خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه یادروز حافظ
شهردار کرمان خبر داد:
بزرگداشت حافظ و سعدی همزمان در کرمان و شیراز برگزار می شود
عالم زاده با اشاره به ظرفیت های فرهنگی مشترک شیراز و کرمان گفت: با انعقاد تفاهم نامه با شهرداری شیراز برنامه های فرهنگی مشترکی مانند بزرگداشت حافظ و سعدی را به طور همزمان در شیراز و کرمان برگزار می کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۲۱:۳۰

حافظ پرورش را مقدم به آموزش می داند
استاندار فارس با اشاره به اینکه جهان مطلوب حافظ، جهان رندان و دنیای رندانه ایست که اگر محقق شود، هر آزاده ای در آن به کام می نشیند، گفت: حافظ پرورش را مقدم به آموزش می داند و آثار او تربیتی است.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۰:۲۲

یادروز حافظ فرصتی مغتنم برای بهره از اندیشه های این شاعر است
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه یادروز حافظ فرصت مغتمنی است که از اندیشه های ژرف حافظ شیرازی بهره برد، گفت: اشعار حافظ شیرازی چون از دل بر می آید لاجرم بر دل می نشیند.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۰:۱۶

شعر حافظ به سلامت معنوی و اجتماعی، کمک می کند
امام جمعه شیراز گفت: اگر حافظ امروز در جامعه بشری بیشتر معرفی شود چرا که سخن و غزلیات نقض وی به سلامت اجتماعی و معنوی بشر کمک می کند.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۰:۰۵

مراسم بزرگداشت یادروز حافظ در شیراز آغاز شد
مراسم بزرگداشت خواجه شمس الدین محمد، حافظ شیرازی، امشب (۱۹ مهر) همزمان با شب یادروز حافظ شیرازی در جوار آرامگاه این شاعر بلندآوازه آغاز شد.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۹:۲۷

شیراز میزبان گردهمایی بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی می شود/ گرانی دلار، مانع حضور برخی مهمانان خارجی
دبیر اجرایی گردهمایی بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی با اشاره به اینکه استادان زیادی می توانستیم دعوت کنیم که گرانی دلار، مانع شد، گفت: این گردهمایی ۱۸ الی ۲۰ مهر با حضور اندیشمندان، حافظ شناسان و علاقمندان این شاعر نام آور در شیراز برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۵:۲۳

اعلام برنامه های بزرگداشت یادروز حافظ/ برخی مدیران در حد فرهنگ این شهر نیستند
رئیس مرکز حافظ شناسی ضمن تشریح برنامه های بزرگداشت یادروز حافظ، گفت: متاسفانه برخی مدیران امروز در حد و اندازه فرهنگ این شهر نیستند که میزبان حافظ است.

۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۵:۱۵

یک اتریشی رابط آشنایی بین گوته و حافظ
خبرگزاری شبستان: شاید تاکنون اسم یوزف فون هامر پورگشتال، به گوش ما نخورده باشد، او همان کسی است که باعث شد تا دیوان شرقی – غربی گوته به خاطر حافظ شیرازی نگاشته شود.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۰۸:۵۳

اشعار حافظ سرشار از اخلاص‌ ورزی و بندگی است
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس با اشاره به اینکه اشعار حافظ سرشار از انسان‌شناسی و دیوانش تصویر سرگذشت پرماجرای روح انسان ایرانی است، گفت: اشعار حافظ سرشار از اخلاص‌ورزی، بندگی مخلصانه، عاشقانه و وقت‌شناسی است که ریا را نکوهش می‌کند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۲۰:۲۸

ساختار بیانی حافظ با ساختار بیانی قرآن هماهنگ است
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ویژگی دیگر او دین داری و فهم دینی است و جامعه دینی ایران با وجه دینی او پیمانی عمیق دارد، انس او با قرآن و ساختار بیانی حافظ با ساختار بیانی قرآن هماهنگ است.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۲۰:۲۱

پیشرفت ۲۹ درصدی تالار مهر شیراز/ بودجه قرآنی به هیچ بخشی ارسال نشد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از پیشرفت فیزیکی ۲۹ درصدی تالار مرکزی شیراز خبر داد وگفت: بودجه قرآنی را به هیچ بخش دیگری اختصاص نداده ام.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۷

حافظ جدای از قرآن و معنویت نیست
خبرگزاری شبستان: دبیر ستاد برگزاری یادروز حافظ با بیان اینکه حافظ مردمی بوده و هست، گفت: حافظ جدای از قرآن و معنویت نیست.

۱۳۹۵/۷/۱۸ - ۲۳:۳۵

گزارش تصویری/ مراسم یادروز حافظ
خبرگزاری شبستان: مراسم یادروز حافظ با حضور مردم و مسئولین در جوار این شاعر بزرگ برگزار شد.

۱۳۹۵/۷/۸ - ۲۲:۲۳

حافظ از پیشگامان رنسانس ادبی جهان است
خبرگزاری شبستان: معاون رئیس جمهور بلندترین مضامین شعری حافظ مسالمت جویی، عشق، مثبت اندیشی و مبارزه با ریا کاری دانست که امروز به این مضامین نیازمندیم، گفت: از این رو حافظ را از پیشگامان رنسانس ادبی جهان می دانند.

۱۳۹۵/۷/۸ - ۲۱:۳۱

آزادی از نگاه مولوی در پیروی از غدیر است
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس گفت: مولوی هدف انبیا (علیهم السلام) را برقراری عدالت و آزادی را به پیروی از غدیر و آبادی را حاصل آزادی می داند.

۱۳۹۵/۷/۸ - ۲۱:۲۸

امروز بیش از هر زمان دیگری به عشق و عرفان حافظ و مولانا نیازمندیم
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: اکنون جهان ما در حال گذر از سنت به مدرنیته است ما به عنوان ایرانی دوستدار فرهنگ ایران، امروز بیش از هر زمان دیگری به عشق و عرفان حافظ و مولانا نیازمندیم.

۱۳۹۵/۷/۸ - ۲۰:۰۳

برنامه های یادروز حافظ از هشتم مهر آغاز می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه برنامه های یادروز حافظ شیرازی امسال با دهه محرم مقارن شده است، گفت: این برنامه ها از هشتم مهرماه آغاز می شود.

۱۳۹۵/۷/۱ - ۱۹:۳۲

فاز اول بزرگترین موزه کشور در جوار آرامگاه حافظ شیرازی افتتاح می شود
خبرگزاری شبستان: معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از افتتاح فاز اول بزرگترین موزه کشور در جوار آرامگاه حافظ شیرازی در سال آینده خبر داد و خواستار همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این طرح شد.

۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۲۳:۱۶

تاکید بر لزوم احیای طرح ملی توسعه آرامگاه حافظ شیرازی
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس با تاکید بر لزوم احیای طرح ملی توسعه آرامگاه حافظ شیرازی، گفت: باید با تدبیر بزرگان ادب و دولتمردان، آرامگاه حافظ شیرازی به بزرگترین مجموعه فرهنگی، ادبی و گردشگری در کشور تبدیل شود.

۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۲۲:۴۸

حافظ، مایه آبروی ادبیات ایران است/ برگزاری جشنواره سالانه یا ۲ سالانه بین المللی «شعر و ادب» در شیراز
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه حافظ، مایه آبروی ادبیات ایران است، گفت: امیدوارم که در آینده ای نزدیک، جشنواره سالانه یا ۲ سالانه بین المللی «شعر و ادب» در شیراز برگزار شود.

۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۲۲:۴۴