خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

الخميس ٣ شعبان ١٤٣٩

Thursday, April 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
برنامه های حوزه علمیه برای تحول علوم انسانی
خبرگزاری شبستان: معاون پژوهشی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در دیدار با مسئولان کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برنامه های حوزه برای تحول علوم انسانی را تشریح کرد.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳:۲۱

بررسی شد؛
تغییر میدان به نفع مدیریت جهادی؛ راهبردها و قاعده‌ها
خبرگزاری شبستان: در مدیریت جهادی بناست نیازهای سه گانه طبیعی، روانی و اخلاقی انسان با اتکاء به سه راهبرد جهاد اصغر، جهاد کبیر و جهاد اکبر در میدان برخوردار از سه بعد کنشی، نگرشی و گرایشی جهت تصحیح حیات انسانی مرتفع شود.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۰۱

دومین همایش بین المللی مطالعات و تحقیقات علوم انسانی اسلامی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: دومین همایش بین المللی مطالعات و تحقیقات علوم انسانی اسلامی، ۳۱ اردیبهشت توسط موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱:۳۹

۳۱ اردیبهشت؛ پایان مهلت شرکت در جشنواره فارابی
خبرگزاری شبستان: مهلت ثبت نام برای دهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی (ویژه علوم انسانی) تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۴:۱۱

«خردنامه صدرا» در ایستگاه ۹۰
خبرگزاری شبستان: نودمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی خردنامه صدرا با مدیر مسئولی و سردبیری آیت الله سیدمحمد خامنه ای منتشر شد.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۵:۰۱

اولین کنفرانس بین المللی «تحول و نوآوری در علوم انسانی» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: چهارمین کنفرانس سراسری و اولین کنفرانس بین المللی «تحول و نوآوری در علوم انسانی» مرداد سال جاری برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۴:۲۶

بایدهای ورود به عرصه های جدید علم(۱)
علوم انسانی به دیگر علوم اعتبار می بخشد/باید ذائقه پژوهشی مان را اصلاح کنیم
خبرگزاری شبستان: اساساً این دیدگاه به طور اساسی غلط است که علوم تجربی را ارجح تر از علوم انسانی بپنداریم. این علوم انسانی است که به علوم دیگر وجهه و اعتبار می بخشد. اصولاً دانش مدیریت کننده علوم تجربی در یافته های علوم انسانی نهفته است.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۰۹:۰۳

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:
شاه کلید پیشرفت اقتصادی/نقش علوم انسانی در حمایت از کالای ایرانی
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مختاری گفت: بی شک تحقق اقتصاد تولید محور و حمایت از تولیدات داخلی و پویایی صنعت و حوزۀ مهندسی بر مبنای رفع نیازها و دغدغه های جامعۀ اسلامی؛ در گرو بهره گیری از تولید فکر و دانش و تحول اساسی در علوم انسانی است.

۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۲:۱۸

انتشار «علم‌النفس مشائیان مسلمان»
خبرگزاری شبستان: «علم‌النفس مشائیان مسلمان» اثر ابراهیم دادجو در باب نفس آدمی و قوا و استعدادهای آن روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۱۲:۴۸

آیت الله جوادی آملی در پیام به افتتاحیه واحد بانوان مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد؛
«آیهٌ مُحْکَمَهٌ» فقط در علوم عقلی فلسفه و کلام سامان می‌پذیرد
خبرگزاری شبستان: علوم عقلی، معرفت خدا، تفسیر قرآن کریم، بررسی آیات توحیدی، مسئله وحی، نبوت، امامت، ولایت، اعجاز، اینها جزء علومی هستند که «آیةٌ مُحْكَمَةٌ» هستند و اینها فقط در علوم عقلی فلسفه و کلام سامان می‌پذیرند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۲:۴۸

وضعیت دانشگاه ها در ایران روی میز زاویه
خبرگزاری شبستان: مجله علوم انسانی زاویه، در آخرین برنامه خود در سال ۹۶ با موضوع «آیا وضعیت دانشگاه در ایران مطلوب است؟»، روی آنتن می رود.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۹

دکتر حسینعلی قبادی:
علوم انسانی به عرصه تجاری سازی وارد می شود
خبرگزاری شبستان: با حمایت دستگاه های اجرایی و عزم پژوهشگاه، به سمت کاربردی شدن علوم انسانی می رویم و دستاوردهاییکه داشته ایم، بارقه های امید فراوانی را ایجاد کرده تا علوم انسانی به عرصه تجاری سازی و کاربردی سازی وارد شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۹

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور:
امپراطوری های حاکم بر جهان کنونی از نوع فکر، اندیشه و نوآوری اند/به نسل آینده نوآوری را یاد دهیم
خبرگزاری شبستان: نصرت الله ضرغام گفت: امپراطوری های حاکم بر جهان کنونی، امپراطوری های فکر و اندیشه و خلاقیت و نوآوری اند. لذا باید ببینیم در جهانی که امپراطوری فکری حاکمیت دارد، ما در چه موقعیتی قرار داریم؟

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۴

معاون پژوهشی وزیر علوم:
باید نگاه مان را از نقادی به سمت طراحی ببریم
خبرگزاری شبستان: مسعود برومند با بیان اینکه باید دیدگاه مان از نقادی به سوی طراحی برود، تصریح کرد: ما تحلیل و نظریه پردازی می کنیم اما باید این موارد را به خطوط راهنما و روش ها برسانیم و به مسئولان به شکل روشن ارائه کنیم.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۴

پایان نامه ها و رساله های برتر علوم انسانی در زمینه تولید و اشتغال تقدیر می شوند
خبرگزاری شبستان: مراسم تقدیر از پایان نامه ها و رساله های برتر علوم انسانی در زمینه تولید و اشتغال با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۰:۴۵

حجت الاسلام پیروزمند:
علوم انسانی اسلامی درپی ابتنای علم بر معارف دینی است
خبرگزاری شبستان: یک عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: آن چه که در علوم انسانی اسلامی تعقیب می شود، ابتناء علوم انسانی بر معارف دینی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۶

دکتر رفیعی آتانی در گفت وگو با شبستان:
افراط و تفریط آفت علوم انسانی است/شتاب زدگی یا وصله پینه کردن به تولید علم کمک نمی کند
خبرگزاری شبستان: علوم انسانی باید در حوزه عمل به اداره جامعه یاری رساند و از شتاب زدگی یا وصله پینه کردن علوم موجود به شدت پرهیز و بنیاد خود را تقویت کند که این مهم محقق نمی شود مگر با توجه سیاست گزاران و صاحب نظران این حوزه.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰۸:۴۹

استاد دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع):
هنر مدیریت با اعتقادات و ارزش های ما گره خورده است
خبرگزاری شبستان: معتقدم مدیریت، علم محسوب می شود و علمی است که اجرای آن به هنر نیاز دارد. بخشی از این علم در حوزه علوم انسانی به طور قطع با باورها و اعتقادات و ارزش های ما گره خورده است و نمی توانیم بگوییم مدیریت علمی خنثی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۰

کسانی که منکر علم دینی می‌شوند در علم و قرآن ورودی ندارند
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه صنعتی شریف در نشست احیای توجه فیزیکدانان به فلسفه در دهه‌های اخیر با بیان اینکه معنی علم دینی کنار گذاشتن تجربه یا نظریه پردازی نیست، گفت: آن‌ها که منکر علم دینی می‌شوند در علم و قرآن ورودی ندارند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶:۱۵

حجت الاسلام دکتر پارسانیا:
رابطه دین و علم به تعریف دین وابسته است
خبرگزاری شبستان: علم ما برخی مواقع به سمت دین است و برخی مواقع به سمت غیردین،، سمت غیردینی گاهی مقدمات دین‌دار شدن است و گاهی مخالف با دین‌دار شدن، لذا وقتی دین می‌گوید اموری را فرا نگیریم و ما فرا می‌گیریم، اینجا داریم شرک می‌ورزیم.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۴:۵۵