲:۰۵

اوصاف منتظران؛
میانبر جذب دیگران به جبهه منتظران!
خبرگزاری شبستان: اخلاق و برخورد خوب، در جذب افراد و تاثیرگذاری، جای اموال و بخشش را می گیرد. ما هم با حسن خلق، می توانیم جاذبه بیافرینیم و دل های دیگران را به اسلام و تشیع و امام زمان(عج) متمایل سازیم.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۴:۰۷

اوصاف منتظران//
تعهد به آداب و سنن دینی شرط انتظار است
خبرگزاری شبستان: وقتی در پی آنیم که زندگی ما مطلوب خدا و منطبق با شرع و برخوردار از رضایت اولیای دین باشد، باید سبک زندگی خود را «اسلامی» قرار دهیم و از آداب و سنن دینی تبعیت کنیم.

۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۴:۴۴

اوصاف منتظران؛
لازمه اصلیِ انتظار راستین!
خبرگزاری شبستان: منتظر باید رفتار و اعمالی داشته باشد که از فرا رسیدن مرگ، نهراسد و آمادگی بار یافتن به محضر خدا و درک حضور پیامبران و امامان را داشته باشد. یاد مرگ و برای آخرت و قیامت حساب باز کردن و ره توشه برداشتن، از ملزومات منتظر راستین است.

۱۳۹۶/۶/۶ - ۱۰:۵۱

اوصاف منتظران...
روایت امام صادق(ع) از ویژگی های یاران امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند:« آنان شب زنده دارند، در نمازشان زمزمه ای دارند همچون صدای زنبوران در کندوها، شب ها به عبادت می ایستند و روزها سوار بر اسب ها (دنبال جهاد و تلاش)اند، زاهدان شب اند و شیران روز».

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۶:۰۰