خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه محاسبه نفس
گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین آیتی
تجربه عید حقیقی در گرو محاسبه نفس است
خبرگزاری شبستان:امام رضا علیه السلام می فرماید: مَنْ حَاسَبَ نَفْسَهُ رَبِحَ، وَ مَنْ غَفَلَ عَنْهَا خَسِرَ / هر کسی که محاسبه نفس داشته باشد سود می برد و هر کسی که از محاسبه نفس غفلت بورزد زیان خواهد دید و دچار خسران خواهد شد.

۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۱:۳۶

استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام قائم:
خداوند در قرآن کریم همواره انسان را به معرفت نفس دعوت می‌کند
خبرگزاری شبستان: استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام قائم(عج) گفت: خداوند در قرآن کریم انسان را همواره به معرفت نفس دعوت می‌کند، زمانی که ما کمالات خدادادی وجود خود را بشناسیم به عظمت خداوند پی خواهیم برد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۷

محاسبه نفس؛
محاسبه نفس باید فرهنگ و رویه عمومی شود/روحیه شکرگزاری با منفی نگری ها از بین رفته است
خبرگزاری شبستان: تا خوب های ما خوب تر نشوند، بدهای ما خوب نمی شوند. خوب های ما و افرادی که ادعای حزب الهی گری دارند، تا استغفار نکنند، خوب نیستند زیرا فردی که استغفار می کند، عیب های خود را دیده است.

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۱:۴۶

محاسبه نفس؛
چگونه صدای خدا را بشنویم؟!
خبرگزاری شبستان: با محاسبه نفس می توانیم خداوند را ببینیم، گاهی انسان خداوند را می شناسد اما نمی بیند اما با محاسبه نفس می تواند خدا را ببیند و حرف هایش را بشنود، البته این سبک زندگی است و باید عادت انسان شود تا بتواند صدای خداوند را بشنود.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۰:۵۷

خودشناسی مقدمه معرفت الله است
خبرگزاری شبستان: راه خودشناسی، این است که بدانیم چه می خواهیم؟ که اگر واقعا بررسی کنیم، در می یابیم که جز خداوند را نمی خواهیم و آن یک ساعت تفکر و محاسبه نفس ما را به این جایگاه می رساند و یکی از اذکار مهم در این راه «چه می خواهیم» است.

۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۰۹:۴۹

محاسبه نفس؛
راه رسیدن به هر آنچه می خواهیم
خبرگزاری شبستان: ما با تغییر سبک زندگی و عادات رفتاری خود، می توانیم به هرچه می خواهیم دست پیدا کنیم، چرا از نور اطاعت و نور انگیزه در عمل استفاده نمی کنیم که امام علی(ع) می فرمایند، کم نشمارید، عمل اندکی را که با انگیزه الهی صورت گرفته باشد.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۰۹:۴۱

محاسبه نفس؛
ما برای دینداری بیش از آگاهی و عواطفِ معنوی نیازمند سبک زندگی هستیم
خبرگزاری شبستان: ما برای دینداری کردن، بیش از آگاهی، عاطفه و عواطف معنوی و ایمان، نیازمند سبک زندگی هستیم، به این معنا که چگونه زندگی می کنیم و عادات رفتاری ما چگونه است؟ این تعیین کننده تر از معرفت، محبت و ایمان و اعتقادات ماست... .

۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۹:۰۹

محاسبه نفس//
استغفار بدون محاسبه نفس نمی شود/شرط عملی شدن تمام مفاهیم دینی!
خبرگزاری شبستان: محاسبه نفس با یک یا دو مرتبه انجام دادن، نتیجه نمی دهد بلکه باید در تمام ۳۶۵ روز سال به محاسبه نفس پرداخت و خود را شکست تا خداوند، قطره ای به وی عطا کند. نفس را بدون محاسبه نمی توان کنترل کرد.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۰:۰۱

محاسبه نفس//۲
روش دین برای زمانبندی زندگی/راه استفاده از رحمانیتِ خدا
خبرگزاری شبستان: تقریباً برنامه معنوی که زمانبندی نداشته باشد، در روایات نداریم و حتی برنامه های بی زمان خود را هم می توانیم براساس آنها، زمانبندی کنیم؛ تمام عبادات دارای زمانبندی هستند تا ما به انسان های حساب شده تبدیل شویم.

۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۰:۳۰

محاسبه نفس//
راه رسیدن به عالی ترین درجات با حداقل ایمان و عمل صالح!
خبرگزاری شبستان: بدون محاسبه نفس، کار خوب کردن مانند کشت دیمی است؛ دقت لازم است و اگر محاسبه نفس صورت بگیرد، از حداقل امکانات، بیشترین بهره را خواهیم برد و از حداقل ایمان و عمل صالح به بالاترین مراتب خواهیم رسید.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۱:۴۶