خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠

Wednesday, July 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام معنوی
یک استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
الزامات منتظرانه ۹ ربیع/قصه غیبت باید غصه مردم شود
حجت الاسلام معنوی با بیان اینکه در روایات الزاماتی برای ۹ ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج) تصریح شده است، گفت: برنامه های این روز باید غیبت را از قصه به غصه و دغدغه مردم تبدیل کند تا درخواست ظهور و درک دولت کریمه، عمومی و فراگیر شود.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۳:۳۶

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
لحظه تحویل سال، فرصت بیعت با امام زمان (عج)/با «حَوِّلْ حَالَنَا» زمینه ساز ظهور می شویم
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: لحظه تحویل سال، بهترین زمان برای بیعت با امام زمان (عج) است تا اگر قطع رابطه ای با ایشان داشته ایم، ابتدا آشتی کنیم و اگر تا به امروز کوتاهی و قصوری داشته ایم، درصدد جبران آن برآئیم.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۹:۱۹

مهدویت در بازار نشر...
پاسخ به پرسش های مهدوی با جهت نمای حجت الاسلام قرائتی
خبرگزاری شبستان: کتاب «جهت نما» شامل پاسخ های حجت الاسلام قرائتی به پرسش های مهدوی همچون «امام زمان(عج) چه زمانی ظهور می کند؟» در بازار نشر عرضه شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۲

مهدویت در بازار نشر...
پاسخ حجت الاسلام قرائتی به ۴۰ پرسش مهدوی در «جهت‌نما»
خبرگزاری شبستان: کتاب جهت‌نما در قالب ۴۰ پرسش و پاسخ مهدوی از حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی است که به همت بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۱:۱۴

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان// ۴
روایت حدیث کساء از چهار ویژگی انحصاری امیرالمومنین(ع)/حضرت زهرا(س) روح امامت و ولایت اند
خبرگزاری شبستان: پیامبر(ص) حضرت زهرا(س) را روح امامت و ولایت و موجب حیات و پویایی معرفی کرده اند؛ و اگر ایشان در توسلات و توجهات ما مدنظر قرار بگیرند و رضایت شان را کسب کنیم، رضایت خدا و رسول اش را به دست آورده ایم.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۰۹:۰۸

مدرس حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با شبستان:
زیارت عاشورا؛ مهندسی انتظارِ زمینه ساز/مهدویت را مدیون امام حسین(ع) هستیم
خبرگزاری شبستان: زیارت عاشورا راهبردی زمینه ساز برای انتظار امام دوازدهم است که در این راهبرد نوع مطالبه و بینش منتظران نسبت به مسئله امامت و مهدویت مورد توجه ویژه قرار گرفته است. امامت و مهدویت امتداد و استمرار خون سیدالشهدا علیه السلام است.

۱۳۹۶/۷/۹ - ۰۸:۴۸

مهدویت؛ امتداد عاشورا(۱)
منظور از «اِمامٍ مَنْصُورٍ» در زیارت عاشورا/امامت بقیه الله(عج) خونبهای سیدالشهداء(ع) است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مهدوی با اشاره به پیوند مهدویت و عاشورا گفت: با شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) امامت نه تنها خاتمه نمی یابد، بلکه استمرار پیدا می کند چنان که خونبهای امام حسین(ع) امامت امام دوازدهم(عج) است و این شجره طیبه ادامه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۰۹:۴۲

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان//۳
حدیث کساء؛ شرح دغدغه های پیامبر(ص) درباره ولایت/اهل بیت(ع) جز با حضرت زهرا(س) شناخته نمی شوند
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روشنگری های حدیث کساء درباره مقام اهل بیت(ع)، گفت: غصه حضرت زهرا(س) نسبت به امیرالمومنین(ع)، درباره «ولایت» بوده و در حدیث کساء نیز «ضُعْفاً» نشان دهنده دغدغه پیامبر(ص) درباره مسئله ولایت و امامت است.

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۰۹:۱۲

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان// ۲
حدیث کساء؛ تبارشناسی امامت و ولایت و نقشه خروج از بن بست اختلاف
خبرگزاری شبستان: حدیث کساء تبار امامت و ولایت را به ما نشان می دهد و معین می کند این تبار، می تواند انشعاب داشته باشد یا خیر؛ لذا بسیاری از فرقه های موجود می توانستند با توسل به اهل بیت(ع) از طریق حدیث کساء، نجات پیدا کنند و منحراف نشوند.

۱۳۹۶/۶/۶ - ۰۹:۱۳

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
راز برکات «حدیث کساء»
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به محتوا و برکات حدیث کساء گفت: این آثار قابل دفاع است زیرا خداوند رحمت را بر هر محفلی که این حدیث در آن خوانده شود، نازل، غم و اندوه آن جمع را برطرف و حاجاتشان را برآورده می‌کند.

۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۰۹:۰۶

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۱
توصیه های پایانی «افتتاح» به منتظران
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: عصر غیبت لزوما عصری توام با فساد و ولنگاری نیست بلکه بنابر دعای افتتاح در آخرالزمان دینداری سخت است و کثرت گرایی دینی و قرائت های مختلف از دین افزایش می یابد اما راهی برای مقابله با آن هست.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۱۰

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۰
چگونگی اجابت «فُکَّ بِهِ اَسْرَنا»/با ظهور به همه آرزوهامان می رسیم
خبرگزاری شبستان: امام مهدی(عج) گشاده دست ترین و سخی ترین افراد نظام آفرینش خواهند بود که این سخاوت ایشان نه تنها مادی است بلکه براساس دعای افتتاح، ایشان سعه صدر ما یعنی ظرفیت ما را افزایش خواهد داد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۴۰

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۹
مانع اصلی ظهور در نگاه « افتتاح»/عواقب مهدی گزینی برای انتظار
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: شرایط ظهور امام زمان (عج) را عِده و عُده یاران مشخص نمی کنند بلکه ویژگی های این یاران در اطاعت پذیری و ولایت پذیری از امام(عج) و شناختی که از ایشان دارند، مورد اهمیت است.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۳:۴۴

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۸
انتظار بدون ساختار سیاسی زمینه ساز نمی شود/امتیاز دولت کریمه بر دولت های تاریخ!
خبرگزاری شبستان: دعای افتتاح از معدود ادعیه ای است که در تعبیری عمیق و بی نظیر و در فرازی سیاسی، از دولت امام عصر(عج) به «دولت کریمه» تعبیر می کند؛ امری که مشابه آن در هیچ کدام از آیات قرآن، ادعیه و روایات دیگر وجود ندارد.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۹:۰۸

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۷
مرگ سکولاریسم در آستانه ظهور/راز مشقت دینداری در عصر غیبت
خبرگزاری شبستان: در دعای افتتاح می خوانیم: «لا یَسْتَخْفِىَ بِشَىْءٍ مِنَالْحَقِّ مَخافَهَ اَحَدٍ مِنَ الْخَلْقِ» بر اساس این فراز، سکولاریزه شدن آموزه های دینی که دغدغه عصر غیبت است، در عصر ظهور و حتی آستانه آن وجود نخواهد داشت.

۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۰۷:۵۰

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۶
شباهت امام مهدی(عج) با عزیز مصر/آثار نصرت و یاری امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: در زمان ظهور امام زمان(عج) علمی در جامعه رایج و رشدی محقق می شود و به تعبیر روایات، جامعه به غایت و بلوغ اجتماعی می رسد که مردم راه رسیدن به سعادت را نزد انبیاء و اولیاء الهی بویژه امام زمان(عج) می یابند.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۰۹:۴۸

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۳
کیفیت پاسخ امام زمان(عج) به شبهات مهدوی در دعای افتتاح
خبرگزاری شبستان: در دعای افتتاح با یک فراز معرفتی مواجه می شویم که بر اساس آن نه تنها حجت دوازدهم(عج)، اکنون وجود دارد و حجت حیّ زمانه است بلکه به عنوان ویژگی شخصی به تبار و حَسَب و نَسَب ایشان نیز اشاره شده است.

۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۱۱:۳۱

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۲
«افتتاح»؛ مهندسی نو و راهبردی انتظار/ راه جلب رضایت صاحب الزمان(عج) در ماه رمضان
خبرگزاری شبستان: این دعا اندیشه مهدویت و انتظار را به شکلی متفاوت و با نگاهی نو و راهبردی به ما نشان می دهد. افتتاح می تواند سلاح منتظران در عصرغیبت باشد و خواندن آن می تواند ما را به رضایت امام عصرعلیه السلام نزدیک کند.

۱۳۹۶/۳/۹ - ۰۸:۵۵

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱
رمضان ماه انتظار است/رهاورد دعای «افتتاح» برای منتظران
خبرگزاری شبستان: ما در ماه مبارک رمضان برای خدا روزه می گیریم و برای ارتباط و انس بیشتر با خدا باید به دعا متوسل شویم. نباید این را دست کم گرفت چنانکه امام باقر(ع) فرمودند: «نسبت به دعا کم لطف نباشید زیرا دعا راهبردی برای رسیدن به آرمان ها است.»

۱۳۹۶/۳/۸ - ۰۹:۲۸