خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

الجمعة ٨ شوّال ١٤٣٩

Friday, June 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فاطمه اقبالی
صالحی امیری:
مساجد قطب فرهنگی محلات هستند
خبرگزاری شبستان:رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه مساجد تنها مکانی برای اقامه نماز نیستند، بلکه قطب فرهنگی محلات هستند، گفت: در صورتی فعالیت های یک محله در چارچوب مسجد و امام جماعت شکل بگیرد، هدایتگر نسل جوان خواهد بود.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۰۸:۱۴

/بخش اول/ رییس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد:
خبرگزاری شبستان در دوره جدید هویت مستقل خود را باز می یابد/ ۱۹ هزار کانون، ۱۹ هزار خبرنگار مسجد/ رویکرد عمومی شبستان حفظ می شود
خبرگزاری شبستان:رییس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، با اشاره به اینکه باید هویت مستقل خبرگزاری شبستان را به عنوان یک برند حفظ کنیم و از دست ندهیم، گفت: رسانه شبستان باید خودش را وقف مسجد و بچه‌های مسجدی کند.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۱:۴۶

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، اعلام کرد؛
برپایی کرسی‌های تلاوت در ۵۰۰ مسجد تهران در ماه مبارک رمضان
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در ۵۰۰ مسجد تهران همزمان با ماه مبارک رمضان، گفت: در این ماه پر برکت کرسی‌های تفسیر قرآن هم در ۴۰۰ مسجد محوری تهران برگزار می‌شوند.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۰:۰۸

یک عضو مجلس خبرگان رهبری:
هشت فایده برای کسی که به مساجد رفت و آمد دارد
خبرگزاری شبستان: یک عضو مجلس خبرگان رهبری مساجد را مکانی برای تقویت حیا اجتماعی دانست و گفت: با توجه به تبلیغات سوء دشمنان در فضای مجازی آن هم در شرایط عنان گسیخته کنونی تنها راه برون رفت از آسیب‌های خطرناک بی‌حیایی، رونق مساجد است.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۰۹:۳۲

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:
تعامل خود را با ستاد کانون‌های مساجد، گسترش داده‌ایم
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، گفت: اخیرا موفق شدیم با دعوت از ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور در ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی، تعاملات‌مان را با این مجموعه گسترش دهیم.

۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۰:۳۵

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
کانون‌های مساجد یکی از مراکز اصلی توسعه کتابخوانی در کشور هستند
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش مهم کانون‌های مساجد در توسعه فرهنگ کتابخوانی، از همکاری‌های بین ستادعالی این کانون ها و معاونت متبوع خود در تامین کتاب برای کانون‌های مساجد خبر داد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰:۱۹

یک نویسنده وپژوهشگر ادبی:
مساجد به جایگاه تولید کتاب های مفید تبدیل شوند
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده وپژوهشگر ادبی با اشاره به اینکه مساجد، همواره خاستگاه جریان‌های فرهنگی بوده اند، گفت: این پایگاه اثرگذار دینی باید جایگاه تولید کتاب های مناسب و گسترش فرهنگ کتابخوانی باشند.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۲:۰۹

رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه:
کالاهای مصرفی مساجد در مناسبت‌ها از تولیدات داخلی باشد
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه با اشاره به اینکه استفاده از کالای داخلی نباید تنها منحصر به زندگی خصوصی مردم شود، گفت: مساجد در تبلیغ، اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی استفاده از تولیدات داخلی نقش مهمی دارند.

۱۳۹۷/۲/۴ - ۱۰:۱۱

امام جماعت مسجد جامع رسول اکرم (ص) تهرانسر:
حضور دایمی خانواده‌ها در مساجد، باعث عمران آن‌ها می‌شود
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس دینی با اشاره بر توصیه پیامبر گرامی اسلام (ص) بر حضور دایمی در مساجد، رفت و آمد در آن‌ها را زمینه‌ساز عمران معنوی این خانه‌های خدا دانست.

۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۰۹:۴۲

مدیر مسجد دانشگاه تهران:
مساجد دانشگاهی، مروج سبک زندگی اسلامی باشند
خبرگزاری شبستان: مدیر مسجد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه اگر در مساجد نظم و انضباط حاکم باشد، زمینه‌ساز حضور جوانان در این پایگاه دینی می‌شود، گفت: مساجد دانشگاهی باید مروج سبک زندگی اسلامی به جوانان باشند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۸

/تهران و معابر و مسجدهایش/
میدان راه‌آهن تهران، محل مناسبی برای اقامه نماز ندارد/مسجد حر؛ تا ساعت ۱۵ باز است
خبرگزاری شبستان: میدان راه‌آ‌هن به عنوان یکی از مبادی خروجی و ورودی پایتخت، این میدان را به یک محله ملی و بین‌المللی تبدیل کرده است اما در این میدان با همه اهمیتش مسجدی وجود ندارد.

۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۲:۱۳

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، مطرح کرد؛
معرفت افزایی و اخلاق، محور فعالیت مسجد دانشگاه تهران
خبرگزاری شبستان: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، گفت: معرفت افزایی باید از کانون مسجد دانشگاه تهران به نسل جوان منتقل شود،

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۱۵

مساجد باید مماس با نیازهای امروز باشند
خبرگزاری شبستان: تهیه کننده برنامه «چشم شب روشن» گفت: در عصر کنونی برخی از ائمه جماعات، با زندگی و تفکر جوان امروزی هم افق نیستند.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۰۹:۲۶

مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی:
ائمه جماعات با فضای امروزین جهان و جامعه، آشنا باشند
خبرگزاری شبستان: مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه ائمه جماعات باید با فضای امروزین جهان و جامعه، آشنا باشند، گفت: اخلاق‌مداری و وقت‌شناسی از شاخص‌های دیگر یک امام جماعت موفق است.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۹:۲۴

مسجدی بسته و نمازگزارانی سرگردان در خیابان
خبرگزاری شبستان: نمازگزاران مسجد جامع نور ولایت که هر روز برای اقامه نماز جماعت مسیر سربالایی و طولانی را برای رسیدن به این مسجد طی می کردند، این روزها با درهایی قفل و زنجیر شده این مسجد مواجه اند.

۱۳۹۶/۸/۹ - ۰۸:۴۴

یک استاد اخلاق:
یک امام جماعت، پیامبر مسجد و محله است
خبرگزاری شبستان: یک استاد اخلاق با اشاره به اینکه یک امام جماعت پیامبر مسجد و محله‌ای است که در آن حضور دارد، گفت: ائمه جماعات برای افزایش فضایل اخلاقی مردم تلاش کنند.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۹:۳۶

یک کارشناس در حوزه مباحث مسجدی، تبیین کرد؛
چالش‌ها و موانع تقویت جلسات قرآنی مساجد
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس در حوزه مباحث مسجدی، با اشاره به چالش‌ها و موانع تقویت جلسات قرآنی مساجد، گفت: نبود امکانات سخت‌افزاری به‌روز در بحث تولید نرم افزارهای قرآنی از جمله موانعی است که در عرصه آموزش قرآن در مساجد با آ‌ن روبرو هستیم.

۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۳:۵۵

/مسجد برقرار/امام جماعت مسجد امام صادق (ع)؛
مسجد نمونه، قبله یک شهر است
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد امام صادق (ع) با بیان اینکه مسجد نمونه، قبله یک شهر است، گفت: یک مسجد نمونه باید با بکارگیری تمام توان خود پاسخگوی نیاز آحاد جامعه باشد.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۰:۴۷

مسجد امام رضا (ع) دهکده المپیک؛
مسجدی که شبانه روز به مردم خدمات می‌دهد
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد امام رضا(ع) معتقد است که تمام تلاش هایش در این راستا است که این مسجد را به طور شبانه‎روزی برای پاسخ‌گویی به نیاز های مردم منطقه و حتی مسافران بین راهی فعال کند.

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۰:۳۳

مسجد مفتخر؛ غریب در میان برج‌های سر به فلک کشیده
خبرگزاری شبستان: برخلاف تصور برخی که فکر می‌کنند در مناطق بالای شهر توجهی به برنامه‌های مساجد نمی‌شود، مسجد مفتخر فعالیت‌های بسیاری در منطقه قیطریه دارد، اما انگار وجود برج‌های سر به فلک کشیده مانع نگاه مسئولان به آن شده است.

۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۰:۴۳