خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

الأحد ١٢ رمضان ١٤٣٩

Sunday, May 27, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علم و قدرت
کارشناسان در گفت وگو با شبستان:
علم و قدرت جوامع با علوم انسانی گره خورده است/علم بومی نیاز ما را رفع می کند
خبرگزاری شبستان: علوم انسانی خیلی سریع روی جوامع انسانی به ویژه از نظر استحاله نسل جوان و جوامع ارزشی اثر می گذارد، لذا هر گونه ورود به حوزه علوم انسانی نیازمند پالایش هایی بر اساس الگوهای داخلی، ملی و دینی است.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۹:۲۴

استاد دانشگاه شهید بهشتی:
باید جغرافیای مستقل و جدید علمی در عرصه بین‌المللی تعریف شود
خبرگزاری شبستان: علم و فناوری در دنیای امروز به عنوان کیان قدرت کشورهاست و هر کشوری بتواند نقش جدی‌تری در علم و فناوری جهانی ایفا کند سهم بیشتری از قدرت جهانی می‌یابد.

۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۴:۴۴

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
غفلت حوزه و دانشگاه از نیازهای بومی مانع تبدیل علم به قدرت و سرمایه است
خبرگزاری شبستان: برای تبدیل علم به قدرت و سرمایه آفرینی علم، باید دانشگاه و حوزه نیازهای بومی ما را تامین کند. سیستم آموزشی ما به جای اینکه بیاید و منابع چندین ساله یا منابع وارداتی از غرب را تدریس کند باید نیازهای بومی خودمان را کشف و ارائه کند.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۰:۱۰

هانی زاده در گفت وگو با شبستان:
علوم انسانی اسلامی شرط تحقق سیاست دینی/رعایت اخلاق سیاسی لازمه مردم سالاری دینی است
خبرگزاری شبستان: برای آنکه جمهوری اسلامی ایران بتواند کامل به شاخص های مردم سالاری دینی دست یابد لازم است که همه نهادهای مدنی و همه جریان های سیاسی به سمت رعایت اخلاق در سیاست حرکت کنند.

۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۰۹:۱۶

استاد دانشگاه نورث آمبریا انگلستان:
درباره قدرت پاسخگویی علم مبالغه شده است
خبرگزاری شبستان: پروفسور استوارت سیم، استاد دانشگاه نورث آمبریا انگلستان معتقد است که فیزیک معاصر می تواند اغلب جنبه فلسفی داشته باشد تا علمی؛ با این فرض که سر و کار آن با پدیده هایی است که در هیچ یک از مدل های علمی حال حاضر نمی گنجد.

۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۱:۰۷