خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عید غدیر خم
جشن عید غدیر در پژوهشگاه علوم انسانی
جشن عید غدیر و رونمایی از کتاب" نمایه پژوهش های دانشجویی در خصوص سیره نظری و عملی حضرت علی (ع)"در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار شد.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۵:۱۹

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:
محبت بدون آگاهی به انحراف از غدیر انجامید
خبرگزاری شبستان: همه منحرفان از غدیر مشهور به دینداری بوده و باورهای دینی عمیقی داشتند اما محبت بدون آگاهی حاصل نمی‌شود. آن‌ها که ناآگاهانه ابراز محبت می‌کنند در حقیقت به چیزی غیر از خدا علاقه دارند.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۴:۳۸

عید غدیر عیدالله اکبر و ماه ولایت است
خبرگزاری شبستان: غدیر تنها یک حادثه در تاریخ نیست، بلکه یک لحظه امید برای همه بشریت است و عید غدیر عیدالله الاکبر و ماه ولایت است.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۴:۱۷

اشاره های صریح قرآن به ولایت امیر المومنین (ع)
یک کارشناس دینی در پاسخ به برخی از شبهات پیرامون غدیر گفت: برخی از علمای اهل سنت، مراد از «الیوم» در آیه «الیوم اکملت لکم دینکم...» را روز عرفه می گیرند. اگر بنا باشد روز عرفه مراد آیه باشد آن بخشی از آیه که می گوید دشمنان اسلام و کفار مأیوس شدند با آن جور در نمی آید زیرا در روز عرفه اتفاق خاصی نیفتاده است که مأیوس کننده دشمنان باشد.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۲:۵۹

جشن های بزرگ عید ولایت در هیئت های مذهبی کرمانشاه
خبرگزاری شبستان: هیئت های مذهبی کرمانشاه جشن های عید ولایت را با حضور خطیبان توانا و مداحان برجسته استانی و کشوری، در روز و شب عید سعید غدیر خم برگزار می کنند.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۲:۵۴

عضو هئیت علمی دانشگاه قم در گفتگو با شبستان:
تربیت غدیری در جامعه امروز یک ضرورت دینی و اسلامی است
خبرگزاری شبستان:عضو هئیت علمی دانشگاه قم گفت: واقعه غدیر نباید تنها در یک روز از سال یاداوری و گرامی داشته شود بلکه تربیت غدیری باید به عنوان یک سرمشق و ایده در اشکال و موضوعات مختلف در تمامی طول سال و در تمامی عرصه های فرهنگی و اجتماعی زندگی به عنوان یک ضرورت دینی و اسلامی در جامعه اجرا و ازمحتوای آن درس گرفت.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۲:۴۵

برگزاری مسابقه مکتوب کتابخوانی ویژه عید غدیر خم
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از برگزاری مسابقه مکتوب کتابخوانی ویژه عید غدیر خم در شهرهای سراسر استان خبر داد.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۲:۱۳

عید غدیر؛عید کمال دین/برگزاری جشن غدیر در کانون های مساجد استان اصفهان
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با بیان اینکه عید غدیر عید کمال دین است، از برگزاری جشن غدیر در کانون های مساجد استان خبر داد.

۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۱:۳۴

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف:
تاکنون 840 هزار نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم اوقاف شرکت کرده اند
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم گفت: از ابتدای آغاز طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم تاکنون 840 هزار نفر در کل کشور در آن ثبت نام کرده اند.

۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۱۴:۵۲

حجت الاسلام دکتر نوچمنی تأکید کرد:
ولی فقیه نجات دهنده ملت هاست/ 124 هزار نفر در روز غدیر حضور داشتند
خبرگزاری شبستان:  غدیر خم هم وحی قرآنی و هم وحی غیر قرآنی است به طوری که وحی غیر قرآنی که در دل نبی نازل شده بود در روز غدیر تبدیل به خطاب مستقیم قرآنی و رحمانی شد.

۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۱۳:۰۳

دبیر چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران اعلام کرد؛
بهترین بازی موبایل در جشنواره انتخاب می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران از انتخاب بهترین بازی موبایل سال خبر داد و گفت: 106 بازی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است .

۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۱۰:۳۲

عید غدیر خم نماد وحدت آفرین مسلمانان جهان و تکمیل کننده دین است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه های نماز عبادی سیاسی ظهر امروز (18 مهر) اظهار کرد: عید غدیرخم تکمیل کننده دین و نماد وحدت آفرین مسلمانان جهان است.

۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۱۷:۱۳