خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدویت و دوران ظهور
احیای سنت محمدی در عصر ظهور/شکل زندگی بعد از فرج حضرت حجت(عج) چگونه است؟
ثروت های زمین نزد امام زمان(عج) گرد می آید. اسلام شکوه گذشته خود را باز می یابد. دارندگان زکات، در پی کسی می گردند که به عنوان فقیر و نیازمند به او زکات بدهند و پیدا نمی کنند.

۱۳۹۸/۲/۷ - ۰۹:۴۶

همایش نسل ظهور در همدان با حضور ۵۰ هزار نفری بانوان
صبح امروز زنان انقلابی و منتظران واقعی امام عصر(عج) با حضور پرشور خود در همایش نسل ظهور شرکت کردند، ، این همایش یکی از بی سابقه ترین همایش های اختصاصی بانوان استان همدان محسوب می شود چراکه حدود ۵۰ هزار نفر در این همایش حضور داشتند.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۶:۲۷

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد:
سیل تهاجم فرهنگی در فضای مجازی ویرانگرتر از سیلاب/ کم‌کاری دولت در راه اندازه شبکه ملی اطلاعات
حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه سیل تهاجم فرهنگی در فضای مجازی که توسط بیگانگان مدیریت می شود بسیار ویرانگرتر از وقوع سیلاب است، گفت: ملت از قصور و تقصیر دولت در راه اندازه شبکه ملی اطلاعات نخواهد گذشت.

۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۴:۴۸

آغاز مرحله جدید دوره های آموزش مهدویت در استان بوشهر
احمد دهباشی با اشاره به برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) استان بوشهر، از ‌آغاز مرحله جدید دوره های آموزشی مهدویت خبر داد و گفت: سبک زندگی مهدوی توانایی تبدیل مشکلات به فرصت را در منتظران ایجاد می کند.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۱۰

«دجال» و «سفيانى» کیستند؟
یکی از پرسش های متداول در حوزه مهدویت، سوال از هویت دجال و سفیانی است، اینکه این دو کیستند و در مواجهه با امام عصر(عج) چه خواهند کرد و سرنوشت شان چه می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۵:۴۹

سرنوشت پیروان دیگر ادیان در دولت کریمه امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على (علیه السلام)  مى فرمايند: «تمام خير در اين روزگار است؛ در آن زمان قائم ما قيام مى كند و همه را بر (محور) يك مرام و يك عقيده گرد مى آورد (ثم يجمعهم على امر واحد)».

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۳:۵۱

پرسش های مهدوی؛
آیا با ظهور دین جدیدی آورده می شود؟!
خبرگزاری شبستان: اين درست نيست که بگوییم آن حضرت(عج) دين جديدى مى آورد، بلكه او همه را به دين واقعى و سيره و سنت پيامبر (صلی الله علیه وآله)  و اهل بيت پاك او دعوت مى كند و حتى در قضاوت و حكمرانى نيز چنين عمل مى كند.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۱:۲۹

کیفیت اجرای عدالت در دولت کریمه حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: تفاوت عمده ميان مكتب اسلام با ساير مكاتب در اين جهت (عدالت) اين است كه اسلام، معنويت را پايه و اساس عدالت مى شمارد. حساسيتى كه اسلام در زمينه عدالت و تركيب آن با معنويت اسلامى از خود نشان مى دهد در هيچ مكتب ديگرى نظير و مانند ندارد.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۱۴

کیفیت کامل کردن عقل مردم توسط امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: در حدیث است که: «چون قائم ما قيام كند، دستش را بر سر بندگان مى گذارد و عقول آنان را متمركز ساخته و اخلاق شان را كامل مى كند» يعنى چه؟ منظور از دست گذاشتن بر سر بندگان خدا به چه معناست؟

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱:۴۸

اوصاف یاران صاحب الزمان(عج) در قرآن
خبرگزاری شبستان: در قرآن، آياتى وجود دارد كه ويژگى هاى برشمرده آنها را، مى توان بر ياران خاص حضرت مهدى(عج) تطبيق داد و در بعضى از روايات نيز، بيان شده كه اين آيات در مورد مهدى(عج) و اصحابش باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۱۸

نقش زنان در يارى امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: يارى رساندن زنان به حضرت(عج)، تنها منحصر به جبهه جنگ و شهادت نيست، بلكه عرصه هاى مختلفى چون عرصه فرهنگ، تربيت، اجتماع، و... را نيز در بر مى گيرد.

۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۰۹:۴۷

ظهور؛ آمدن یا آوردن امام زمان(عج)؟
خبرگزاری شبستان: حضرت مهدى(عج) هم آمدنى است و هم آوردنى، يعنى بايد مردم به وظايف خود عمل كنند و آماده ظهور آن حضرت بوده و زمينه را براى قيام فراهم سازند. هم چنين بسترى فراهم سازند كه مردم جهان، نوعى آمادگى ذهنى و درخواست قلبى براى ظهور داشته باشند.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۹:۴۶

اجرای طرح مسابقه نقاشی «امید و انتظار» ویژه دانش آموزان سوم تا ششم ابتدایی در فارس
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) فارس، از اجرای طرح مسابقه نقاشی «امید و انتظار» ویژه دانش آموزان سوم تا ششم ابتدایی خبر داد و گفت: پس از داوری به ۱۴ نفر از برترین ها هدایا ارائه شود.

۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۲:۰۳

شرایطی که ظهور بدون آنها رخ نمی دهد!
خبرگزاری شبستان: برنامه انقلاب جهانى آن حضرت(عج) مبارزه پيگر و جدى با حكام جور و سردمداران فكرى و نظامى جامعه بشرى و نابودى كامل فساد، ظلم و كفر است. آن حضرت(عج) هم داراى اين برنامه و هدف است و هم براساس پيش بينى هاى قرآنى و روايى پيروز خواهد شد.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۲۷

منظور از نشانه هاى ظهور چيست؟
خبرگزاری شبستان: علائم و نشانه هاى ظهور، چيزهايى هستند كه تا واضح نشوند، حضرت صاحب الزمان(عج) ظاهر نمى شود و حدوث هر يك از آنها، دليل اين است كه ايام فرج تا اندازه اى نزديك شده، اما دلالتى ندارد كه بعد از حدوث آن علامت، بلافاصله حضرت(عج) ظهور کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۰۹:۲۴

چرا بايد به سمت اصلاح خود و جامعه حركت كنيم؟
خبرگزاری شبستان: آيا معقول است كه ما در سراسر عمر خود كه چه بسا به ظهور منجر نگردد، دست روى دست بگذاريم و همه آيات و روايات را به كنارى بگذاريم؛ به اين بهانه كه ما مى خواهيم در ظهور تعجيل گردد! آيا اين عذرى خداپسندانه است؟!

۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۲:۲۹

وضعيت دينداری در آخرالزمان/پیامبر(ص) آرزوی دیدار چه کسانی را دارد؟
خبرگزاری شبستان: پرسشی مطرح می شود که در روايت داریم، ديندارى در آخر الزمان، مثل گرفتن آتش در دست است، چرا ديندارى در اين زمان، سخت تر از زمان هاى ديگر است؟ اصولاً در عصر نزديك به ظهور، مردم از دين فاصله مى گيرند يا اين كه به طرف دين بيشتر مى آيند؟

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۲:۵۲

قلب، هر چه سلیم شد، ادراکش زیاد می‌شود/توصیه های امیر(ع) به کمیل
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین(ع) به کمیل فرمودند: ظرف وجودی انسان، قلب است. قلب، هر چه سلیم شد، ادراکش زیاد می‌شود و وسعتش زیاد می‌شود و بیشتر می‌تواند بگیرد، امّا اگر خدای ناکرده در این قلب، غشی به وجود آمد و خراب شد؛ درک نمی‌کند.

۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۵:۵۷

حدیث انتظار...
خشنودی جهانیان از ظهور و قیام امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در این باره می فرمایند: «هنگامی که حضرت مهدی(عج) ظهور می کند، نام مبارکش بر سر زبان ها خواهد بود و وجود مردم سرشار از عشق به مهدی(عج) است ...».

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۰:۱۵

آیا چله گرفتن برای دیدار امام زمان(عج) صحیح است؟
خبرگزاری شبستان: آنچه از چله ها و ختم ها و اذكار در كتاب هايى ديده مى شود كه اهليّت تأليف ندارند، اصلى ندارد. زيرا بناى اصلى بر غيبت است، نه بر رؤيت؛ البته ديدن ممكن است؛ ولى به شرط اقتضاى مصلحت. آن هم امرش به دست امام(عج) است، نه به خواسته من و شما!

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۱:۵۰