خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

الأحد ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠

Sunday, February 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کودک آزاری
مونشهاوزن با وکالت در کشور دانمارک
نوع حاد این سندرم به نام «مونشهاوزن با وکالت» است که نوعی کودک آزاری است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۲:۱۹

کودکی به شکل نمادین به عنوان مدیر کل بهزیستی فارس، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد
مراسم نمادین حضور کودک در سمت مدیرکلی بهزیستی فارس امروز (۲۱ مهر) برگزار شد، در این مراسم علی رحمانیان؛ از کودکان شیرازی به جای سید مرتضی موسوی، مدیرکل بهزیستی استان نشست و به سئوالات خبرنگار پاسخ داد.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۰:۱۰

اطلس آسیب‌های اجتماعی گیلان تدوین شود
مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است اظهار کرد: اطلس آسیب‌های اجتماعی گیلان تدوین شود.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲:۰۷

در سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان؛
چهار آسیب اجتماعی در حوزه کودک موضوع تئاتر کارگردان سنندجی شد
کارگردان نمایش «چراغ های شهر را خاموش نکنید» از سنندج، چهار آسیب اجتماعی در حوزه کودکان را موضوع تئاتر خیابانی خود قرار داد و از نگاه هنر نمایش به این موضوع پرداخت.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۰:۰۳

در سال گذشته؛
۱۱۸۶ مجوز سقط درمانی در استان صادر شده است/ کاهش ۱۰ درصدی کودک آزاری
خبرگزاری شبستان:مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سال گذشته با ۱۲۰ مورد کودک آزاری کاهش ۱۰ درصدی را داشته ایم، افزود:۱۱۸۶ مجوز سقط درمانی در سال ۹۶ در خراسان رضوی صادر شده است.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۴۴

جزییات معاینات پزشکی دانش آموزان آزار دیده مدرسه غرب تهران
خبرگزاری شبستان:در ماجرای آزار و اذیت چند دانش‌آموز در مدرسه‌ای در غرب تهران، ۷ نفر از آنها به پزشکی قانونی معرفی شدند و به دلیل اینکه هیچ‌کدام از آنها ادعای تجاوز نداشتند، معاینات فیزیکی انجام نشد.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۴:۲۲

خانواده ها روحیه محافظه کاری را از فرزندان خود دور کنند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه تکاب گفت: خانواده ها روحیه ترس و محافظه کاری دور کنند ولی حجاب ها و حریم ها را نشکنند.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۳:۵۰

مولاوردی اعلام کرد:
مقابله با کودک آزاری نیاز به آموزش دارد
خبرگزاری شبستان: دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تصویب لایحه حمایت از حقوق کودک در کاهش کودک آزاری را موثر دانست و تاکید کرد: البته کودک آزاری فقط با قانون از میان نمی رود و نیاز به آموزش دارد.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۳:۱۰

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
آموزش‌ و پرورش در بالاترین سطح ماجرای آزار و اذیت دانش آموزان تهرانی را پیگیری می‌کند
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در مورد ماجرای آزار و اذیت دانش‌آموزان یکی از مدارس شهر تهران گفت: وزارت آموزش‌وپرورش در بالاترین سطح و با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، قضایی و حقوقی اقداماتش را آغاز کند.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۵:۰۲

برخورد با افراد خاطی در مرکز سرای مهربانی اتیسم رشت
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به برخورد با افراد خاطی در مرکز سرای مهربانی اتیسم رشت اظهار کرد: این واقعه مربوط به سال گذشته است.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۶:۳۱

وزیر دادگستری:
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ۲۸ استان به طور رسمی اجرایی شده است
خبرگزاری شبستان: وزیر دادگستری گفت:منادیان حقوق بشر ابتدایی‌ترین حقوق انسانی کودکان را در عرصه‌های جنگ و جنایت‌های تروریستی نادیده می‌گیرند.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۱:۱۵

فرماندار بندر آستارا؛
نقش مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی مهم است
خبرگزاری شبستان: فرماندار بندر آستارا با بیان اینکه نقش مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی مهم است، گفت: اگر بخواهیم جامعه‌ای در مسیر تحقق آرمان‌های انسانی داشته باشیم باید همه مسئولیت اجتماعی را بپذیریم.

۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۰:۱۸

میزگردی با محوریت کودک آزاری/خشونت علیه کودکان زائیده فقر فرهنگی و اقتصادی
خبرگزاری شبستان: «کودک آزاری» مربوط به طبقه خاصی نمی شود و هر گونه کوتاهی از سوی والدین و مراقبان کودک که منجر به آسیب فیزیکی، جسمی و روحی به کودک شود، کودک آزاری محسوب می شود.

۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۵:۲۳

مراکز پیشگیری از کودک آزاری در گیلان توسعه می یابد
خبرگزاری شبستان: معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به همت مسئولان سلامت استان مراکز پیشگیری از کودک آزاری در گیلان توسعه می یابد.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۱:۴۸

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی:
وجود ۲۲ خانه امن در کشور/ راه اندازی ۱۴۰ اورژانس اجتماعی در کشور
خبرگزاری شبستان: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: ۲۲ خانه امن در استان‌های مختلف کشور فعالیت می کنند که از این تعداد هفت خانه دولتی و ۱۵ مورد غیردولتی هستند.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۶:۴۸

کودک‌آزاری در حاشیه شهرها بسیار گسترده است
خبرگزاری شبستان:مدیر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه: به دلیل کمبود امکانات و سیستم های حمایتی و فقر امکان آسیب دیدن کودکانی که در حاشیه شهرها زندگی می کنند بسیار گسترده است.

۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱۱:۵۶

عدم رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان از سال ۹۰ در مجلس
خبرگزاری شبستان:طیبه سیاوشی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: روند بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان که از سال ۹۰ در کمیسیون لوایح دولت به مجلس رسید متاسفانه به دلیل روند بروکراتیکی که در مجلس شاهد آن هستیم به این لایحه رسیدگی نشده است.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۱:۲۱

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان از سال ۸۵ در مجلس خاک می‌خورد
خبرگزاری شبستان:موسوی چلک از تدوین لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که از سال ۱۳۹۵ تدوین شده، گفت: حدود ۱۲ سال است که این لایحه در مجلس خاک می خورد.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۱:۱۱

طبق برآورد رییس آمار زندان‌ها ۵۰ درصد از زندانیان پس از آزادی به زندان برمی‌گردند
خبرگزاری شبستان: مدیر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: ۴۶ تا ۵۰ درصد زندانیان طبق آمار سازمان زندان‌ها پس از آزادی به زندان بازمی‌گردند.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۰:۵۱

لینک نظر شما فرصتی است برای آشنایی با نظرات مخاطبان شبستان؛
تحلیل شما درباره ریشه های کودک آزاری و قتل آتنا، بنیتا، پریا و ... چیست؟
خبرگزاری شبستان: نظراتی که حاوی توهین، بی توجهی به اخلاق، حدود اسلامی، حقوق شهروندی و موازین علمی باشد، منتشر نمی شود.

۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۲:۴۳