خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
بسته خبری//۱ اسفند
رونق اخبار حوزه اندیشه در نخستین روز از آخرین ماه سال
انتشار نخستین شماره از «زمانه» در دور جدید، برگزاری سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت» و آغاز به کار چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در نخستین روز از اسفند ماه است.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۶:۳۶

رییس دانشگاه آزاد اسلامی:
باید چلچراغ‌ هایی را بین چله ‌های انقلاب اسلامی روشن نگاه داریم
طهرانچی با بیان اینکه نظریه نظام انقلابی می گوید انقلاب و نظام پیر نمی شوند، گفت: کتابت، علم و پژوهش که افق آن در گام دوم انقلاب بسیار روشن است، یک مسیر است و ما باید این چلچراغ ها و ارتباط بین نسلی میان چله اول و دوم را روشن نگاه داریم.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۲

نشست «انسان و پرسش های امروز» برگزار می شود
نشست «انسان و پرسش های امروز» با حضور شخصیت هایی همچون خسرو باقری در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۴

برگزاری همایش ملی «ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت»/اعطای جایزه «دکتر عظیمی آرانی»
همایش ملی «ارتباط علوم انسانی،تولید و صنعت» ششم اسفند در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی برگزار و طی آن جایزه «دکتر عظیمی آرانی» به برترین تجربه های موفق و نیز ناموفق حوزه های تولیدی و صنعتی در کاربست علوم انسانی، اهداء می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۶

در نشستی علمی؛
بازخوانی ضعف تمدنی مسلمانان و راه‎های برون رفت از آن
نشست علمی «بازخوانی ضعف تمدنی مسلمانان و راه‎های برون رفت از آن» با طرح مباحثی همچون علل ضعف تمدنی و عقب ماندگی جوامع اسلامی از منظر امام موسی صدر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۴

بسته خبری//۲۸ بهمن
بازار داغ نشست ها و همایش های علوم انسانی در روزهای منتهی به اسفند
برگزاری دومین همایش بین‌المللی «علوم انسانی قرآن بنیان»، انتشار شماره جدید فصلنامه «روش‌شناسی علوم انسانی»، برگزاری چهارمین گفت وگوی ماه و بررسی بسترها، ریشه ها و علل شکل گیری تصوف در ایران ازجمله اخبار حوزه اندیشه در ۲۸ بهمن است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۵

بسته خبری//۲۷ بهمن
برگزاری نشست ها و همایش های علمی با محور علوم انسانی
برگزاری نشست خبری چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی»، برگزاری همایش «مدرسه تربیتی امام موسی صدر و دلالت های آن در زمان حاضر» و برگزاری نشست های مرتبط با علوم انسانی از مهمترین اخبار ۲۷ بهمن ماه است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۶:۳۳

خسرو باقری:
شکل کاریکاتوری از دانشگاه مدرن را پیاده کرده ایم/نگاه ما به علم مخدوش است
عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه ما معنای واقعی دانشگاه مدرن را درک نکرده و شکل کاریکاتوری آن را پیاده کرده ایم، گفت: در غرب بازارشان هم حساب و کتابی دارد و دانشگاه هم با همان حساب و کتاب پیش می رود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۹:۱۴

بسته خبری//۲۴ بهمن
روز پرخبر حوزه اندیشه/از برگزاری نشست های علمی تا رونمایی از آثار فاخر
رونمایی از ۴۰ اثر فاخر مطالعات انقلاب اسلامی، برگزاری نشست های علمی تخصصی و برگزاری پنجمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی از مهمترین اخبار بیست و چهارم بهمن ۹۷ است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۶:۳۸

پنجمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی برگزار می شود
پنجمین هم اندیشی «جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی میان رشته ای و کاربردی سازی» با حضور صاحبنظرانی همچون آیت الله محقق داماد در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۱

در نشستی علمی مطرح شد
شهید بهشتی نخستین متفکر تعاونی مکتب اسلام/سرمایه‌سالاری خصوصی دغدغه ایشان بود
حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه نخستین متفکری که اقتصاد تعاونی را بر اساس مکتب اسلام بیان کرد، شهید بهشتی بود، گفت: ایشان می گوید: نکند وقتی که تعاونی‌ها واگذار می‌شود ما به جای سرمایه‌سالاری دولتی، با سرمایه‌سالاری خصوصی مواجه باشیم.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۶

بسته خبری//۲۳ بهمن
از برگزاری نشست ها تا توسعه همکاری های علمی بر مدار علوم انسانی
برگزاری نشست های علوم انسانی، تفاهم همکاری برای حمایت های علمی، برگزاری همایش بین المللی «فقه گردشگری»، انتشار شماره جدید اندیشه نامه و فراخوان «جایزه رضا داوری اردکانی» از مهمترین رویدادهای حوزه اندیشه در ۲۳ بهمن ماه است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۶:۱۹

بررسی گسترش و تحول نظریه اقتصاد تعاونی در معارف اسلامی نظام
نشست «گسترش و تحول نظریه اقتصاد تعاونی بر اساس مبانی و معارف اسلامی در جمهوری اسلامی ایران» امروز در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۵

نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی بررسی می شود
نشست علمی «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی» با حضور کارشناسانی همچون مالک شجاعی جشوقانی و علیرضا منجمی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۳

نشست «فرهنگ و زبان در نگاه الهیات اجتماعی» برگزار می شود
نشست «فرهنگ و زبان در نگاه الهیات اجتماعی» با حضور چهره هایی همچون حمید پارسانیا و بیژن عبدالکریمی و میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۲

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
انقلاب اسلامی منجر به ایجاد خودباوری عمیق در عرصه علوم انسانی شد
حجت الاسلام ذوعلم با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در عرصه علوم انسانی، گفت: این انقلاب در واقع منجر به ایجاد خودباوری عمیق و تحولی عظیم در علوم انسانی شد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۰:۱۶

حجت الاسلام الویری:
بومی سازی؛ دستاورد ۴۰ ساله انقلاب برای علوم انسانی
عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی، یک نگاه بومی نسبت به علم و علوم انسانی در کشور پدید آمده گفت: این نگاه به همه مولفه های اثرگذار در علم توجه دارد و همه آن ها را مورد بازخوانی قرار داده است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۲:۴۸

فرزند آیت الله العظمی جوادی آملی:
استاد جوادی آملی همواره سعی داشته علم را چند گام به جلو ببرد
حجت الاسلام واعظ جوادی با بیان اینکه همیشه فرهنگ عمومی و توده مردم مورد توجه استاد جوادی آملی بوده است، گفت: ایشان همواره سعی داشته علم را چند گام به جلو ببرد و آن علم را ناظر به توسعه جامعه قرار دهد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۱:۳۱

صالحی امیری:
نیازمند شخصیت‌های اجماع‌ ساز هستیم/استاد جوادی آملی سرمایه نسل‌های بعد است
رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه آیت الله العظمی جوادی آملی نه فقط سرمایه امروز بلکه سرمایه نسل‌های بعد است، گفت: نیازمند شخصیت‌های اجماع‌ ساز هستیم و بدون شک ایشان یک شخصیت اجماع‌ آفرین است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۱:۱۲

آیت الله اعرافی:
انقلاب به سنت فکری آیت الله جوادی آملی نیاز دارد/ایشان از نوابغ عرفان است
مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به سابقه چند دهه ای تدریس درس خارج فقه توسط آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: امروز شاید در عالم فلسفه کمتر افرادی را داشته باشیم که از تطبع بی نظیری همچون ایشان برخوردار باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۰:۵۸