خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فاطمه اقبالی
همراه با کانون فرهنگی هنری توحید
کانونی که بچه های مسجد را کتابخوان می کند
کانون فرهنگی هنری توحید با اجرای طرح «شبی با کتاب» درصدد است که کتاب های اخلاقی و معرفتی را برای مطالعه معرفی کند تا از این طریق گامی در جهت کتابخوانی برداشته شود.

۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۰۹:۳۷

همراه با کانون فرهنگی هنری دوطفلان مسلم (ع)
از تربیت حافظ قرآن تا کتابخانه ای فعال با خدمات شبانه روزی
کانون دوطفلان مسلم (ع) با تشکیل مجمع قرآنی توانسته است در تربیت قاری و حافظ قرآن نقش تاثیرگذاری در سطح استان آذربایجان شرقی ایفا کند.

۱۳۹۸/۱/۱۳ - ۱۴:۳۷

همراه با کانون فرهنگی هنری منتظر
تلاش کانونی مسجدی در رفع نیازهای یک محله
کانون فرهنگی هنری منتظر با برگزاری برنامه های مختلفی همچون کارگاههای کارآفرینی، ازدواج آسان و حلقه های ولایت توانسته، حضور بسیاری از نوجوانان وجوانان شهرک شریعتی را به مسجد رونق بخشد و نیازهای فرهنگی اهالی این منطقه را برطرف کند.

۱۳۹۸/۱/۵ - ۰۱:۱۳

همراه با کانون شهید ابراهیم هادی
گام های بلند فرهنگی در یک کانون مسجدی
کانون شهید ابراهیم هادی با برگزاری برنامه های مختلفی همچون شنبه های با کتاب، طرح سیر مطالعاتی، مشاوره های ازدواج آسان و طرح یاران ولایت توانسته است کارنامه درخشانی از فعالیت هایش را در طول یک سال ارایه دهد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۱

امام جمعه لواسان، تاکید کرد
مساجد در گام دوم انقلاب، در استمرار آرمان های انقلاب پیشتاز باشند
حجت الاسلام لواسانی با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب، حفظ و استمرار و پیشتازی در حفظ آرمان های انقلاب اسلامی باید بیش از گذشته از سوی مساجد مورد توجه باشد، گفت: مساجد در گام دوم انقلاب نباید سکولار باشند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۲

گفت وگو با همسر شهید مدافع حرمی که ۲۰ سال مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد بود
همسر شهید: دغدغه شهید انصاری، تربیت سرباز برای امام زمان (عج) بود
همسرشهید مدافع حرم انصاری، علاقه مندی، داشتن دغدغه های فرهنگی و جذب بچه های محله در خانه های خدا را از مواردی نام برد که موجب شد این شهید سالیان سال در سنگر مسجد مشغول تربیت افراد انقلابی و سرباز برای امام زمان (عج) شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۰:۳۵

شبستان از یک کانون مسجدی فعال گزارش می دهد
از تربیت نخبه های قرآنی تا تشکیل کارگاههای قالی بافی
مدیرآموزش کانون امام صادق (ع) با اشاره به اهتمام این کانون به کارآفرینی، گفت: در این کانون افرادی که در هنرهای گلیم بافی و قالی بافی تخصص دارند را شناسایی می کنیم.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۱

همراه با کانون سیدالشهدا (ع) مسجد مفتخر
تربیت نیروهای متعهد و فرهیخته در کانونی مسجدی در منطقه مرفه نشین
کانون سیدالشهدا (ع) کانون جامعی است که در حوزه های فرهنگی، مذهبی و علمی در سطح منطقه شمیران فعالیت می‌کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۳

همراه با کانون محمدرسول الله (ص)
کانونی که مخترع جوان تربیت می کند
کانون محمد رسول الله (ص) در مسجد الرسول (ص) از جمله کانون های مسجدی است که با برگزاری دورهای رباتیک تلاش می کند، از میان فعالان کانون های مساجد مخترع جوان تربیت کند.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۰:۱۳

از کانونی روستایی در حاشیه جنوبی خلیج فارس تا میزبانی جشنواره کشوری
در حاشیه جنوبی خلیج فارس روستایی وجود دارد که مردمان آن به معنای واقعی کلمه محب اهل بیت (ع) هستند و ارادت خاصی به علی بن موسی موسی الرضا (ع) دارند، به طوری که ۱۲ سال است، میزبان جشنواره‌ای در گستره ملی هستند.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۰۹:۳۶

همراه با کانون سیمای ساجدین
کانونی که پای بچه های محله را به مسجد باز کرد
کانون سیمای ساجدین در بخش های آداب و روابط اجتماعی و انس با کلام وحی توانسته است نسل آ‌ینده ساز را نسل مسئولیت پذیر و متعهد به ارزش‌ها و آموزه های اسلامی تربیت کند و پای نوجوانان و جوانان محله را به مسجد باز کند.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۰۸:۵۴

/همراه با کانون انقلاب/
کانون مسجدی که مروج دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب است
کانون انقلاب از جمله کانون های فعال تهران است که با بهره گیری از سخنرانان برجسته کشوری و برپایی کلاس های بصیرتی به ارایه دستاوردهای انقلاب به نسل جوان می پردازد.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۹:۱۳

کانون مسجدالرضا (ع)؛ کانونی با فعالیت های متنوع فرهنگی و آموزشی
مسجد الرضا (ع) از جمله مساجدی است که برای کلیه مقاطع سنی برنامه ریزی دارد، به گونه ای که با ایجاد کانون فرهنگی هنری زمینه جذب نوجوانان و با انجام فعالیت های فرهنگی و ‌آموزشی زمینه حضور جوانان در مساجد، فراهم می کند.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۵۳

امام جماعت مسجدالرضا (ع):
مسجد فعال و پویا در همه شئون زندگی مردم نقش دارد
امام جماعت مسجدالرضا (ع) معتقد است که مسجد تراز اسلامی باید همانند مساجد صدر اسلام در همه شئونات زندگی مردم نقش داشته باشد و مرکز و مرجع رسیدگی به مشکلات مردم شود.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۰۸

مسجدالرضا(ع) از دیباجی مرفه نشین تا روحیه جهادی
مسجد الرضا(ع) دیباجی یکی از مساجد بزرگ پایتخت است که به دلیل فعالیت های گسترده و برنامه های فرهنگی و مذهبی به عنوان یکی از مساجد فعال تهران پر آوازه تهران محسوب می شود.

۱۳۹۷/۸/۷ - ۱۴:۳۰

رئیس سابق سازمان اوقاف و امور خیریه:
ایجاد کانون‌های مساجد، اقدام ارزنده‌ای بوده است
رئیس سابق سازمان اوقاف و امور خیریه، ایجاد کانون های فرهنگی هنری در جوار مساجد را اقدامی ارزنده و شایسته دانست و گفت: ایجاد کانون های مساجد در بخش های فرهنگی و آ‌موزشی آ‌ثار و برکات بسیاری داشته است.

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۵:۰۵

/همراه با مسجد اعظم تجریش/
مسجدی که درهایش همیشه به روی مردم باز هستند
جذب مردم با هر سلیقه و سنی به فعالیت‌های مذهبی و مساجد کاری دشوار است، ولی امام جماعت مسجد اعظم تجریش با وجود مشغله کاری بسیار، ساعت‌ها در مسجد حضور دارد و پاسخ‌گوی پرسش‌ها و مشکلات مراجعه‌کنندگان به این مسجد است.

۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۰۹:۲۷

/شهدا و مساجد/
سنگری که نردبانی به عرش شد
شهیدان علی اکبر و علی اصغر صادقی تربیت یافتگان مسجدی بودند که همین سنگر، نردبانی برای رسیدن آنان به لقاء‌الله شد، به گفته برادر این شهیدان وقتی رضای خدا و نه تبلیغ اسم و شخص در مسجد در اولویت باشد، مسجد نردبانی به سوی عرش الهی می‌شود.

۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۰۹:۰۲

/همراه با کانون‌های مساجد/ کانون فرهنگی هنری شهدای درکه
کانونی که با قلب تپنده «درکه» همسایه است
کانون فرهنگی هنری شهدای مسجد درکه از مراکز فعالی است که توانسته با برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع در رشته‌های مختلف پاتوق فرهنگی در شمالی‌ترین منطقه تهران شود.

۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۴:۲۸

همراه با کانون فرهنگی هنری پیامبر اعظم(ص)/
پاتوق فرهنگی موفق در منطقه شمال غرب تهران
مسجد پیامبراعظم(ص) با بخش هایی همچون بسیج، کانون فرهنگی هنری،صندق قرض الحسنه قرض الحسنه و خیریه توانسته در بخش های مختلف به مخاطبان خدمات ارایه دهد.

۱۳۹۷/۷/۱ - ۰۸:۳۱