خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کودک آزاری
عملی نشدن وعده های مقابله با «کودک آزاری» در واتیکان
پاپ از پذیرش استعفای کاردینال فرانسوی امتناع کرد!
رهبر کاتولیک های جهان از پذیرش استعفای کاردینال فرانسوی که محکوم به پنهان کردن کودک آزاری یک کشیش در دوره اسقفی خود شده بود،امتناع کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۳:۰۴

خزانه دار سابق پاپ به جرم کودک آزاری روانه زندان شد
یکی از بلندپایه ترین مقامات کاتولیک که متهم به کودک آزاری بود به شش سال حبس محکوم شد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۶

مدیر مدرسه، پرونده کودک آزاری را رو کرد
مدیر بهزیستی شهرستان فاروج گفت: طی تماس تلفنی مدیر یکی از مدارس شهرستان فاروج با اورژانس اجتماعی، یک پرونده کودک آزاری رو شد.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۲:۳۲

ضربه ای دیگر به کلیسای کاتولیک
سومین مقام عالی رتبه واتیکان به جرم کودک آزاری محکوم شد
خزانه دار سابق واتیکان که زمانی از مشاوران نزدیک «پاپ فرانسیس»،رهبر کاتولیک های جهان بود از سوی هیئت منصفه در استرالیا به شش مورد کودک آزاری متهم شد.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۲:۵۸

نگرانی قربانی های «کودک آزاری» از عملی نشدن وعده های «پاپ»
قربانی های آزارهای جنسی و حامیان آنها ابراز یاس و ناامیدی عمیق کرده و گفته اند که پاپ فرانسیس صرفا وعده های قدیمی خود را تکرار کرده و پیشنهادهای جدیدی برای مقابله با این مسئله،اعلام نکرده است.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۱:۴۲

انتقاد تند پاپ از آزار جنسی کودکان
عوامل کودک آزاری در کلیسای واتیکان «ابزار شیطان» هستند
رهبر کاتولیک های جهان که زمانی درباره کودک آزاری اسقف ها سکوت کرده بود حالا پس از چندین بار شکستن سکوت خود در این زمینه در آخرین اظهاراتش تندترین انتقادات را متوجه یکی از کاردینال هایی که متهم به چندین دهه آزار جنسی کودکان شده است کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۴:۴۶

مونشهاوزن با وکالت در کشور دانمارک
نوع حاد این سندرم به نام «مونشهاوزن با وکالت» است که نوعی کودک آزاری است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۲:۱۹

کودکی به شکل نمادین به عنوان مدیر کل بهزیستی فارس، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد
مراسم نمادین حضور کودک در سمت مدیرکلی بهزیستی فارس امروز (۲۱ مهر) برگزار شد، در این مراسم علی رحمانیان؛ از کودکان شیرازی به جای سید مرتضی موسوی، مدیرکل بهزیستی استان نشست و به سئوالات خبرنگار پاسخ داد.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۰:۱۰

اطلس آسیب‌های اجتماعی گیلان تدوین شود
مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است اظهار کرد: اطلس آسیب‌های اجتماعی گیلان تدوین شود.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲:۰۷

در سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان؛
چهار آسیب اجتماعی در حوزه کودک موضوع تئاتر کارگردان سنندجی شد
کارگردان نمایش «چراغ های شهر را خاموش نکنید» از سنندج، چهار آسیب اجتماعی در حوزه کودکان را موضوع تئاتر خیابانی خود قرار داد و از نگاه هنر نمایش به این موضوع پرداخت.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۰:۰۳

در سال گذشته؛
۱۱۸۶ مجوز سقط درمانی در استان صادر شده است/ کاهش ۱۰ درصدی کودک آزاری
خبرگزاری شبستان:مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سال گذشته با ۱۲۰ مورد کودک آزاری کاهش ۱۰ درصدی را داشته ایم، افزود:۱۱۸۶ مجوز سقط درمانی در سال ۹۶ در خراسان رضوی صادر شده است.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۴۴

جزییات معاینات پزشکی دانش آموزان آزار دیده مدرسه غرب تهران
خبرگزاری شبستان:در ماجرای آزار و اذیت چند دانش‌آموز در مدرسه‌ای در غرب تهران، ۷ نفر از آنها به پزشکی قانونی معرفی شدند و به دلیل اینکه هیچ‌کدام از آنها ادعای تجاوز نداشتند، معاینات فیزیکی انجام نشد.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۴:۲۲

خانواده ها روحیه محافظه کاری را از فرزندان خود دور کنند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه تکاب گفت: خانواده ها روحیه ترس و محافظه کاری دور کنند ولی حجاب ها و حریم ها را نشکنند.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۳:۵۰

مولاوردی اعلام کرد:
مقابله با کودک آزاری نیاز به آموزش دارد
خبرگزاری شبستان: دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تصویب لایحه حمایت از حقوق کودک در کاهش کودک آزاری را موثر دانست و تاکید کرد: البته کودک آزاری فقط با قانون از میان نمی رود و نیاز به آموزش دارد.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۳:۱۰

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
آموزش‌ و پرورش در بالاترین سطح ماجرای آزار و اذیت دانش آموزان تهرانی را پیگیری می‌کند
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در مورد ماجرای آزار و اذیت دانش‌آموزان یکی از مدارس شهر تهران گفت: وزارت آموزش‌وپرورش در بالاترین سطح و با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، قضایی و حقوقی اقداماتش را آغاز کند.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۵:۰۲

برخورد با افراد خاطی در مرکز سرای مهربانی اتیسم رشت
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به برخورد با افراد خاطی در مرکز سرای مهربانی اتیسم رشت اظهار کرد: این واقعه مربوط به سال گذشته است.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۶:۳۱

وزیر دادگستری:
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ۲۸ استان به طور رسمی اجرایی شده است
خبرگزاری شبستان: وزیر دادگستری گفت:منادیان حقوق بشر ابتدایی‌ترین حقوق انسانی کودکان را در عرصه‌های جنگ و جنایت‌های تروریستی نادیده می‌گیرند.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۱:۱۵

فرماندار بندر آستارا؛
نقش مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی مهم است
خبرگزاری شبستان: فرماندار بندر آستارا با بیان اینکه نقش مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی مهم است، گفت: اگر بخواهیم جامعه‌ای در مسیر تحقق آرمان‌های انسانی داشته باشیم باید همه مسئولیت اجتماعی را بپذیریم.

۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۰:۱۸

میزگردی با محوریت کودک آزاری/خشونت علیه کودکان زائیده فقر فرهنگی و اقتصادی
خبرگزاری شبستان: «کودک آزاری» مربوط به طبقه خاصی نمی شود و هر گونه کوتاهی از سوی والدین و مراقبان کودک که منجر به آسیب فیزیکی، جسمی و روحی به کودک شود، کودک آزاری محسوب می شود.

۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۵:۲۳

مراکز پیشگیری از کودک آزاری در گیلان توسعه می یابد
خبرگزاری شبستان: معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به همت مسئولان سلامت استان مراکز پیشگیری از کودک آزاری در گیلان توسعه می یابد.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۱:۴۸