خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ١٤ صفر ١٤٤١

Monday, October 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه گناه
کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی تشریح کرد
فرزندان، تاوان گناهان والدین را می دهند!
حجت الاسلام جواد حیدری با تاکید بر عادل بودن خداوند گفت: تأثیر کارهای پدر و مادر بر فرزندان، یکی از آثار وضعی و تکوینی اعمال آن‌ها است و به‌هیچ‌وجه ظلم و ستمی از ناحیه خداوند بر کسی نخواهد شد.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۰۸:۳۴

امام جمعه یاسوج:
بی حجابی و روزه خواری در جامعه بیداد می کند/مسئولان نظارت کنند
آیت الله حسینی ضمن ابراز تاسف از روند رو به گسترش روزه خواری، اذعان داشت: بی حجابی و بدحجابی نیز در جامعه بیداد می کند.

۱۳۹۸/۳/۳ - ۱۸:۴۲

جرعه‌ای از زمزم رمضان//۱۴
تاثیر گناه دیگران بر قلب انسان/راه جلا دادن به آینه دل
حجت‌الاسلام بهاری با بیان اینکه بدون کمک خدا نمی‌توان از تله‌های شیطان رها شد، گفت: هر که می‌گوید ما را در قبر دیگران نمی‌گذارند، اشتباه می‌کند، قلب مومنان مثل مس است بر اثر گناه دیگران کدر می‌شود باید با با دعا به آن صیقل دهیم.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۱:۲۷

امام جمعه یاسوج:
همه نسبت به احکام الهی به ویژه نماز مسئولیت داریم
آیت الله حسینی با بیان اینکه همه ما نسبت به احکام الهی به ویژه نماز مسئولیت داریم، گفت: اگر نماز به درستی در جامعه اقامه و همه در راستای عملی کردن آن تلاش کنند، جامعه از آسیب ها مصون خواهد ماند.

۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۲۰:۳۳

امام جمعه یاسوج:
همه نسبت به احکام الهی به ویژه نماز مسئولیت داریم
آیت الله حسینی با بیان اینکه همه ما نسبت به احکام الهی به ویژه نماز مسئولیت داریم، گفت: اگر نماز به درستی در جامعه اقامه و همه در راستای عملی کردن آن تلاش کنند، جامعه از آسیب ها مصون خواهد ماند.

۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۲۰:۳۳

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در جلسه درس اخلاق
برای رفع بلاها بسیار به فقرا توجه کنید/ طهارت باطن، جوشش پاکی و ایمان به خدا سرمایه های دل انسان هستند
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: در آستانه ماه رجب بسیار به فقرا توجه و به یکدیگر رحم کنید تا خدا بلاها را از همه ما دفع کند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۷

آیت‌الله ری‌شهری:
زبان در استواری ایمان نقش بسیار زیادی دارد
آیت‌الله ری‌شهری گفت: زبان در استواری ایمان نقش بسیار زیادی دارد؛ انسان نمی‌تواند از گناهان اجتناب کند مگر اینکه زبان خود را نگه دارد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۸:۵۱

امام جمعه موقت تهران:
فتنه‌های دشمن را با تقوا و توسل به اهل‌بیت خنثی خواهیم کرد
امام جمعه موقت تهران گفت: هنوز فتنه دشمنان ادامه دارد همه ما اعم از مردم و مسوولان باید با تقوا و توسل به اهل‌بیت(ع) همه آنها را خنثی کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۳:۴۷

اوصاف منتظران
ریشه ها و آفات رواج تمسخر در بین منتظران
استهزاء در ظاهر یک گناه ولی در باطن چند گناه است، در مسخره کردن، گناهان تحقیر، خوار کردن، کشف معیوب، اختلاف افکنی، غیبت، کینه، فتنه، تحریک، انتقام و طعنه به دیگران نهفته است.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۵:۲۶

عکس نگاشت/ چه بد گردنبندی...
عکس نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۲:۲۹

آیت‌الله جاودان:
پرهیز از ظلم، گناه و هوی و هوس انسان را به کرامت ابدی می‌رساند
استاد اخلاق گفت: هر کس که بر خلاف هوا و هوس خود رفتار کند و از خدا بترسد ظلم و گناه نکند او را به بارگاه کرامتی می‌برند که فرشتگان هم به آن دسترسی ندارند و این جایگاه ابدی است.

۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۹:۴۷

آیت‌الله رشاد:
در ارتباط با مردم مراقب رعایت حقوق الهی باشیم
آیت‌الله رشاد گفت: اگرچه انسان باید حقوق مردم را رعایت کرده و تضیع نکند اما در این رابطه باید مراقب باشد که حق خدا را نادیده نگیرد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۱:۰۱

حجت الاسلام پناهیان بیان کرد
گناه وحشتناکی که بخشیده نمی شود
استاد اخلاق تاکید کرد: بگو چه کنم بتوانم جواب عنایت امام رضا(ع) را بدهم و بتوانم این همه نگاه حضرت(ع) را جمع کنم و با خود ببرم؟ با یک وانت بار آمده ام و حضرت(ع) به اندازه یک تریلی به ما عنایت کرده اند.

۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۲۰

چگونه بین خود و امام زمان(عج) دیوار می کشیم؟
یکی از مصائب امروز که گریبانگیر جامعه شده، کوچک شمردن گناهان است بدین معنا که گناهان کوچک را به شمار نمی آوریم و بابت شان احساس گناه و شرم در محضر الهی نداریم در حالی که انباشته شدن همین گناهان ما را از خدا و امام عصر(عج) دور می کند.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۵:۱۳

چطور می توان نماز بازدارده از گناه خواند - بخش ششم
«دنیای ممدوح» مانع حضور قلب در نماز نیست
در یک سری از آیات و روایات از دنیا تعریف شده است، همانند آن که امیرالمؤمنین علیه السلام در جواب کسی که دنیا را مذمت کرد، فرمود: دنیا سرای صدق و راستی است.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۰۸:۲۰

چطور می توان نماز بازدارنده از گناه خواند – بخش پنجم
این شیوه از دنیاگرایی، نفی حضور قلب در نماز نیست
در روایتی از امیر مؤمنان (ع) آمده است: الناس ابناء الدنیا و لا یلام علی حب امه / مردم فرزندان دنیا هستند و کسی را بر دوستی مادرش ملامت نمی کنند.

۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۵:۱۴

چطور می توان نماز بازدارنده از گناه خواند-بخش چهارم
ماجرای آن پیرمرد روستایی که گریه امام جماعت را درآورد
درباره هرزگی قوه خیال و مانع بودن آن از حضور قلب داستانی نقل کرده اند که: روزی سید هاشم، امام جماعت مسجد "سردوزک" بعد از نماز به منبر رفتند.

۱۳۹۷/۵/۸ - ۰۹:۳۷

چطور می توان نماز بازدارنده از گناه خواند- بخش سوم
هرزگی قوه خیال در برابر حضور قلب است
از اسباب محوری و اصلی حواس پرتی فرار بودن و هرزگی قوه خیال است.آدمی دارای نیرویی است که دایما ذهن و خیالش را به کار می گیرد.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۰۸:۴۳

چطور می توان نماز بازدارنده از گناه خواند – بخش دوم
تربیت "قوه خیال" در نماز، زمانبر است
شما نباید متوقع باشید که در اول امر بتوانید در تمام نماز، حفظ طایر خیال کنید. البته این امری است نشدنی و محال و شاید آن ها که مدعی استحاله - محال بودن - حفظ قوه خیال شدند این توقع را داشتند.

۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۱:۵۳

چطور می توان نماز بازدارنده از گناه خواند – بخش اول
چرا رسیدن به حضور قلب در نماز محال نیست
خبرگزاری شبستان: بهترین دلیل برای امکان شی، وقوع آن است. همین که پیامبران و امامان و اولیای خدا طبق معرفت ایمان قرب و طلبشان حضور قلب داشتند دلیل بر امکان حضور قلب است.

۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۳:۴۰