خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرهنگ وقف
رییس اداره کل اوقاف استان تهران:
توسعه وقف علمی کشور وظیفه شرعی و انسانی است
خبرگزاری شبستان: رییس اداره کل اوقاف استان تهران با تاکید به اینکه توسعه وقف علمی کشور وظیفه‌ای شرعی و انسانی به شمار می‌رود، گفت: ما باید تلاش کنیم در زمینه وقف‌های علمی و پژوهشی گام‌های بلندی برداریم.

۱۳۹۵/۷/۱۱ - ۱۰:۲۳

اجرای طرح مهر تحصیلی از برکات موقوفات است
خبرگزاری شبستان:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران گفت: اجرای طرح مهر تحصیلی از برکات موقوفات است و همه باید قدردان وقف باشیم.

۱۳۹۵/۷/۱ - ۱۶:۳۶

عملکرد وقف برای مردم بیان شود/وقف‌نامه‌ها به صورت مستند در اخیار مردم قرار گیرد
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم شهرستان های قائم شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد وقف باید برای مردم بیان شود که همین مسئله موجب ترویج فرهنگ وقف می شود،

۱۳۹۵/۶/۱۷ - ۱۸:۴۱

پروژه‌های عمرانی شاخص بقاع متبرکه مازندران ملی دیده شود
خبرگزاری شبستان:مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه خواستار حمایت نمایندگان مجلس از لایحه اصلاح قانون تشکیلات سازمان اوقاف هستیم، اضافه کرد: پروژه های عمرانی شاخص بقاع متبرکه مازندران در مجموعه پروژه های ملی دیده شود.

۱۳۹۵/۶/۱۷ - ۱۸:۳۰

معاون سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری:
۴۵۰ هزار هکتار به عنوان موقوفه ثبت شده است
خبرگزاری شبستان: معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری گفت: ۴۵۰ هزار هکتار هم به عنوان موقوفه ثبت شده است.

۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۹:۳۳

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:
تاکنون اسناد مالکیت زیادی را برای موقوفات صادر کردیم
خبرگزاری شبستان: معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: هر سالانه با سازمان اوقاف همکاری همه جانبه‌ای داریم که اسناد مالکیت زیادی را برای موقوفات صادر کردیم.

۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۶:۱۶

معاون اوقافی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه:
همایش صیانت از وقف طی روزهای ۱۰ و ۱۱ شهریور در مشهد برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: معاون اوقافی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همایش صیانت از وقف طی روزهای ۱۰ و ۱۱ شهریور در مشهد برگزار می‌شود.

۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۶:۱۴

نشست خبری همایش صیانت از وقف
نشست خبری همایش صیانت از وقف صبح امروز در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۵:۱۷

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:
مسئولان مانند شهید رجایی خدمت به مردم را در عمل ثابت کنند
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: شهیدان باهنر و رجایی ساده‌زیستی، احساس مسئولیت نسبت به مردم را در عمل به نمایش گذاشتند امید که ما نیز همچون آنان به وظیفه خود عمل کنیم.

۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۳:۴۹

۳ وقف جدید در نکا ثبت شد
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نکا گفت: سه وقف جدید در شهرستان نکا با نیت های مختلف و به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون ریال ثبت شد.

۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۳:۵۲

ثمره و نتايج وقف براي مردم اطلاع‌‎رساني شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شهرستان گلوگاه با تاکید بر اینکه ثمره و نتايج وقف براي مردم اطلاع رساني شود، گفت: عدم آگاهي مردم نسبت به احكام وقف از مهمترين دلايل عدم پرداخت حقوق موقوفات است.

۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۲:۰۴

خواستار حمایت نمایندگان مجلس از لایحه اصلاح قانون اختیارات سازمان اوقاف هستیم
خبرگزاری شبستان:مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت از لایحه اصلاح قانون تشکیلات اختیارات سازمان اوقاف شد.

۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۲:۲۵

باید از موقوفات حمایت کرد/ وقف پشتوانه فرهنگی کشور است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلسوزان دین و اسلام همیشه نسبت به وضعیت موقوفات نگرانی داشتند و از وقف حمایت کردند، افزود: باید از وقف و موقوفات حمایت کرد و موقوفات یک مسئله شرعی و حقوقی است.

۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۲:۲۲

وقف باید در جامعه پایدار باشد / امامزادگان مرواریدهای گرانبهای فرهنگی هستند
خبرگزاری شبستان: عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امامزادگان را مرواریدهای گرانبهای فرهنگی دانست و گفت: امامزادگان راهنمای خوبی برای مردم هستند و باید از ظرفیت های فرهنگی آنها استفاده کرد.

۱۳۹۵/۵/۱۶ - ۱۰:۲۰

لزوم مردمی شدن ترویج و احیای فرهنگ وقف / وجود ۳۱۰ موقوفه در گلوگاه
خبرگزاری شبستان:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه بر لزوم مردمی شدن ترویج و احیای فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: انجمن یاوران وقف به عنوان یک نهاد مردمی می تواند در ترویج و تبیین فرهنگ وقف با اوقاف مشارکت داشته باشد.

۱۳۹۵/۵/۱۴ - ۱۳:۱۴

بهره گیری از درآمد موقوفات در راستای خدمات رسانی به افراد محروم جامعه
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش اولویت کاری ماست و از سوی دیگر با تکیه بر فرهنگ وقف می توان در راستای رفع بیکاری اقدام کرد.

۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۹:۵۰

ضرورت احیای موقوفات در جامعه با جلب مشارکت مردم/امکان رفع معضل بیکاری با درآمد حاصل از موقوفات
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، گفت: وقف از جمله سرمایه های عمومی است که عده ای از گذشته های دور تاکنون با بخشش ثروت خود با نیت های مختلف این سنت حسنه را در جامعه ترویج داده اند.

۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۸:۲۶

۳ هزار متر زمین در ایزدشهر نور وقف احداث مسجد شد
خبرگزاری شبستان:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور گفت: ۳ هزار متر زمین در ایزد شهر نور وقف احداث مسجد و آرامگاه شد.

۱۳۹۵/۵/۱۰ - ۱۳:۲۵

انجمن یاوران وقف در مازندران تشکیل شد
خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: انجمن یاوران وقف با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در شهرستان های استان با حضور پزشکان، روحانیون، اساتید حوزه و دانشگاه تشکیل شد.

۱۳۹۵/۵/۷ - ۱۴:۳۴

از ابتدای سال تاکنون؛
ثبت ۲۲ وقف جدید در خراسان شمالی
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: طی چهار ماه گذشته ۲۲ وقف جدید متناسب با نیاز جامعه در شهرستان های این استان به ثبت رسیده است.

۱۳۹۵/۵/۷ - ۱۰:۲۲