خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

الخميس ١٢ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه استغفار از گناه
یک کارشناس مهدوی بیان کرد
«رجب»؛ ماه استغفار از گناهانی که مانع ظهور شده اند/زمینه سازی های ماه خدا برای دولت مهدوی
حجت الاسلام ملایی با اشاره به تاثیر اعمال سفارش شده ماه رجب در دستیابی به سبک زندگی منتظرانه، گفت: منتظران باید در فرصت مهیای رجب بررسی کنند کدام خطا و اشتباه موجب تاخیر در ظهور امام زمان (عج) شده و از آنها طلب استغفار کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۲

نماینده ولی فقیه در دانشگاه تهران:
اهمیت بسیار استغفار و توبه حقیقی در ماه رجب
حجت الاسلام کرمی گفت: از جمله اعمال ماه رجب ۷۰ مرتبه استغفار در روز است که پس از آن شخص توبه کرده و دیگر گناه را ترک کند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۴

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی:
به یغما بردن عزت، حرمت و زحمات یک ملت از گناهان کبیره است
حجت الاسلام والمسلمین تهرانی گفت: به یغما بردن عزت، حرمت و زحمات ۴۰ ساله یک ملت از جمله گناهان کبیره است که خداوند آن را نمی‌بخشد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۰:۰۰

استاد حوزه علمیه:
وجود امام معصوم و استغفار مومنان سبب تاخیر عذاب ظالمان است
حجت الاسلام اعتمادیان گفت: بر اساس آیات قرآن کریم علت تاخیر عذاب ظالمان استغفار مومنان و وجود امام معصوم(ع) بر روی زمین است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۴

آیت‌الله رشاد:
هر کس عمق گناه را بشناسد آن را عملی سخت و تلخ خواهد دید
آیت‌الله رشاد گفت: برخی تصور می‌کنند انجام گناه آسان است اما اگر به عمق گناه توجه کنند خواهند فهمید که عملی سخت و تلخ است.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۹:۴۸

آیت‌الله جاودان:
پرهیز از گناه سبب رسیدن به ایمان مستقر است
آیت‌الله جاودان گفت: در ایمان مستقر انسان بر اثر ترس از خدا حتی خیال گناه را هم به ذهن خود راه نمی‌دهد برای رسیدن به ایمان مستقر شخص باید بکوشد هیچ گناهی نکند.

۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۲:۳۱

آیت‌الله جاودان:
پرهیز از ظلم، گناه و هوی و هوس انسان را به کرامت ابدی می‌رساند
استاد اخلاق گفت: هر کس که بر خلاف هوا و هوس خود رفتار کند و از خدا بترسد ظلم و گناه نکند او را به بارگاه کرامتی می‌برند که فرشتگان هم به آن دسترسی ندارند و این جایگاه ابدی است.

۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۹:۴۷

آیت‌الله رشاد:
در ارتباط با مردم مراقب رعایت حقوق الهی باشیم
آیت‌الله رشاد گفت: اگرچه انسان باید حقوق مردم را رعایت کرده و تضیع نکند اما در این رابطه باید مراقب باشد که حق خدا را نادیده نگیرد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۱:۰۱

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
کسی که خدا را ناظر بر اعمال خود بیند گناه نمی‌کند
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: وقتی انسان خدا را ناظر بر همه اعمال خود دانسته و بداند که در تمام عالم هستی خلوتی وجود ندارد دست به گناه نمی‌زند.

۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۳:۲۸

آیت‌الله جاودان:
پرهیز از گناه حتی بهشت را به دنیا می‌آورد
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله جاودان گفت: انسان هر چه بیشتر از گناه پرهیز کند حتی می‌تواند در دنیا هم به بهشت برسد.

۱۳۹۷/۴/۱ - ۰۹:۴۳

همدلی از نشانه های اهل خدا بودن است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: از نشانه های اهل خدا بودن همدلی و علاقه به یکدیگر است.

۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۸:۵۹

درس های رمضان برای منتظران...
شرط حفظ حس و حال رمضانیِ منتظران
خبرگزاری شبستان: مشکل کار در آن است که ما قبل از پاکسازی دل از موش هوی و هوس، به ذخیره سازی آن با کارهای مستحبی روی آورده‌ایم، غافل از این‌که، موش هوس‌، تمام ذخیره‌های ما را از بین می‌برد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۹:۵۹

بخشش گناهان پاداش ویژه خداوند در ماه رمضان به مؤمنان
خبرگزاری شبستان: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: در ماه رمضان دست و پای شیطان بسته و در های رحمت الهی به سوی انسان ها باز است و می توانیم در این ماه الهی هواهای نفسانی خود را مهار کنیم.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۰۸:۰۵

ماه رمضان بهترین زمان برای استغفار از گناه است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه اسلام آباد غرب، گفت: اگر کسی در ماه مبارک رمضان خطاب به خداوند متعال بگوید که اشتباه کرده است، هرچند دیر توبه کرده باشد اما درهای فضل و بخشش خداوند به روی او باز می‌شود.

۱۳۹۶/۳/۷ - ۰۸:۱۳