خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١

Friday, April 3, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه استغفار از گناه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مطرح کرد:
ماه شعبان، فرصتی برای تمرین تقوا / استغفار روح انسان را نشاط می دهد
احسانی با تبریک فرا رسیدن ماه شعبان‌المعظم گفت: گناه روح انسان را کسل می‌کند بنابراین انسان می‌تواند به وسیله توبه جسم و روح خود را نشاط معنوی بدهد.

۱۳۹۹/۱/۱۱ - ۱۱:۳۱

یک استاد حوزه علمیه:
دست‌گیری از نیازمندان سبب عاقبت‌بخیری می‌شود/سعادت انسان تنها در ترک گناه و معصیت است
حجت‌الاسلام مجدهاشمی با بیان‌اینکه سعادت انسان تنها در ترک گناه و معصیت است، گفت: امروز کشور ما از نظر اقتصادی در شرایطی قرار دارد که باید به نیازمندان توجه شود آنان که به دستگیری از نیازمندان می‌پردازند، عاقبت به‌خیر می‌شوند.

۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۱:۵۲

امام جمعه موقت تهران:
ولایت الهی و قرآن مجید در ماه رجب تجلی می‌کند/ این ماه بهترین زمان استغفار است
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان‌اینکه ماه رجب بهترین زمان استغفار است، گفت: در ماه رجب ولایت الهی و قرآن مجید تجلی می‌کند پس در آن تمرین بندگی کنید. غفلت، گناه و عصیان سبب افزایش بلایا و مصائب می‌شود.

۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۲

استاد حوزه علمیه:
شناخت خداوند و باور حضور او باید مانع گناه شود
حجت‌الاسلام بهتاش با بیان اینکه خداوند مسیر گفتگو با خود را برای انسان فراهم کرده است گفت: شناخت خداوند و باور حضور او باید مانع گناه شود، زمانی که انسان خدا را ناظر بر اعمال خود ببیند از گناه و معصیت پرهیز می‌کند.

۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۳:۰۳

یک استاد حوزه علمیه:
گناه زندگی انسان را سست‌تر از تار عنکبوت می‌کند
حجت‌الاسلام هاشمیان با بیان‌اینکه گناه در همین دنیا بر زندگی فردی و اجتماعی انسان آثار نامطلوب دارد، گفت: دنیایی که گناهکاران و دشمنان دین الهی برای خود می‌سازند از تار عنکبوت سست‌تر است.

۱۳۹۸/۱۰/۲ - ۱۴:۰۵

یک استاد حوزه علمیه:
گرفتاری به عذاب الهی ناشی از گناهان خود انسان است
حجت‌الاسلام هاشمیان با بیان‌اینکه خداوند هیچ‌گاه در حق کسی ظلم نمی‌کند اگر کسی گرفتار عذاب الهی می‌شود ناشی از گناهان خود او است، گفت: گاهی حتی بیان یک کلمه که دل دیگران را بشکند، می‌تواند شخصی را از نعمت محروم کند.

۱۳۹۸/۹/۲۴ - ۱۴:۵۹

استاد حوزه علمیه:
عید فطر شباهت زیادی به قیامت دارد/ بخشش گناهان، کمترین عیدی خدا به روزه‌داران است
حجت‌الاسلام حائری‌زاده با بیان اینکه عید فطر شباهت زیادی به روز قیامت دارد، گفت: عفو و بخشش گناه کمترین چیزی است که خداوند در عید فطر به روزه‌داران عطا می‌کند.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۹:۱۳

تولیت مدرسه علمیه مروی:
هر چه بیشتر به خواسته‌های نفس توجه کنیم بیشتر در زندان دنیا گرفتار می‌شویم
آیت‌‌الله تحریری با بیان اینکه گناه نورانیت قلب را از بین می‌برد، گفت: هرچه انسان بیشتر به خواسته‌های نفسانی خود توجه کند بیشتر در زندان دنیا قرار گرفته و دچار فسق و فجور می‌شود.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۹:۰۶

آیت‌الله میرباقری:
گناه، اختلاط با جبهه باطل است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام معصوم محور وادی توحید است، گفت: مومن هرگز نمی‌تواند با دشمن اهل بیت(ع) دوستی کند. خداوند برای تطهیر مومن از آلودگی‌ها و ناپاکی‌ها او را به بلا مبتلا می‌کند.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۲:۰۹

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
استغفار درمان، پیشگیری و بازگشت از گناه است
یک استاد اخلاق تاکید کرد: استغفار به نوعی درمان، پیشگیری و بازگشت از گناه است که انسان به وسیله آن از خداوند طلب مغفرت دارد؛ بهترین زمان برای این کار ماه رمضان است زیرا خداوند خود فرموده که رمضان ماه رحمت و مغفرت من است.

۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۰۸:۵۶

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
توبه از گناه انصراف انسان در ضربه زدن به خود است
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: گناه ضربه به خود زدن است عشق شدید الهی نسبت به انسان توبه را زمینه جبران گناه قرار داده است.

۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۹:۰۷

آیت‌الله جاودان:
درد انسان از گناه و درمان آن استغفار است از چیزی جز گناه خود نترسید
آیت‌الله جاودان با استناد به روایتی از پیامبر(ص) گفت: درد انسان از گناه و درمان آن استغفار است از چیزی جز گناه خود نترسید.

۱۳۹۸/۲/۱۲ - ۱۵:۱۶

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
«رجب»؛ ماه استغفار از گناهانی که مانع ظهور شده اند/زمینه سازی های ماه خدا برای دولت مهدوی
حجت الاسلام ملایی با اشاره به تاثیر اعمال سفارش شده ماه رجب در دستیابی به سبک زندگی منتظرانه، گفت: منتظران باید در فرصت مهیای رجب بررسی کنند کدام خطا و اشتباه موجب تاخیر در ظهور امام زمان (عج) شده و از آنها طلب استغفار کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۲

نماینده ولی فقیه در دانشگاه تهران:
اهمیت بسیار استغفار و توبه حقیقی در ماه رجب
حجت الاسلام کرمی گفت: از جمله اعمال ماه رجب ۷۰ مرتبه استغفار در روز است که پس از آن شخص توبه کرده و دیگر گناه را ترک کند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۴

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی:
به یغما بردن عزت، حرمت و زحمات یک ملت از گناهان کبیره است
حجت الاسلام والمسلمین تهرانی گفت: به یغما بردن عزت، حرمت و زحمات ۴۰ ساله یک ملت از جمله گناهان کبیره است که خداوند آن را نمی‌بخشد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۰:۰۰

استاد حوزه علمیه:
وجود امام معصوم و استغفار مومنان سبب تاخیر عذاب ظالمان است
حجت الاسلام اعتمادیان گفت: بر اساس آیات قرآن کریم علت تاخیر عذاب ظالمان استغفار مومنان و وجود امام معصوم(ع) بر روی زمین است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۴

آیت‌الله رشاد:
هر کس عمق گناه را بشناسد آن را عملی سخت و تلخ خواهد دید
آیت‌الله رشاد گفت: برخی تصور می‌کنند انجام گناه آسان است اما اگر به عمق گناه توجه کنند خواهند فهمید که عملی سخت و تلخ است.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۹:۴۸

آیت‌الله جاودان:
پرهیز از گناه سبب رسیدن به ایمان مستقر است
آیت‌الله جاودان گفت: در ایمان مستقر انسان بر اثر ترس از خدا حتی خیال گناه را هم به ذهن خود راه نمی‌دهد برای رسیدن به ایمان مستقر شخص باید بکوشد هیچ گناهی نکند.

۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۲:۳۱

آیت‌الله جاودان:
پرهیز از ظلم، گناه و هوی و هوس انسان را به کرامت ابدی می‌رساند
استاد اخلاق گفت: هر کس که بر خلاف هوا و هوس خود رفتار کند و از خدا بترسد ظلم و گناه نکند او را به بارگاه کرامتی می‌برند که فرشتگان هم به آن دسترسی ندارند و این جایگاه ابدی است.

۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۹:۴۷

آیت‌الله رشاد:
در ارتباط با مردم مراقب رعایت حقوق الهی باشیم
آیت‌الله رشاد گفت: اگرچه انسان باید حقوق مردم را رعایت کرده و تضیع نکند اما در این رابطه باید مراقب باشد که حق خدا را نادیده نگیرد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۱:۰۱