خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

الأحد ١٧ رجب ١٤٤٠

Sunday, March 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرهنگ وقف
در ۶ ماهه اول سال جاری؛
۱۶ وقف جدید در تربت حیدریه ثبت شده است/ وقف صدقه جاری
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه با بیان اینکه وقف صدقه جاری است، گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری در این شهرستان ۱۶ مورد وقف جدید به ثبت رسیده است.

۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۰:۴۹

« وقف و تأثیر آن در پیشرفت علم» موضوع انشاء به مناسبت هفته وقف
کارشناس وقف نوین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز از برپایی مسابقه انشاء نویسی با محوریت وقف خبر داد و گفت: علاقمندان می توانند در خصوص وقف و تاثیر آن در پیشرفت علم انشاء بنویسند و جایزه دریافت کنند.

۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۷:۰۷

وقف یادگار امیرالمومنین (ع)؛ ترویج فرهنگ وقف نوین در عصر کنونی
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان البرز از وقف به عنوان عصاره خوبی ها یاد کرد و گفت: وقف یادگار امیرالمومنین (ع) است و امروز متناسب با بودجه مردم وقف نوین رونق گرفته است.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۰:۳۰

رییس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار:
روضه و تعزیه خوانی بیشترین نیت واقفان خوانساری
رییس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار با بیان اینکه در این شهرستان ۷۴ نوع نیت واقفان وجود دارد، گفت: بیشترین نیات ثبت شده در خوانسار مربوط به وقف در امور روضه خوانی و تعزیه خوانی امام حسین(ع) است.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۰۹:۳۱

شفاف‌سازی در اجرای نیت موقوفات موجب ترویج فرهنگ وقف می‌شود
سرپرست استانداری مازندران با بیان اینکه شفاف سازی در اجرای نیت موقوفات و بیان عملکرد اوقاف به مردم موجب ترویج فرهنگ وقف می شود، گفت: باید از ظرفیت های فضای مجازی در ترویج فرهنگ وقف استفاده کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۲:۰۲

اجرای نهضت حقوق‌آموزی دربقاع شاخص گیلان/ وقف خدمات‌دهی براساس نیاز روز است
​مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه آگاهی و داشتن اطلاعات حقوقی برای همه ضرورت دارد گفت: ویژگی مهم وقف خدمات دهی به مردم براساس نیاز روز است.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۴:۲۲

قدیمی‌ترین موقوفه شهرضا سند دار شد
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های شهرضا و دهاقان با بیان اینکه سند موقوفه شیخ شاه نظر به ارزش ۲۶۴ میلیارد ریال برای آستان امامزاده شاهرضا(ع) اخذ شده است به قدمت ۴۰۰ ساله این موقوفه با کاربری های تجاری، مسکونی، اداری و خدماتی اشاره کرد.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۳:۳۷

وقف؛ سرمایه گذاری در بانک الهی
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: سنت حسنه وقف، صدقه جاریه و باقیات و صالحاتی است که به واسطه آن دسترنج و ماحصل کار کرد یک انسان شریف در بانک الهی ثبت می شود.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۰۷:۵۵

وقف؛ بهترین راه ماندگاری مال/ ثبت سالیانه ۳ هزار وقف جدید در کشور
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان، وقف را بهترین راه ماندگاری مال انسان ها دانست و گفت: به برکت همراهی علما، ائمه جمعه، جماعات و اصحاب رسانه و هوشیاری ملت و ظرفیت‌های موجود هر سال قریب ۳ هزار وقف جدید در کشور ثبت می شود.

۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۴:۱۰

اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان عواید موقوفات در بیمارستان امیرالمومین شهر قیدار
رئیس بیمارستان امیرالمومنین شهر قیدار با اشاره به کمک های اوقاف و امور خیریه به این بیمارستان گفت: از محل عواید موقوفات ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.

۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۱:۱۱

وقف زمینی برای احداث درمانگاه در شهر عنبران
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: حجت الاسلام مرادی امام جمعه شهر عنبران با وقف زمینی برای احداث درمانگاه به صف واقفین خیراندیش این شهر پیوست.

۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۳:۲۵

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:
پیاده سازی منویات رهبری در حوزه وقف باید دستور کار مدیران اوقاف باشد
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: پیاده سازی منویات رهبری در حوزه وقف از جمله مواردی است که باید از سوی مسئولان اوقاف مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۳:۱۳

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
وقف های امروزی باید متناسب با نیازهای ضروری مسلمانان باشد
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: بسیاری از فعالیت های امروزی باید با وقف احیا شود و جهت دادن به وقف بر اساس نیاز امروز اسلام و مسلمین وظیفه سازمان اوقاف و همه کسانی است که در این عرصه تلاش می کنند.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۲:۵۴

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف در گفتگو با شبستان:
تغییر در سطح مدیران اوقاف به دلیل ضعف مدیریت نیست/ سن وقف در کشور بالا رفته است
عسکری در مورد شائبه ضعف مدیریتی در اوقاف گفت: این تغییرات بر اساس ضعف مدیریتی صورت نگرفته است و تنها برخی از مدیران جایگاه مدیریتی آنها تغییر پیدا کرده است که این بدان معناست که مدیران در جایگاهی که حضور دارند می توانند به انتقال تجربه بپردازند.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۰۹:۳۲

کنگره عالم واقف اصفهانی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: کنگره عالم واقف اصفهانی، آیت الله سید کمال فقیه ایمانی به عنوان نخستین کنگره تجلیل از شخصیت واقف در استان برگزار خواهد شد.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۵۱

اعزام ۶۷ مبلغ به امامزادگان مجری طرح ضیافت الهی در مازندران
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران از اعزام ۶۷ مبلغ به امامزادگان و بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی در ماه مبارک سال جاری تاکنون در این استان خبر داد و داشتن روحیه استکبارستیزی را از مهم ترین مولفه های مبلغین دانست.

۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۰۹:۳۳

وقف يك هديه دائمی برای خدمات عمومی است
خبرگزاری شبستان: رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان با بیان اینکه قرآن کریم وقف را به صورت یک مفهوم دینی نهادینه کرده گفت: وقف يك هديه دائمي براي خدمات عمومي است.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۸:۵۷

برنامه فرهنگی نوروزی اوقاف گیلان، مردم را بیشتر با وقف آشنا کرد
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: برنامه های فرهنگی نوروزی اداره اوقاف و امور خیریه گیلان مردم را با نهاد وقف بیشتر ‌آشنا کرد.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۰۸:۴۶

وقف، همبستگی و اتحاد آحاد مردم را درپی دارد
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی وقف را موجب همبستگی در جامعه خواند و گفت: سازمان اوقاف حقوق وقف را که حقوقی مردمی است، پیگیری جدی‌تری کند.

۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۰۸:۳۱

نخستین وقف سال ۹۷ در خراسان جنوبی به ثبت رسید
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره اوقاف شهرستان فردوس گفت: نخستین وقف سال ۹۷ به نام واقف خیراندیش خانواده شهید حسین دلخواه به ثبت رسید.

۱۳۹۷/۱/۹ - ۰۹:۱۶