خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٢ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انتظار فرج
یک کارشناس و پژوهشگر مهدوی:
پیام اصلی پیاده‌روی اربعین لبیک به حکومت جهانی امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام عرفان با اشاره به دستاوردها و اهداف پیاده‌روی اربعین برای منتظران، گفت: دال مرکزی این اجتماع عظیم و میلیونی لبیک به حکومت جهانی مهدی موعود(عج) است. لذا منتظران تصور نکنند با زیارت وظیفه‌شان تمام شده است.

۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۰۹:۵۳

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت تشریح کرد
ارتباط اربعین با ظهور/ روایتی متفاوت از انتظار فرج
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه پیاده‌روی اربعین تمرین وحدت و همدلی موردنیاز برای ظهور است، گفت: این زیارت مانور اتحاد و فصل عینی و عملی از انتظار است که به بیعت با امام حیّ منجر می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۱۱:۰۳

کارشناس مذهبی:
معیار عمل منتظران واقعی دستورات امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به ویژگی منتظران واقعی گفت: اگر امروز معیار اعمال ما طبق دستورات امام زمان(عج) باشد منتظران واقعی هستیم در غیر این صورت همچون مردم کوفه، انتظار به شهادت امام ختم می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۶:۲۸

یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
مسئولیت‌پذیری اجتماعی و تقویت جبهه حق لازمه انتظار واقعی است/ظهور با عافیت‌طلبی‌ها میسر نمی‌شود
حجت‌الاسلام روحانی با بیان‌اینکه درک خورشید ولایت عظمی(ارواحنا فداه) هزینه‌هایی دارد و با عافیت‌طلبی میسر نمی‌شود، گفت: منتظر حقیقی نمی‌تواند در برابر بی‌عدالتی و تبعیض و اسراف و تعّدی به مال و جان و ناموس مسلمان و سایر امت‌ها بی‌تفاوت باشد.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۰:۳۷

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:
مسجد؛ اصلی‌ترین پایگاه تبلیغ مهدویت و انتظار در گام دوم انقلاب
حجت‌الاسلام کلباسی با بیان‌اینکه مساجد پایگاه اصلی کاربردی کردن آموزه‌های حوزه‌های علمیه هستند، گفت: مهدویت از مهم‌ترین مباحثی است که طلاب و روحانیون می‌توانند با طرح آن در بستر مسجد، زمینه انتظار پویا در گام دوم انقلاب را فراهم کنند.

۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۲:۲۲

روایت زنانه از انتظار//۳
«رجعت»؛ پاداش عشق به حضرت زهرا(س) و دفاع از ولایت مولا(ع)
یک کارشناس مهدوی با روایت زندگی «امّ اَیمَن» به‌عنوان یکی از بانوان رجعت‌کننده، گفت: شاخصه مهم زندگی او، محبت فراوان نسبت به اهل بیت(ع) است؛ وی به‌نوعی برای حضرت زهرا(س) مادری کرد و بنابر وصیت ایشان در تشییع و تدفین مخفیانه حضرت(س) حضور داشت.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۱۰:۲۷

یک استاد حوزه علمیه:
ظهور امام عصر(عج) وقتی رخ می‌دهد که جامعه اهمیت غدیر را درک کرده باشد
حجت‌الاسلام مجدهاشمی با بیان‌اینکه غیبت امام زمان(عج) محصول فراموش کردن غدیر و غفلت از آن است، گفت: ظهور زمانی محقق می‌شود که جامعه واقعه غدیر را پذیرفته باشد اساساً برای مهدوی شدن باید غدیری شد.

۱۳۹۸/۶/۲ - ۱۲:۳۸

مسئول دفتر نمایندگی بعثه رهبری در نجف تشریح کرد
کیفیت حضورِ در عین غیبت امام زمان(عج) و آداب انتظار
حجت‌الاسلام کاردان با بیان‌اینکه امام زمان(عج) مانند حضرت یوسف(ع)، در بین مردم حضور دارند، اما ما توفیق درک حضور ایشان را نداریم، گفت: منتظران واقعی آن حضرت(ع) باید بدانند و متوجه باشند که تمام اعمالشان در معرض امام زمان(عج) است.

۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۱۳:۱۳

بررسی گستره‌شناسی انتظار در انديشه حضرت آيت‌الله العظمی خامنه‌ای
کرسی ترويجی «گستره‌شناسی انتظار در انديشه حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي دامت‌برکاته» به همت پژوهشکده مهدويت و آينده‌پژوهی برگزار مي‌شود.

۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۲:۵۳

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصی مهدویت بیان کرد
صبر از ارکان انتظار است/ کدام صبر به ظهور ختم می‌شود؟
حجت‌الاسلام ملایی با بیان‌اینکه صبر و ظفر دو روی یک سکه‌اند، گفت: اهل بیت(ع) در روایات مربوط به ظهور امام‌زمان(عج) صبر را در کنار فرج آورده‌اند یعنی صبر از ارکان انتظار است به ویژه صبر بر واجبات که سبک زندگی منتظرانه و زمینه‌سازی ظهور را در پی دارد.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۰۹:۴۶

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
درک خورشید ولایت عظمی به‌روایت امام‌رضا(ع)/ معنای انتظار در دعای قنوت ثامن‌الحجج(ع)
حجت‌الاسلام باقرزاده با بیان‌اینکه امام‌رضا(ع) اصلاح امر حضرت بقیه‌الله(عج) را کلید رفع همه گرفتاری‌ها می‌دانند، گفت: اختصاص دعای قنوت نماز جمعه به مسئله مهدویت و ظهور توسط ثامن‌الحجج(ع)، تدبیری عظیم است چراکه استقرار و استمرار حکومت الهی را می‌طلبد.

۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۲:۱۰

یک کارشناس مهدوی تشریح کرد
الزامات انتظار در کلام امام رضا(ع)/اجر منتظران به‌روایت ثامن‌الحجج(ع)
حجت‌الاسلام قربانی با بیان‌اینکه بعد از امامان باقر و صادق علیهماالسلام، حضرت رضا(ع) بیشترین روایات را درباره امام زمان (عج) داشته‌اند، گفت: این مهم خط روشنی برای پیروان اهل بیت(ع) ایجاد کرد. حضرت(ع) دعاهایی دارند که بایدهای انتظار را مشخص می‌کند.

۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۰۹:۲۷

یک کارشناس مذهبی:
جشن‌های دهه کرامت را به فرصت گسترش فرهنگ انتظار تبدیل کنیم
حجت‌الاسلام پرهیزگار با بیان‌اینکه برنامه‌های دهه کرامت باید در راستای زمینه‌سازی برای ظهور باشد، گفت: اگرچه این دهه با نام مبارک امام رضا(ع) پیوند خورده، اما باید از ظرفیت ناب جشن‌ها و شادی‌های آن برای گسترش فرهنگ انتظار استفاده کرد.

۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۰۸:۵۶

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
اقدام جوانمردانه از عناصر انتظار است/دعای ندبه را با بسته‌بندی عاشقانه به دنیا ارائه نکرده‌ایم
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جوانان نسبت به انتظار کشش عاطفی دارند، گفت: ما نتوانستیم دعای ندبه خود را با بسته‌بندی عاشقانه به دنیا ارائه کنیم، عنصر مهم انتظار اقدام است که جز جوانمردها از عهده آن برنمی‌آیند.

۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۱:۰۱

یک کارشناس مهدوی پاسخ داد
راز ندبه‌خوانی منتظران در عید فطر
حجت‌الاسلام نصراللهی با بیان اینکه نماز عید فطر شکرانه‌ای به درگاه خدا برای داشتن نعمت امامت و ولایت است، گفت: در روز عید فطر در کنار شادی و جشن بندگی با قرائت دعای ندبه، از خدا می‌‌خواهیم شادی ما را با ظهور کامل کند.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۱۱:۲۹

رئیس مرکز تخصصی مهدویت:
امام خمینی(ره) اجازه نداد مهدویت تبدیل به مکتب سکوت و بی‌تفاوتی شود
حجت‌الاسلام کلباسی گفت: امام خمینی(ره) معتقد بودند انتظار یعنی باید برای آن حکومت جهانی و موعود، تمهید و زمینه‌سازی‌های فکری، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شود لذا تاکید داشتند که انتظار به معنای زمینه‌سازی است نه بی‌تفاوتی و سکوت.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۱:۰۶

یک کارشناس دینی بیان کرد
ذکری که ظهور را نزدیک می‌کند/توصیه گره‌گشای علامه طباطبایی(ره) برای منتظران
حجت‌الاسلام نوروزپور زنده نگه داشتن یاد امام زمان(عج) را موجب آ‌ثار و برکات معنوی برای منتظران دانست و گفت: در روایات و در پاسخ به شکوه از غیبت امام(عج)، بر مداومت به صلوات تاکید شده، زیرا استمرار صلوات حلال مشکلات و موجب برطرف شدن موانع ظهور است.

۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۱:۰۶

بیگی:
زمین هیچ گاه خالی از حجت نیست
مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: هیچ گاه زمین خالی از حجت نیست و این حجت ها دوازده نفر هستند.

۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۳:۱۲

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه
نايب ویژه امام زمان(عج) ولایت فقیه و مراجع تقلید است
حجت الاسلام جلیلی، با بیان اینکه نايب ویژه امام زمان(عج) همان ولایت فقیه و مراجع تقلید هستند، گفت: وظایف ما منتظران موعود، دعا و توفیق اطاعت است.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۵:۱۳

برگزاری مراسم خیمه های انتظار و احیاء شب نیمه شعبان در کانون های مساجد منتخب استان
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مراسم خیمه های انتظار و احیاء شب نیمه شعبان در کانون های مساجد منتخب استان برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۳:۴۵