خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠

Monday, March 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرهنگ وقف
نشست خبری دهه وقف
نشست خبری دهه وقف صبح امروز با حضور حجت الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۴:۱۷

سنت وقف نسخه‌ای برای بهبود فضای کسب و کار
خبرگزاری شبستان: استاندار گیلان اعلام کرد: نهاد و سنت وقف نسخه‌ای برای صیانت از اراضی ملی، جلوگیری از زمین خواری و بهبود فضای کسب و کار است.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۱:۵۸

احیای ۳۰ هکتار اراضی موقوفات در سه شهرستان گیلان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: ۳۰ هکتار اراضی موقوفات به ارزش ۸۰ میلیارد تومان در گیلان احیا شده است.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۱:۱۶

حفظ موقوفات مانند احداث آن مهم است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه جامع رشت اعلام کرد: همانگونه که احداث موقوفات مهم است حفظ موقوفات هم مهم است.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۱:۱۵

امام جمعه طبس:
طبس در حوزه بهداشت و درمان نیازمند وقف های جدید است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه طبس با اشاره به اینکه طبس در حوزه بهداشت و درمان وقفیات اندکی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: همچنین حوزه های علمیه برای مستقل بودن از نهادها نیازمند کمک های واقفین هستند.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۳:۱۸

امام جمعه مود:
وقف صدقه ای جاریه/ وقف موجب تقویت نوع دوستی در جامعه می شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه مود با بیان اینکه وقف سبب افزایش نوع دوستی در جامعه می شود، گفت: شهرستان مود نیازمند وقف های جدید در خصوص کارآفرینی و اشتغال، تحصیل و ازدواج جوانان است.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۰:۱۲

۱۷۶ عنوان برنامه هفته وقف در گیلان اجرا می‌شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: ۱۷۶ عنوان برنامه در هفته وقف در گیلان اجرا می‌شود.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۹:۴۲

کارکنان اوقاف امانت داران امانات الهی هستند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گیلان اعلام کرد: مردم بهترین دارایی خود را به خدا هدیه می‌دهند و کارکنان اوقاف امانت داران امانات الهی هستند.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۶:۰۱

نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس:
وقف های جدید به سمت کارآفرینی و اشتغال جوانان هدایت شوند
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس با بیان اینکه «وقف» فرهنگی غنی در منطقه خراسان جنوبی است، گفت: وقف های جدید مورد نیاز شهرستان های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان شامل کارآفرینی و اشتغال برای جوانان است.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۴:۲۱

امام جمعه فردوس:
لزوم وقف برای خوابگاه های دانشجویی/ مشکلات اقتصادی جامعه با وقف برطرف می شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه فردوس با بیان اینکه اداره اوقاف به وقف های جدید توجه کند، گفت: وقف به حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه اسلامی می تواند کمک کند و باید اعتماد مردم را نسبت به موضوع وقف جلب کرد.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۹:۳۶

امام جمعه بجنورد:
تجملات و تشریفات با زهد سازگاری ندارد/ ضرورت ایجاد موقوفات متناسب با نیاز جامعه
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بجنورد با بیان اینکه اسلام، چشم و هم چشمی در مسائل مادی و در مجالس، عروسی ها و جلسات را نمی پذیرد، گفت: تجملات و تشریفات با زهد سازگاری ندارد.

۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۵:۴۷

ترويج فرهنگ وقف بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف می‌کند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه رودسر اعلام کرد: ترويج فرهنگ وقف بسیاری از مشکلات اجتماعی، سياسی و اقتصادی جامعه را برطرف می‌کند.

۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۵:۲۶

صیانت از موقوفات حمايت از دين و اهل بيت است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم رشت در مجلس با اعلام آمادگی نمایندگان مجلس برای حمایت از سازمان اوقاف، گفت: صیانت از موقوفات و بقاع متبرکه حمايت از دين و اهل بيت است.

۱۳۹۶/۷/۲ - ۰۸:۰۷

اوقاف با تمام توان در ميدان جنگ فرهنگی با دشمن حضور دارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: اوقاف با تمام توان در ميدان جنگ فرهنگی با دشمن حضور دارد.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۲۲:۰۲

بهره مندی از ظرفیت اقشار مختلف مردم برای توسعه سنت وقف در جامعه
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اهمیت سنت وقف گفت: می توان از ظرفیت اقشار و گروه های مختلف برای توسعه و ترویج وقف در جامعه بهره مند شد.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۰۸:۳۴

نیات وقف طبق نیاز روز جهت دهی شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل دادگستری گیلان با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ وقف در جامعه گفت: باید نیات واقفان طبق نیاز روز جهت دهی شود.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۰۸:۰۸

تبلیغ وقف از دست اندازی به موقوفات جلوگیری می‌کند
خبرگزاری شبستان: رئيس مجمع نمايندگان استان گيلان اعلام کرد: تبلیغ سنت وقف و اطلاع رسانی در این حوزه از دست اندازی به موقفات جلوگیری می‌کند.

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۲۲:۴۵

سهم اندک حوزه های علمیه خراسان شمالی از وقف
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به سهم اندک حوزه‌های علمیه از وقف، گفت: افزون بر ۷۰ درصد از موقوفات خراسان شمالی مربوط به امام حسین(ع) و عزاداری‌های سیدالشهدا است.

۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۳:۰۱

بهره مندی دانش آموزان بی بضاعت از بسته مهر تحصیلی
خبرگزاری شبستان: همایش مهر تحصیلی ویژه دانش آموزان مستعد و بی بضاعت راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش با هدف تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان بی‌بضاعت برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۳:۲۳

تعیین تکلیف اراضی ۱۴ روستا موقوفه در استان همدان
خبرگزاری شبستان: كارشناس هماهنگی و پیگیری اداره کل اوقاف استان همدان، از تعیین تکلیف اراضی ۱۴ روستا موقوفه در استان همدان خبرداد و گفت: همچنین ۱۷ هزار هکتار از اراضی موقوفه سطح استان نیز تعیین تکلیف شدند.

۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۲:۵۶