خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرهنگ وقف
اجرای طرح مهر تندرستی با هدف کمک به بیماران نیازمند
خبرگزاری شبستان:مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: طرح مهر تندرستی با هدف کمک به بیماران نیازمند و دستگیری از خانواده های آنها اجرا می شود.

۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۱۵:۴۵

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
روحانیون و طلاب مروج فرهنگ وقف در میان مردم باشند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: روحانیون و طلبه ها باید مروج فرهنگ وقف در میان مردم باشند و با بیان تاثیرات سازنده آن در جامعه دیگران را نیز به انجام این امر تشویق کنند.

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۴

همه واقف باشیم/ وقف مشارکتی، بایدها و نبایدها
خبرگزاری شبستان: وقف مشارکتی به سیستمی در ایجاد موقوفه گفته می‌شود که در آن تعداد زیادی واقف، بر موضوعی واحد، با یک وقفنامه مشترک، وقف می‌کنند.

۱۳۹۴/۱۱/۶ - ۱۱:۲۰

صدور ۵۰۰۰ مفاصا حساب با هدف ساماندهی مالیات موقوفات در سمنان
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره تحقیق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: از ابتدای سال ۹۴ تعداد پنج هزار و یکصد و ۱۵ مفاصا حساب برای موقوفات و بقاع متبرکه استان صادر شده است.

۱۳۹۴/۱۱/۵ - ۰۷:۳۹

چهارمین همایش وقف و حوزه‌های علمیه
چهارمین همایش وقف و حوزه‌های علمیه با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مدرسه علمیه دارالشفاء قم برگزار شد و در پایان مراسم از چند تن از واقفین تقدیر به عمل آمد .

۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۴

مراسم كلنگ زني احداث بيمارستان سوانح سوختگي موقوفه عميدي نوري برگزار شد
خبرگزاری شبستان :مراسم كلنگ زني احداث بيمارستان سوانح سوختگي موقوفه عميدي نوري امروز يكشنبه ۲۰ دیماه برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۳

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
مساله سلامت نیاز به کمک مردم و خیرین دارد
خبرگزاری شبستان: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: مساله سلامت نیاز به کمک مردم، خیرین دارد، امید که این همکاری‌ها استمرار پیدا کند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۱۲:۴۲

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه:
از برکات وقف، درمان بیماران است
خبرگزاری شبستان: رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: از برکات وقف موضوع درمان بیماران است که واقفان بیش از معالجه و درمان به پیشگیری آن توجه دارند که اشخاص مبتلا نشوند و نیاز به درمان باشد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۹

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول‌الله:
طلاب و روحانیون مردم را با وقف این سنت حسنه بیشتر آشنا کنند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول‌الله، گفت: حوزه‌های علمیه و روحانیون در فصول تبلیغی مانند ماه محرم و رمضان در منبرهای خود وقف را ترویج کرده و مردم را با این سنت حسنه بیش از بیش آشنا کنند.

۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۱۰:۴۶

علما و روحانیون در صدر واقفین هستند
خبرگزاری شبستان:مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی گفت:علما و روحانیون در صدر واقفین هستند.

۱۳۹۴/۱۰/۹ - ۱۱:۳۸

استاد حوزه و دانشگاه:
سازندگی و پویایی فرهنگ وقف از نمادهای تضمین اقتصاد در اسلام است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: مساله وقف اثر وضعی خود را در هماهنگ‌سازی مالی و اقتصادی مسلمانان دارد به شرطی که این فرهنگ برای مردم نهادینه شود و آموزه‌های آن از طریق کارشناسان به دست مردم رسانده شود.

۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۱:۵۸

در نشست مشترک روسای اوقاف ایران و بوسنی عنوان شد؛
وقف و امور خیریه قدمتی به طول تاریخ کشور اسلامی ایران دارد
خبرگزاری شبستان: نشست و دیدار مشترک حجت‌الاسلام محمدی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با سنائید زائیمویچ رییس اوقاف بوسنی و هرزگوین، عصر ۶  دی ماه در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۱۷:۴۲

رییس اداره اوقاف شمیرانات تهران:
۳ هزار نفر از مدارس شمیران بالغ بر ده جزء قرآن را حفظ کردند
خبرگزاری شبستان: رییس اداره اوقاف شمیرانات تهران، گفت: با دادن اداره کلاس های قرآنی به طلاب حدود ۳ هزار نفر از مدارس سطح شمیران بالغ بر ده جزء قرآن را حفظ کردند که ما افرادی را هم که ۳ جزء حفظ کرده باشند را در دایره حافظان قرآن کریم قرار می‌دهیم.

۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۰۹:۵۰

مسئول فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف شمیرانات:
وقف کاری جهادی است که رسانه‌ها باید آن را تبلیغ کنند
خبرگزاری شبستان: مسئول فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف شمیرانات گفت: وقف یک کار جهادی است که ما باید آن را با توجه به نیازهای روز هدفمند کنیم در این زمینه رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما باید به مردم اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشند.

۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۰۹:۴۹

قرائتی:
وقف مصداق کلمه شجره طیبه، برکت مال، خروج از خودمحوری و ورود به جامعه محوری است
خبرگزاری شبستان:مفسر قرآن کریم گفت: وقف مصداق کلمه شجره طیبه، برکت مال، خروج از خودمحوری و ورود به جامعه محوری، نجات از مال دوستی است کسانی که اینگونه باشند هنگام مرگ به راحتی جان داده و دچار افسوس نمی‌شوند.

۱۳۹۴/۱۰/۵ - ۱۷:۲۵

گزارش مشروح از برپایی نمایشگاه وقف در زیرگذر مترو ولی‌عصر
خبرگزاری شبستان:نمایشگاه وقف به مناسبت هفته وقف در زیرگذر مترو چهارراه ولی عضر برگزار شد

۱۳۹۴/۱۰/۳ - ۱۵:۱۱

استاندار خراسان جنوبی:
اقامه نماز نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد
خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان جنوبی با تاکید براینکه اگر ما نمازگزار واقعی باشیم باید به تکلیف خود در برابر دیگران به خوبی عمل کنیم، گفت: اقامه نماز، نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

۱۳۹۴/۱۰/۳ - ۱۲:۳۷

گزارش شبستان از ایثار یک زن/
وقف، تجلی ایثار و جانبازی/ از وقف فرزند تا وقف منزل
خبرگزاری شبستان: حاجیه خانم نبوی پس از ایثار و گذشت از جان فرزندش در راستای انجام فریضه ی جهاد و پاسبانی از خاک کشور، با وقف املاکش اجر مجاهدت هایش را تکمیل کرد.

۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۶:۵۳

رییس شورای شهر تهران:
موقوفات کشور ما تجلیگاه حس انسان‌دوستی واقفان است
خبرگزاری شبستان: رییس شورای شهر تهران، گفت: ما در کشور خود از گذشته موقوفات بیشماری داریم که نه تنها مسائل معنوی بلکه تجلیگاه حس انسان‌دوستی واقفان بوده است.

۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۰۸:۵۸

مدیرکل اوقاف و امور خیریه انتقاد کرد:
همکاری برای بزرگداشت مراسم آیت الله هادوی به صورت کشوری نشد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برای برگزاری بزرگداشت عالم واقف آیت‎الله شیخ محمدهادی هادوی به شکل کشوری اقدام شد اما همکاری کافی در این مورد نشد و به ناچار مراسم به صورت استانی برگزار شد.

۱۳۹۴/۹/۲۶ - ۱۴:۳۹