خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

الأحد ٩ ذو القعدة ١٤٣٩

Sunday, July 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انتظار فرج
برکات انتظار در کلام امام رضا(ع)
از وجود مقدس امام هشتم علیه السلام احادیثی در موضوعات مختلف مهدویت به یادگار مانده است که روشن کننده‌ راه برای منتظران منجی موعود(عج) است.

۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۱:۱۱

آیه های مهدوی
میراث اصحاب کهف برای منتظران
هنر اصحاب کهف این بود که در جامعه فاسد، هضم نشدند و وقتی دیدند که همه مردم شهر منحرف هستند و امکان یا امید اصلاح آنها وجود ندارد، گفتند: ما از رفاه و لذت جامعه فاسد می گذریم و غارنشینی را ترجیح می دهیم تا دین مان را حفظ کنیم.

۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۰۸:۴۵

تمدید مهلت شرکت در مسابقه «انتظار» تا پایان مرداد
علاقمندان به شرکت در مسابقه عکس و عکس نوشت «انتظار» که از ایام ولادت امام زمان(عج) آغاز شده است، تا پایان مرداد ماه تمدید شد.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۴:۱۶

استاد و پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان:
هر قدر از کرامت دور شویم از ظهور فاصله می گیریم
حجت الاسلام فوادیان با اشاره به راه های پیوند روح کرامت و خدمت کریمانه با سبک زندگی منتظرانه، گفت: قطعاً رابطه منطقی بین انتظار و کرامت وجود دارد و به هر اندازه که از کرامت فاصله بگیریم از ایجاد بسترها برای ظهور فاصله گرفته ایم.

۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۰۹:۰۲

گریه امام صادق(ع) بر مصائب عصر غیبت
امام صادق(ع) فرمود: «... مولای من! غیبت تو بلا و مصیبت مرا به فاجعه های ابدی پیوند داده و از دست دادن یاران، یکی از پس دیگری، اجتماع و شماره ما را از بین برده، هنوز سوزش اشکی که از چشمم می ریزد و ناله ای که از دلم برمی خیزد ... پایان نیافته است...».

۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۰:۰۴

رئیس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در گفت وگو با شبستان:
امام صادق(ع) با مهدویت یاس های اجتماعی را درمان کرد
یکی از آموزه های برجسته در مهدویت، مسئله انتظار است و انتظار یعنی امید به آینده؛ لذا در عصر امام صادق(ع) جامعه که بعد از عاشورا به نوعی دچار یاس و خمودگی شده بود، توانست با الهام از امید نهفته در مهدویت و انتظار دوباره روحیه خود را بازیابد.

۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۰:۰۴

نسخه امام صادق(ع) برای رهایی از رنج غیبت/راه رسیدن به مقام مهدی یاوری
مروری بر سیره نظری و عملی امام صادق(ع) در زمینه مهدویت علاوه بر آنکه راه شناخت مدعیان دروغین از مهدی راستین را به ما نشان می دهد، کمک می کند تا سبک صحیح انتظاری را که به ظهور متصل می شودف بشناسیم و به آن عمل کنیم.

۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۳:۴۴

وصیت امام زمانیِ شهید مدافع حرم
هیچ وقت امام‌ زمانتان و نائبش را تنها نگذارید و در هر نقطه و کاری مشغول هستید با دقت به آن بپردازید تا انقلاب به دست صاحب اصلی آن برسد و توجه داشته باشید اگر هر کسی کار خود را جدی نگیرد و ساده انگارد به نظام اسلامی و انقلاب ضربه وارد کرده است.

۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۰۹:۵۹

در گفت وگوی شبستان با کارشناس مهدوی بررسی شد
نقش زنان در نزدیک شدن به ظهور/راه آشتی و انس خانواده با امام زمان(عج)
امام زمان (عج) به دلیل عدم آمادگی جامعه، در پس پرده غیبت اند و همین عدم آمادگی، ائمه (ع) را یکی پس از دیگری به مسلخ شهادت کشاند؛ بی تردید یک زن و مادر می تواند نقشی بی بدیل در ایجاد این آمادگی داشته باشد.

۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۰۹:۳۷

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
اوقات فراغت منتظران چگونه می گذرد؟
برنامه ریزی نخستین شاخصه اوقات فراغت در سبک زندگی منتظرانه است و زمانی که یک منتظر هدف گذاری می کند تا آمادگی فردی، خانوادگی و یا اجتماعی را به وجود آورد، باید برای آن برنامه داشته باشد که بخشی از آن مربوط به اوقات فراغت است.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۰:۵۲

اوصاف منتظران؛
شاه کلید انتظارِ زمینه ساز
وقتی امام زمان(عج)، عامل و محور وحدت و همبستگی است و وقتی می آید تا در جهان، حکومت واحد تشکیل دهد و با آمدن او دل ها به هم نزدیک و کینه ها برطرف می شود، منتظر راستین هم باید در همین خط حرکت کند تا جهت مهدوی داشته باشد.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۲:۲۳

مسئول اعزام مبلغ مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
خیز مرکز تخصصی مهدویت برای پیوند صداوسیمای استان ها با انتظار
مرکز تخصصی مهدویت در تعامل با مراکز استانی صدواسیما فرصت تولید برنامه با موضوعاتی همچون سینمای هالیوود، فِرَق انحرافی و آخرالزمان را فراهم کرده است.

۱۳۹۷/۴/۹ - ۱۰:۲۴

کسانی منتظر فرج هستند که...
خبرگزاری شبستان: کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت(عج) باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود. چرا ما حداقل مانند نصاری که در مواقع تحیر با انجیل ارتباط دارند، با آن حضرت(عج) ارتباط برقرار نمی‌کنیم؟!

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۱:۱۶

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:
شیرین کردن اوقات فراغت با طعم «انتظار»
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام یوسفیان با اشاره به ظرفیت های بهینه تعطیلات تابستانی، گفت: برنامه های اوقات فراغت باید به فرصتی تبدیل شود که «انتظار» توام با عمل گرایی در کودکان، نوجوانان و جوانان ما نهادینه شود و از این مسیر، زمینه ظهور فراهم گردد.

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۰:۰۱

آیه های مهدوی؛
راز بزرگی منتظران بر دیگر مردمان
خبرگزاری شبستان: اگر خواستید ببینید فردی چقدر ارزش دارد، ببینید آرزویش چیست؟ آرزوی یک بچه آدامس است! اما هرچه روح بزرگ تر شود امیدهای او نیز بزرگ تر می شود. بزرگ ترین افراد کسانی هستند که در انتظار حضرت مهدی علیه السلام باشند.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۲۷

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
ظرفیت های «انتظار» در درمان افسردگی
خبرگزاری شبستان: منتظر بودن نشاط و امید در زندگی ایجاد می کند ولی این انتظار در صورتی واقعی است که افراد علاوه بر دعا برای ظهور حضرت حجت(عج)، به درستی بتوانند آنچه که امام زمان(عج) را خشنود و ظهورشان را نزدیک می کند در زندگی پیاده کنند.

۱۳۹۷/۴/۳ - ۰۹:۲۴

چه زمانی برای امام زمان(عج) دعا کنیم؟
خبرگزاری شبستان: اگر دعا به طور کلی و نیز دعا برای امام زمان(عج) در موقعیت ممتاز و حالت مناسب روحی و جسمی و در مکان و زمان خاصی انجام شود، اجابت اش سریع تر و تحقق آثارش بیشتر می شود.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۳:۴۳

حدیث انتظار...
قدرت و قوتِ یاران حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «در میان شیعیان ما در حکومت قائم(عج) افرادی هستند که ارکان و حاکمان زمین اند و به هر یک از آنها توان چهل مرد داده شود»

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۵:۳۹

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
تاثیر ندبه های منتظران بر ظهور امام زمان(عج)/توصیه آیت الله بهاءالدینی به محبان حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: برنامه های اقتصادی و فرهنگی عصر ظهور می تواند زیربنای مناسبی برای توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در دوران غیبت باشند؛ این یعنی مسیر تقوا و صلاح در همه اعصار قابل پیگیری است و انجام وظایف الهی، به دوران خاصی محدود نمی شود.

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۲:۲۳

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
چرا شادی عید فطر را با ندبه گره می زنیم؟!
خبرگزاری شبستان: علاوه بر اینکه در دعاها و اعمال ماه مبارک رمضان از امام زمان(عج) یاد می کنیم، در عید فطر و جشن بندگی نیز با قرائت دعای ندبه، از خدا می خواهیم که شادی و شیرینی این عید را با ظهور برای ما بیشتر کند.

۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰:۴۱